BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Jan Bennink op 03 November 2008, 08:52:36
-
Beste Beneluxspoorders,
Steeds vaker zie ik berichten van jonge gebruikers. Dat doet me goed :).
We denken dat de modelspoorhobby in dit digitale tijdperk bij de jeugd steeds minder liefhebbers trekt. Wellicht dat juist het internet weer bijdraagt en de jongeren onder ons doet starten met deze hobby.
Ik ben benieuwd naar onze leeftijden. Wellicht dat hier in het verleden al eens onderzoek naar is gedaan, maar ik kan er nu op Beneluxspoor geen Poll over vinden.
Allemaal invullen dus :D,
Jan (53 ;))
-
Ik ben 16 jaar. Het klopt denk ik denk wel dat er steeds meer jongeren mee beginnen door o.a het computer gestuurd rijden en het digitale tijdperk (en internet natuurlijk).
-
leuk idee Jan ;D maar je eigen leeftijd staat niet in je profiel vermeld ;)
eric
-
Nu wel Eric ;)
-
Zelf ben ik 15, maar dat gaat 22 november al weer veranderen.
Voorlopig nog even niet digitaal, eerst de baan opbouwen.
MVG, Robin
-
Nou Jan,
Nu even je profiel nog aanpassen. Dan krijgt je enquete meer body! ;D
Gerard
-
Denk inderdaad dat het internet daar wel wat aan mee helpt... je kan heel snel iets vinden en je kan je problemen daar g (al is dat bij veel mensen moeilijk echt vinden wat je nodig hebt...) En voor jongeren is internet heel gewoon.
Computers, internet en het digitaliseren van de hobby maken het voor mij wel leuker.
groeten Ronald K (30+)
-
hallo allemaal zelf ben 48 en samen mijn oudste zoon van 15 is onze hobby nog springlevend, maar wij blijven analoog rijden en lengte schaal 1;100.
mvgr Evert en bas Masselink.
-
Ik ben al 37 en een half jaar op deze wereld aanwezig ;D
en sinds mijn 6e al met modelspoor bezig...
Mvg,
Tis
-
Hoi,
Ik ben 34 en al vanaf mijn jeugd met treinen bezig.
Niet continu weliswaar, tijdens mijn studie heeft de boel een aantal jaren in dozen gezeten.
Wat mij opvalt als ik tegenwoordig in een speelgoedwinkel kom dat er nergens meer treinen als speelgoed verkocht worden. Ik herinner mij dat heel anders toen ik kind was?
(Word ik nu al zo oud? :o)
Het lijkt nu ook dat de hobby een stuk duurder geworden is dan vroeger. Dit kan voor jongere liefhebbers natuurlijk ook een drempel zijn.
Ik heb overigens geen harde cijfers dat de hobby duurder is geworden, immers door de jaren heen is alles duurder geworden, waardoor het misschien maar zo lijkt?
groeten,
Julien
-
Wat mij opvalt als ik tegenwoordig in een speelgoedwinkel kom dat er nergens meer treinen als speelgoed verkocht worden. Ik herinner mij dat heel anders toen ik kind was?
(Word ik nu al zo oud? :o)
Nee, dat wordt je niet... inderdaad de meeste grote speelgoed winkels hebben al jaren geen treinen meer.... Bij Bart S zijn de meeste treinafdelingen zo tussen 1994 en 1996 opgedoekt.... Intertoys heeft het wat langer uitgehouden omdat daar nog veel francisers een aparte afdeling hielden, nu zijn praktisch alleen de speciaalzaken zijn overgebleven en hier en daar nog een speelgoedwinkel
-
Ik ben vanaf ong.13 jaar met de hobby bezig.De tienerjaren wat minder,door andere intresses.
Toen ik begon met de hobby had je beginsetjes [ Fleischmann ] voor rond de 60 gulden,in het eurotijdperk plus inflatie vindt ik 80 euro ook nog niet verkeerd om in de hobby in te stappen.
Maar het grootste probleem is een winkel te vinden die deze keuze heeft! Oke,in Zwolle zit wel een goede,maar verder is er niet veel aanbod.
Kijk ik naar mijn eigen zoons [8 en 6] :,ze kunnen zich vermaken als pa een paar meter rails uitlegt met daarop een loc met wat goederenwagons om mee te spelen.Ook zijn ze wel te porren [niet pushen] ;) om samen te bouwen aan een baan op zolder[Kuyerbosch].analoog
Maar buiten dat: Nintendo ds.[en met die spelletjes gooien ze je haast dood in de winkels!]
