BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Monobrachius op 22 September 2006, 23:51:31
-
Admin: Dit topic is afgesplitst van een voorsteltopic van Dave van der Locht
Ik kan niets anders zeggen, dan dat ik onder de indruk ben. Een eigen centrale ala de IB opzetten is niet niks... Veel succes!
En mocht je nog ideeën nodig hebben voor verdere projectjes, ik heb er hier nog één waar ik zelf waarschijnlijk nooit aan toe zal komen. ;)
Groetjes, Henk
-
Laat maar komen dat idee, misschien kan ik er (zelf ook) wel iets mee...
Hihi.. rijmt ook nog.
Binnenkort ga ik trouwens m'n website grondig updaten met een berg foto's en achtergrond info... Momenteel nog beetje druk hier en daar maar wanneer dat minder is wordt het tijd voor een flinke update.
Projekt ala IntelliBox (naam moet ik nog verzinnen ;D) gaat met sprongen vooruit. Het is alleen erg veel type-werk, al die libraries maken voor de verschillende protocollen en andere zaken om het verdere programmeerwerk makkelijker/handiger te maken. Zodra dit is afgerond ga ik beginnen met het echte werk. Het maken van de 1e versie van een IntelliBox variant.
Groetjes, Dave
-
Toch blijf ik het jammer vinden dat zoveel mensen op eigen houdtje het spreekwoordelijke wiel opnieuw uitvinden:
http://www.tinet.org/~fmco/home_en.htm (http://www.tinet.org/~fmco/home_en.htm)
Daar vind je al een behoorlijk deel van hetgeen je wilt maken.
http://belvend.miniware.nl/techniek.html (http://belvend.miniware.nl/techniek.html)
Een andere variant, Märklin gericht van ondergetekende.
Het IB kastje heb ik al ;D
Jammer dat je met AVR werkt, omdat beide voorbeelden voor PIC zijn in ASM geprogrammeerd.
-
Jammer dat je het ziet als het wiel opnieuw uitvinden, dit zie ik namelijk totaal niet zo... Het is meer het maken van een eigen wiel volgens bestaande specs in mijn ogen.
Maar deze reactie was te verwachten.. ;) Toen men van een houten wiel over ging naar een rubberen dacht men dit ook ;D
Voor mij is het puur een hobby-projekt. En omdat er idd zoveel informatie en projekten te vinden zijn voor een PIC wilde ik dit met 1 of meerdere AVR's gaan maken aangezien ik hiermee niet de meeste, maar wel de beste ervaringen heb in de wat grotere en tijd tijd-kritische applicaties.
Maargoed, ik wilde me vooral even voorstellen als nieuw lid van dit forum ;.
Groetjes, Dave
-
Is/was niet kwaad bedoeld mijn reactie!!
Ook ik doe het immers zelf ook, juist omdat ik het leuk vind om te doen, maar toch ook wel omdat er voor marklin op dit gebiedt weinig te vinden is. DCC is wat dat betreft veel beter vertegenwoordigd door de hobby ontwikkelaars.
Kan me dus goed voorstellen dat je het zelf anders wilt én juist met AVR wilt werken omdat je die beter ligt. (Ieder zijn eigen smaak toch?)
Hoe dan ook, welkom bij de club van modelspoorders waarvan een aantal tevens gedreven techneuten zijn.
-
Hallo Dave,
Ik mag die mensen wel, die alleen of samen met vrienden of collega's iets bedenken met hun eigen specs, wensen en eisen, er zijn altijd wel bepaalde eisen die in een bestaande installatie niet beschikbaar is en die jij wel zou willen hebben.
Ik zeker jullie hulp te kunnen gebruiken en wellicht kan mijn inmiddels grote kennis m.b.t. het digitale gebeuren ook nog van pas komen voor anderen die zich hier mee bezig houden.
Met vr.gr. Marco
-
Ik mag die mensen wel, die alleen of samen met vrienden of collega's iets bedenken met hun eigen specs, wensen en eisen, er zijn altijd wel bepaalde eisen die in een bestaande installatie niet beschikbaar is en die jij wel zou willen hebben.
Of onbetaalbaar... voor mij een héél belangrijke factor geweest om alles zelf te gaan ontwikkelen.. ;D
-
Juist ! Now we're talking... ;D
Kostenbesparing was voor mij ook een hot issue..
Vandaar begonnen met eigen DCC decoder's (van 12-14 euro p/stuk).
Reken uit je winst als je er toch een aantal nodig hebt.
En van het 1 komt het ander.
Groetjes, Dave
-
Welkom Dave!
Ik heb wel respect voor een ieder die meer weet van electronica als ik.
( Ik weet er echt geen drol van ;D ;D)
Ik weet wel veel van huisjes en stedenbouw ( maar daar rijden mijn treinen niet beter van ;))
m.v.g.
Mark
-
Laat maar komen dat idee, misschien kan ik er (zelf ook) wel iets mee...
Ik zat te denken aan een DCC(/MM)-sniffer met Loconet-aansluiting (Xpressnet-aansluiting erbij zou nog mooier zijn, maar je kan ook overdrijven). Het idee erachter komt eigenlijk van de EcoS. Die heeft de mogelijkheid om DCC en MM apparaten af te kunnen luisteren en vervolgens zelf door te sturen. Hierdoor kan je heel makkelijk andere apparatuur aansluiten. Dit is veel handiger, dan een aparte adapter te maken voor een Mobile Station, Lokmaus en IRIS.
De mensen met digitale kranen schieten misschien nog wel het meeste ermee op. Tot nu toe kunnen mensen wel een Roco-kraan kopen en een aparte joystick, maar in hun echte baan kunnen ze hem niet gebruiken, omdat de kraan een apart gevoed stuk baan nodig heeft. Het mooie van digitaal is juist dat je die kraan overal kan gebruiken, waarom dan niet overal met een joystick? Dit geldt ook voor de Märklin en Trix Goliath, die allebei worden aangestuurd worden met MM en ook geleverd worden met mooie joystickjes, die je in de praktijk ook niet overal kan gebruiken.
Ik heb die idee wel eens eerder voorgelegd op dit forum en ook eens Nederlandse fabrikant van digitale onderdelen over gemaild, maar helaas geen reactie gekregen.
Maar het is werkelijk iets waar iedereen die een IB/Loconetcentrale heeft, wat aan kan hebben.
Wellicht dat ik in de toekomst genoeg verstand heb van Pics om zelf eens wat te gaan proberen, maar voorlopig is het allemaal één grote grijze zooi. Als jij er zin in hebt, wil ik op zich wel willen helpen, maar ik ben bang dat ik weinig kan betekenen.
Henk
-
Hi Henk,.
Het idee voor zo'n sniffer heb ik wel, alleen de interface is lastig.
Loconet is slecht gedocumenteerd en bevat vele fouten. Bovendien op licentie gebiedt erg duur.
Expressnet wel goede docu, maar helaas weinig gebruikt.
Blijft RS232/USB, maar is dan alleen voor PC besturing interesant.
-
Hey Dave!
Ziet er allemaal veelbelovend uit op je site! Zelf ben ik vanwege mijn opleiding (3e jaars HTS Elektro, TCK) regelmatig met AVR's bezig. De Atmel Tiny-reeks is erg handig als je een kleine applicatie wil maken die niet al te veel hoeft te kunnen, maar die zal je wel niet in je IB-kloon kunnen gebruiken. ;)
Ik blijf jou onderzoekjes nauwlettend volgen! :)
-
Hoi Henk,
Zoals FredS al aangaf is het volledige LocoNet protocol slecht gedocumenteerd en een licentie niet te doen voor hobby-doeleinden.
Expressnet is erg goed te doen alleen (helaas) nog niet zoveel gebruikt.
Een maandje geleden ben ik begonnen met het bestuderen van het LocoNet protocol, op zich is dit erg goed te doen en tja de fouten zal ik vast tegenkomen bij de implementatie hiervan in mijn projekt(en). Er is overigens nog best veel te vinden m.b.t. het LocoNet protocol her en der op internet, maar ik zal vast het 1 en ander tegen gaan komen wat niet goed is of niet of slecht gedocumenteerd staat.
Wel een goed idee dit soort sniffer, zal het zeker in mijn achterhoofd houden.
En NS 1100, idd die Tiny's zijn leuk voor kleine wissel-decoders en ander klein spul.. Maar een IB-kloon heeft idd wel wat meer nodig ;)
-
Dave,
Misschien helpt het al verder om de sniffer eens nadere onder de loop te nemen?!
Voor zover ik ervan weet, kun je in de EcoS aangeven welke commando's de sniffer moet ontvangen en gebruiken. Zo kun je bij een lok dus aangeven, dat die moet reageren op commando's van de sniffer die bijvoorbeeld op DCC adres 20 binnen komen. Dit dus ongeacht, welk adres de lok daadwerkelijk heeft, dat wordt door de EcoS dan omgezet.
Op die manier is het dus mogelijk, een DCC lok op Bijvb. adres 20 te besturen met een Märklin Control op adres 15 :o
Dat zelfde geldt dan ook voor andere opdrachten zoals wissels, seinen e.d.
Eigenlijk dus niet zo heel moeilijk.
Wat betreft LocoNet:
Ik ben daar enige tijd geleden mee bezig geweest maar op de licentie gestruikelt. Voor zover ik begreep, mag je namelijk geen projecten aanbieden die met Loconet werken, als je niet ook voor de licentie betaald. Dus als jij loconet in je eigen centrale inbouwd en je publiceerd dat op internet, ben je de licentie al verplicht.
Bij Expressnet zit je met het euvel van 9-bit data communicatie. op 62500 baud. Met PIC kun je dat realiseren, maar met een PC niet. Kan AVR dat aan?
