BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Overlast op 13 October 2008, 13:27:50
-
Bij ProRail zijn we aan het onderzoeken of het interessant is om ProRailartikelen zoals pennen, sleutelhangers, keycords, paraplu's e.d. te koop aan te bieden aan 'het publiek' (treinreizigers, hobbyisten en andere geïnteresseerden).
Ik ben benieuwd naar jullie reacties. Ook als je ideeën hebt voor bepaalde artikelen hoor ik het graag!
Maarten
-
Prularia zoals sleutelhangers en keycords zijn typisch van die gratis weggeef dingen. Die koop je niet. Bij pennen moet je een beetje kijken naar het soort pen - gaat het om zo'n plastic Bic pennetje dan koop ik dat echt niet. Een Parker eventueel wel, maar dan zonder de ProRail reclame erop. (Iedereen denkt namelijk toch dat je de reclamepen kado hebt gekregen of gejat)
Alleen een echte superverzamelaar zou enige belangstelling kunnen hebben. Maar verder zie ik niet zo, dat ProRail een directe relatie heeft met de consument. Veel mensen hebben niet eens een beeld van het verschil tussen ProRail en de NS. Ze noemen het gewoon "De Trein"
In het rijtje gratis weggeef-dingen ontbreekt nog een hangertje met het bekende winkelwagentjes-muntje.
Sander
-
Vraag een gemiddelde treinreiziger wat ProRail is en ze zullen je waarschijnlijk een beetje glazig aankijken. Misschien dat een enkeling nog zegt dat dat die blauwe wagons zijn (RailPro) maar dan zal het wel ophouden denk ik.
Voor de gemiddelde consument is NS de trein en de rails en de wissels etc. Dat de vervoerder en infrastructuur losse bedrijven zijn weten ze meestal niet en interressert ze nog minder. De trein moet ze op tijd naar de plaats van bestemming brengen en wie dat doet of wie dat regelt is niet zo interressant.
Zoals Sander ook al schrijft, dat zijn de standaard weggeef prullaria op beurzen, open dagen etc. Ik denk niet dat het grote verkoop successen zullen worden.
Mij zul je niet als klant zien.
Gr.
Eric
-
Ik denk dat "we" (ja Maarten, ook ik werk bij ProRail), er meer baat bij zouden hebben als onderneming wanneer we bij infrastoringen (van meer dan 60 minuten bijvoorbeeld) een bakkie troost uitdelen aan de getroffen reizigers, dan dat we met pennen en andere spulletjes de boer op gaan. Als we dat zouden kunnen combineren met een aantal mensen die tekst en uitleg geven, dan wek je veel meer goodwill volgens mij.
Nu draait het treinpersoneel op voor het helpen van reizigers bij storingen, maar eigenlijk zou ProRail dat zelf moeten doen.
Jeroen
-
Ach op zo'n moment is een gratis paraplu dan ook wel handig mocht die gestrandde reiziger in de stromende regen op een bus moet wachten diie toch veel te klein is voor al die reizigers. ::)
-
Ik kan me voorstellen dat weinig mensen bereid zijn te betalen voor eenvoudige weggevertjes. Er zijn echter ook artikelen als de Spoorkaart van Nederland, chocoladerails, bouwplaat van het nieuwe Ut CS en meer van dat soort dingen.
Het uitdelen van weggevertjes aan treinreizigers wordt al op kleine schaal gedaan door ProRail. Overigens weten steeds meer treinreizigers het verschil tussen ProRail en NS uit te leggen.
Maarten
-
Wat is de motivatie van ProRail zich bezig te gaan houden met chcolaatjes ? Is dat nou niet zo ongeveer het eerste wat je beter aan iemand anders kunt overlaten ?
