BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Rob Bogers op 16 October 2008, 15:58:01
-
Ik ben op zoek naar gietgips. Nu ken ik de gipssoorten roodband en geelband maar ik weet echt niet of deze twee soorten geschikt zijn om als gietgips te gebruiken, weet iemand misschien, behalve de soorten die bij de modelwinkel te krijgen zijn of een bouwmarkt deze soort gips ook verkoopt? Aldaar kunnen ze mij geen goed advies geven.
-
Rood- en geelband laten zich niet echt gieten. De meeste bouwmarkten verkopen echter gewoon modelgips, speciaal om te gieten. Gewoon in het schap bij de roodband/geelband/
blueband/reparatiemortels e.d. kijken.
-
Zo, da's snel! Bedankt voor de tip. beter zoeken dus.
-
Probeer eens bij Pipoos, niet alleen voor damescreatitiveiten maar ze hebben ook een uitstekend gietbaar modelgips en aanmerkelijk goedkoper dan de bouwmarkt en de Hubo.
Groeten.
-
Ga voor kwaliteit en neem porselijngips van Anita Decor,ik gebruik dat al jaren voor het gieten van perronwanden etc.
Cor
-
ga voor kwaliteit en werkbaarheid!
Neem 1 deel porceleingips, 2 delen modelgips. Water: 3 delen gips en 2 delen water.
Kees-Jan
-
Wat is er zo speciaal aan porceleingips? Ik heb altijd gewoon modelgips gebruikt. Het verschil met rood band oid is dat het sneller uithard (Tip: luchtbellen kan je voor een deel voorkomen door het water vooraf te koken om zuurstof en CO2 te verdrijven). Wel laten afkoelen hé.
Groeten
Hans
-
Die luchtbellen kun je ook verwijderen door de gegoten mal in een ruimte te plaatsen die je vacuüm pompt.
Dat is voor de meesten niet weggelegd. Je kunt de mal ook op een trilplaat plaatsen. Dat kan bijvoorbeeld zo'n elektrische figuurzaag zijn die je dan aan zet.
In de winkel met 18+ speelgoed zijn hiervoor ook handige apparaatjes te vinden.
b.t.w. Dat modelgips droogt niet alleen sneller, het is ook fijner van structuur.
-
Toch weer hele verschillende invalshoeken maar bedankt voor de input.
-
Het verschil met rood band oid is dat het sneller uithard
Eigenlijk is het andersom. Aan Roodband, Geelband en andere stucgipsen zijn stoffen toegevoegd die het uitharden vertragen. Wel zo handig als je een muurtje moet stuccen!
-
Modelbouw gips van rigips is prima en inderdaad veel fijner van stuctuur, dus de detaisl koemn er veel beter uit.
Ik zou wel kijken of je baan vastin huis is of een module baan waar je mee op sjouw gaat.
Een vast ehuisbaan is gips niets mis mee, met of zonder marsepijn.
Als je een modulaire baan hebt, die nogal wat te verduren heeft, zou ik de mallen vullen met DAS klei.
het harden duurt wel langer, maar je kan de klei wel nat uit de mal halen en op zijn plaats moduleren, zolang je er maar geen vocht !!! bij gebruikt om de naden dicht te maken, dat wordt op zeker de volgende dag huilen.
Maar het grootste voordeel vind ik persoonlijk toch wel dat harde DAs klein stukken minder snel breekt of erger, afbrokkelt tijdens transport of verplaatsen, vooral op de randen van de bakken.
ik doe al mijn kaseien wegen en muren met DAS klei en daar gebeurt niks mee, en als ik naar andere modules hier naast me kijk, die wel met gips gemaakt zijn, lijkt het net of we ratten hier hebben :'(