BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Dennis H0 op 26 November 2008, 20:00:54
-
Gezien de grote van mijn baan zal ik met boosters moeten werken.
Ik heb zelf een intellibox maar ik denk aan een booster van roco.
Kan ik gewoon een booster van roco aanschaffen en laten werken met de intellibox ?
Misschien neem ik dan ook de lokmuis erbij aangezien de baan 7 meter lang is en dit toch een handig apparaat is.
Als dit niet zomaar kan wat zou dan een goed alternatief zijn ?
Alvast bedankt voor de info
-
Dennis,
Een booster van Roco kan, alleen heb je dan geen kortsluit detectie en beveiliging.
Verder kun je de maus niet rechtstreeks aansluiten, dit kan alleen via een Maus adapter va Uhlenbrock.
Verder heeft de baan grote niet zoveel te maken of er wel of geen booster nodig is. Dat heeft alles te maken met hoeveel treinen jij tegelijkertijd wil laten rijden en hoeveel stroom die dan gebruiken.
Dus bepaal eerst hoeveel stroom je gaat gebruiken, en ga dan over de aanschaf van een booster nadenken.
Mvg
Wim.
-
Dennis,
Een jaar geleden heb ik mijn 5 Lenz boosters omgewisselt voor 2 Digirail boosters. Deze boosters hebben naast een super beveiliging ook een groter vermogen en werken perfect zeker voor een wat grotere baan. Kijk eens op de site van Digirail.
Coen.
PS. IK heb geen aandelen bij Digirail.
-
Dennis, er zijn ruwweg drie groepen boosters in de aanbieding.
1. De boosters van de grote fabrikanten, zoals de treinfabrikanten, Uhlenbrock zelf en dergelijke. Is natuurlijk gemakkelijk, maar ook duur, zoals veel electronische producten van de grote fabrikanten schreeuwend duur zijn.
2. Aan het andere uiterste zelfbouw. Schema's zat, het is niet moeilijk, het is goedkoop, maar je moet het wel kunnen/durven.
3. Daartussen zitten wat kleinere fabrikanten die boosters leveren voor normalere prijzen. Digirail is er eentje, verder Tams of Lüssi uit Zwiterland (http://luessi.ch/shop/catalog/index.php?cPath=26_35_52&sort=3a&filter_id=10). Leveren kant-en-klare boosters, maar ook halffabrikaten en bouwpakketten.
-
Dennis,
Een jaar geleden heb ik mijn 5 Lenz boosters omgewisselt voor 2 Digirail boosters.
Dit type booster is minder geschikt voor het gebruik bij een Intellibox, het kan wel, maar de eigen booster van de Intellibox kun je dan niet meer gebruiken. Datzelfde geldt voor de boosters van Roco, Lenz. Dit heeft te maken met het type eindversterker van de boosters. Dat doet aan de kwaliteit van de boosters niets af.
Mvg
Wim.
-
Hallo Wim,
Kan je bij een IB een LV101 gebruiken, dus 1 deel via versterker IB en 1 deel via een LV of meerdere delen via de LV's. Zo niet, kleine toelichting.
groeten,
Bernhard
-
De boosters van roco worden met regelmaat aangeboden op MP of op ebay dus vandaar mijn interesse.
Mijn schaduwstations hebben beide 7 opstelsporen en daarnaast heeft ieder station 6 extra blokken.
De hoeveelheid treinen die in 2 stations max zullen rijden zijn er als het aan mij ligt 8 a 10
Ik wil proberen deze op 1 booster te laten werken, lukt dat niet zal ik er een tweede tussen moeten zetten.
Ik weet niet of dit een goede beredenering is maar het is allemaal proberen zo nu en dan.
Die lokmuis is geen must, het leek me wel handig dus die laat ik voor wat het is.
maar als ik het goed begrijp kan de roco booster aangesloten worden
Bedankt voor de info
-
Dennis, ik zeg je nu net dat dat niet zo'n goede optie is. Het kan, maar liever niet. De kortsluit beveiliging werkt niet, bij het gebruik van deze boosters.
Mvg
Wim.
-
Hallo Wim,
Kan je bij een IB een LV101 gebruiken, dus 1 deel via versterker IB en 1 deel via een LV of meerdere delen via de LV's. Zo niet, kleine toelichting.
Bernhard, dat leg ik nu net hierboven uit. De LV101 booster kun je gebruiken, alleen niet samen met de eigen booster die in de IB zit.
Dat is een Common-Ground booster en de LV101 is een Full Bridge Booster.
Mvg
Wim.
