BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: dito op 17 December 2008, 16:48:18
-
Hallo
Voor mijn eerste maal heb ik een tillig aangesloten en dit werkte heel goed,maar toch heb ik er een vraag over.Er zit op zij een instelvijs aan.Ik denk dat die er is om de loopafstand van de as te veranderen,of niet?
Indien wel hoe kan ik die veranderen,mij lukt het niet.
Dito
-
Wat voor ding zit daar aan??? Maar wat zegt de beschrijving er dan van? Zal daar denkelijk denkelijk toch wel instaan denk ik.
Mvg
Wim.
-
Wat voor ding zit daar aan???
Een schroef, Wim. Ik kende de uitdrukking ook niet. Weer iets geleerd :)
-
Volgens mij kun je de wisselaandrijving niet van loopafstand wijzigen, maar dit is volgens mij ook helemaal niet nodig. De schroef die je bedoelt is volgens mij de schroef waar het verenstaal in moet worden geklemd.
Groeten, Marnix
-
Bij de Tillig-wisselaandrijving is de loopafstand weldegelijk instelbaar.
Zoals hier reeds werd gezegd is de aan de zijkant van de behuizing zichtbare schroef om de steldraad vast te klemmen en niet om de stelweg in te stellen.
De loopafstand kan worden veranderd door middel van het aanpassen van de positie van de stroomafnemers die over de printbanen binnenin de wisselaandrijving heen en weer bewegen.
Nadat de steldraad is verwijderd kan de wisselaandrijving worden geopend door stevig (maar wel met beleid) aan het kopse (aan de zijde waar de draden uitkomen) te trekken. Dit deel kan als zijnde een schuiflade uit de behuizing worden getrokken. Nu kan het zwarte gedeelte met de stroomafnemers voorzichtig van de spindel worden verwijderd. Vervolgens dienen de hierop bevestigde stroomafnemers (die met kleine schroefjes zijn bevestigd) volgens de aanwijzingen in de gebruiksaanwijzing te worden verplaatst, zodanig dat de stelweg wordt vergroot danwel verkleind. Het staat met plaatjes/tekeningen uitgelegd en ondanks mijn wellicht wat moeilijke uitleg ga je het principe direct zien zodra je de unit eenmaal hebt geopend...
Succes ermee!
Groet,
Sven
-
Ok, dat wist ik niet, excuus. Bedankt voor je antwoord en verduidelijking Sven.
Groeten, Marnix
-
Hallo Sven
Uiteindelijk zijn er ook nog spoorders die een degelijke en klare uitleg kunnen geven.Na uw uitleg heb ik de motor er uitgenomen en dan kun je de drie vijsjes zien.Verder ben ik nog niet maar nu weet ik tenminste waar het om gaat.Dank Sven voor de degelijke en klare uitleg.En Ronald Halma een schroef is nog steeds een schroef of het nu een klemschroef of een instelSCHROEF is het is een nederlandstalige benoeming.
Dito
-
En Ronald Halma een schroef is nog steeds een schroef of het nu een klemschroef of een instelSCHROEF is het is een nederlandstalige benoeming.
Dito, heb ik iets anders beweerd dan?? Graag een normale reactie, dat is wel zo prettig. Ik ben toch ook beleefd? De enigste reactie die ik gaf was:
Een schroef, Wim. Ik kende de uitdrukking ook niet. Weer iets geleerd
Goed lezen dus, Dito!!
Grtz, 8) Ronald 8)
-
Ja, leuk taaltje, dat Vlaams. Ze proberen Franse woorden zo veel mogelijk te vermijden, dus in plaats van centrifuge zeggen ze droogzwierder. Maar ze zeggen wel vijs, en dat is een regelrechte verbastering van het Franse woord vis. En ja, dat is dus een schroef.
