BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: hoogoveN op 22 October 2008, 21:43:54

Titel: bollenwagen spoor N
Bericht door: hoogoveN op 22 October 2008, 21:43:54
Hallo,

Na enkele mislukte pogingen me aan te melden maar even een nieuw account gemaakt.

Ik heb in de nabije toekomst een bollenwagen nodig voor het transport van ongebluste kalk tbv staalfabriek in de schaal N. Ik heb begrepen dat hiervan ooit alleen maar zelfbouwpakketen te koop zijn geweest.

Is daar nog aan te komen? Ik heb evt een Trix bollenwagen nr. 3664 schaal H0 met nieuwe assen, nieuwe beugelkoppelingen en OVP te ruil.

mvg

Leo
Titel: Re: bollenwagen spoor N
Bericht door: Spoors op 22 October 2008, 21:55:21
Leo,
De wagen zijn ooit door THS / TacoModels gemaakt, maar zijn niet meer verkrijgbaar.  Je ziet ze zo af en toe op Marktplaats voorbij komen, maar zijn dan behoorlijk aan de prijs.

Op de site van TacoModels is wat meer info te vinden over deze Bollenwagens (http://www.tacomodels.nl/default.asp?contentID=551).

(http://www.tacomodels.nl/img/TACOMODELS_AFBEELDINGEN/PIC_0115.jpg)
(foto: TacoModels)


Groet,

Jeroen
Titel: Re: bollenwagen spoor N
Bericht door: hoogoveN op 22 October 2008, 22:05:24
Ok, bedankt voor je snelle reactie.

Dan ga ik op zoek naar THS modellen, anders moet ik een donorwagentje aanstellen en zelf aan het knutselen gaan. Probeer ik de Trix wagen (ongeveer) na te bouwen.
Titel: Re: bollenwagen spoor N
Bericht door: RJ op 22 October 2008, 22:16:29
Bouwpakket? Volgens mij waren ze gewoon kant en klaar.
Ze kosten zo rond de 150 euro voor een set van 3, maar soms wordt er ook veel meer geboden. Ze worden niet meer gemaakt naar mijn weten.
Titel: Re: bollenwagen spoor N
Bericht door: Spoors op 22 October 2008, 22:24:24
RJ,
Dat klopt ... modellen waren alleen k.e.k te koop en er zijn nooit kitjes geweest

Groet,

Jeroen
Titel: Re: bollenwagen spoor N
Bericht door: Rick op 23 October 2008, 15:04:23
Ze kosten zo rond de 150 euro voor een set van 3
Twee jaar terug lagen er drie sets op Eurospoor, voor 90 euro per set. Ik heb ze niet gekocht, ik vond ze te duur. :(
Titel: Re: bollenwagen spoor N
Bericht door: RJ op 23 October 2008, 15:47:44
Misschien dat ze kwalitatief niet zo goed meer waren en daarom goedkoper. 90 euro voor een setje van twee heb ik ook wel eens gezien.

Ga
ik vond ze te duur. :(
Gewoon denken dat er iets mis mee was, troost je met die gedachte  ;) Nu niet in je geheugen graven hoe ze erook alweer uitzagen.
Titel: Re: bollenwagen spoor N
Bericht door: hoogoveN op 01 November 2008, 12:19:06
Ik zat op ebay te snuffelen en kwam de volgende silowagen tegen:

(http://img220.imageshack.us/img220/1202/silowagenpi6.jpg) (http://imageshack.us)

Deze wil ik in de toekomst inzetten om het vliegas af te voeren en ik vraag me af of dit type wagen ook in de uitvoering bestaat om ongebluste kalk te vervoeren. Ik hoef niet per se een bollenwagen te hebben (hoewel ik die verschrikkelijk mooi vind), zeker niet als die minimaal 50 euro moet kosten.

Dit type wagen is vollop te verkrijgen.

Leo

(bij nader inzien is N schaal wel erg klein voor mij om zelf aan de slag te gaan)