BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Peter Korsten op 01 December 2008, 22:32:12
-
Stel, je wacht met smart op Roco en/of Mätrix om eens eindelijk een bepaalde variant van de 1800 uit te brengen, maar die komt maar niet. Bijvoorbeeld, de 1842:
http://www.spoorsitenl.nl/stadswapens/1800/1842.jpg
Wel, dan ga je aan de slag met het gratis programma Inkscape (http://www.inkscape.org/) en na een paar avondjes tekenen (en, laten we eerlijk wezen, het omzetten van een raster-afbeelding in een vector-tekening) is dit het resultaat:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/weert.gif)
Het klopt niet 100%, maar verkleind naar iets van een centimeter hoog zul je daar bijzonder weinig van zien.
Er moet nog 'WEERT' in witte letters onder; dat wordt de volgende fase. Maar voorlopig ben ik redelijk tevreden en ach, als NS nog eens om een vector-tekening voor de echte 1842 verlegen zit, mogen ze me een e-mail sturen. :)
- Peter
-
Teken je dat allemaal "over"?
Nee toch zeker.
Kees-jan
-
Nee, ik had nog ergens een foto van de 1642 (inmiddels 1842) in een lagere resolutie. Die heb ik met Inkscape gescand en daarna heb ik inderdaad alles aangepast zodat het mooi rond werd. Het logo van Weert is redelijk simpel; deze:
http://www.spoorsitenl.nl/stadswapens/1800/1841.jpg
of deze:
http://www.spoorsitenl.nl/stadswapens/1800/1843.jpg
bijvoorbeeld zou ik liever niet met het handje moeten doen.
- Peter
-
3 minuten werk ;D:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/peter_weert.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/peter_weert.jpg)
Kees-Jan
-
Maar kun je die ook in 1:1 uitprinten?
- Peter
-
Hoe bedoel je Peter?
Kees-Jan
-
Ik ga dit in de gaten houden... ;)
Welk lettertype ga je trouwens gebruiken?
-
het type wat er onder hoort natuurlijk ;D
Kees-jan
(Ik kan ze allemaal maken)
-
@Kees-Jan: kun je het op een echte NS-locomotief plakken en zie je dan geen rafels? Dat probleem had ik toen ik het RailPro-logo en dat wolkjes-ding probeerde te scannen. (En kijk trouwens eens in je brievenbus. :))
@Michel: waarschijnlijk scan ik de letters van de foto en pas ze dan met de hand aan. Als ik slim was geweest, had ik die meteen meegenomen, maar ja... :)
- Peter
-
Hoi,
Ik meng me ook even in de strijd.
Het lettertype is univers bold.
Het logo overtrekken kun je ook doen met het emmertje in inkscape.
Klik gewoon op het plaatje op de gebieden die je wil invullen, en verwijder daarna de foto. Nog geen minuut werk!
Bart
-
Peter,
Er zijn sites waar je alle logo's van de wereld kunt vinden in vector............
Peter: typ eens een letter in je tekenprogramma en ga dan naar "paden" vervolgens kun je de ankerpunten van de letter veranderen.
-
yep Bart. Ik maak er een zwart/wit foto van via een ander programma.
Kees-Jan
-
Hoezo maak je er eerst een zwart-wit foto van ?
-
Zwart/wit en dan via Ilustrator naar PDF of bitmap overtrekken in scape.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/peter_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/peter_1.jpg)
Kees-jan
-
:o :o :o
Tjezus wat moeilijk.
Gewoon importeren als jpg in inkscape, en dan met het emmertje vullen.
Bart
-
Ja kan ook maar dan moet je alle "losse" deeltjes niet vergeten en de lijndikte op nul zetten (x).
Kees-jan
-
Tis maar net wat je het makkelijkste vind.
ook leuk:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/koff.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/koff.jpg)
(6 lagen: wit, zilver, rood, blauw, donkerblauw en geel)
Kees-Jan
-
Als je nou even de umlaut de goede kant op zet ;D
Bart
-
Nee dat dacht ik ook Bart. Ik zal je de foto's sturen (ivm eigendom van de eigenaar v.d foto's)
-
Excuses :-[ :-[
-
;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/groger.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/groger.jpg)
(loop ik weer een puntje in)
Kees-jan