Maar Dito, om op je vraag terug te komen, er zit toch een handleiding bij die aandrijving? En als ik die goed begrijp zitten er wel 3 instelvijzen naast elkaar. Mocht je de handleiding niet hebben, klik dan hier (http://www2.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/200000-224999/213460-an-01-ml-Unterflur-Motor-Weichenantrieb_de-en.pdf)
-
Hallo Klaas
Alles goed en wel gevonden.Maar op het eerste gezicht vond ik die vijzen(sorry schroeven) niet.Ze zitten nogal weggestoken.De regeling zelf loopt niet zo simpel want je hebt snel teveel of teweinig bijgeregeld.Ik zal er een tijdje zoet mee zijn.Vijzen debat hiermee afgesloten.
Dito
-
Maar hiermee is onze taalkennis wel weer wat opgevijzeld, eh...opgeschroefd dus... ;D
Dito,
weet je ook, dat dito in het Nederlands hetzelfde is als idem, het zelfde?
Groet, Ruurd
-
Ik gebruik ook Tillig aandrijvingen, met wissels van Tillig. Ik dacht eerst dat de stelweg van de motor iets te kort was en ben gaan prutsen. Mijn ervaring was dat het instellen van de stelweg een tamelijk precisiewerkje is. Nader onderzoek met een tweede motor leerde me dat de stelweg voor Tillig wissels voldoende is, als je de motor enigszins secuur plaatst. Mijn advies is, als het niet nodig is, ga niet aan de stelweg morrelen. Ik heb er nu een aantal ongewijzigd in gebruik. Behalve dat ze wat veel lawaai maken, voldoen ze verder prima.
Groeten,
Gerard
-
Is dat ook zo'n stukske "tige filté" dat daar inzit waar je stelweg mee kan verzetten?
-
Hallo GD
Heb je dan geen last dat de steldraad teveel wordt geduwd?Wanneer ik de loopafstand meet kom ik aan een verplaatsing van 6 a 7mm bij de oorspronkelijke instelling.
En Ronald sorry dat mijn reactie zo overkwam,niet zo bedoeld,waarschijnlijk een beetje zenuwachtig omdat niet alles zo gemakkelijk loopt.
Eric "tige filte"dat ken ik ook niet.
Dito
-
Hallo Dito,
Ik gebruik wissels van Tillig, van die bouwpakketjes, bij mij hebben die ook ongeveer 6 à 7 mm nodig. De zorgvuldigheid waarmee je die in elkaar zet, heeft ook wel enige invloed. Ik gebruik de dunste draadstukjes om de motorwerking over te brengen op de stelbalk. Mocht de stelweg van de motor iets te groot zijn, dan is het draadstukje in mijn ervaring voldoende flexibel om dat op te vangen. Tot nu toe functioneert alles bji mij naar wens.
Groeten,
Gerard
-
HalloGD
Stuur je uw wissels digitaal of analoog aan?Het is mijn bedoeling omze digitaal aan te sturen met een ls150.Is het mogelijk om de loopafstand ook te regelen met de duurtijd in te stellen?
Dito
-
Het antwoord op je laatste vraag is nee.
De stelweg wordt bepaald door het moment waarop de eindschakelaar opent. Wat dat betreft is er geen verschil tussen sturen met een drukknop of met een decoder. De pulsduur van de decoder moet zo lang zijn dat de aandrijving altijd de eindschakelaar haalt.
-
Klaas' antwoord klopt, ik stuur analoog aan. De reden is dat op mijn ene baantje ik digitaal en analoog gebruik (niet tegelijkertijd uiteraard) voor mijn loks, verder heb ik geen behoefte te digitaliseren. Voor een diorama dat ik aan het bouwen ben ga ik voorlopig alleen analoog materieel gebruiken.
Gerard
-
En Ronald sorry dat mijn reactie zo overkwam,niet zo bedoeld,waarschijnlijk een beetje zenuwachtig omdat niet alles zo gemakkelijk loopt.
Wederzijds. Het is je vergeven, we zijn er om elkaar te helpen, toch ;)
-
Hallo Allemaal
Het is me uiteindelijk toch gelukt en mijn eerste motorgestuurde wissel werkt nu naar behoren weliswaar op een testbaantje maar de rest zal nu ook wel gaan.Dank voor de tips
Dito
-
Mooi toch!
Dat is je dan toch maar gelukt.
Nu veel plezier er mee...
Groet, Ruurd