-
aangezien de namen van allerlei boosters me nu beginnen te tollen weet ik niet wat nu een juiste keus gaat zijn om te combineren met de intellibox.
Heb je misschien een suggestie Wim ?
-
Ik heb zo eens meegelezen want ik wil dit ook wel weten. Maar ik haal hier uit de antwoorden dat de boosters van Digirail goed aansluiten bij mijn Intellibox. Ik hoop dat mijn conclusie juist is.
SanThe.
-
Santhe, nee ook dat is niet de juiste conclusie.
Ook dat is een booster op basis van Lenz, dat is ook geen booster op basis van Common-Ground.
Met andere woorden alle booster op basis van LENZ dus DCC zijn niet geschikt.
Booster op basis van Marklin (common-ground) zijn geschikt voor het gebruik bij de eigen interne booster van de IB/TC. Dit is al meerdere keren besproken en uitgelegd al hier en zelf al op de voorganger van dit forum.
Mvg
Wim.
-
Kom je dan weer uit bij de duurdere boosters van uhlenbrock zelf ? Of zijn er nog andere merken die op dit principe werken ?
Daarnaast begrijp ik dat als er bv met een rocobooster word gewerkt er kortsluiting kan ontstaan op het moment dat er bijv een trein ontspoort, kan je dit oplossen door het e.e.a. met zekeringen te werken.
-
Hallo Wim,
Zou het mogelijk zijn, daar velen niet weten welke merk welk systeem heeft, een overzicht te maken welke merken samen werken met IB/TC.
groeten,
Bernhard
-
Volgens mij ontstaan wat misverstanden. De IB heeft een boosteraansluiting voor common ground boosters en ook eentje voor zogenaamde DCC-boosters. Je kunt alleen common ground boosters samen met de versterker van de IB zelf op de baan aansluiten. Je zou wel een dikke DCC booster (5A bijvoorbeeld) voor je baan kunnen gebruiken en de versterker van de IB alleen voor de wissel- en seindecoders benutten.
Overigens zijn er voor beide systemen alternatieve boosters voorhanden. Ik begrijp dat Dennis vooral iets zoekt dat goedkoper is dan de boosters die Uhlenbrock zelf aanbiedt. Dan vind ik de eerder door mij genoemde boosters van Lüssi of Tams een goede optie.
-
Volgens mij ontstaan wat misverstanden.
Nee, dat denk ik niet, het wordt gewoon weg niet begrepen.
Het is al meerdere keren besproken en uitgelegd. Het houd voor mij hierop, ik heb mijn best gedaan.
Mvg
Wim.
-
Hallo,
In de handleiding van de IB staat op blz 64/65 :
Compatible apparaten :
DCC Booster aansluiting : Lenz LV100/101 enz
groeten,
Bernhard
-
Je meent het. ::)
Volgens mij ontstaan wat misverstanden. De IB heeft een boosteraansluiting voor common ground boosters en ook eentje voor zogenaamde DCC-boosters. Je kunt alleen common ground boosters samen met de versterker van de IB zelf op de baan aansluiten. Je zou wel een dikke DCC booster (5A bijvoorbeeld) voor je baan kunnen gebruiken en de versterker van de IB alleen voor de wissel- en seindecoders benutten.
Overigens zijn er voor beide systemen alternatieve boosters voorhanden. Ik begrijp dat Dennis vooral iets zoekt dat goedkoper is dan de boosters die Uhlenbrock zelf aanbiedt. Dan vind ik de eerder door mij genoemde boosters van Lüssi of Tams een goede optie.
-
Hallo,
Net van LDT antwoord gekregen op de vraag : Kan je een LV100/101 aansluiten op de IB. Ja, het gaat dus WEL!
LDT heeft ook een booster die kan samenwerken met de IB.
De booster DB-2-G kost € 70,00 en moet worden gevoed met een transformator, die tenminste 16 – 18V ~ spanning kan leveren bij een vermogen van 52VA, liever 64 of 70VA. Deze booster is geschikt voor de protocollen NMRA-DCC o.a. Lenz) en Märklin Motorola (oud-, nieuw en Mfx protocollen).
Overigens is de booster ook leverbaar als bouwpakket DB-2-B en kost dan € 45,00 p/st.
Evt. is voor de DB-2-B een passende behuizing LDT-01 leverbaar voor € 4,00 p/st.
Jaap Kramer is op Houten aanwezig.
mvg,
Bernhard
-
Hallo,
Het is juist dat de bewering opgaat dat verschillende type boosters zijn te gebruiken, alleen moet je je afvragen of het wel past in jou technische struktuur van de baan.
