BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Dion op 28 December 2008, 13:48:39
-
Ik kom niet uit de hoeveelheid info wat betreft afremmodules van de verschillende fabrikanten(Uhlenbrock, Viessmann).
Ik rij zelf digitaal met een intellibox(dcc) en wisseldecoders van Uhlenbrock.
In mijn locomotieven zitten decoders van Lenz en Esu.
Nu wil ik dus dat mijn loc's voor de seinen netjes afremmen. Maar ik lees bij de diverse fabrikanten alleen maar over Motorola en dat heb ik dus niet.
Waar moet ik zoeken voor een geschikte? Of hoe zit dit eigenlijk inelkaar.
Dion
-
Gebruik daarvoor een Remgenerator en rembooster. In de Power 3 van Uhlenbrock zit dat ingebouwd.
De remgenerator los is van Lenz de LG100. Zoek daar maar eens op in dit forum, recent nog besproken.
Mvg
Wim.
-
Beste Dion,
Een ander alternatief is om met een PC te gaan rijden, heb je daar al over nagedacht?
Groet, Anne W
-
Hallo Wim,
Dank je voor je snelle reactie.
Wat betreft de remgenerator Lenz LG100 zal ik eerst eens gaan lezen wat er op het forum staat.
Beschik zelf over 2x Power3 dus dat heb ik al. Als ik je goed begrijp heb ik nu de rembooster dus al en is de onbrekende link de remgenerator?
Ik lees ook nog even de gebruiksaanwijzing van de Power3 over dit onderwerp.
Dion
-
@anne W,
Ik heb een tijdje geleden inderdaad er over nagedacht om met een PC te gaan rijden.
Ik ben toen tot de conclusie gekomen dat ik dit niet wilde en vond tevens de investering te hoog om dit te gaan doen. Het ging toen voornamelijk over de besturing van wissels en seinen en heb toen voor een alternatief gekozen, IB-Switch.
Bedankt voor het mee denken.
Dion
-
Besturen van wissels en seinen daar heb je een decoder voor nodig.
Die heb je toch ook nodig als je een IB-Switch gebruikt, dus is de IB-Switch een extra investering die bij computersturing niet nodig is. Volgens mij is de werkwijze welke je nu volgt vele malen duurder.
Mvg
Wim.
-
Heb inderdaad met de IB-switch ook wissel/seindecoders nodig.
De investering in een IB-switch is goedkoper dan de inverstering in een extra computer, terugmelders en alle andere bijkomende spullen voor het rijden met een PC. Dat was toen de conclusie uit het gene wat ik wilde en hier en daar heb gevragen/uitgezocht. Hoe dit nu zit weet ik niet want dat heb ik niet meer onderzocht.
Ben wel uitgegaan van nieuwe spullen en van bekende fabrikanten, geen evt. zelfbouw. Niets te nadelen van zelf bouw of zelfbouwers want dat wil ik hier niet mee zeggen.
Groeten,
Dion
-
Voor de prijs van 219,-- kun je heel erg veel terugmeldpunten kopen. En een oude PC vanaf een 486 DX66MHz met Win98SE is voldoende om je modelspoorbaan aan te sturen. Die heeft vast nog wel iemand ergens staan.
Meer heb je niet nodig.
Mvg
Wim.
-
Wat betreft de terugmeldpunten geloof ik je op je blauwe ogen. ;) Want heb daar echt geen idee van. Maar dat zoek ik natuurlijk even uit.
Het grootste hekelpunt noem je al een oude PC en dat is niet wat ik toen wilde en nu eigenlijk ook niet.
Een nieuwe laptop die voldeed aan de gestelde eisen om het aan te sturen was het uitgangspunt, dit hield niet in de duurste.
Zoals ik het dus eigenlijk wou of wil is het duurder, maar dat was uiteraard een keuze.
De Ib-switch heb ik toen der tijd gekocht voor 189 euro. Tot nu toe kan ik hier goed mee vooruit. Loop nu alleen aan tegen het afremmen van de loc's.
Uiteraard sla ik jullie advies niet in de wind en ga er toch weer eens mee aan de slag.
Groeten,
Dion
-
De gebruiksaanwijzing van de Power3 doorgelezen, een aantal dingen zijn mij niet duidelijk of weet ik niet zeker.
BLZ.4 power 3 is een multiprotocol booster. Het heeft een aparte inschakelbare keerlusautomaat en is omschakelbaar naar een NMRA compatible dcc remgenerator.
Ben ik nu mijn Booster die ik gebruik voor te rijden kwijt als ik gebruik maak van de remgenerator? Is het dus kiezen tussen booster of remgenerator of zijn ze allebei tegelijker tijd aanwezig voor gebruik?
