BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Roland123 op 14 November 2008, 16:37:55
-
Ik rijd Fleischmann digitaal. Ik heb nu voor het eerst een Trix trein gekocht (de nieuwe TEE artnr. 22131). Volgens de instructie moet de trein via de programmeermodus in dcc gezet worden. Dat heb ik gedaan. Het adres heb ik tevens veranderd van standaard 3 naar 4.
Zodra ik de trein op het hoofdspoor zet doet hij het een paar seconden en daarna niets meer. Ik hoorde ook een klik uit het binnenste van de loc komen.
Er staat nu ook geen spanning meer op de lok. Op het programmeerspoor stond even daarvoor wel spanning op de lok. Als ik de lok weer teruggezet op het programmeerspoor wordt deze niet meer herkend door de centrale, er staat ook geen spanning meer op de lok via het programmeerspoor. Het programmeerspoor ligt helemaal los
van de hoofdbaan.
Andere locomotieven blijven wel gewoon rijden.
Weet iemand wat er gebeurd is en wat er eventueel aan de hand kan zijn?
-
Hallo Roland
Heb je de gehele set op de rails gezet of alleen de motorwagen.
Je hebt kans dat er een schakeling in zit die de stroomafname apart regeld van motorwagen en sluitwagon.
Dus de set geheel op de rails zetten.
Gr.Patrick
-
In eerste instantie alleen de motorwagen. Nu staat de hele set erop maar geen resultaat. Ik heb het idee dat de decoder uitgezet is, voor zover dat mogelijk is.
-
Roland
Staat de gehele set op programmerspoor en geprobeerd uit te lezen
probeer een reset
-
Heb je er wel een decoder in gezet want die zit er standaard niet in.
advies: lopi v3 of een zimo 21 polige aansluiting.
Kees-jan
-
Jawel hoor er zit een decoder in. Het is de digitale HO TEE van Trix. Ik heb hem ook in eerste instantie kunnen programmeren, hij werd ook herkend door de centrale. Hij staat nu in zijn geheel op het programmeerspoor. De trein geeft helemaal geen spanning meer. Ik ga morgen naar mijn vaste treinenwinkel misschien dat zij het weten. Ik zal het resultaat hier posten.
Ondertussen probeer ik wel alle suggesties uit.
-
Het is dus de zwitser, want de NL versie heeft standaard GEEN decoder aan boord.
Of....heb je een RAM of Rae ?
Of, nog makkelijker, geef het artikel nummer eens.
-
Het artikelnummer is 22131, die had ik even eerder moeten melden, sorry.
-
Die heeft standaard geen decoder..
Echt niet.
-
>>>Die heeft standaard geen decoder..
>>>Echt niet.
Hoe kom je aan deze informatie. Hij wordt verkocht met decoder, dit is de Zwiterse uitvoering. In de handleiding staat zelfs dat het standaard decoder adres 3 is.
-
Als ik met dit art.nummer ga GOOGLEN zie ik toch dat er een DCC Decoder in moet zitten.
-
Excuus, ik las 22132.
De 22131 heeft wel een decoder, dat is inderdaad de zwitser.
-
Trix 22131:
Model: Chassis van het tractiestel uit metaalspuitgietwerk. Digital-decoder voor DCC, Selectrix en Trix Systems, ook traditioneel inzetbaar. Geluidsgenerator met krachtige luidspreker. 5-polige schuingegroefde motor met vliegwiel centraal in het tractiestel ingebouwd. Beide draaistellen over cardan aangedreven. Frontsein met warmwitte LED’s, traditioneel in bedrijf, digitaal schakelbaar. Interieurverlichting 66719 naderhand in te bouwen. Dieselmotorgeluid, tyfoon en stationsmededelingen op Zwitser-Duits en Nederlands met DCC of Trix Systems schakelbaar. Doorgaande elektrische verbinding en speciale kortkoppelingen met schaargeleiding tussen de voertuigen. Cabine in het tractiestel met figuur van machinist. Gemonteerde metalen handrails. Aan de einden imitatie van de Scharfenberg-koppeling. Totale lengte van de trein 1130 mm .
Bron H&H modelbouw.
met DCC of Trix Systems schakelbaar.
Misschien zit hier het probleem?
Grtz, 8) Ronald 8)
-
De 22132 heeft idd geen decoder omdat ik er zelf één hier heb staan waar nog een 21 polige decoder in moet.
Kees-jan
-
Trix 22131:
Bron H&H modelbouw.
Misschien zit hier het probleem?
Grtz, 8) Ronald 8)
Dat kan heel goed, vanwege dit systeem moet hij dus eerst op het programmeerspoor gezet worden.
-
Volgens mij zit er wel een relais in, waardoor de voor lopende wagen stroom afneemt.
Dit verklaard wel de tik die je hebt gehoord.
Of hij is kapot, bij een aantal van de Ma* Senators was dit ook een probleem.
Na t omschakelen van de rijrichting dedenze niks meer.
Succes
-
Zoals beloofd nog even een terugkoppeling:
De TEE is inmiddels weer terug. De trein moet in zijn geheel op de baan gezet worden. Verder bleek dat ik in mijn enthousiasme per ongeluk een pennetje ongemerkt had verbogen bij het koppelen. Dit luistert heel erg nauw.
Er zit inderdaad een relais in, dat hoor je duidelijk als je de rijrichting omdraait.
Hij rijdt nu als een zonnetje.