BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: HuubvG op 14 December 2008, 11:56:15

Titel: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: HuubvG op 14 December 2008, 11:56:15
Ik heb een vraag naar aanleiding van het draadje Lux railstofzuiger, die ook wel wat buiten het topic valt, letterlijk buiten het topic "railstofzuiger", want mijn vraag is: wat doen jullie dan met het stof dat buiten de rails ligt, dus buiten het bereik van de railstofzuiger?

Ik bedoel, daar ligt ook stof en vuil. En dat dwarrelt rustig naar de rails toe bij de geringste beweging van de lucht (deur open, je eigen bewegingen).

En dat moet eigenlijk net zo goed stof- en vuilvrij gehouden worden. Dan kom ik waar ik wezen wil:

Bij de aanleg van de baan hou ik rekening met het feit dat ik overal bij moet blijven kunnen met de handen. Dit omdat Murphy altijd op de loer ligt. Dan zou ik overal dus ook met een "gewone" stofzuiger bij kunnen komen.

Ik heb zo'n huis-stofzuiger die je ook op zacht zuigen kan zetten, en die het vuil in een filter verzamelt. Ik kan dus de opvangbak leeggooien en het filter nakijken op onderdeeltjes die ik niet kwijt wilde.

Nu, als ik toch alles stofzuig hiermee, dan kan ik ook net zo goed direct de rails ook even mee zuigen toch? En dan heb ik geen railstofzuiger nodig.

Omdat ik zonder bovenleiding ga rijden, heb ik ws geen railstofzuiger nodig. Bovenleiding lijkt me de enige reden om wel van een railstofzuiger gebruik te maken. Zo niet, dan lijkt me zo'n ding overbodig.
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Ben op 14 December 2008, 12:00:29
Ik heb zo'n huis-stofzuiger die je ook op zacht zuigen kan zetten, en die het vuil in een filter verzamelt. Ik kan dus de opvangbak leeggooien en het filter nakijken op onderdeeltjes die ik niet kwijt wilde.
Je kunt ook een panty om de zuigmond van de stofzuiger doen. Alle onderdeeltje die je niet kwijt wilt hou je daarmee tegen.

Gr, Ben.
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: HuubvG op 14 December 2008, 12:07:05
Moet dat nou? Een oudere man die panties gaat kopen?  8) :o

Maar wel een goeie tip, ik zal me eens over die valse schroom heenzetten en een paar ophalen. Welke maat...  :D
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Sander op 14 December 2008, 12:39:16
Of je vrouw/vriendin laten doen die zijn al jaren over die valse schroom heen  8)

mvg,
 Sander
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Bert Roefs op 14 December 2008, 13:41:56
He Sander, en als ie die nou geen heeft, mag Huub die van jou dan even lenen?

 ;D
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Peter H op 14 December 2008, 13:44:27
Ik doe het gewoon met een sok. Werkt ook prima.

Peter H
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: René op 14 December 2008, 13:52:27
Schroom? Ik koop al jaren mijn panty's zelf  :-[
Pas op, geen netkousen kopen, die zijn toch minder geschikt.
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Louis Holleman op 14 December 2008, 15:26:21
Als je nou in een winkel als man om panties vraagt en de meute kijkt je raar aan moet je gewoon uitleggen waarom je zo'n setje nodig hebt. Let op, de meute verkleurt gewoon naar rood.
FF zonder dollen: je hebt helemaal gelijk. Stof ligt overal, ook in Fallertuintjes en op Vollmer fabriekshallen, mijn vrachtwagens hebben stof als extra lading na zoveel tijd en aan je Preisertjes hangen na enige tijd ook spinnewebben (jazeker, ik zie regelmatig kleine spinnetjes rondschieten als er weer eens een trein langskomt na zoveel dagen stilstand). Ik heb ooit eens een soort Kruimeldief gezien, die draaide op 220V en had een flexibele zuigslang van 0,5-1m lengte, ideaal om verafgelegen plekken te bewerken. Ben ik dus ook nog steeds naar op zoek  8)
Bij mijn Dapol merk ik dattie het stof links en rechts van het spoor ook wegblaast, dus een extra zuiger om tussen parallel liggende sporen te zuigen blijft noodzaak. Dus nu nog een Lux of Dapol die een opzetstuk heeft waarmee je 2-3 cm naast het spoor kan zuigen.... wie wordt de eerste?  :P
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Ronald Halma op 14 December 2008, 16:06:34
Ik gebruik al jaren een gewone stofzuiger.... De valse-lucht klep helemaal los op de slang en gewoon je baan zuigen. Heel gemakkelijk, zeker met een puntig hulpstuk wat bij de meeste stofzuigers standaard bijgeleverd wordt. Als je voorzichtig bent gaat er niets stuk