Wat Wim probeerde duidelijk te maken is dat er een wezelijk verschil zit tussen de twee type boosters en indien je deze door elkaar heen gaat gebruiken dat dit mogelijk (vergaande) gevolgen kan hebben op de juiste werking.
Advies: pas gelijksoortige boosters toe in je baan om problemen te voorkomen.
Goedkoop blijkt later duurkoop.........
Willem.
-
OK, gesnapt.
Dus op zoek gaan naar Marklin/Uhlenbrock boosters. Deze worden ook op MP of Ebay aangeboden.
Is LDT een Common-Ground booster ???
Of een of meerder van een ander merk en de IB booster niet gebruiken.
mvg,
Bernhard
-
Voor mij als non-technicus is dit allemaal abracadabra. Common ground, geen idee waar dat over gaat.
Wat ik graag wil weten, is of en welke booster ik zou moeten gebruiken voor mijn schaduwstation. Je kunt het vinden bij het topic Hookyvile in wat zijn we aan het bouwen. Er zijn twee wisselstraten die gevolgd worden door opstelsporen die later weer samenkomen. Het ene deel bestaat uit zes opstelsporen, het andere deel uit tien opstelsporen. Via een spiraal wordt het schaduwstation met de nog te bouwen bovenbaan verbonden. Tevens is het mogelijk om in het schaduwstation een rondje om de spiraal te rijden.
Nu rijden er momenteel vier personentreinen (twee met drie bakken, een met vijf bakken en een tiendelige Thalys) met LEDverlichting rond en daar zal het niet bij blijven. Alles wordt bestuurd met het Twin Center van Fleischmann. Kan het Twin Center dat trekken of moet ik hier al één of meer boosters plaatsen en zo ja, welke? Ik kan er zelf niet echt uitkomen.
Mvg,
Martin
-
Martien,
Common-ground is dat alle voedingsspanningen enkelzijdig allemaal met elkaar verbonden (moeten) zijn.
Dus moet je een booster hebben die daarvoor geschikt is.
De zogenaamde DCC compatibele boosters vallen af.
Dus een booster welke je aan kunt sluiten op de 5 polige booster aansluiting van de TC is de juiste.
Mvg
Wim.
-
Hallo,
Net even op het forum verder zitten zoeken.
De Tams/LDT-booster is een Common-ground booster en dus geschikt om met de TC/IB samen te werken.
In een ander draadje gelezen dat je ook moet uitkijken met de trafo's.
Het mooiste is om de booster/TC/IB te voeden met de zelfde soort.
groeten,
Bernhard
-
ik ben tevrede met mijn booster
ik heb een n-baan en gebruik een 7Amp booster
http://www.treinelektronika.com/DATA/TEHdl/BOOSTER-OMC.pdf (http://www.treinelektronika.com/DATA/TEHdl/BOOSTER-OMC.pdf)
deze is met een 5 polige kabel verbonden met de TC.
en aan een dikke ringkern trafo.
-
deze laatste booster heb ik ook gezien ja, ik als iemand met een beperkt technisch inzicht blijf moeite houden met het vinden van de juiste booster. Ik moet uitgaan van wat mensen me hier vertellen en wat er vertelt word door de leveranciers.
Deze laatste booster is wat mij betrfeft redelijk geprijsd en heeft toch 7 ampere.
-
7A begint aan de zware kant te worden. Is niet erg, maar het vergt wel een zorgvuldige aanleg van de bedrading. Die moet overal 7A aan kortsluitstroom kunnen verwerken wil de kortsluitsignalering betrouwbaar functioneren.
-
7A begint aan de zware kant te worden. Is niet erg, maar het vergt wel een zorgvuldige aanleg van de bedrading. Die moet overal 7A aan kortsluitstroom kunnen verwerken wil de kortsluitsignalering betrouwbaar functioneren.
Als je in een ander draadje(s) kon zien is daar wel mijn aandacht aan besteed.
Netjes de juiste kleur en diameter toepassen is mijn motto !!
Achter deze 7Amp booster zitten nog eens 2A glaszekeringen die naar de diverse delen op de baan gaan. better safe dan sorry ;D
-
Zo moet het inderdaad. :)
Maar het leek me verstandig Dennis daar op te wijzen.
-
hallo ik heb er nog een over booster dr 5020 vav digirails als je interresse hebt laat het maar weetenhij is zgan
-
Als je in een ander draadje(s) kon zien is daar wel mijn aandacht aan besteed.
