BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Ivo R. op 07 November 2008, 19:20:28

Titel: tijdperk III of V ?
Bericht door: Ivo R. op 07 November 2008, 19:20:28
hallo iedereen,
ik zit met een probleem met het kiezen van het tijdperk waarin ik ga rijden.
een klein rustig zijlijntje  in tijdperk III vind ik heel mooi maar een drukke hoofdlijn met allemaal traxx-en en zo vind ik ook er mooi. Ik heb een kamer van 2.20 bij 5.20 tot mijn beschikking. het gaat mij niet over het baanplan, wat daar heb ik er voor beide tijdperken genoeg voor.
is er iemand die mij advies kan geven?

gr ivo
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Remco. op 07 November 2008, 19:21:42
Hoi Ivo,

Met die ruimte zou ik persoonlijk voor V gaan en dan mooie lange containertreinen laten rijden.

Gr. Remco.
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: JaJo op 07 November 2008, 19:26:51
Gaat goed samen hoor. Hoofdbaan tijdperk V en een museumlijntje er naast.

Groet Jaap
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Bust3R ÖBB op 07 November 2008, 19:42:35
Zal goed passen. Ga ik zelf ook toepassen (hoofdlijn met museum(lijn))
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Spoor65 op 07 November 2008, 20:04:29
zou zeggen maak de droom van de MBS op jouw baan alvast waar, dan ben je hen voor, voordat ze het zelf int echie voor elkaar hebben,

ze willen al jaren graag hun museumbaan doortreken van Boekelo naar hengelo, maar het blijft er steeds bij, en dat terwijl het dus prima kan he, een paar prachtige museum stellen, gewoon op zijn eigen perron direct tegenover de perrons van het huidige moderne spul. en zeker met jouw ruimte vast goed te doen.

Maak er wat moois van

gr

Spoor65
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: tinus op 07 November 2008, 20:30:08
waarom niet beide??
als je al het materieel mooi vind, kun je misschien ook
de aankleding van de baan aanpassen aan beide tijdperken.
ene helft tp. 3 en de andere helft tp 5.

tinus
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Spoor65 op 07 November 2008, 20:41:36
dat bedoel ik dus ook, tinus, gewoon beide doen

en een mooie moderne hoofdbaan bouwen, met daarnaast een deel met een prachtige museum baan geheel in stijl, inclusief de oude telegraafpalen naast de baan en de ouwewetse atributten op de perrons en naast de baan, kan prima samen.

Vandaar ook mijn voorbeeld van de MBS, niet om reclame te maken, maar gewoon omdat hun gehele traject tussen haaksbergen en boekelo voorzien is van vele hystorische kenmerken, dus ook in model zeker uit te voeren toch.

Gr

spoor65
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Ivo R. op 08 November 2008, 09:05:31
bedankt allemaal.
een hoofdlijn met museum baan er naast vind ik wel een leuk idee, maar hoe leg ik die museum baan naast de hoofdbaan. De hoofdbaan loopt rond door de kamer over ongeveer een 60cm brede plank, wordt het dan niet allemaal iets te veel/klopt dat nog wel dan? en hoe zou ik dat dan het beste kunnen doen?

gr ivo
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Herwim Frank op 08 November 2008, 12:26:06
Hallo Ivo

Verder ingaand op je vraag "hoe doe ik dit"en verder doorbordurend op de goede iedeeen van onze mede modelspoor collega's misschien het volgend idee.
Ik ga er van uit dat je een 2 sporen hoofdtraject wil maken langs bos, heide diverse kleine dorpjes misschien over een boogbrug over één van de vele rivieren cq kanalen die dit land kent en ergens een middelgroot station passeerd met een paar perrons kleine uitloop naar een kleine loods.
Op dit station zou je een perronnetje kunnen maken waar een apart spoorlijntje begint van jouw museum lijn.
Dit spoorlijntje laat je eerst parallel lopen aan je hoofdsporen om vervolgens slingerend zich apart door het landschap te begeven nog altijd natuurlijk parallel in de verte aan je hoofdbaan (daar ontkom je niet aan)
Onderweg zou je je hoofdbaan langzaam kunnen laten klimmen en over je museum lijntje laten lopen wat naar de achtergrond toe om een heel eind verder weer terug te komen( misschien zelfs je hoofdtraject even voor een paar meter te laten verdwijnen achter je achtergrond plaat of op een andere manier aan het oog onttrekken ?)

Op het deel waar je hoofdtraject niet te zien is laat je je museum traject eindigen in een klein rangeer deel met een kleine open gewerkte loods
met daarin wat werkbanken machienerieen etc.
Het geheel zou je aan een klein dorpje kunnen laten grenzen met wat oude huisjes, cafe cq hotel etc.

Iets dergelijks zou het kunnen zijn of worden bij zoiets bedenken ga ik meestal in mijn gedachte zelf op de lok zitten en ga dan rijden en schrijf op wat ik tegen kom ( of eigenlijk in mijn gedachte hoop tegen te komen)

He Ivo succes met jouw gedachte gang
Ik hoop dat je je uiteindelijke plan met ons wil delen.
groetjes,
Herwim Frank
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: JanPieter op 08 November 2008, 17:49:37
Hoi,

Ten eerste, laat je niet te veel beïnvloeden door de meningen van anderen, je eigen mening staat bovenaan.