Of heb IK de boot gemist, en behoor ik tot de grijze ouderen met mijn 45 jaren? :)
groet Wim.
-
Ik ben op mn 7e een soort van geinfecteerd met het vermakelijke virus. Vanaf mn 8e had ik samen met mijn pa een baan. Sinds augustus 2006 mijn eigen H0 baan en sinds 2 weken terug mijn eigen N baan. Ben nu 20½ :P en verlopig nog niet van plan te gaan stoppen ermee ;D
-
Ben jong begonnen, gestopt en sind 2006 weer bezig ;D.
Ben zelf 36.
Gelukkig vind mijn zoontje Tim het ook leuk, 6 jaar oud, dus hopelijk gaat hij er ook mee door.
En inderdaad jammer dat er weinig terug te vinden is in de speelgoed winkels.
Tim rijd zelf met een lego trein, blijft een trein ;D
-
Of heb IK de boot gemist, en behoor ik tot de grijze ouderen met mijn 45 jaren? :)
Nee hoor, ik ben 44 ;D Alle gekheid; ik ben vroeg begonnen, mijn pa had al Fleischmann treinen en daar ben ik verder mee gegaan. Daarna de spreekwoordelijke meiden, uitgaan, etc, etc.... Pas zo rond de eind jaren negentig van de vorige eeuw (dat klinkt pas oud!) weer serieus begonnen met Amerikaans. Van daaruit is het dan ook behoorlijk uit de hand gelopen ;)
Een aantal banen gebouwd inmiddels, en steeds bezig om nieuwe ideeën uit te proberen.
De jeugd; mijn zoon is 13 en geeft er niet veel om. Wel wil hij graag mee naar shows als Eurospoor, maar een baan bouwen of iets dergelijks is hij niet voor te porren. Misschien deze winter als er een start wordt gemaakt met een baan hier op zolder.
Meer zoals al genoemd is de Xbox en Playstation belangrijker, en ook de Pc wordt niet geschuwd.. Ach, het hoort nou eenmaal bij deze generatie. Niet moeilijk over doen. Hopelijk pakt hij het net als ik op latere leeftijd alsnog op. En zo niet is er nog geen man overboord. Niets moet.
Uiteraard is de "ver-computering" van de hobby een pre om de jeugd erbij te betrekken en te houden. Zij worden nu eenmaal groot met Pc's en al wat daar bij hoort. De oude spoorhazen zullen uiteindelijk uitsterven, maar er zal zeker een nieuwe vorm van de hobby voor in de plaats komen.
Ik zal er zeker niet mee stoppen en doorgaan tot ik er bij neerval!
Grtz, 8) Ronald 8)
-
Het lijkt nu ook dat de hobby een stuk duurder geworden is dan vroeger. Dit kan voor jongere liefhebbers natuurlijk ook een drempel zijn.
Ik heb overigens geen harde cijfers dat de hobby duurder is geworden, immers door de jaren heen is alles duurder geworden, waardoor het misschien maar zo lijkt?
Niet echt, in vergelijking met andere producten zal het wel meevallen.
Als kind kwam ik vaak langs een speelgoedzaak waar een Sprinter in de etalage stond. Dan dacht ik altijd, die is voor mij onbereikbaar voor die prijs...
Dat is niet veranderd naar mijn idee.
-
Ik ben 26 en al zolang als ik me kan herinneren met modeltreinen bezig in allerlei schalen. Met m'n eerste serieuze baan zal ergens een jaar of 8 geleden begonnen zijn.
Het internet tijdperk maakt het mogelijk je hobby veel makkelijker met anderen te delen en van elkaar te leren.
Groetjes Michiel
-
Mijn vader had vroeger modeltreinen (schaal G) en daar heb ik veel mee gespeeld, ik was toen <10 jaar. Op een gegeven moment heeft hij alles verkocht en is met de hobby gestopt. Nu ongeveer 16 jaar verder zijn we "samen" weer begonnen met de hobby (schaal H0) en zijn er nu een jaartje met veel plezier mee bezig.