Netjes de juiste kleur en diameter toepassen is mijn motto !!
Achter deze 7Amp booster zitten nog eens 2A glaszekeringen die naar de diverse delen op de baan gaan. better safe dan sorry ;D
Wees blij dat je dit zo hebt uitgevoerd.
Er wel eens aan gedacht dat indien er bij een ontsporing een korsluitstroom van 7 Ampere door de flenzen van N spoor wieltje gaat er dan aardige brandputten ontstaan. >:(
Mogelijk zo ernstig dat je de wielen kunt gaan vervangen.... >:( >:(
Het is mogelijk om boosters te maken die wel 30 ampere kunnen leveren, maar ik denk dat dit meer kwaad dan goed doet.
Dit is 1 van de rede waarom fabrikanten van vooraanstaande merken doorgaans geen boosters leveren die boven de 5 ampere uitkomen. (voor schaal H0 en kleiner)
De fabrikanten die boosters leveren die boven de 5 ampere uitkomen zijn doorgaans bedoeld voor grootspoor gebruik zoals bijvoorbeeld LGB en worden afgeraden voor gebruik bij kleinere schalen.
Back to topic....
De aangegeven booster van 7 amp is een common ground model. (kun je ook zien aan het aansluitschema), dus werk prima met de IB samen.
@Henk: Ik vindt het zo wie zo belangrijk om de bedrading zorgvuldig aan te leggen, het voorkomt een hoop (onbedoelde) problemen ;D
Willem
-
hallo ik heb er nog een over booster dr 5020 vav digirails als je interresse hebt laat het maar weetenhij is zgan
Niet geschikt!!!
-
Hallo,
Een Dr 5010 4A kost € 135.-- en Dr 5020 2 x 4A € 190.-- en zoals Wim al schreef : niet geschikt voor IB
Een LDT 3A kost gebouwd € 70.-- , ongebouwd maar € 45.-- en is wel geschikt voor IB
Een Omc 7A kost € 92.50
Tel uit je winst met een Digirail.
groeten,
Bernhard
-
de keuze is gemaakt.
het word en omc 7A
allen bedankt voor de vele info.... het word nog eens wat met me :D
-
Martien,
Common-ground is dat alle voedingsspanningen enkelzijdig allemaal met elkaar verbonden (moeten) zijn.
Dus moet je een booster hebben die daarvoor geschikt is.
De zogenaamde DCC compatibele boosters vallen af.
Dus een booster welke je aan kunt sluiten op de 5 polige booster aansluiting van de TC is de juiste.
Mvg
Wim.
Wim,
Ik ben een tijdje niet op het forum geweest, maar wil toch nog even reageren op je opmerking. Op de Twin zit een 5-polige aansluiting voor een Twin Booster, maar ik zie ook een 3-polige aansluiting voor een DCC booster. Kun je me in simpele taal uitleggen waarom ik niet de 3-polige DCC aansluiting moet hanteren, maar juist de 5-polige? En welke boosters zijn daar dan geschikt voor?
Mvg,
Martin
-
Martin dan moet je het hele draadje nog maar eens goed doorlezen.
Daar staat volgens mij toch duidelijk in waarom of het een of het ander moet kiezen.
Je kunt niet twee verschillende principes door elkaar gebruiken.
Je moet een keuze maken.
Gr.
Eric
-
Eric,
Ik weet ook wel dat je één principe moet aanhouden en dan ook steeds dezelfde soort en trafo, maar ik begrijp niet waarom de vijfpolige wordt aangeraden en de driepolige wordt afgewezen, terwijl die toch op het apparaat is aangebracht. En dat zie ik niet in dit draadje staan, behalve in het door mij aangehaalde citaat van Wim. De zin 'common ground is dat alle voedingsspannen enkelzijdig allemaal met elkaar verbonden zijn, zegt mij niet waarom DCC compatibel boosters afvallen.
-
De DCC boosters werken alleen met de CDE bus. Pinnen CD zijn de dataansluitingen. Pin E is het error signaal (kortsluiting). DCC boosters hebben geen common ground.
DCC boosters "zweven" (H brug uitgang als ik het goed heb) en hebben geen gemeenschappelijke aansluiting. Boostersecties zijn dan ook volledig van elkaar gescheiden (beide rails onderbroeken).
Common ground boosters hebben wel een gemeenschappelijk aansluiting (halve H brug ?) en worden anders aangestuurd. Dus via de 5 polige bus.
Dus als je de booster van de IB wilt blijven gebruiken zit je vast aan de common ground methode en dus de 5 polige bus.
Gr.
Eric