BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: Ferdinand Paternoster op 18 October 2008, 11:37:49

Titel: Fleischmann trafo
Bericht door: Ferdinand Paternoster op 18 October 2008, 11:37:49
Een goedemiddag,

Een paar vraagjes, ben bezig met mijn testbaan ( n-spoor ) en heb nu een Trafo van fleischmann liggen de digital control 6811 45VA .

Heb op SEC-1 16.5 volt wisselspanning ( 2.73 A )=> hier kan de intellibox op aangesloten worden.
Op SEC-2 heb ik 14 volt wisselspanning ( 3.2 A ) =>  hiermee kan ik mijn wisseldecoders mee voeden, heb 2 LDT M-DEC-DC.

Kan ik nu en mijn intellibox en wisseldecoders gelijk tijdig op aansluiten of moet ik of / of kiezen  ???

Een nog een vraagje, weet niet of ik dan weer een aparte topic moet openen maar probeer het wel hierin, anders hoor ik dat graag.

Heb dus de M-DEC-DC decoders en wil hiermee de conrad motoren aansturen, de hulpschakeling die men gebruikt ( dat werkt met de viesemann en marklin K83 ) moet ik die ook gebruiken of kan ik hem zo aansluiten.

Met vriendelijke groet Ferdinand Paternoster
Titel: Re: Fleischmann trafo
Bericht door: Klaas Zondervan op 18 October 2008, 12:18:02
Op beide vragen zou ik in eerste instantie willen reageren met: wat zeggen de handleidingen er van?
Titel: Re: Fleischmann trafo
Bericht door: Ferdinand Paternoster op 18 October 2008, 12:31:31
Hallo Klaas

Op vraag 1 heb ik geen handleiding, en ook niet gevonden, maar dat kan ook aan mijn zoeken liggen.

Op de 2e vraag, heb ik een handleiding gevonden ( heb de 2 decoders zonder handleiding gekregen ) mijn duits is niet opperbest, maar zo te zien kan ik ze gewoon zo aansluiten moet de draden met diode's aansluiten en de rode draad.
Deze decoder kan op iedere uitgang een motorstroom tot 1A leveren, dus 2 conrads aansturen door 1 uitgang kan ik wel vergeten denk ik, doelende op de overloopwissel, aangezien ze allerbei of rechtdoor staan of afbuigend.

Met vriendelijke groet Ferdinand
Titel: Re: Fleischmann trafo
Bericht door: Klaas Zondervan op 18 October 2008, 12:50:21
Nou, eerst maar eens de wisseldecoder. De M-DEC is een decoder voor motoren, dat zit in die M. Om de handleiding te begrijpen hoef je ook geen Duits te kunnen lezen want die is er ook in het Nederlands. Even rondneuzen op de site van Littfinski. En verder hoef je eigenlijk helemaal niet te kunnen lezen, want de plaatjes zijn duidelijk genoeg, toch? Je kunt alle gangbare motoraandrijvingen rechtstreeks aansluiten, zonder hulpschakeling ertussen.

Dan de Conrad motor. Ik heb net even gemeten, deze motor trekt ongeveer 250 mA, dus je kunt er zonder meer 2 op een uitgang aansluiten.

De Fleischmann trafo: deze heeft 2 uitgangen, maar die hebben een gemeenschappelijke nul. Dus dat wordt even oppassen. Verder moet je er op bedacht zijn dat beide wikkelingen 45VA zijn, maar de totale capaciteit van de trafo is ook 45VA. Dus je wint in ieder geval geen vermogen door ze allebei te gebruiken.
Maar wat jij wilt kan wel. En dat komt doordat de digitale ingang op de M-DEC decoders via een optocoupler gescheiden is van de rest van de schakeling. Dus je kunt probleemloos dezelfde trafo gebruiken om de decoders te voeden.
Maar let op: dit geldt alleen voor deze decoders. Niet bij alle decoders is de digitale aansluiting  gescheiden van de interne schakeling, en dan kun je dit niet doen.
Titel: Re: Fleischmann trafo
Bericht door: Ferdinand Paternoster op 18 October 2008, 13:14:12
Hallo Klaas, betreft de trafo is het duidelijk, en is het een geluk voor mij, dan hoef ik voor de testbaan even geen extra trafo aan te schaffen.

Betreft de conrad motor, ik had dus niet gemeten maar in de specificatie gelezen dat ze bij bedrijf een stroomafname haden van 1 Amperé, vandaar mijn opmerking betreft de stroomafname, maar das dus nog een meevaller, dan kan ik met mijn testbaan af met 2 decoders.

Dank U wel Klaas voor Uw hulp. ;D

Groetjes FErdinand
Titel: Re: Fleischmann trafo
Bericht door: Wim Ros op 18 October 2008, 15:31:57
Ferdinand, als het gaat om de bekende wisselmotor van Conrad, dan staat dit in de specificatie

Bestnr. 21 99 99

Voedingsspanning : 14 VAC
Stroomverbruik : ca. 50 mA
Instellengte : ca. 7 mm
Afmetingen (b x h x d) : 23 mm x 21 mm x 67 mm

Dus waar jij die 1A aan stroomverbruik vandaan hebt?? ?? Ik weet het nog niet.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Fleischmann trafo
Bericht door: Klaas Zondervan op 18 October 2008, 16:01:38
Dus waar jij die 1A aan stroomverbruik vandaan hebt?? ?? Ik weet het nog niet.
Nou, ik weet het wel. Dat staat in de handleiding van de 219998.
Wel maf dat er in die handleidingen van de 219998 en de 219999 zulke verschillende getallen staan. En volgens mijn meting zijn allebei die getallen nog fout ook.
Titel: Re: Fleischmann trafo
Bericht door: Wim Ros op 18 October 2008, 16:20:33
Ja, dat is inderdaad lekker handig.

bij de Technische specificaties staat weer iets anders.
Uitvoering: Universele wisselaandrijving met eindafschakeling en polariteitsomschakeling
Constructie: Met eindafschakeling en polariteitsomschakeling
Stroomverbruik: 13 mA
Instelweg: 6,5 mm
Voedingsspanning: 16 V =/~
 
Meten is weten, maar de 1A zal het niet halen.

Mvg
Wim.


 
Titel: Re: Fleischmann trafo
Bericht door: Ferdinand Paternoster op 18 October 2008, 16:35:53
Hallo Wim

hierbij de beschrijving, vandaar mijn gedachten dat ik de overloopwissels niet via 1 decoderuitgang kon aansturen.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Conrad_beschrijving.jpg)

https://images.beneluxspoor.net/bnls/Conrad_beschrijving.jpg

Had dus niet gemeten, dacht dat je vanuit de specifictie kon weg gaan ??? , dus niet ;D, dus volgende keer meten is weten

Groetjes Ferdinand