Gr, Erik (27)
-
En het zou leuk zijn dat de gemiddelde leeftijd ook automatisch naar voren kwam
-
ben nu 19 1/2 jaar oud, en ben geboren met de erfelijke vorm van het treinen virus. en ook opgegroeid tussen de modelbouw treinen. ben ook niet vanplan om verlopig mee te stoppen.
-
Hoi,
ik ben nu 35, en ruim 'n jaar of 20 met treintjes bezig. Als kind had ik een H0-baan, die later is verkocht voor een Lego-trein. Die heb ik nog steeds dus wellicht dat een van mijn 2 kids (nu 1,5 en 3 jaar) er wat mee wil.
Eigenlijk doe ik concreet (= baan bouw e.d.) niet veel aan de hobby, alleen bij de club (www.depercee.nl (http://www.depercee.nl)) rondhangen ;D. Maar ik zie wel bij mezelf en bij jeugd om me heen dat de aanwezigheid van computers (internet, digitaal rijden) wel serieuze interresse wekt.
groetjes,
mario
-
Ik ben 38 jaar oud en ook al sinds de kindertijd met treinen bezig.
Nu heb ik eindelijk een baan die af dreigd te komen ;D.
gr.Ed.
-
Na ongeveer dertig jaar stilstand ben ik een paar jaar geleden heringetreden. Ik ben nog van vóór 1949 en ik heb nog de mogelijkheid om gebruik te maken van vroegpensioen, dus zodoende. Dertig jaar geleden had nog niemand gehoord van digitale "spoortreintjes". Zo werden ze toen genoemd. Nu moet ik zeggen dat ik ook toen al diverse schakelingen uitvoerde door middel van een Home-computer. (ZX-Spectrum; Commodore; Atari). Het kwam erop neer dat je met Basic instructies een printplaatje met relais bediende dat op de printerpoort was aangesloten. Terugmeldig gebeurde met reed-contactjes via de joystick ingangen. Het was nog lang geen Koploper, maar het gaf toen toch wel veel voldoening. Het is daarom tamelijk vanzelfsprekend dat ik bij mijn herintreding digitaal ben gegaan. Dit kan ook te maken hebben met het feit dat ik toch mijn hele werkzame leven actief geweest ben in de elektrotechniek en electronica. Toch denk ik dat ik meer moeite gehad zou hebben met digitaliseren als ik niet de informatie van Internet en met name van dit en meerdere fora had kunnen halen. Ik denk dus dat Internet wel degelijk invloed heeft op onze hobby. Dat er jongeren toetreden is toe te juichen. Het is toch zo dat hoe meer beoefenaars onze hobby telt, hoe meer moeite fabrikanten zullen doen om de boel inderdaad draaiende te houden. Het moet tenslotte wél betaalbaar blijven.
Mvg: Steen
-
Ik word aan het einde van de maand 20 en ben al van kleins af aan geinteresseerd in treinen. Het begon met spelen met oude wagonnetjes e.d. van mijn vader, en kreeg uiteindelijk op m'n 11 een H0 treintje.
Ik heb nooit echt een baan gehad, wel vaak het een en ander op de tafel uitgelegd maar een definitief plan is er nooit van gekomen. Nu met de roco 2200 digitale startset hoop ik toch echt mijn eerste baan te gaan maken ;)
-
Ik denk dat de gemiddelde leeftijd op dit forum aanzienlijk lager is dan daar buiten.
Dat kan je goed zien aan de tijdperken waarmee de meeste werken.
Buiten het forum kan je er denk ik wel 10 tot 15 jaar bij optellen.
-
Dat denk ik ook, dat zal ermee te maken hebben dat de jongere mensen met alle respect meer in de internetwereld thuis zijn. Als je kijkt naar het gemiddelde publiek op de beurs in Houten, dan ligt de leeftijd een stuk hoger dan hier.
Ik ben zelf trouwens 20 ;)
-
Ik zie dat op dit moment 74 van de 145 stemmen = 51% ouder is dan 40. ::)
Steen
-
Hoi,
Ik ben nu nog 13 jaar, over 2 weekjes op 15 nov. wordt ik 14. Ik ben nu een jaar of 5 bezig met modeltreinen. Begonnen met H0, nog steeds H0 :P ;D
-
Ik ben 14 jaar en ben vanaf mijn 7de al bezig met treintjes en ik wil er nog lang niet mee stoppen.