Evt een nieuwe zak er in (als de baan wat groter is) , kun je later je onderdeeltjes die er toch in schieten zo er uit halen. Natuurlijk werkt de panty methode uiteraard ook.... ;)

Grtz,  8) Ronald 8)
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: santerdam op 14 December 2008, 16:50:40
Ook handig is een stuk tuinslang gebruiken. Op de stofzuigerslang schuif  je een rubber manchet (wasmachine onderdeel), waar de tuinslang ingestoken wordt. Wel zorgen dat je daar wat valse lucht trekt. En dan kun je met de tuinslang je baan zuigen.

Wil je het helemaal luxe doen, Blokker verkoopt zoo'n ding kant-en-klaar. Maar dan kost het je 3,95 euro.

Sander
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Thurbo op 14 December 2008, 18:43:20
Ik heb ooit eens een soort Kruimeldief gezien, die draaide op 220V en had een flexibele zuigslang van 0,5-1m lengte, ideaal om verafgelegen plekken te bewerken. Ben ik dus ook nog steeds naar op zoek  8)

Bij ons op de club hebben we er ook een. Effe gegoogled en voila, hier istie dan : Het turbo zuig wonder:

(http://www.postordergroepnederland.nl/postordershop/product_thumb.php?img=images/68627-1.jpg&w=130&h=130&calculate=true) . (http://www.postordergroepnederland.nl/postordershop/product_thumb.php?img=images/68627-3.jpg&w=130&h=130&calculate=true)

Link naar die website : http://www.postordergroepnederland.nl/postordershop/Wonen-slapen/Schoonmaken/Apparatuur/Turbo-zuigwonder/
Er staat ook nog een pdf-je op die site wat er precies inzit en hoe die werkt.

Als je even verder zoekt op mini stofzuiger op google ofzo vind je er wel meer aanbiedingen, dit is er maar een van de vele.

edit
ben even verder gaan zoeken. De goedkoopste die ik kan vinden € 17,74 van princess daar komt dan nog € 7,95 bij voor de post of afhalen op een fifliaal voor maar € 4,50

Link: http://www.elektrokoopjes.nl/Shop/Huishoud/Kruimelzuigers-en-pluizendieven/Kruimelzuiger/15929/Princess-332756-COMPACTE-HANDSTOFZUIGER.html

Of bij de kijkshop voor maar € 19,99
http://www.kijkshop.nl/product/19577/245-458-459/huishoudelijk/stofzuigen/kruimelzuigers/princess-handstofzuiger-332756/
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Bert van Gelder op 14 December 2008, 18:51:16
Hoi,

Die 220V kruimeldief: van Black & Decker. Ca. 70,- euri's. Met een slang van een meter en nog meer accessoires.

Succes, gr,

Bert
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Rocodil op 14 December 2008, 19:31:29
wat een gedoe zeg. Ik heb mijn vrouw gewoon een nieuwe stofzuiger gegeven. De ouwe heb ik nu  ;D. Er zit zelf al een slang aan. En als ik een pentie nodig heb, vraag ik gewoon een aan me ouwe moeder, een waar één ladder in zit. Ze gaan jaren mee, dus zo vaak komt dat niet voor. En als ik iets opgezogen heb, keer ik gewoon de stofzak even om en begin opnieuw  ;D
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: Louis Holleman op 14 December 2008, 19:38:32
Juistem..... morgen of zo effe naar de Kijkshop. Dahaaag, Black & Decker  :P
Titel: Re: Stofzuigen van de baan?!
Bericht door: rjr op 15 December 2008, 12:22:26
.....
Nu, als ik toch alles stofzuig hiermee, dan kan ik ook net zo goed direct de rails ook even mee zuigen toch? En dan heb ik geen railstofzuiger nodig.

...

Ik heb er bij de bouw van de kamer rekening mee gehouden om niet al te veel stof te krijgen ( b.v. geen stof op de grond maar laminaat )
Ondanks dat zul je best wat stof houden wat je weg wilt halen, echter, stof dat naast de baan ligt haal ik toch wel minder vaak weg dan op de baan.

Als ik enkele weken niet gereden had maakte ik met een roco blokje het spoor zo goed mogelijk schoon, dan de stofzuiger over de rails, en rijden.
Dat laatste kan ik nu dus door de stofzuiger wagon doen. Het stof naast de baan haal ik dan zo nu en dan wel eens weg, en dan neem ik wel de rails gelijk mee.