Waar ik persoonlijk altijd weer mijn nek over breek (wellicht uit onervarenheid) is de complexiteit van dergelijke protocollen.
-
Momenteel nog beetje druk hier en daar maar wanneer dat minder is wordt het tijd voor een flinke update.
Zorg ervoor dat je support levert! Zodra mensen iets na gaan bouwen
komen de vragen per mail binnen in alle categorietjes..
En je zult evt. zelfs knutsels van anderen thuis moeten onderwerpen
aan een inspectie als het bij de desbetreffende persoon niet wil
werken...... Die je dit niet, wordt je neergesabeld op verschillende
fora en is er voor jouw en de gebruikers rap de lol van af... ;D ...
BTW, hier is nog iemand druk bezig met een DCC centrale
http://www.opendcc.de/
Alle source code ook aanwezig voor DCC (functie)decoders....
Bij Expressnet zit je met het euvel van 9-bit data communicatie. op 62500 baud. Met PIC kun je dat realiseren, maar met een PC niet. Kan AVR dat aan?
AVR's (Mega serie, Tiny) kunnen dit aan. Baudrate is vrij in te stellen,
9 bits ook....
Robert
-
Fred, als je het over een licentie van loconet hebt, over welke bedragen praten we dan? En wat als je het intern houdt en niet publiceert op het net?
Op zich zou Expressnet ook een goede optie zijn. Expressnet kan je natuurlijk weer aansluiten op de IB via de locmaus-adapter.
(Zie je gelijk ook het verschil tussen Expressnet en Loconet. Het eerste is bewust openbaar gehouden en goed gedocumenteerd, het is zelfs één van de gronddoelstellingen. Bij Loconet wist ik het niet, maar blijkt juist net het tegenovergestelde. Jammer.)
Overigens, ik ken wel een programmaatje dat via je geluidskaart naar DCC luistert, maar om de computer nou aan te moeten hebben, als ik met de treinen wil rijden. Nee, dat is niet mijn doelstelling, in tegenstelling juist.
Maar als er interesse is om iets van een groepje op te zetten die naar de mogelijkheden gaat kijken, zou ik daar best bij willen zitten.
Henk
-
Hoi Robert,
Volgens mij hebben we al eens contact gehad een tijdje geleden via e-mail. :)
Maargoed, in 1e instantie ga ik mijn bouwsels niet publiceren op internet juist om deze redenen.
Misschien in een later stadium dat ik er eens over ga denken om schema's, firmware (hex-bestand) en documentatie te publiceren.
Vooralsnog ga ik alleen tekst, uitleg en foto's publiceren van mijn projekten. Ben me er inderdaad van bewust dat ook support leveren noodzakelijk is zodra dit nagebouwd gaat worden.
Het is niet dat ik geen support wil leveren, absoluut niet! Maar ik wil mijn eigen projekten uiteraard eerst zelf en met een aantal anderen uitvoerig testen voordat ik verdere details publiceer (ook om evt. opduikende kinderziektes aan te pakken).
Oja, het OpenDCC projekt ken ik idd. Leuk om te zien dat er nu toch wat meer mensen gebruik gaan maken van de mogelijkheden van een AVR.
Maar juist omdat ik een andere kijk heb op bepaalde zaken wilde ik ook gewoon zelf iets maken wat tevens een erg leuke bezigheid vormt. ;)
Nog even terug komend op dat EcoS verhaal:
Met de UART van een AVR is die Expressnet zeker goed te doen. Zelfs op een AVR zonder UART kan dit software-matig zonder problemen gedaan worden. De manier van communiceren is meestal wel te doen, het protocol zelf implementeren is vooral veel lezen en typen.
Maar omdat ik momenteel mijn zinnen meer op het maken van eigen decoders en centrale heb gezet (en natuurlijk de baan waarop het gebruikt gaat worden) en dit zelf nog niet echt nodig heb zo'n converter laat ik het eventjes varen. Het Expressnet protocol wil ik ook gaan implementeren in de centrale, wellicht zodra ik de modules hiervan ook geprogrammeerd heb ik wel een dergelijke converter kan maken aangezien het dan meer een kwestie is van een aantal modules aan elkaar 'knopen' en dit samen met 1 of meerdere personen testen.
Poeh wat een lap tekst weer getypt, en dat allemaal bij het 'Even voorstellen' ;)
Groetjes, Dave
-
@Robert,
Je slaat de spijker op z'n kop. Ik begin er niet aan, aan d-h-z projectjes, je haalt er een heleboel ellende mee op je hals :o
@Henk,
Ik heb geen directe bedragen vernomen over Loconet, maar van Hans de Loof (o.a. locobuffer e.d.) http://users.pandora.be/deloof/ (http://users.pandora.be/deloof/) vernomen dat het nogal wat kost zo'n licentie. Dan houdt het voor mij al snel op. Ik wilde er ook zelf wat mee gaan doen, maar hij mocht geen source-codes met me delen wegens de licentie.
Voor de zogenaamde Personal Licentie is dat niet nodig, maar beperkt tot eigen privé gebruik. Loconet is gepatenteerd product en we weten inmiddels wel, dat je daar zéér mee moet oppassen tegenwoordig. De een claimt nog harder dan de ander. (Ik brandt me er liever niet de vingers aan!)
Voor zover niet bekend: Loconet is van www.digitrax.com (http://www.digitrax.com).
@dave,
wie schrijft die blijft.. én wat mot je anders in zo'n forum? ;D
-
Heren,
Dit is een uiterst boeiend onderwerp. Maar misschien dat het beter in 'digitaal' of 'electronica' thuishoort? Want misschien niet iedereen kijkt bij 'even voorstellen' en mist dan een interessant verhaal.
- Peter
-
Hoi Peter,
Zoals het er nu uit ziet is het inderdaad iets voor digitaal, had ook niet verwacht dat dit topic zo zou gaan uitpakken bij het voorstellen van mezelf als nieuwkomer van dit forum.
Groetjes, Dave
-
We zijn inderdaad nogal afgedwaald ::)
Misschien dat admin het draadje deels kan verplaatsen, of zal ik een nieuwe aanmaken onder digitaal en hier en daar een verwijzing?
-
Het punt van splitsen bepalen was nogal lastig, maar ik heb een poging gewaagd :)
-
Xpressnet heeft nog als voordeel dat je een goedkope centrale als de Lokmaus/Multimaus als basis kunt gebruiken. Is tientjeswerk, inclusief versterker/trafo, en meestal goedkoper dan zelfbouw. Het maussysteem wordt pas duur als je via de Xpressnetaansluiting gaat uitbreiden met bijvoorbeeld een interface of terugmelders. Als het om de financiën gaat, dan zijn zelfbouwuitbreidingen op de maus misschien wel het meest effectief.
Maar misschien is dat wat te saai voor de zelfbouwers. :)
-
D h z projecten ... niets zo leuk als het wiel opnieuw uitvinden ... al mag het ook iets origineel zijn natuurlijk.
Ik heb m'n zelfbouw DCC centrale; spreekt het IB protocol (subset van P50x), is een beperkte XPressNet busmaster en heeft een S88 bus. Microcontroller is een ARM7 (Philips LPC2106), hardware op basis van een elektuur ontwerp (ARMee bord, april 2005). Werkt prima samen met Koploper en ADAPT (decoder programmering). Op de XPressNet bus heb ik Lokmaus II als throttle. Enkel maar ondersteuning voor het DCC protocol ... (heb zelf geen Marklin). Volledig geprogrammeerd in C waarbij slechts ongeveer 5-10% van de broncode afhankelijk is van de gebruikte microcontroller (gebundeld in afzonderlijke bestanden).
Heeft me heel wat uren gekost ... zoveel zelfs dat de bouw van m'n baan danig achterloopt ... maar als alles draait is het toch effe *kicken*.
Nu de baan (==scenery) nog afwerken ...
mvg,
Patrick Smout
-
Heeft me heel wat uren gekost ...
Dat bedoel ik ;D Respect voor het voor elkaar krijgen, ooit ook eens
poging gedaan om een centrale te maken obv een Atmel Mega16/32,
maar dat is en was zo'n berg werk....
Goed werkend krijgen MM protocol in de Atmels was ook aardige klus...
Heb ze nu eindelijk 100% in orde ....
Tsja, en (helaas) moet ik werken overdag ;D
Robert
-
Inderdaad, niets zo leuk als het maken van eigen dhz projekten.
Helaas moet ik overdag ook nog werken anders was ik niet achter mijn computer en breadboard uit te krijgen ;)
En tja die uren, als het allemaal vorm begint te krijgen ga je nog 10x harder door. En uiteindelijk *kicken* als het werkt zoals je in gedachten had. Om b.v. het DCC signaal te decoderen ben ik ook erg lang bezig geweest, het wilde maar niet lukken om het echt 100% goed te decoderen. Echter heb ik na een grof aantal optimaliseringen en aanpassingen het fout percentage op 0% weten te krijgen over de ontvangst van 20.000.000 DCC pakketjes.
Maar het is en blijft een erg leuke bezigheid. Momenteel iets minder tijd om eens flink door te typen aan de IB-kloon, maar het begint steeds meer te kriebelen om er eens serieus mee aan de slag te gaan en dit klusje te klaren. Gaat nog zeker veel tijd kosten, maar alle beetjes helpen!
Het voordeel van C is ook dat je veel leuke dingen kan maken die minder 'platform' afhankelijk zijn. Echter heb ik veel stukken in assembler gemaakt omdat de gebruikte compiler (GCC met AVRlib) niet alles even lekker compileerd (kan vaak veel sneller en compacter met inline asm).