Ruben
-
Ik ben 28 sinds mijn 7de zelf begonnen met deze hobby, daarvoor altijd gereden bij mijn oom op de zolder.
mvg,
Sander
-
Ik zie dat op dit moment 74 van de 145 stemmen = 51% ouder is dan 40. ::)
Ach wat zegt leeftijd nu helemaal? Ik heb binnen een week tijd twee concerten bezocht. Bij het ene was ik (45 jaar) duidelijk ouder dan het gemiddelde publiek (veel twintigers) en bij het andere liepen zoveel overduidelijke 50-plussers rond, dat ik me juist weer jong voelde.
En van beide concerten (hoe uiteenlopend ook) heb ik genoten.
Met andere woorden: ook binnen onze hobby kom je veel verschillende leeftijdsgroepen tegen. Als ik zo om mij heen kijken als ik in Houten kom, dan zit het voorlopig nog wel goed met de nieuwe aanwas. Alle sombere verhalen ten spijt, stappen er kennelijk nog steeds veel mensen op jonge leeftijd in deze hobby. Gelukkig maar!
mvg,
Gert
-
15 jaartjes! ;D
-
14 jaar en bijna 15 ;D
gr ivo
-
Ik ben 15, begonnen rond mijn 8e ofzo. Ik kreeg de keuze: lego trein of modeltrein, wel werd mij gezegt dat je aan modeltreinen meer had..... ::)
-
Ik ben net 33.
en vandaag begonnen aan de opleiding tot machinist bij ACTS.
ben al sinds mijn 8e bezig met treintjes en sinds 1992 in schaal HO.
Alleen Nederlandse modellen.
groetjes Chris
-
Ben nu zelf ook alweer ruim 29 jaar bezig met de modelspoor, en bij 30 jaar stop ik ermee ;D Nee, gekheid natuurlijk.
Zoals de meesten onder ons ben ik ook jong begonnen, en ben nu 38 wat ook nog steeds jong is ;)
Of de techniek iets te maken heeft met de leeftijd waarop je instapt is denk ik niet zo bepalend, het gaat om de hobby zelf, modelspoor.
Ik had vroeger alleen maar de metalen wagens van Fleischmann en wat Lima van de HEMA, en daar genoot ik erg veel van.
Door de jaren heen wordt je steeds kritischer en verfijn je je aankopen.
Inmiddels al aardig wat banen gebouwd, tot en met een zeer grote geautomatiseerd baan met Lenz...dat is inmiddels alweer lang geleden ;D want ik vond er geen hol aan dat alles automatisch ging.
Nu ben ik al weer een aantal jaren bezig met HO-Pur©, Proto-87 en sinds een jaar met Spoor Nul en dat bevalt me erg goed. Lekker minimalistich en puur bezig zijn, dus rangeren, wissels omzetten met de hand en aan/afkoppelen met de pincet omdat ik uitsluitend koppel met schroefkoppelingen.
Of de hobby duurder is geworden dan vroeger denk ik niet, alles is in verhouding te plaatsen. Waar je vroeger een jaar moest sparen en kranten lopen om een LIMA model te kunnen kopen heb je nu in een paar uur verdiend. Je inkomsten lager veel lager als nu. Daarentegen zijn de uitgaven nu ook veel hoger dan vroeger, dus alles is relatief.
Het is net wat je over hebt voor de hobby....en ik heb er veel voor over maar ook ik heb toch ook grenzen waarbij ik liever voor kwaliteit ga dan kwantiteit.
Al met al wil ik hier nog jaren mee doorgaan als het kan en zal ook onze kleine telg hiermee laten opgroeien (is nu 15 maanden) maar als hij liever hutten wil bouwen is het ook prima.
Vroeg of laat komt het vanzelf wel.... ;D let maar op...
grt
Edwin ;)
-
Een kwart eeuw inmiddels. Jaja, best oud alweer voor een varken.
Bij Lokkratwirkenstadtenstelle DRG kan ik me prima aansluiten. Fuegáh inderdaad beetje klooien, beetje rijden op een 9 mm. spaanplaat. Zoals zovelen heb ik ook de (N-)treinen in een hoek gekeild om het jaren later weer op te pakken. Zeker zo in de winter met tijd over is het heerlijk om een hobby te hebben....en waarom niet diegene die je jaren geleden ook leuk vond?! Ik bouw nu mijn eerste serieuze baan na jaren van niks doen en er niet eens aan denken.....en je wordt wat kritischer ja. Verstandiger ook. (maar niet met alles! ;) )
Enfin,
25, en volgas!
