BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: Onno Philips op 25 October 2008, 13:50:27
-
Hallo,
Ik ben een nieuwe op dit Forum.
Graag wil ik het volgende vragen.
Ik ben bezig een camera rijtuig aan het bouwen in het klassieke blokkendoos stuurstand rijtuig.
Nu wil ik deze op de rijspanning hebben van een DCC digitaal systeem en niet op een accu..Door toepassing van een behoorlijke condensator als buffer en met een stroomvoerende koppeling naar een blokkendoos motorwagen, is er een behoorlijk stabiele voeding te krijgen. En dan heb ik geen last van een leeglopende accu.
Ik heb een Märklin camerarijtuig te pakken gekregen en die bestaat grofweg uit een camera module, een zend module en een voedings & decoder module. Omdat het op een DCC systeem moet, kan ik niet de Märklin Motorlola systeem decoder gebruiken, die standaard in het Märklin rijtuig zit.
Volgens mijn meting, hebben zowel de camera module als de zend module een spanning van 9 volt nodig. Ik heb beide modules in een blokkendoos stuurstand rijtuig ingebouwd met een voeding van 9 volt, dit door middel van een brugcel, een buffercondensator en een 7809 stabilisator met de benodigde ontkoppel condensatoren volgens het schema van de specification sheet. Dat is een 0.33 uF op de ingang en een 0.1 uF op de uitgang..
Nu is er een probleem ontstaan. Van de vijf keer dat ik het rijtuig op de baan zet, krijg ik maar drie keer beeld en twee keer niet (als gemiddelde). De ontvanger krijgt dan wel signaal, maar toont geen beeld.
Blijkbaar heeft de originele Märklin decoder een stabilisatie, die niet in mijn voeding zit.
Kan iemand mij vertellen wat voor elektronica kan ik toepassen, om altijd beeld te krijgen?
Of heeft het Märklin spul specifieke eigenschappen, waardoor het misschien onstabiel is?
Ik hoor het graag.
-
Waarom verdenk je de voeding ? In 60 % van de gevallen werkt alles en in de andere gevallen heb je wel signaal. De zender werkt dus altijd. Weet je zeker dat de verbinding tussen camera en zender niet een los contact heeft.
Hier (http://www.floodland.nl/aim/info_zelfbouw_videowagen_1.htm) kun je wellicht ook nog informatie vinden.
Sander
-
Neen, ik heb de verbinding tussen camera en zender meerdere keren gecontroleerd en die is goed.
En verder test ik door de stop knop te gebruiken van mijn DCC systeem, in mijn geval een Roco Multimaus met booster. En die is zodanig geconfigureerd, dat bij het indrukken van de Stop knop er geen spanning meer op de rails staat.
Dan wordt het rijtuig ook niet aangeraakt, dus kan het niet aan de verbinding liggen.
Heb jij, of iemand anders, nog een ander idee?
-
zou ik een tekening / schema mogen van hoe u de spaning van de baan haald voor de mini cam
M.v.g Roy
-
Even kijken of je goed begrijp. Als je op de STOP knop drukt, is de baan spanningsloos. De dikke condensator zal dus via de rails ontladen worden. Vervolgens hef je de STOP op - en de camera zou weer moeten werken.
Mis je hier niet enige oplaadtijd voor de condensator ? Zou het kunnen dat de camera niet goed functioneerd bij een te lage spanning. En de condensator raakt niet goed opgeladen doordat de verbruiker al is ingeschakeld ?
Sander
-
(http://www.xs4all.nl/~ophvb/CameraVoeding.jpg)
Zoals je ziet kan de condensator niet via de rails ontladen, omdat er een brugcel tussen zit.
Opladen geschied vrij snel via de spoel van 22 milli Henry (voor ontstoring) en de 10 ohm weerstand en ontladen kan alleen via de 7809 (met ongeveer 150 milli Ampere).
Bij het indrukken van de STOP knop, is er nog ongeveer 1 seconde beeld (als er beeld was) en dan valt het signaal van de zender weg.
Na opnieuw indrukken van de STOP knop is er binnen één tiende seconde weer signaal van de zender, maar niet altijd beeld.
-
Hierbij een wat nettere tekening:
(http://www.xs4all.nl/~ophvb/CameraVoeding2.jpg)
Blijkbaar is er niemand op dit Forum die mij kan helpen, dus ben ik maar aan de slag gegaan met een draadloze mini-camera, die ik op het internet heb gekocht.
Het Märklin spul heb ik weer teruggebouwd in het originele Märklin rijtuig, waarin het prima functioneerd (en nu dus te koop is ;D ).
-
Een kennis van mij had een draadloos cameratje op precies dezelfde manier, maar had daar al vanaf het begin problemen met de signaaloverdracht van de camera naar de zender, en dat was heel duidelijk door op het printje te drukken: liet je het printje los, dan was 5 van de 10 keer het beeld weer verdwenen, en verscheen het beeld weer als je op het printje drukte.
Probeer anders eens na te gaan (en eventueel wat foto's te maken) hoe de boel precies in het Märklin rijtuig aangesloten is, en wat er misschien verschilt met een DCC versie: ik heb geen verstand van motorola, maar misschien dat de spanning daarvan net hoger is waardoor de spanning voor de camera en zender gewaarborgd wordt? Iets wat bij DCC niet zo is?
Tis maar een suggestie, maar misschien de oorzaak...