De bouw van de baan ben ik reeds een maandje geleden ook aan begonnen, nog even en de eerste decoders gaan geplaatst worden.
Maar het is en blijft een erg leuke bezigheid.
Groetjes, Dave
-
Hoi,
't is dan wel niet zelf bedacht, maar hij wordt straks wel door mezelf in elkaar gelast....
Ik heb een print besteld om de centrale van opendcc.de na te gaan bouwen.
Het lijkt me wel grappig om voor rond de 50 euro een dcc centrale te kunnen maken.
Ik zal hier tzt laten weten hoe me de bouw afgaat.
groet,
Guus
-
Als je gaat lassen dan zou ik zowieso alles bij voorbaat dubbel bestellen, dat kan niet goed gaan. ;)
Ik ben benieuwd naar de werking daarvan. Voordat ik aan mijn centrale begon heb ik er ook eens naar gekeken, maar een aantal features die ik wilde gaan gebruiken waren niet geïmplementeerd (o.a. XpressNet interface).
Inmiddels (ruim een jaar na aanvang van dit draadje) is mijn DHZ centrale ook bijna een feit. Software-technisch heb ik momenteel alles geïmplementeerd en getest op m'n baan en is 99% gebruiksklaar. De laatste weken/maanden vooral bezig geweest met de verdere opbouw van de baan en bijbehorende DHZ modules. Nu wordt het hoog tijd om eens een complete print te maken met alles erop en eraan, en dan gaan met die banaan.
Groetjes,
Dave
-
Naar aanleiding van dit draadje toch eens verder gekeken tijdje terug.
Die open.dcc is wel leuk, maar wat te zwaar. Dave zijn oplossing is
ook mooi, maar teveel snicksnack waar ik geen gebruik van maak.
En verder veel centrales die alleen DCC doen en geen MM voor wissels..
Of alleen MM...
Dus ben sinds een anderhalve twee maand bezig om ook een DIY
centrale in elkaar te zetten. DCC loc, MM wissels, alhoewel DCC wissel
niet veel voorsteld als je eenmaal DCC erin hebt zitten... Een S88
interface, plek voor een LCD schermpje (moet nog) en draaischakelaar
voor simpel menu handelingen... Geen Loconet (gebruik ik niet),
een S88 bus is genoeg voor mij... Handregelaars via ADC tzt of
via S88 ala MrDirect handregelaars... Hieronder testopstelling..
(http://members.home.nl/robert.evers/images/centrale_pankje.jpg)
Idee is afkomstig van de Digisys.. Gewoon een controller (Mega32) met wat
interface IC's (linker print)... Verder niks... Booster apart...
Deze praat met Koploper volgens P50Xb, doet DCC loc en MM wissels.
S88 ben ik nu mee bezig...
Ben ik weer van de straat komende tijd..
Groet,
Robert
-
.... en daar komt ie nou mee ....
Inderdaad, all you need is a mega32 (of vergelijkbare pic) en wat plak-logica.
Dit lijkt me ook een heel goede nabouw kandidaat ... als ik dit eerder had geweten....
E.e.a. is weer flink kleiner (en minder luidruchtig) dan een mr direct pc.
groet,
Guus
-
Hihi ja, komt ie nou mee... Hij wilde zijn geheim gewoon stiekem bewaren tot het 'af' was, maar kon 't niet laten om dit toch maar te posten. ;D
En als je dan toch bezig bent kun je net zo goed meteen b.v. XpressNet implementeren voor de handregelaars (Lokmaus/Multimaus en/of zelfbouw) ;)
Maar leuk om te lezen dat je (toch) ook bent begonnen met een zelfbouw centrale. En het houdt je inderdaad ook wel van de straat, hoe meer vorm het begint te krijgen hoe leuker het gaat worden.
Groetjes,
Dave
-
Hij wilde zijn geheim gewoon stiekem bewaren tot het 'af' was,
Aha, iemand die gedachten kan lezen ;D ;D ;D ;D ;D
Ik gebruik zelf geeneens handregelaars.. Normaal zet ik
baan aan, bakkie erbij en kijken maar... In eeste instante komt
er handregelaar in obv één of meerdere ADC ingangen (vooruit /
achteruit, functie(?)) en later zien we wel....
XPRessNett, zal het meenemen in een later stadium... Testen kan
ik het niet ivm ontbreken Lokmuis.... Eerst dit maar eens tot goed
werkend geheel krijgen...
Groet,
Robert
-
;D
Ik wilde in 1e instantie ook niet aan de handregelaars, maar om de reden om toch wat handmatig te kunnen rijden / rangeren e.d. destijds toch maar besloten om dat op basis van XpressNet te gaan doen, en dus ook XpressNet te implementeren en een eigen handregelaar te maken.
Inderdaad is een test-Lokmaus geen overbodige luxe, XpressNet interface t.b.v. PC is ook zelf vrij eenvoudig te maken of na te maken (GenLi). Mijn centrale praat overigens ook P50X, maar na de implementatie van XpressNet toch maar besloten om ook een XpressNet interface te maken.
Maar in het geval dat je meestal met een bakkie erbij gaat zitten kijken, zou ik een EspressoNet implementeren en je espresso-machine eraan knopen. ;D
Groetjes,
Dave
-
ook P50X, maar na de implementatie van XpressNet toch maar besloten om ook een XpressNet interface te maken.
Dave, is dit EN of OF....
Me die spec van Lenz eens bekeken, is RS485... Dus je hebt minimaal
twee UARTS nodig of je hebt wat leuks gedaan met een selectie van
serieel of UART... Alhoewel een UART kun je met interrupt software
matig maken, is wel omzeg...
Ben gewoon nieuwsgierig.. Beter goed gejat als slecht bedacht tzt ;D
Robert
-
Robert, die EN of OF is maar net hoe je het bekijkt/gebruikt.
De software bevat het P50X protocol EN het Xpressnet protocol, maar tijdens bedrijf is het P50X OF XpressNet.
Het kiezen van het protocol gaat momenteel met een jumper. Ik zit nog te bedenken of en hoe ik dit mogelijk anders ga doen (werkt zo ook prima). Wel heb ik het huidige print-ontwerp voorzien van zowel een RS232 en een RJ11 connector.
Verder worden de instellingen zoals baudrates en wat andere dingen die ik in de software weer gebruik per protocol opgeslagen in EEPROM. Baudrate van XpressNet is een vast gegeven, P50X kan bij mij van 1200 tot 38400 (dacht ik) ingesteld worden.
Ik ben ook met software-UART bezig geweest om b.v. P50X te praten met de PC en toch een XpressNet handregelaar er aan te kunnen knopen (dus de EN, EN situatie ;)). Is inderdaad een omweg voor een Mega32 met maar 1 U(S)ART, maar op zich wel te doen maar toch ook een behoorlijke aanslag op de AVR. Ook kan software-UART nog handig worden als ik b.v. ook Loconet wil gaan gebruiken. Echter denk ik dat als 2 UARTs echt nodig gaan zijn, ik toch over ga naar een wat krachtigere AVR welke deze ook fysiek heeft.
Maar vooralsnog voldoet de huidige situatie prima, achteraf zag ik het echte nut niet om b.v. met P50X te praten naar PC, EN XpressNet handregelaars te gebruiken (ik heb tenslotte ook een zelfbouw XpressNet interface). Dus met die EN, EN situatie ben ik ook niet meer verder gegaan.
Groetjes,
Dave
-
Hallo Dave,
thanks voor antwoord, zo te zien kan ik ook half gedachten lezen... ;D
een wat krachtigere AVR welke deze ook fysiek heeft.
Kom je toch op Mega128 oid uit, oftewel voor een gemiddelde hobbyist
NIET te solderen....
Zelf had ik in gedachten dat de Mega32 te klein zou zijn, maar dat valt
dus reuze mee.. Momenteel alles aan het ontwikkelen op een Mega16
en die zit geeneens halfvol...
Generatie DCC/MM op zelfde manier gedaan als ikke?
Door Fast PWM mode te gebruiken?
Met die Mega32 gedachte had ik me bij Futurlec deze besteld
http://www.futurlec.com/ET-ARM_Stamp.shtml
Maar die is nu niet nodig en kan voor wat ander geknutsel gebruikt
gaan worden tzt... Deze heeft wel twee UARTs...
Groet,
Robert
-
hoihoi
komt er ook net als bij de IB een spontane reset functie? :)
Groeten Jeroen
-
Haha, spontane reset functie ;)
Tegen die tijd dat ik besluit de software en het hardware-ontwerp op m'n website te zetten, zal ik er een speciale versie bij zetten MET spontane resets speciaal voor jou Jeroen. Ik zal dan meteen een instelbare interval maken zodat het voordeel wel is dat je ongeveer kunt voorspellen wanneer deze komt. ;D
Nee doen we maar niet. Gewoon een goed werkend apparaat. Ik heb hem inmiddels ruim een half jaar aan een test-ovaaltje hangen en zo nu en dan ook getest op m'n grote baan. Tot nu toe probleemloos op enkele uitbreidingen en verbeterpunten na, niets ernstigs zeg maar. Maar spontane resets daar doe ik (liever) niet aan. ;D
En idd Robert, voor een krachtpatser in AVR-land kom je op de Mega128 uit die zich op zich goed laat solderen (ooit eens een SMD-soldeertraining gehad ;)). Helaas zonder adapter-bordjes valt het niet mee om op een breadboard te testen hiermee. Maar daar valt ook wel mee te leven, maak in dat geval wel een develop-bordje hiervoor.