J
-
Ik ben net 33.
en vandaag begonnen aan de opleiding tot machinist bij ACTS.
ben al sinds mijn 8e bezig met treintjes en sinds 1992 in schaal HO.
Alleen Nederlandse modellen.
groetjes Chris
Ik ben 20.
Ik heb 2 jaar geleden ook daarop gesolliciteerd en 1 dag mee gelopen.
waarbij ik een dieselloc mocht besturen, vertrek procedure meemaken etc.
Alles was goed, maar ik kon het fiysiek niet hebben met de koppelingen.
ze vonden het daarin tegen wel jammer dat ze mij moesten "wegsturen" om die redenen.
Patrick
-
Ik ben nu 31 jaar en ben al bezig toen ik een jaar of 15 was en ik ben ook van plan om nog heel lang met deze hobby door te gaan.
Erik-Jan (31 jaar oud)
-
Ik ben 35 ( bijna 36) en op mijn 6e kreeg ik mijn eerste Lima trein, de bekende 1220 met plan e. Echter, brak ook het Lego tijdperk aan en pas op mijn 16e weer begonnen. Bij mijn ouders wel bezig geweest met een baan, nooit afgekomen mede door de achteraf ongunstige ruimte en sinds een jaar of vier, nadat ik ging samenwonen, bezig met een baan in HO. In deze baan heb ik wel een paar dingen van mijn vorige baan meegenomen.
Het leuke is, dat mijn vrouw bezig is met een baan in schaal N. HO vindt ze te groot namelijk.
-
Ik ben nu 17 ;D Ik ben volgens mij op mijn 15e begonnen met een set van Mehano met een thalys :P
-
Ik ben al ruim 7 jaar bezig met mn modelspoor.
En als ik eens wil stoppen mee, dan moet eerst een wonder gebeuren.
Het modelspoorvirus is ongeneeslijk voor mij.
Oja, voor ik het vergeet, ik ben 26 jaar.
Jos.
-
Op me 13e een startsetje gekregen(DB, H0), en sinds die tijd ben ik modelspoorder ;D
Van dat setje is nu weinig over.
Ben ook overgestapt naar het thema Nederland, en dit nog altijd in H0.
Mvg,
Romar (17 jaartjes)
-
Volgens een Sinterklaasgedicht, wat ik onlangs vond tijdens het opruimen van het ouderlijkhuis (moeder is naar een verzorgingstehuis gegaan), ben ik modelspoorder van af 6 december 1964, amper 8 maanden oud ;D
Het gedicht suggereerde ook al dat waarschijnlijk mijn vader "er meer mee zou doen".....dan ik :(
Vanaf ca. 10 jaar oud heb ik een vaste baan gehad (2 x 1 m') en de hobby is nooit helemaal weggeweest al waren er tussenpozen waar werk, verbouwingen restaureren van VW's schaal 1:1 de oorzaak van waren.
-
Hoi,
Ik ben begonnen met mijn 12e aan modelspoor,ik ben nu 32.
Mijn begin met de hobby is het beruchte Piko-startsetje HO , een fantasiestoomlokje met tender en 2 bakwagens .
Als ik op beurzen ben kom ik dat nog weleens tegen,dan denk ik aan die tijd terug.
Op mijn 14e met N begonnen, daarna een tijdje stil geweest.
Totdat ik in 1992 in aanraking kwam met Amerikaans, lid geworden van een club in Breda die Amerikaans reed,tot 1998 lid geweest , het Amerikaanse tot 2000 gereden .Daartussen in nog spoor 1, On30 gereden en terug op N en een 2e periode HO gereden Belgisch, dat was in de leeftijd 25 -30jaar.
Inmiddels definitief op N over ,OBB en DB samen, lid van een club uit Prinsenbeek , waar ik al 11 jaar lid van ben.