Wat je eventueel kunt doen, is TP IV gaan rijden. Dan ben je het stoomtreinentijdperk voorbij, maar je rijdt ook niet met moderne Traxx-locs en ICE's. Er is héél veel aanbod in en je kunt zowel kleine fabrieks- en pendelspoortjes als de wat grotere lijnen bouwen.

Dan is het natuurlijk ook nog de vraag naar welk land je je baan wilt bouwen.
In Duits materieel is heel veel aanbod, maar het is ook niet echt origineel. Het lijkt me ook leuk om je te verdiepen in een bepaald land, en dan op beurzen etc. te gaan speuren naar een bepaalde loc. Dat is je eigen keus.

Succes ermee!

Groetjes,
Jan-Pieter
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Ivo R. op 08 November 2008, 18:20:18
@ Jan-Pieter, je hebt idd gelijk dat mijn mening het belangrijkst is, maar ik had echt geen idee dus misschien konden jullie inspiratie geven en dat is ook gelukt. ik vind de meeste moderne Duitse treinen heel erg mooi, maar aan de andere kant lijkt het me ook wel gaaf om 3 gekoppelde (niet)koplopers te laten rijden, want er zijn niet veel mensen die daar de ruimte voor hebben.
maar tijdperk V vind ik gewoon erg mooi juist die traxx-en en zo.
@ Herwin Frank, ik heb al wat in paint getekend maar dat krijg ik hier niet.

gr ivo
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Tomas131 op 08 November 2008, 19:45:53
Ik kon eerst ook niet kiezen, ik had toen gekozen voor een baan die zowel in tijdperk V kan bestaan maar ook in tijdperk III. Maar uiteindelijk heb ik toch maar gekozen voor V omdat je dan veel meer op het actuele kan gaan richten. Maar ik vind nog steeds tijperk III en IV ook heel mooi en ik ga ook veel museum treinen laten rijden.

PS. Het is nu eigenlijk officieel tijdperk VI ;)
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: JanPieter op 09 November 2008, 15:41:03
Wat je je ook kan afvragen, is van welk tijdperk/land je het meeste materieel hebt!
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Sander Fondse op 09 November 2008, 17:12:32
Alhoewel het fout blijft, kan je makkelijker 'smokkelen' van Tijdperk 3 naar Tijdperk 5, dan omgekeerd. Hoewel zelden, vindt je vandaag de dag in Duitsland nog steeds dubbelsporige hoofdlijnen met armsignalen, dus als je een station met tijdperk 3 beveiliging bouwt, dan kan je daar 'smokkelen' door er TRAXX'en met containertreinen te laten rijden.

Als je echter je station met moderne Lichtsignalen uitrust, kan je daar zelfs met het licht verdraaien van de werkelijkheid niet met stoomloks rijden.

De rede dat ik dit zeg. Als je je baan opbouwt volgens tijdperk 3 (of 4), dan kan je later altijd nog naar tijdperk 5 overstappen, zonder de baan te moeten verbouwen.
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: hansje op 11 November 2008, 14:33:51
Dergelijke dingen speelde ook door mijn hoofd..wat te kiezen.

Voordeel van III is dat je geen bovenleiding hoeft te leggen, of zie ik dat verkeerd ??
Ik vind bovenleiding toch een heel gedoe, vooral bij wissels e.d

Ben druk aan het behangen, ik heb de slaapkamer ingepikt, goed heh  ;D

Wil een mooie vaste baan leggen, 2.80 bij 2.50 ongeveer.
Of kan ik maar beter meteen bovenleiding leggen ??

Sorry Ivo, is niet mijn bedoeling jouw thread over te nemen hoor  ;)

Hans.
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Ivo R. op 11 November 2008, 15:50:36
@ hans, bovenleiding kun je altijd nog aan leggen, dat is het probleem niet, als het V ( VI ) wordt dan doe ik het denk ik wel ( het kost alleen best veel )

@ Sander, ik ga niet smokkelen, óf het een óf het ander.

gr Ivo
Titel: Re: tijdperk III of V ?
Bericht door: Tjeerd op 11 November 2008, 16:26:37
Misschien een idee;

Paradebaan (dubbelsporig, tijdperk V/VI) rondom, alleen de helft is maar zichtbaar.
Aansluiting moderne net op een enkelsporige museumlijn, die in de andere helft zichtbaar is (met de paradelijn erachter, met eventueel een schaduwstation). Dus een "L" met de moderne lijn zichtbaar en de aansluiting op de museumlijn en een tweede "L" met de museumlijn (inclusief bijv. depot/kopstation ofzo). De complete baan loopt dan rondom in de kamer, als dat allemaal nog past. Moet je alleen wel bukken om de kamer binnen te komen...

Groeten, Tjeerd