De Mega32 die ik gebruik zit momenteel (ook nog eens na flink wat verbeteringen en code optimalisaties) toch al bijna 3/4 vol. Momenteel zit er ook nagenoeg alle functionaliteit in die ik voor ogen had en nog wat handige toevoegingen, en dat valt me dan weer niet tegen met (maar) 32kb in die AVR. Completere/bijgewerkte lijst van functionaliteit en specificaties wordt binnenkort weer op m'n website gezet (druk druk druk).
Generatie van DCC (nog geen MM erin zitten) doe ik met een compare match interruptje op een soortgelijke manier zoals b.v. OpenDCC, maar de verwerking en het totaalplaatje van het genereren is totaal anders (ook compacter, sneller in uitvoeren en eenvoudig uitbreidbaar voor MM).
Momenteel is de software van de centrale nagenoeg klaar en flink getest, ik ben nu bezig met de hardware-kant van het verhaal. Testen deed ik nog met een losse booster en ACK schakeling, dit wordt voor beiden een geïntegreerde oplossing.
ARM heb ik trouwens ook nog wel eens aan gedacht en zal er vast ook wel een keer 1 komen. Echter moet ik dan ook weer andere tooltjes aan gaan schaffen e.d., en momenteel spendeer ik al geld genoeg aan de opbouw van de baan en bijbehorende elektronica (volgens m'n vrouwtje ;D).
Oja, een AVR in DIP40 behuizing met 2 UARTs is volgens mij de Mega162.
Past mijn software niet (meer) in, maar voor andere doeleinden met 2 UARTs is deze goed inzetbaar.
Groetjes,
Dave
-
Hallo Dave,
(nog geen MM erin zitten)
Da's dus wat ik mis in een gemiddelde zelfbouwcentrale..
DCC én MM... Zelf (MrDirect rijder) heb ik DCC loc
decoders en MM wissel/seindecoders al dan niet met
SFD... MM is/was leuk omdat je met die 145027 zelf decoder
kunt prutsen of er een Atmel tegen aan kunt gooien...
Dus ik handregelaar en jij MM erin frutten ;D
Robert
-
;D
Ik gebruik zelf geen MM, alles DCC (en een bergje AVR's ;)).
Desondanks toch rekening mee gehouden dit alsnog een keer te implementeren voor de mede-hobbyisten. De voorbereidingen hiervoor zitten er al in, maar wilde destijds 'kostbare' ruimte bewaren voor zaken die een iets hogere prioriteit kregen. Maar er is (achteraf gezien) nog plek genoeg om dat te implementeren.
En als je nou eerst XpressNet erin jast, kun je meteen testen met een Lokmaus/Multimaus en je eigen (geavanceerde) handregelaar bouwen (ook op basis van AVR). Even een PC <-> XpressNet interface-je bouwen... ;D ;D
Groetjes,
Dave
-
Ik had hem liever spontaan gehad (hier ben ik namenlijk aan gewend ondertussen)
Groeten
-
... de printen en de L6206N zijn binnen van opendcc ...
Guus gaat nog maar eens heel goed de stuklijsten doornemen en dan voor zeker 10 euro aan onderdelen (weerstanden, condensatoren ) halen ...
De Mega32 is bij mijzelf in beperkte mate voorradig, evenals de max232.
Zij die aankomend weekend gaan solderen groeten u!
(maar wel eerst met de jongens op vrijdag middag naar Eurospoor, met een echte trein, zo'n grote van de NS)
-
Ik had hem liever spontaan gehad (hier ben ik namenlijk aan gewend ondertussen)
Dan zet je de interval gewoon op random. ;)
Groetjes,
Dave
-
maar hij wordt straks wel door mezelf in elkaar gelast....
En Guus, lassen / solderen gelukt ;D ??
Zo ja, wat zijn je bevindingen...
ARM heb ik trouwens ook nog wel eens aan gedacht en zal er vast ook wel een keer 1 komen. Echter moet ik dan ook weer andere tooltjes aan gaan schaffen e.d
Bij die zet zit een serieel kabeltje, CD-tje en wat programmeer software
van Philips/NXP.
Knoppies drukken in bepaalde volgorde en flashen maar... Voor JTAG kun
je wat zelfbouwzaken downloaden e.d. Alhoewel, met twee seriele bussen
kun je een seriele bus als debug port gebruiken...
Kwa C compiler kun je ARM GCC gebruiken http://www.gnuarm.com/ of
hier http://www.siwawi.arubi.uni-kl.de/avr_projects/arm_projects/ WinArm.
Dat heeft dezelde look en feeling als WinAvr...
Dus voor een habbekrats kun je lekker vooruit...
Robert
-
Ik ben ook wel nieuwsgierig of Guus al resultaat heeft met het lassen van het OpenDCC geval... ;D
En inderdaad Robert, echt grote kosten zijn het niet... Maar alle kleine beetjes die ik afgelopen tijd (en op Eurospoor ;)) heb uitgegeven, zijn stiekem ook al een behoorlijk bedrag. Ik noem dat maar een goed doel... ;D
Maargoed, ARM zal ik zeker binnenkort een keer in huis halen. Ook een JTAG interface voor de debug werkzaamheden zal daarbij horen. Het kan inderdaad ook middels een U(S)ART in den beginne, maar debuggen in een IDE met een JTAG interface werkt ook wel lekker vlot. Dit stukje hardware van een paar tientjes heeft me i.c.m. met AVRStudio al vele uren werk bespaard en tijd opgeleverd voor andere dingen.
Ken je toevallig ook een goede (freeware) IDE voor ARM die ook overweg kan met een aantal JTAG interfaces en ARM GCC / WinARM?
Groetjes,
Dave
-
We dwalen wat af met de ARM, maar zit toch weer verweven in
het zelfbouw gebeuren...
http://www.olimex.com/dev/arm-jtag.html
http://www.siwawi.arubi.uni-kl.de/avr_projects/arm_projects/wiggler_intro/index.html
Alhoewel de IDE niet al te jofel lijkt te zijn... Laatst eens toevalig naar de
IDE gekeken voor JTAG die bij WinAvr zit, kreeg er kromme tenen van...
ARM variant(en) zelf nog niet geprobeerd...
Mijn centrale (on topic ;D) heeft al weer wat meer vorm gekregen, alleen
ruzie met de Atmel nu... LCD eraan gezet..
(http://members.home.nl/robert.evers/images/centrale.jpg)
Duurde effe voor die werkte, kant en klare driver werd gezellig wat
weggeoptimaliseerd waardoor timing niet klopte en ik Japans voor
beginners op display kreeg...
Nu effe stoeien met S88 signalen.. Krijg geen reset voor S88 gegenereerd, terwijl ik toch wel degelijk pin hoog / laag maak... Na ja, wat voor komend
weekend...
Robert
-
;D
Olimex ken ik idd... JTAG voor AVR heb ik ook van hun, werkt perfect i.c.m. AVRstudio en GCC / WinAVR. Helaas (in mijn exemplaar) geen data-breakpoints en volgens mij max. 3 program-breakpoints, maarja... Dat gaat op zich wel goed.
En ook weer on-topic:
Tja, die LCD heb ik ook een weekendje mee moeten stoeien. Ook deze library zelf maar 'from scratch' gemaakt. Dit omdat het geheel (lees: mijn centrale) zo goed als compleet interrupt gedreven functioneert en ik voor alles eigen libraries heb geschreven zodat dit makkelijk uit te wisselen of te gebruiken is in andere projekten (o.a. handregelaar en baanspanning-monitor).
Dat laatste wil ik ook in de centrale integreren, wel een losse module onafhankelijk van de centrale. Daarmee kan ik dan de baanspanning en stroom bewaken van (momenteel) 4 secties.
Ik zit nu een beetje te bekijken wat ik met de eindtrap / booster(s) / ACK-schakeling ga doen. 1-tje integreren in de hardware van de centrale of extern... Ben daar nog (steeds) niet helemaal over uit.
En wat betreft die S88, heb je dat pinnetje niet per ongeluk (al) gesloopt? ;)
Bedoel je trouwens met kant-en-klare driver zoiets als in AVRlib zit?
Groetjes,
Dave
-
ahum, nog geen tijd gehad ...
:-[
nog geen ervaringen dus..
-
ARM IDE - Kijk eens bij IAR, die hebben KickStart editions voor de meeste compilers. Fully functional, niet tijd gelimiteerd, echter wel code gelimiteerd. Bij ARM7 bvb. gelimiteerd op 32Kb.
Het dev. team dat ik coördineer maakt gebruik van IAR tools (ARM en AVR) - prima keuze geweest in het verleden en nog altijd heel tevreden over.
(actueel ARM7 project bestaat uit 4000 source files en genereert 12MByte code - IDE + compiler blijven werken als een zonnetje)
mvg,
Patrick Smout
-
met kant-en-klare driver
Deze meneer
http://homepage.hispeed.ch/peterfleury/
heeft een LCD driver gemaakt. Daar zat / zit een wachtlus in...
En die werd keurig weggeoptimaliseerd.. Met een nop instructie
werkte het..
Enige interrupts momenteel zijn het timer interrupt voor generatie
van signalen en de interrupts voor de UART. S88 zit in main lus..
Als timer overloopt wat S88 signaal afhandeling (klok pulse e.d.),
anders niet...
Met scoop gekeken, dat maakt geen bal uit dus... Voordeel hiervan is
dat UART of Timer interrupt altijd voor gaan...
Ik denk dat het pinnentje van de S88 inderdaad stuk is... Maar
eens effe omzetten naar andere poort.. .
Goede tip Patrick...
Robert
-
'Busy waiting' is dan ook Errug Fout. ;) Is er geen mogelijkheid om dit met een interrupt of iets dergelijks te doen?