Alexander
-
ik was 7 toen ik me eerste set van minitrix kreeg ik deed er toen niks mee. nu net weer gestart met deze hobby. ik ben nu 12 maar 29 november komt daar verandering in :D
groetjes, bas
-
Ik ben op mijn 43-ste ermee begonnen, puur om iets te doen te hebben,nu wordt het verzamelen eigenlijk een ware obsessie ::) , een echte treinbaan heb ik nog niet, omdat ik met ander werk bezig ben en dus dan ga verhuizen
-
Altijd al interesse in treinen gehad ;D Eerst de lego-treinen tot pakweg mn 11de of 12de. We hadden geen ruimte voor een baan en heb toen ook weinig met treinen gedaan. Toen mn broers het huis uit gingen heeft mn pa het opgepakt en mij aangestoken. Op mn 20ste de eerste trein gekocht. Ben nu net 23...
-
Ik word in januari 15, ben dankzij een vriend er weer aan begonnen.
Vond het nog steeds leuk.
-
Ik ben ermee opgeroeid omdat mijn vader het erg leuk vond. Indertijd hadden we Marklin rails, waar we naar hartelust mee over het tapijt reden. Een poging een baan te maken eindigde altijd daar waar de aankleding begon. Tussen mijn 15-30 stond het stil, maar het begon weer toen mijn zoontje ongeveer 5 was en mijn broer met een deel van de oude rails op de stoep stond. Sindsdien ben ik er -met vlagen- volop mee bezig. O, ja, ik ben nu 48
-
ik ben begonnen met mijn 7de dacht ik.
mijn pete oom heeft dit als hobby gehad.
helaas is hij overleden :'( en heb ik zijn trein gekregen en zo begon het ;D
mijn oma zegt (de moeder van mijn pete oom) dat ik niet meer zoveel moet kopen omdat het ineenkeer over is.
bij mijn oom was het middelbaar = weg trein
bij mij houd het nog stevig vast (soms iets te stevig :-[ ;) )
zo weten jullie mijn verhaal ook weer ;D
julian
ps ben 20-12-95 geboren reken maar uit (of kijk bij mijn profiel ;D ;D )
-
Hoi,
Ik ben 44, sinds m'n veertiende ongeveer met treinen bezig. Ik ben met mijn broer begonnen met Trix Expres, met zo'n derde rail in het midden. Op de juiste leefrijd van een familielid een raulhobby gekregen. Ik weet niet meer het exacte jaartal, er stond een sporenplan in voor de net verschenen 94 van Fleischmann. Toen ik de deur uit ben gegaan een tijdje gepoogd Graham Farish te verzamelen (lok van GWR en wat wagentjes), maar dat werd niets :'(. Sindsdien toch wel een zwak voor Britse treinen blijven houden. De boel bij Wentink in Arnhem verkocht. Het roco materiaal van m'n broer overgenomen toen die naat het buitenland vertrok. Sindsdien ook nog Bemo RhB en nog wat Nederlands. Banen bouwen komt er wat minder van, de ruimte is altijd bepertk geweest.
Mijn oudste zoon heeft inmiddels ook wel interesse, de jongste is nog iets te klein, maar ik doe mijn best om het virus door te geven ;D.
Groeten,
Gerard
-
Zelf ben ik 15, maar dat gaat 22 november al weer veranderen.
Och, iemand op de zelfde dag jarig, alleen 20 jaar jonger. :o
Op de mooie dag genoemd in het eerder aangemeld berichtje wordt ik dus 36 :'(
Al sinds mijn 3de een treintje, begonnen met een Lima stoomtrein met de snelheid in hem van de thalys, via een Lego trein naar een modelbaan die in een zeer langszaam tempo in elkaar wordt gezet (deels ala Fremo). Verder in verenigingsverband wel actief met het bouwen aan de gezamelijke H0 gelijkstroom baan.
Groeten,
Christoph
-
Inmiddels 52 jaar ( gut, de tijd vliegt voorbij )
Ooit van mijn ouders op mijn 7e, een Márklin bananenwagen (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mrklin_bananenwagen.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mrklin_bananenwagen.jpg)
bouwpakketje gekregen en ik meen 2 lengtes rail.
Dit is verder uitgebreid met deze loc (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mrklin_89_028_3000_001.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mrklin_89_028_3000_001.jpg)
en ik meen, wat donderbussen.
Mijn vader had zelf een transformator gewikkeld en in een kast gemonteerd.
Hierin zaten ook de nodige schakelaars voor verlichting en wissels.
Tevens maakte hij onder andere deze (https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_Seinen.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_Seinen.jpg)
seinen.
Later heb ik daar zelf nog het nodig bij gekocht en gekregen.