BLZ.12 5.3 gebruikskeuze.
schakelaar 2 aan - remgenerator aan(lijkt mij duidelijk).
schakelaar 3 uit - boosterbedrijf uit te schakelen(niet duidelijk)
Het laatste lijkt mij een fout want schakelaar 3 is keerlus.
BLZ.13 Als omschakelaar met een treinbeinvloeding kan b.v een railbezetmelding met relais gebruikt worden.
Dit zou dus een seinpaal(heb zelf Viessmann seinen) kunnen zijn?
Als ik het geheel tot nu toe goed begrijp heb ik nodig:
Power3 met de remgenerator(is aanwezig) een Lenz lg100 en seinen(aanwezig).
Groeten,
Dion
-
Hallo Dion
Heb je ergens de nederlandse gebruiksaanwijzing gezien van de power 3
of heb je die zelf?Vooraleer dat ook aan te schaffen zou ik dat toch eerst eens willen lezen.
Dito
-
Dito,
Alle nederlandstalige handleidingen van Uhlenbrock zijn via de verdeler in nederland te downloaden.
http://www.hobbytime.nl/index.php?id=13&hoofd_id=1
Mvg
Wim.
-
Dank Wim
Intussen gedownload.
Dito
-
Een nieuwe laptop die voldeed aan de gestelde eisen om het aan te sturen was het uitgangspunt, dit hield niet in de duurste.
Op deze manier wordt het wel een dure aangelegenheid...ook oude laptops, aar alleen windows en Koploper op draaien is meer dan voldoende voor je baan.
Ik durf te stellen dat je dit soort laptops voor nop zou moeten kunnen opscharrelen. Kwa geld voor je pc ben je niet veel kwijt.
Met de bezetmeldprinten van Wim Ros of Huib Maaskant ben je ook geen kapitaal kwijt. En volgens mij hoef je die niet allemaal zelf in elkaar te zetten dus is het ook nog eens plug-and-play.
Met de aanschaf van een IB-switch en vervolgens weer remgeneratoren ben je m.i. ook duurder uit.
Goed, geheel mijn idee, jij bent uitgegaan van wat anders, ook prima. Het is immers jou manier van hobby'en, ik kon me alleen niet helemaal vinden in jou beredenering vandaar mijn reactie hier.
mvg,
Sander
-
Hallo Sander
Ik denk dat Dion ook op dezelfde golflengte van mij zit,namelijk een pc schrikt een beetje af en zeker in mijn geval dat ik van programmeren en zo niet veel afweet.Mee werken geen probleem maar ik heb ook koploper gelezen en ik denk dat het gebruik van een ib switch in het begin toch wat simpeler is,daar waar een pc toch tenvolle moet gebruikt worden.
Ik ga er zeker nog eens over nadenken want mijn baan is voor een gedeelte operationeel maar gewoon met de treinen rijden is goed voor twee maar drie wordt al een hele klus om geen aanrijdingen te hebben.
Dito
-
Hallo Sander,
Toch bedankt voor je reactie, ook al kun je je niet in mijn redenering vinden.
Ik vind een zoveelste handse laptop gewoon niet een aanwinst en wil niet met de evt. elende van een ander zitten. Vandaar dat mijn keuze op een nieuw was gevallen.
Wat betreft de prijzen van bezettingsmelders heb ik geen idee en ga er dan ook van uit dat deze van WIm en Huib voordeliger zijn en goed.
Wat betreft de aanschaf van een Ib-switch(189 euro en reeds aanwezig) en 1 remgenerator(lenz lg100) voor net geen 70 euro valt mij dit wel mee.
Tenminste op de Lenz site staat dat ik maar 1 remgenerator nodig heb voor alle remstukken.
Ik heb toen een keuze gemaakt(wat wil ik, wat niet en wat kost het) en misschien is deze achteraf niet goed geweest. Voorlopig zal ik het er mee moeten doen.
Het uitgangspunt tot nu toe voor mij is te rijden zonder computer.
Door de door mij gekozen alternatieve kan ik toch allerlei zaken zelf "met de hand" doen. Nu is het rem gedeelte aan de beurt en als dit werkt is het voor mij dik inorde.
Groeten,
Dion
-
Wat betreft de aanschaf van een Ib-switch(189 euro en reeds aanwezig) en 1 remgenerator(lenz lg100) voor net geen 70 euro valt mij dit wel mee.
Tenminste op de Lenz site staat dat ik maar 1 remgenerator nodig heb voor alle remstukken.
En die remgenerator heb je dus niet aan te schaffen, die zit in je Power 3.
Mvg
Wim.