- Peter
-
Die mogelijkheid is er, zelf maak ik daar ook gebruik van met uitzondering van de initialisatie van het LCD scherm. Dit gebeurt maar 1x bij het 'opstarten' van de centrale.
Verder worden alle benodigde delays en time-outs middels de beschikbare timers (en bijbehorende interrupts) afgehandeld voor o.a. LCD, S88, DCC signaal, XpressNet en een aantal andere zaken.
Groetjes,
Dave
-
Die rotte wachtlus was eentje van 4usec... Zo erg is dat niet zo'n
lusje, netjes, nee dus... LCD hoef je alleen maar te updaten
als nieuwe info aanwezig is... De waarde tien is met de natte vinger
gekozen ivm 14 komma nog wat kristal, zal nog we lager kunnen...
int lcd_delay_us(unsigned int us)
/* delay for a minimum of <us> microseconds */
/* with a 4Mhz crystal */
{
us = us * 10; // 8 MHz
while ( us )
{
nop();
us--;
}
return(us);
}
Onderstaand beetje gekliederd en gescand het SW ontwerp van de centrale.. Is wel te lezen denk ik... Niet helemaal volgens allerlei
teken / ontwerp methodieken, gaat om het idee.
(http://members.home.nl/robert.evers/images/SW_ONTWERP.jpg)
Enige tijdkritische zaken zijn de UART Rx en Timer van signaal voor DCC/MM (en in mindere mate UART Tx). Die moet je op interrupt basis doen. De rest kan gewoon op dooie gemak in main lusje... Dat is wat ik doe...
void S88HandlerMain(void)
{
/* Check for timer overrun */
if (TIFR & (1<<TOV0))
{
/* Reset OVF flag because no interrupt used */
TIFR |= (1<<TOV0);
/*Generate clock pulse */
if (S88ClockStat == S88_CLOCK_LOW)
{
/*Depending on S88 bus status, generate clock or other pulse */
switch (S88CycleStat)
{
Timer loopt voor S88.. Als timer overflow S88 afhandelen, dus
klok pulsje hoog of laag, SH/LD signaal, reset... Als 16 klokjes
data in array gooien mits gewijzigd en indicator zetten zodat met een
Event e.e.a. uitgelezen kan worden... Nu haal ik zonder timer
met specifieke waarde te laden een SK van 3KHz, met een preload
waarde kan ik een 9k tot 10 kHz bereiken... gezien mijn ervaringen
met de S88 bus een mooie waarde...
LCD idem dito, vanuit loc of turnout handler data in array schrijven,
en als wat anders is dan afhandelen met LCD routines...
En komt er in tussentijd een Interrupt van UART Rx/Tx of timer wordt die
keurig netjes afgehandeld... Rx Uart is slechts data in array zetten. Tx is
slechts uitlezen transmit array... Timer interrupt is afhankelijk van
bewerking iets meer tijd nodig, maar nog geen vreemde zaken gezien..
De IB handler doet hetzelfde.. Die kijkt eens in het Rx buffer, ziet dat
er wat binnen is gekomen. Kijkt welk soort commando, en zal dan
desbetreffende routine oproepen om loc, turnout en andere zaken
af te handelen...
Kort samengevat, processor staat x tijd te niksen is alleen maar goed ;D
Robert
-
Die rotte wachtlus was eentje van 4usec... Zo erg is dat niet zo'n
lusje, netjes, nee dus...
Enkel een dergelijk lusje is zo heel erg niet inderdaad.. ;)
Bij mij worden alle delays en andere timer-gerelateerde zaken in de diverse timer-interrupts en al dan niet universele tellers e.d. bijgehouden en gebruikt door andere procedures. Zo ben ik niet afhankelijk van dergelijke delay-lusjes e.d. En er zijn stiekem toch nog wel hier en daar een stel delays of time-outs in gebruik en ook zeker nodig. Dit houdt op die manier ook andere (belangrijke) zaken zo min mogelijk op.
Niet omdat de Mega32 (op 8MHz hier) snelheid te kort komt, maar gezien de huidige omvang, inhoud van de software en het modulaire ontwerp is het ook makkelijker te overzien en in het gebruik (ook in andere projekten).
Ik probeer mijn software daarom ook zoveel mogelijk 'interrupt-driven' en modulair te bouwen, in het geval van de centrale zeker gezien de vele complexe dingen en uitgebreide functionaliteit. Daarom worden b.v. in de main-loop van m'n centrale ook nauwelijks (zeer) intensieve dingen gedaan, echter wel zeer belangrijke. De belangrijkste functie hiervan is het geheel continu in de gaten (en aan de gang) houden, simpel gezegd. ;D
En gelukkig zijn het geen auto's... Als je die niet regelmatig een keer op hun donder geeft worden ze lui op den duur. ;)
Groetjes,
Dave
-
...
Ik heb een zakje vol met onderdelen, ter waarde van ongeveer 20 euro.
De precieze waarde kan ik niet geven want ik heb ook een weerstand assorti gekocht voor 15 euro: ik kon geen losse weerstanden meer kopen in 'mijn' electro winkel.
wordt vervolgt...
-
Hier kun je ze los krijgen.. ;D..
http://www.elektronica-onderdelen.nl/
en Dickie Best doet ook prima zijn best
http://www.dickbest.nl/webshop/index.php
Beiden verzendkosten volgens PTT tarief...
Robert
-
Ik zit nu een beetje te bekijken wat ik met de eindtrap / booster(s) / ACK-schakeling ga doen. 1-tje integreren in de hardware van de centrale of extern... Ben daar nog (steeds) niet helemaal over uit.
Zo... Om maar even terug te komen op mijn eigen tekst en een update-je m.b.t. de stand van zaken.
Afgelopen week heb ik toch besloten om de hardware net zoals de software modulair op te bouwen. Dus niet zoveel mogelijk op 1 print maar afzonderlijke printen. Mocht er iets aangepast gaan of moeten worden in 1 van de modules, is dat een stuk eenvoudiger op die manier.
Momenteel is de hoofd-print met de Mega32 klaar. Met daarop diverse in- en outputs t.b.v. booster aansturing, ACK-detector, spanning en stroom monitor, XpressNet interface, status-leds en wat andere dingetjes...
Verder nog een test-boostertje (max. output 2A), ACK-detector en een XpressNet <-> RS-232 interface in elkaar geknutseld de afgelopen week.
En warempel... Zoals het op mijn (overbevolkte) breadboards geprikt zat, werkt het ook op echte printen. ;) Lang leve de circuit design suite. ;D
Dankzij een tipje van Robert ;D inmiddels ook een interface printje gemaakt t.b.v. aansturing en kortsluitmelding voor veel gangbare commerciële boosters.
Rijden op m'n grote baan met wat meer loks gaat perfect zo...
Maareh... Guus, hoe staat 't met het OpenDCC ding???
Ik ben nieuwsgierig wat je bevindingen zijn (als ze er al zijn). ;D
Groetjes,
Dave
-
Zo te zien ook hier te volgen ;D
http://www.piksov.com/index.php?id=opendcc.php
Robert
-
... beetje het gras voor m'n voeten wegmaaien, Robert ... ;D
Ondertussen zitten de weerstanden, diodes, kleine condensatoren en voetjes op de print.
Ik ga straks de elco's, de vermogenweerstanden en connectoren plaatsen.
En dan maar een keer stroom erop en meten.
In eerste instantie zonder ic's, kijken of de signalen een kloppen.
Binnenkort weer een update
Guus
-
... en die update die is er nu ...
zie http://www.piksov.com/index.php?id=opendcc.php (http://www.piksov.com/index.php?id=opendcc.php)
OpenDCC werkt. Ik kan via hyperterminal op m'n pc een lokje met een DCC decoder laten rijden. Lampje kan aan en uit, lok kan ook achteruit rijden ...
En dat allemaal zelf (na) gebouwd ...
Het deel voor de S88 terugmelders heb ik nog niet gekoppeld, die kan ik nog niet testen.
Het programmeren van decoders en de ack-detector heb ik ook nog niet getest
Voor ongeveer 60 euro kun je dus je eigen DCC centrale bouwen!
-
;D
Mooi dat 't werkt... Heb je ook (al) een baan waarop je deze straks kunt testen in automatisch bedrijf met b.v. Koploper?
Ik ben erg benieuwd hoe deze centrale zich gedraagt hiermee (en programmeren/uitlezen).
60 euro is ook absoluut niet veel voor een print met onderdelen e.d... Die L6206 kost alleen al rond de € 10,- volgens mij...
Groetjes,
Dave
-
Ik heb al een baan, echter die baan is nog helemaal voorzien van HCCM blokkaarten. Zomaar digitaal rijden zit er dus nog niet in.
Koploper gebruik ik niet, ik heb een eigen programma geschreven voor de HCCM hardware.
Programmeren gaat eenvoudig:
Men sluit een stukje spoor aan op de aparte aansluitingen voor het programmeer spoor.
lokje op het spoor
programmeren inschakelen met 'pt 1'
adres van de lok uitlezen (= cv 1) met 'ptrd 1', als antwoord komt dan %0000011. Dit is de binaire schrijfwijze van het decimale getal 3. En dat was inderdaad het adres van mijn E94
Toch maar eens omprogrammeren naar adres 94. Dat gaat met 'ptwd 1 94'. als antwoord komt dan %01011110. Ik heb het niet nagerekend, maar dat zal ongetwijfeld 94 zijn.
programmeren op programmeerspoor uitschakelen met 'pt 0'
stukje rail weer aansluiten om rail uitgang
lokje laten rijden met 'l 94,50,1,0' en hij rijdt weer!
normaal rijden op de programmeer uitgang lukt niet. Via de twincenter gaat dat wel.
naja, een kniesoor die daar op let. Volgens mij is dit wel veiliger.
groet van een blije Guus :)
-
Guus,
Heb je nu deze OpenDCC en een TwinCenter?!?!?
