BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: duitser op 06 November 2008, 11:47:34
-
Rare vraag misschien, weet iemand het lettertype wat gebruikt wordt bij de plaatsnaamborden op Duitse stations? Ik wil nl zelf naambordjes maken en dat lettertype gaan gebruiken. Of hebben jullie misschien een foto van zo'n echt bord zodat ik zelf kan gaan speuren op het internet naar het juiste lettertype.
-
Hoi Robert,
Lettertype weet ik zo niet. En ik vraag me voorzichtig af of overal hetzelfde lettertype gebruikt wordt. Maar dat weten anderen wellicht.
Een foto heb ik wel gevonden: klik hier (http://images.google.nl/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/52/Freyung-Ort-Ortstafel.jpg&imgrefurl=http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Freyung-Ort-Ortstafel.jpg&h=600&w=800&sz=60&hl=nl&start=4&um=1&usg=__eEmHkb6ecsOrrHlkgiHOIC-SL3U=&tbnid=Vp-5zPKJMIksUM:&tbnh=107&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3Dort%26um%3D1%26hl%3Dnl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:nl:official%26sa%3DG).
Als je ff googled op 'Ortstafel', dan vind je er nog veel meer.
Groets, Hans
-
Hallo
Plaatsnaamborden in Duitsland zijn in het font DIN-1451-Mittelschrift, zie ook http://www.dirkelbe.de/ortstafel.htm (http://www.dirkelbe.de/ortstafel.htm). Op http://www.baureihe217.de/downloads.htm (http://www.baureihe217.de/downloads.htm) vind je een font voor Windows waarmee je de borden kan maken in bijvoorbeeld Word.
Dirkjan
-
Geniaal!!! ;D
(http://www.dirkelbe.de/OrtSchild/000Andere/Fucking.jpg)
bron:www.dirkelbe.de
-
Op http://www.baureihe217.de/downloads.htm (http://www.baureihe217.de/downloads.htm) vind je een font voor Windows...
Ik krijg een error als ik het wil downloaden...
-
Ik krijg een error als ik het wil downloaden...
mh, vroegah deed ie t nog..
Deze dan? www.lokomotive-online.de/Eingang/Download/DIN1451.zip (http://www.lokomotive-online.de/Eingang/Download/DIN1451.zip)
Groet,
Dirkjan
-
Die doet het nog :)
-
Onderstaande site bevat een plaatsnaambordgenerator, was eerst alleen voor Oostenrijk, nu ook voor Duitsland
http://www.ortstafel.org/ (http://www.ortstafel.org/)
Onderstaande link is ook aardig, deze gebruikte ik vroeger wel eens.
http://www.meinestadt.de/oschild.php/2/xxxxx (http://www.meinestadt.de/oschild.php/2/xxxxx)
Hierbij moet je xxxxx vervangen door de stad die je wilt hebben, en vervolgens opslaan.
Groeten David
-
Hee, die voor Oostenrijk gaat mij op den duur van pas komen :)
-
Dit is helemaal geweldig! :D
Hier was ik al naar op zoek, ik heb een Oostenrijks station die ik van een fictieve naam wil voorzien. De link werkt in ieder geval perfect!
Mijn vraag is nu: is er iemand die dit op een decal kan printen? Dit schijnt te kunnen, maar ik heb er zelf geen ervaring mee en/of mogelijkheden toe.
Wie kan me helpen? Alvast bedankt!
Groeten Marco.
-
Hé!
Toplink, die ga ik eens flink gebruiken. Hartelijk drank!
Volgens mij staat op www.nproject.nl een link naar hoe je decals kunt printen. Dat is sowieso een hele handige site met algemene tips.
J
-
Daar staat alleen beschreven, hoe ze moeten worden aangebracht.
Materiaal om op te printen iserkrijgbaar bij jophispoor@xs4all.nl .
Zaterdag staan we weer in Houten:
Bij binnenkomst links af de grote zaal in,
rechtdoorlopen naar de nooduitgang.
direct rechts ervan.
Groeten, Ruurd.
-
Onderstaande site bevat een plaatsnaambordgenerator, was eerst alleen voor Oostenrijk, nu ook voor Duitsland
http://www.ortstafel.org/
Erg leuke URL...Sehr empfohlen....
Grüsse, Ruurd
-
Daar staat alleen beschreven, hoe ze moeten worden aangebracht.
correctie:
Hoe je decals zou kunnen maken, en waar de spullen te koop zijn (http://www.nproject.nl/modelspoor-scenery/water-transfers-of-decals-zelf-maken.html)
En aanbrengen staat er inderdaad ook. (http://www.nproject.nl/modelspoor-scenery/transfers-of-decals-goed-aanbrengen-of-plakken.html)