BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Sander op 31 December 2008, 11:46:01
-
Ik loop op mijn baan tegen het volgende probleem aan.
Ik heb een aantal stopsecties gemaakt die 1 raillengte lang zijn, zeg 20 cm.
Onder de plaat hangt een BMD16 ala Huib Maaskant.
De overgebleven niet gedetecteerde secties liggen direct aan een ringleding dus zonder diodes er tussen.
Ik krijg keurig een bezetmelding alleen pas wanneer een loc volledig op dat railstuk staat. En daar zit nu net het probleem.
Een flinke 6 asser, class66 of RN232, staan dan te ver en staan in het vrije profiel van een wissel.
Ik meen mij te herinneren op mijn vorige baan dat een loc, wanneer deze de stopsectie ook maar raakte al tot een detectiemelding kwam.
Kan iemand mij verklaren waarom de loc pas detectie geeft wanneer deze volledig in de stopsectie staat en hoe ik dit eventueel op kan lossen. Zonder alle stopsecties langer te moeten maken.
Kleine tekening ter illustratie,
rood en bruin boven in is de ringleiding.
zwart is de rails.
blauw is waar de loc zich bevindt wanneer ik wel detectie heb, groen is als ik geen detectie heb.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/s88_2.jpg)
mvg,
Sander
-
Weg van de minste weerstand Sander. De spanning op de niet gedetecteerde delen is 1,2V hoger, dus die wint het van de lagere spanning. Oplossing is diodes opnemen in dat gedeelte om de spanning gelijk te maken. Daar zijn de diodes nu voor, om dit probleem te voorkomen. ::)
Mvg
Wim.
-
Wim,
meer dan duidelijk antwoord, dat wordt dus extra diodes toe passen.
mvg,
Sander
-
Tja Sander, het is ook nog niet zo heel erg vaak uitgelegd, minimaal eens per maand ongeveer.
Mvg
Wim.
-
Ik ben blij dat ik deze info dan deze maand nog mee kon pakken en niet hoefte te wachten tot volgend jaar. ;) ;D
mvg,
Sander
-
Lol, nou ja die kun je nog wel ergens scoren ;)
Gr. Remco.
-
Wim,
Welke diodes kan je hiervoor gebruiken? Op je website heb je het over 1N5401. Zijn hier ook 1N400x voor te gebruiken?
Gr,
Bart
-
hallo,
Zolang je niet meer als 1 ampere denkt te trekkken kan dat, De 1n54xx serie kan 3 ampere verwerken.
mvg, Peter
-
Heb er nu zelf ook 1N400* tussen zitten...
Hopelijk gaat dat lukken...volgens mij moet ik ook nog anderen hebben.
mvg,
Sander
-
Sander,
De 1N400* kunnen 1 A aan, dus die moet je wel verhogen, je kan beter zoals aangegeven 1N540* gebruiken.
Gr. Remco.
-
Dat zeg ik........... ???
mvg. Peter
-
Daar is toch niets mis mee, ik bevestig wat jij zegt :)
-
Ik dacht dat je over mijn berichtje heen las. ;)
peter
-
Nee hoor ;D Ik had het wel degelijk gezien :)
-
Wim,
Welke diodes kan je hiervoor gebruiken? Op je website heb je het over 1N5401. Zijn hier ook 1N400x voor te gebruiken?
Gr,
Bart
Bart, je moet je afvragen hoeveel treinen er tegelijk op dit deel daadwerkelijk stroomafnemen. De veilige weg is 1N5400 te nemen.
Mvg
Wim.
-
met de 1N5400 diodes ertussen heb ik op die plaatsen waar de S88 module werkt nu een prima detectie.
mvg,
Sander