Leuke reportage op je zite... Print ziet er prima uit...
Groet,
Robert
-
Laat Guusje maar solderen. Ooit, heel lang geleden, heb ik 4 weken vakantiewerk in een assemblage fabriek.
Stuurprinten voor plotters en weet ik al wat daar allemaal gemaakt werd.
Daar heb ik echt leren solderen ....
En van de onderdelen die daar over waren hobby ik nu nog soms .....
De print is ook van zeer goede kwaliteit. Enige min puntje is dat er geen componenten opdruk op zit.
Maar met de geringe hoeveelheid onderdelen is dat niet echt een probleem.
En ja, inderdaad een twin-center en nu een OpenDCC centrale. Vergeet niet dat ik al 4 weken 'digitaal' ben.
Je moet ergens een stabiel platform hebben om zeker te weten dat je decoders goed werken en dat je decoders kunt programmeren. Hiervoor heb ik toen besloten om een TC aan te schaffen.
OpenDCC is puur voor de fun, dit wordt echter wel mijn 'echte' centrale.
Binnenkort nog even de S88 aansluitingen eraan plakken.
groet,
Guus
-
Na een paar avonden flink balen omdat ik m'n eerste zelfgebouwde decoder niet aan de gang kreeg kan ik ondertussen trots melden dat ie het nu wel doet!!
Weer een staande ovatie voor Wolfgang Kufer die dit allemaal heeft bedacht en alle gegevens incl. source code online zet. Grote klasse!
Een ATMEL Tiny2313 van 1.48 euro, een optocoupler van 60 cent, 2 weerstandjes en een diode is alles wat nodig is om een zelf een dcc te bouwen.
Dit soort decoders kan iedereen zelf op een klein stukje gaatjes print bouwen!
Als ik alles optel kom ik op het geweldige bedrag van net geen 2.50 euro voor een decoder die 8 ledjes kan sturen.
Wil je 4 wissels sturen ben je misschien wel 3 euro voor een decoder kwijt!
Digitaal hoeft dus niet duur te zijn!
-
Voor een iets completere en netjes afgewerkte decoder op print met de 7805, afvlak-condensatoren, schroefconnectoren, overbelastings-beveiliging, ULN2803's en een self-learn knopje ben je wel ietsjes duurder uit.
Maar 't scheelt niet veel, en dan nog heeft die reden voor mij de doorslag gegeven om ook zoveel mogelijk zelf te bouwen (en de wielen opnieuw uit te vinden ;)).
Vrije tijd genoeg, en het geld wil maar niet groeien op m'n rug (iemand tips???). Dus lekker hobby-en maar...
Groetjes,
Dave
-
tja, wielen opnieuw uitvinden doe ik niet meer ...
Ik gebruik graag wat anderen hebben gemaakt en pas dat voor mezelf aan als dat nodig mocht zijn.
De bestaande software die beschikbaar is doet al bijna alles (verschillende seinen, wissels, servo's).
Alleen een kwestie van nabouwen dus.
-
Heb je ook helemaal gelijk in. Ik zie het zelf ook puur als hobby... Ik ben zo'n 10 jaar geleden begonnen met nabouwen van schakelingen uit o.a. de Elektuur e.d. En naarmate je ouder (en wijzer ;D) wordt en de nodige kennis hebt opgedaan wil je soms toch meer functionaliteit of net iets anders bouwen dan datgene wat anderen al hebben gebouwd.
In mijn 27mc tijd heb ik b.v. een vrij standaard packet-radio modem compleet opnieuw opgebouwd uit goedkopere componenten, en o.a. met het doel een betere carrier detectie er in te bouwen. Was ook het wiel opnieuw uitvinden, maarja het is en blijft een hobby en je kunt er niet mee stoppen als 't allemaal werkt zoals in 1e instantie je doel was.
Vandaar dat ik ook voor mijn modelbaan deze weg destijds in ben geslagen, puur omdat ik het erg leuk vindt om te doen. En het geeft toch ook een kick nu uiteindelijk 99% van de elektronica onder mijn baan zelfbouw is en 't ook nog doet wat in 1e instantie de bedoeling was.
De grootste obstakels van nabouwen van bestaande DHZ projekten waren voor mij o.a. een aantal mogelijkheden die ik miste, en dat het met b.v. een complete centrale lastiger is om andermans fouten op te sporen in de source en extra functionaliteit of verbeteringen b.v. weer toe te passen na een update van die source.
Maar begrijp me ook niet verkeerd, ik heb absoluut niets tegen nabouwen. Sterker nog, in principe doe ik dat ook maar geef er een eigen tintje aan en maak gebruik van eigen software in de AVR's b.v.
En tja, 't is tenslotte allemaal hobby... De 1 vindt het handiger/leuker om dingen na te bouwen en de ander gaat iets verder... ;)
Groetjes,
Dave
-
Hoera hoera, eindelijk gisteren avond half uurtje kunnen rijden
met mijn Mega centrale.... Pffffffffffffffffff..... Duurde effe, maar heb je
wat ;D
Robert
-
;D ;D ;D Toppie !
Nou de rest van de ellende nog ;D
Heeft hier ook een tijdje geduurd voordat de centrale is zoals ie nu is (XpressNet, programmeer/uitlees-mogelijkheden, S88 busje etc. etc. etc.).
Er komt stiekum meer bij kijken dan vaak gedacht wordt. ;)
Momenteel werkt alles naar behoren en ben ik bezig met diverse optimalisaties en uitbreidingen.
Groetjes,
Dave
-
Gisteren maar eens de centrale / booster op/in orde gemaakt.
Oude CD speler dient daarvoor..
(http://members.home.nl/robert.evers/images/booster_centrale.jpg)
Foto is wat wazig, krijg je na een oudejaarsnacht... LCD display vandaag
even in CD lade vastzetten, past precies ;D
Wat ik zeker moet doen is wat verzinnen voor een dynamische lijst
oid voor locs... Nu wordt een array doorlopen met daarin nu
32 locs, dus bij wijzigingen duurt het te lang en je ziet sommige
locs weg schieten... 't Is niet soepeltjes genoeg..
S88 werkt, programmeren is iets voor komende maanden, andere
snicksnack gebruik ik niet dus komt er niet in... En nog iets met
een handregelaar, of draaischakelaar voorop of zo'n S88 handregelaar
ala MrDirect...
Robert
-
Dat is inderdaad een hele handige behuizing...
Hiervoor heb ik een oude satelliet-decoder ter beschikking. Moet 'm echter nog uit elkaar halen en de rest erin bouwen (zit wel al een mooi bruikbaar LCD display in voor status weergave en voltage/amperage niveau's ;)).
Verder wat betreft die dynamische lijst... Kijk eens naar de oplossing die OpenDCC gebruikt. Ik doe dit op een soortgelijke manier welke perfect werkt en ook zeer compact en snel uitvoerbaar is, maar die van OpenDCC zit ook wel erg goed in elkaar moet ik zeggen (organizer.c volgens mij, even uit m'n hoofd).
Groetjes,
Dave
-
Robert, je hebt me toch aan 't denken gezet m.b.t. de behuizing... ;D
Na een dagje werken, avondje hobby-en en het nodige denkwerk heb ik toch maar een knoop(je) doorgehakt w.b.t. de behuizing voor o.a. m'n centrale.
Ik loop al een tijdje met het idee om diverse componenten welke ik momenteel (al dan niet) in een tijdelijk huisje heb gestoken, te plaatsen in een 19" behuizing van 2U hoog. Zo'n behuizing heeft meer dan plek genoeg voor huisvesting van de complete voeding voor alles op en onder de baan, centrale, xpressnet interface, 1 of meerdere boosters, status-monitor hardware en diverse andere kleine printjes.
Misschien een beetje 'grof geschut' maar voor mij is het grootste voordeel hiervan dat er veel in 1 behuizing kan en er plek genoeg is om 1 en ander aan te passen en uit te breiden in de toekomst.
Behuizing en bijbehorende onderdelen wil ik 1 dezer dagen gaan bestellen, ik ben echter nog op zoek naar een mogelijk goedkopere leverancier dan Conrad. Wie weet een goedkopere?
T.z.t. zal ik wel eens een foto-tje posten. ;)
Groetjes,
Dave
-
Ik heb ook eens gezocht voor een 19"rek... Niet echt wat kunnen vinden.
Daarom maar CD speler gekocht op voor een tientje op MP en die uit elkaar
gehaald...
Van Albert nog twee ventilaotors gekregen om de zaak wat te koelen...
Die wil ik met de Mega middels PWM aansturen, zodat snelheid afhankelijk is
van temperatuur....
...organizer.c volgens mij....
Zit een of ander wachtwoord blijkbaar de op de source... Ach, beter
zelf slecht bedacht dan goed geplakt ;D
Robert
-
;D
19" behuizingen vinden is niet zo'n probleem, maar 't prijsje moet wel leuk blijven. 5 á 6 tientjes (kosten ze bij Conrad) is dan op zich nog wel te doen. 't is tenslotte niet alleen voor de centrale, en maakt het geheel toch netjes 'af'.
Maareh.. koelen ja??? Wat wordt er bij jou zo warm/heet dat 't actief gekoeld moet worden? (of stiekum toch een beetje snicksnack ;D)
Groetjes,
Dave
-
Voor een zelfbouwcentrale van 15 euri vond ik een kast van 50 euri toch
een beetje veel....