Na mijn uitermate korte schooltijd in het voortgezet onderwijs ;D is het wat achterop geraakt en heb het meeste toen ook van de hand gedaan.
Een andere grote hobby (https://images.beneluxspoor.net/bnls/boot2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/boot2.jpg) heeft toen de voorrang gekregen.
Weinig tijd, als kleine zelfstandige, stond ook het bouwen aan modelspoor in de weg.
Nu het binnenvaartschip reeds tot het verleden behoort en ik van werksoort ben gaan veranderen, heb ik sinds 2007 de hobby weer opgepakt.
Gerrit F
-
Mijn huidige leeftijd is 56. Ik ben begonnen met de modelspoorhobby toen ik een jaar of 10 was met Jouef en Lima.
Na een aantal jaar slokten ander hobbies en bezigheden mijn vrije tijd op, maar sinds juli 2003 stak het virus zijn kop weer op :o. Het virus schijnt toch onuitroeibaar te zijn :D. Nu ik sinds aptil 2003 gepensioneerd ben heb ik er weer alle tijd voor :).
Nu rij ik Märklin (met nog een paar andere merken er tussendoor), periode V met Nederlands materiaal in een Nederlandse scenery.
-
Ik ben eigenlijk al zolang als ik me kan herinneren met treinen bezig, voornamelijk (oud) grootspoor.
op mn 8ste mn eerste echte modeltrein van mijn moeder gekregen, het overbekende Marklin 89ertje met 4 wagens en M-rails.
op mn 10e mijn eerste extra loc gekocht, tevens mn eerste NS lok, de Marklin 1117 waar ik ruim een jaar voor gespaard had.
in mijn pubertijd (en eigenlijk nog steeds) had ik meer interesse in de meiden, maar aangezien ik extreem verlegen ben wil dat niet zo vlotten...dus blijf ik genoeg tijd voor de treinen houden. Ik heb ondertussen een verzameling van 31 loks/treinstellen opgebouwd, en heb me sinds een jaartje of 2 echt op de bouw van een baan gestort, ook wil ik me wat meer op de spoorwegfotografie gaan storten, om zodoende het laatste van Mat'64 nog echt mee te kunnen krijgen.
Ik ben trouwens de enige in mijn familie die met treinen bezig is, en heb ook geen vader (donorinseminatie)
ben nu 21.
Sander
-
Hallo allen,
Ik ben 44 jaar en weet niet bijna niet beter dat er treinen rond mijn hoofd reden, want mijn vader had al een baan waar ik als ukkie in het midden van het ovaaltje werd gefotografeerd. Toen ik eenmaal zelf de hamer en soldeerbout kon hanteren (rond mijn 8ste) moest het ovaaltje natuurlijk vervangen worden door een grotere opklapbaan op mijn slaapkamer.
Het ding was zo'n 5 x 2 mt. dus nam behoorlijk wat ruimte in. Iedere keer als ik bijna zover was om aan de scenery te beginnen gingen we verhuizen en moest ik de boel weer afbreken. In de pubertijd wel blijven doorsparen maar geen baan meer gemaakt, ook mijn eerste woningen waren er niet echt geschikt voor, zelfs geen klein baantje. Maar nu er weer ruimte is en mijn vader (nu 70 jaar) alweer een aantal jaren een vaste baan heeft, alles weer uitgepakt en opnieuw begonnen. Ik denk erover om over te gaan naar digitaal want dat spreekt mijn zoons meer aan. Dus ook de jeugd vind het nog wel leuk als je ze maar enthousias kunt krijgn en dat kan laten vasthouden.
Wat betreft de prijzen alles is duurder geworden en ook de salarissen zijn in die verhouding meegegaan dus valt het wel mee. Maar als je creatief bent kun je veel geld besparen.
-
Ook 44 en sinds mijn 13e in het bezit van modelspoor, gelijkstroom. (Overigens niet overgenomen van enig familielid, ik ben de enige in de hele familie met enige technische aanleg en de spoorinteresse, iedereen vond het maar niks). Ik heb tot m'n 23ste behoorlijk doorgebouwd met eerst een vaste baan en later modules, maar daarna de zaak opzij gezet vanwege studie. Op m'n ca 32ste de draad weer opgepakt, maar dan met een ander thema; NS vooroorlogs. Eerst materieel, daarna een thema. Alleen H0, nooit anders.