Tot max 9 rijdende locs gelijkijdig (7 gemiddeld) en wat extra's geeft
aardige opwarming van de eindtorren.... 15V~3,3A trafo, dus gaat lekker....
Robert
-
"19 inch" en "goedkoop" zijn twee begrippen die je niet vaak in elkaars nabijheid vindt...
- Peter
-
Hooguit bij het uiterlijk........... ;)
-
"19 inch" en "goedkoop" zijn twee begrippen die je niet vaak in elkaars nabijheid vindt...
I.d.d. dat dacht ik in 1e instantie ook, maar dankzij een zeer gulle gift van een mede-beneluxspoorder die mijn berichtje had gelezen, ben ik inmiddels een trotse bezitter van een geweldige en ideale 19" behuizing. ;D
Aankomend weekend en volgende week gaan we het zaakje eens inrichten en voorzien van een mooi frontje.
Groetjes,
Dave
-
Robert
[...]
wachtwoord organiser.c
[...]
ik weet het wachtwoord ......
-
Ik heb me zelf een oplossing uitgepuzzeld in mijn hoof, nu
effe de code maken... Mijn ervaring is dat bestaande code
toch slecht te (her)gebruiken is in eigen projecten, hoogstens
dat je het idee kunt overnemen....
Maar bedankt voor het aanbod ;D
Robert
-
Aankomend weekend en volgende week gaan we het zaakje eens inrichten en voorzien van een mooi frontje.
Nou... Het geheel is bijna compleet ingebouwd op een paar printjes voor de voeding na, en 't begint langzaam-aan tijd te worden voor een mooi frontje.
Even een beetje creatief bezig geweest om 't geheel te visualiseren in Photoshop:
(http://members.home.nl/kim-en-dave/Front-CS.jpg)
Iemand misschien nog leuke/handige aanvulling(en) hierop?
Groetjes,
Dave
P.S. morgen zal ik eens een paar foto-tjes maken en posten...
-
Ik neem aan dat je de service van Schaeffer Apparatebau kent, waarmee je zo'n front in aluminium kunt laten maken? Je downloadt een gratis programma, tekent wat je hierboven hebt staan, stuurt het via internet naar ze op en (na gepaste betaling uiteraard) binnen de kortste keren heb je je paneel in de bus liggen.
http://www.schaeffer-ag.de/
- Peter
-
Die ken ik inderdaad, echter heb ik de aluminium front-plaat al in huis en kan ik de opschriften bij een kennis laten zeefdrukken.
Uitsparingen maken t.b.v. LCD-scherm, bediening en aan/uit knop is ook geen probleem. Het enige 'lastige' is het exact op 1 lijn boren van de gaatjes t.b.v. de 3mm LEDjes.
Maargoed, desondanks bedankt voor je tip. ;)
Groetjes,
Dave
-
Het enige 'lastige' is het exact op 1 lijn boren van de gaatjes t.b.v. de 3mm LEDjes.
(http://modeltreinbaan.nl/wp-content/uploads//Diverse-treinfotos-3-227.jpg)
Ik gebruik daar als mal een stukje Euro-printplaat voor om alle leds exact onder of naast elkaar te krijgen.
Groet Jaap
-
Dat zou inderdaad een oplossing zijn, echter wil ik deze toch in het 3mm aluminium front hebben zonder dat er nog iets bovenop ligt zeg maar...
Maar misschien zijn zo'n europrint en een centerpons wel goed te gebruiken als boormal... Eens even testen op een stukje aluminium.
Bij deze ook maar even een foto-tje van de tussenstand.
(http://members.home.nl/kim-en-dave/19inch-behuizing-foto1.jpg)
Momenteel ingebouwd:
- 220V aansluiting, netfilter, schakelaar en zekering(houder) in 1
- Zekering t.b.v. secundaire zijde van de ringkerntrafo
- Voeding (12V DC / 18V DC / 15V AC)
- Centrale (XpressNet versie)
- Interface print t.b.v. booster(s)
- XpressNet interface
- Tams booster B-2
Nog in te bouwen:
- HSI-88 print (zit nog te twijfelen of deze erin gaat, of dat ik gebruik maak van de S88 mogelijkheden in de centrale met terugmelding over XpressNet).
- Relaisprint t.b.v. schakelen tussen hoofdspoor en programmeerspoor
- ACK detectie printje
- Monitor print met LCD schermpje en bediening
- Front-gebeuren
- Diverse aansluitingen achterzijde
- Paar bevestigingsbeugeltjes t.b.v. bevestiging hoger geplaatste printen
Dus nog genoeg te doen de komende tijd. ;D
Groetjes,
Dave
-
Ik bedoelde dat je het printplaatje tijdelijk vastzet op het alu, dan met een 1mm boortje de benodigde gaatjes boort en daarna uitboren met 3mm.. :)
Groet Jaap
-
Dave,
ik zou je willen aanraden het volledige 220 Volt deel heel goed te scheiden van de rest en de boel heel goed te aarden.
Een metalen kast met daarin 220 Volt en dat zelf gemaakt vind ik altijd een beetje eng.
Doe voorzichtig....
-
220 Volt en dat zelf gemaakt vind ik altijd een beetje eng.
Dat gevoel heb ik ook in mijn CD speler oplossing.... :-[ .....
Iemand met 220 kennis/ervaring die exact weet wat hier gedaan
dient te worden ??????
Dave, ziet er strak uit vergeleken met omgeknutselde CD speler ;D
Robert
-
Iemand met 220 kennis/ervaring die exact weet wat hier gedaan
dient te worden ??????
Heel simpel: die metalen kast moet geaard worden, door de aarddraad uit het netsnoer ergens direct aan het metaal te verbinden.
En je moet de twee stroomdraden zodanig monteren dat het praktisch uitgesloten is dat ze losschieten en daarbij het metalen gestel kunnen raken.
-
Het enige 'lastige' is het exact op 1 lijn boren van de gaatjes t.b.v. de 3mm LEDjes.
Hoezo lastig ??
- Gaatje goed voorponsen met een SCHERPE centerpons (dat is 3/4 van het werk)
- Boorstandaard gebruiken (of een kolomboormachine) en een NIEUW scherp boortje
- Werkstuk goed inklemmen, liefst met een stukje hout er onder.
- Smeren met boorolie (in aluminium kun je daar allles voor gebruiken, desnoods slaolie)
Hans
-
die metalen kast moet geaard worden, door de aarddraad uit het netsnoer ergens direct aan het metaal te verbinden.
Dan gaan we dat maar eens doen ;D
En je moet de twee stroomdraden zodanig monteren dat het praktisch uitgesloten is dat ze losschieten en daarbij het metalen gestel kunnen raken.
Dat heb ik wel gedaan, door alles te monteren met tyraps en onder 220
gedeelten stukken printplaat te leggen met koperkant naar beneden zodat
een losse draad niet toevallig het metaal raakt....
het wordt wat offtopic, maar waarom heeft die CD speler dan geen aarddraad?????? Toen ik die sloopte zat 220 kabel via doorvoertule direct aan voedingsprint gesoldeerd met daarop trafo e.d.
Robert
-
- Smeren met boorolie (in aluminium kun je daar allles voor gebruiken, desnoods slaolie)
Voor boren in aluminium is spiritus de aangewezen koel/smeervloeistof.
-
Dave,
ik zou je willen aanraden het volledige 220 Volt deel heel goed te scheiden van de rest en de boel heel goed te aarden.
Een metalen kast met daarin 220 Volt en dat zelf gemaakt vind ik altijd een beetje eng.
Doe voorzichtig....
;D ja hoor... Ik ben bekend met de 'richtlijnen' voor het werken met 220 in metalen kasten. Ik heb me daar ook netjes aan gehouden. ;)
Groetjes,
Dave
-
Zo... We zijn weer 2 weekjes verder... Tijd voor een korte (foto)-update.
Momenteel is nagenoeg alles ingebouwd en (wederom) uitvoerig getest. Het statusscherm en de voorkant van het geheel begint ook vorm te krijgen, daar dient echter nog wel het nodige aan te gebeuren. Meten van diverse spanningen en stromen m.b.v. een enkele AVR met een ADC is nog een hoofdpijn-bezorgend klusje. ;)
Maargoed, even de tussenstand:
Het digitale gebeuren:
(http://members.home.nl/kim-en-dave/foto-1.jpg)
Beginnetje met de voorkant is er:
(http://members.home.nl/kim-en-dave/foto-2.jpg)
Achterkant begint ook ergens op te lijken:
(hier en daar nog wat beschermfolie verwijderen ;D)
(http://members.home.nl/kim-en-dave/foto-5.jpg)
Groetjes,
Dave
-
;D
Ik tel zo even 4 avr's ???
Stoer hoor!
-
;D
Dat heb je goed gezien... Even een toelichtinkje...
2x Mega32:
1 voor de centrale zelf en 1 voor de baan- en spanningmonitor).
Voor die laatste is het wat overkill, maar ik had geen Mega8/16 meer liggen.. Dus die maar even op een gaatjesprint geprikt. ;)
1x Mega162:
XpressNet interface voor PC. Deze AVR heeft een dubbele UART, dat werkt wel zo handig/fijn i.p.v. 1 hardware en 1 software. En ik ontlast een software UART in de centrale welke ook al de XpressNet-bus master is (hardware UART). De software van de centrale is wel zo opgebouwd dat er evt. ook via het IntelliBox protocol gepraat kan worden met de PC (en een MAX232-tje er tussen). Maarja, wilde toch XpressNet handregelaar(s) gebruiken dus beetje onzin om een XpressNet bus op te bouwen en vervolgens met IntelliBox protocol te praten met de PC vanuit de centrale.
1x Mega8:
HSI-88 compatible interface voor de terugmelding. De centrale kan S88 ook voor zijn rekening nemen, maar deze had ik toch al gemaakt en m'n etsbak in de schuur krijg ik niet op temperatuur met deze kou. Dus het 'adapter'-printje (en anderen) laten nog even op zich wachten. Daarna kan de HSI-88 print vervangen worden door het veel kleinere printje.
Zodra de etsbak weer op temperatuur wil komen (of ik besluit een beter verwarmingselement aan te schaffen i.p.v. andere dingen), dan worden ook de andere groene gaatjesprinten vervangen door kleinere geëtste exemplaren.
Groetjes,
Dave
-
Dat gevoel heb ik ook in mijn CD speler oplossing.... :-[ .....
Iemand met 220 kennis/ervaring die exact weet wat hier gedaan
dient te worden ??????
Mooie projecten, wij gaan opnieuw beginnen met N-Spoor en compleet digitaal (DCC) Heb zelf een electronica opleiding en ga dus zelf bouwen...
Voor een ieder die wil weten hoe alles veilig te houden is, kijk eens op de website van elektuur:
http://www.elektor.nl/tijdschrift-elektor/zelfbouw-veiligheid.46144.lynkx (http://www.elektor.nl/tijdschrift-elektor/zelfbouw-veiligheid.46144.lynkx)
groet,
Ron
-
Ga je compleet zelf bouwen? Of iets nabouwen? En ook de centrale?
Waarom ik dit vraag... Bij compleet zelf bouwen van de DCC centrale en decoders is enige ervaring met programmeren ook een vereiste. Ik durf geen schatting te maken van het aantal uren wat me deze projektes gekost hebben.
Het is een combinatie van hard- en software wat het geheel maakt zoals het nu is. De software is i.i.g. een heel stuk complexer dan de hardware. ;)
Groetjes,
Dave
-
het is de bedoeling om alles zelf te bouwen. Programmeren mag geen probleem zijn. In ieder geval zullen de (x) decoders zelf gebouwd gaan worden en voorzien van een processor. Daar heb ik voldoende ervaring mee maar daarover is ook al veel op internet te vinden.
De centrale is een ander geval. Om de snelheid er in te houden zal de eerste baan wel op een intellibox systeem gaan werken denk ik. Voeding zal wel zelfbouw worden en ook de boosters gaan niet uit een winkel komen (oke wel in losse onderdelen natuurlijk)
Trouwens, elke hobby kost tijd en dat investeer ik er ook in. Hoeft niet morgen klaar te zijn. Ben wel blij met alle ervaringen op dit forum. Hoop daardoor geen beginners fouten te maken :)
Zal jullie wel op de hoogte gaan houden. Binnenkort gaan wij van lezen naar bouwen en dan maken we via een website een verslag.
groet,
Ron
-
Ik ben nu al nieuwsgierig naar je komende projekten, dus hou ons zeker op de hoogte. ;) Wel erg leuk om te horen dat er weer iemand zich mee bezig gaat houden.
Wat betreft die beginnersfouten.. Tja wat zal ik zeggen, ik heb er verschillende gemaakt en hoort er ook allemaal bij. En van je fouten kun je leren... ;D Toen ik hier aan begon had ik eigenlijk nog nooit gehoord van diverse termen zoals DCC, S88, XpressNet en noem ze maar op.
Groetjes,
Dave
-
tja. .. inderdaad dit draadje was er ook nog ...
Sinds vorige week donderdag heb ik een xpressnet add-on printje thuis gestuurd gekregen voor OpenDCC, samen met een nieuwe processor, een mega644p.
De software voor de centrale werd te groot om in 32kb flash te passen, dus moest er een andere controller komen, en dat is dus die mega644p geworden. Bijkomend voordeel is dat die controller gelijk 2 u(s)arts (seriele poorten) heeft. Xpressnet is makkelijk te implementeren via een 2e seriele poort.
Het printje wil ik deze week even in elkaar solderen, paar weerstandjes, paar condensatortje, een max485 en een klein voedingkje. ...
Paar weken geleden al een multimaus gekocht uit een startset voor 50 euri. (iemand nog belang bij een nieuwe multimaus centrale? ik heb 'em over)
Dus hopelijk eind van de week OpenDCC met een multimaus als handregelaar!
Foto's zullen volgen ....
Guus
-
Xpressnet is makkelijk te implementeren via een 2e seriele poort.
Nou... Ik kan je 1 ding vertellen... Makkelijk is 't zeer zeker niet. ;)
Een U(S)ART maakt 't enigzins sneller en eenvoudiger om dit te realiseren, maar buiten het gebruik van een hardware of software UART komt er nog VEEEEL meer bij kijken. Als je alles op een hoop gooit, is een hardware of software UART maar een fractie van het geheel. Zeker gezien het feit alle modules als 1 geheel dienen samen te werken als een soort multi-tasking applicatie. Oke, implementatie wordt iets eenvoudiger (lees: minder code schrijven en minder belasting van uC door implementatie in hardware), maar makkelijk is een groot woord.
Als je het zo ziet lijkt het misschien eenvoudig/makkelijk te implementeren, maar maak zoiets eens vanuit 't niets...
Dat valt niet mee en is bepaald niet makkelijk te noemen (spreek uit ervaring). ;)
Groetjes,
Dave
-
...Als je het zo ziet lijkt het misschien eenvoudig/makkelijk te implementeren, maar maak zoiets eens vanuit 't niets...
Dat valt niet mee en is bepaald niet makkelijk te noemen (spreek uit ervaring). ;)
Mwah, vond het nog wel meevallen eigenlijk, een dag of 5. LocoNet was een stuk lastiger ;) En idd, de hardware USART van de PIC helpt een hele boel ! Zeker ook omdat ie een hardwarematig 9e bit (en interrupt heeft ) om het callbyte te detecteren en te zenden. :P
Grtzz,
Karst
-
De XpressNet Interface maken viel i.d.d. best mee... Zal hier ook maar een paar avondjes gekost hebben...
Maar een hele parser etc. etc. etc. in een centrale is iets minder eenvoudig.
Zoals ik al aangaf is de U(S)ART een fractie van het geheel, en zo'n interface is nauwelijks meer dan een doorgeefluik tussen de U(S)ART's. Vandaar dat dat ook een stuk eenvoudiger is.
Groetjes,
Dave
-
Hoi,
mijn opmerking 'eenvoudig' was meer bedoelt als reactie op een bericht van Karst een tijdje geleden dat ie de baudrate van z'n xpressnet-s88 controller moest verlagen omdat z'n software uart info ging missen.
-
en ... OpenDCC heeft nu ook xpressnet ondersteuning ...
Sinds vanavond kan ik met een multimaus de centrale aan en uitzetten....
De interface doet het dus, binnenkort de hele implementatie maar eens testen.
Guus
-
En de ondersteuning werkt ook....
Ik kan met de multimuis ook cv waardes lezen, dat kan met de standaard roco versterker niet.
En rijden en wissels schakelen is geen probleem.
Guus
-
De regen kwam vanmiddag met bakken uit de hemel.
Ik heb een dcc sniffer / expressnet sniffer in elkaar gestoken, nav een beschrijving van www.opendcc.de
Binnenkort maar eens op gaatjes print solderen, is wel een handig ding!
Zie http://www.piksov.com/index.php?id=dccsniffer.php (http://www.piksov.com/index.php?id=dccsniffer.php)
groet,
Guus
-
Is zoiets ook geschikt om RailCom meldingen van een blok naar een PC te brengen, als een soort bezetmelding met locadres?
-
Railcom, mss dat dit wat is
http://www.tinet.org/~fmco/railcom_en.html#rdisplay
@Guss. Welke Atmel heb je in gebruik? Zag dat er een niet zo
gangbaar type gebruikt wordt...
Pfff, lezen Robert ;D ...MEGA162 op 16 Mhz ....
Blijft een vreemde eend aan de haak zo'n 162... Geef me maar een mega8 / 16 / 32...
Robert
-
Volgens mij heeft die DCC sniffer ook reeds RailCom faciliteiten ingebakken.
Of dit reeds volledig functioneel is geïmplementeerd durf ik niet te zeggen, wellicht kun je dit terugvinden op de website van OpenDCC.
Groetjes,
Dave
-
Blijft een vreemde eend aan de haak zo'n 162... Geef me maar een mega8 / 16 / 32...
Is een Mega162 niet nagenoeg gelijk aan een Mega16, maar dan met 2 U(S)ARTs?...
Daar staat me iets van bij nl. ;)
Groetjes,
Dave
-
@Albert,
je bedoelt de sniffer te gebruiken als 'poor man' railcom display?
Geen idee, die toepassing had ik nog niet bedacht ...
Ik kan wel (eens) een testje doen, ik stel me dan het volgende voor:
een geisoleerd stukje spoor (hmm, hoe maak ik dat??) koppelen aan aan de sniffer.
Ik denk dat ik een aparte bezetmelder sectie neem en daar de sniffer op zet.
Ik heb 2 locs met een lenz gold mini decoder, die kunnen volgens mij railcom
Heeft iemand enig idee of een twincenter 'railcom' compatible is?
Anders maar even de boel omsteken naar de opendcc centrale..
U hoort van mij (een keer)
groet,
Guus
-
Er is nu al wel een railcom ontvanger die gegevens via xpressnet kan versturen ...
http://www.opendcc.de/elektronik/xpressnet/railcom_xpressnet.html (http://www.opendcc.de/elektronik/xpressnet/railcom_xpressnet.html)
Het analoge deel heb ik nog niet compleet begrepen, het digitale deel is gewoon een OpenDCC variant
groet,
Guus