Sander
-
@Sander: ze delen chocoladerails uit, om te laten zien dat de rails van hun zijn. En om te illustreren dat die rails niet al te stevig zijn. ;D
-
En deelden ze die chocoladerails maar uit ...... Ik kreeg meer de indruk dat ze dat willen gaan verkopen. Samen met bouwplaten van het nieuwe Ut CS. Zodat alle lieve kindertjes van Nederland de hele dag bij pappie zeuren en janken dat ze dat ook willen hebben.
Nog even wachten en ze gaan ook de McRails verkopen - twee knakworstjes op een broodje. :D
-
Ja, dat was natuurlijk te verwachten met een verzoek als dit met ProRail in de hoofdrol: Schimpf und Spott en geen antwoord op de vraag.
Is er al gedacht aan het kader waarin dit theater zich afspeelt, modellen van dienstmaterieel? (heeft ProRail eigenlijk wel zelf materieel? ???)
-
als het netzo iets wordt als de bahnshop, graag.
-
als het netzo iets wordt als de bahnshop, graag.
Eens gelijks.
Marc
-
Mispoes, volgens mij is het kader zeker beschreven : "pennen, sleutelhangers, keycords, paraplu's, chocoladerails".
Waren het maar modellen van dienstmaterieel.
Sander
-
Dat bedoel ik niet met het kader. Met het kader bedoel ik (in overdrachtelijke zin zo je wilt) waar dit forum voor is opgericht: modelbouw.
-
Ik stel voor dat het budget dat aan deze actie zou worden verspild, gewoon als korting aan de reiziger wordt gegeven. Prullaria zijn misschien leuk om reclame te maken, in geval van Prorail is er echter sprake van een monopolie. Reclame is dus nergens voor nodig.
Henk
-
Voklgens mij wil Prorail alleen maar de veiligheid nog wat meer onder de aandacht brengen, want er gebeurt genoeg op het spoor wat meestal te wijten is aan derden.
Ik zal geen voorbeelden noemen, maar die mogen jullie zelf maar bedenken.
En vooral machinisten zijn hier vaak het slachtoffer van.
-
Met paraplu's, pennen, keycords en wat dies meer zij?
-
Of een tegoedbon bij vertragingen net als in het vliegtuig!
(een tegoedbon voor een: Honky Tonky)
Kees-Jan
-
Nog even wachten en ze gaan ook de McRails verkopen - twee knakworstjes op een broodje. :D
Ja, óf variatie daarop:
"broodje Gouda", met op elke worst een streep ketchup, kruisend met een streep mosterd :-X .
groet:Marnix
-
Een tegoedbon bij vertragingen ??? Welnee, gewoon meteen een krokettenkar inzetten !
-
De "Sponge Bob" Fccpps in model misschien, of ander infra materiaal in 1:87. Maar voor de rest... nee dank je.
Of geef gewoon zonder beperkingen modeltreinfabrikanten toestemming correcte modellen met je logo uit te brengen.
-
Of geef gewoon zonder beperkingen modeltreinfabrikanten toestemming correcte modellen met je logo uit te brengen.
Doet Prorail daar dan moeilijk over? ???
-
Verkopen? Nee dankje... Ik deel de mening van diverse andere mensen; weggeven bij vertragingen of evenementen... (liever nog een bakkie koffie dan een pen). Maar verkopen? nee..... :-|
-
Doet Prorail daar dan moeilijk over? ???
Weet niet. Was eigenlijk een algemeenheid dat eigenaren en ontwerpers geld willen zien of weigeren, steeds meer moeilijk doen. Zie b.v. BAM logo bij Reel-Cees, ACTS die xx € wil voor elke lok in hun uitvoering, HiSpeed die moeilijk doet over de "zuurstok" rijtuigen, de gemeentewapens op de 16/17/1800 die KleinSpoor niet meer mag leveren enz.
-
Dat klopt.
Maar Logo's zijn een beschermd item.
En daar berust copyright op.
En dat ze daar moeilijk over doen of er geld voor willen zien, heeft volgens mij meer te maken om misbruik te voorkomen.
-
Dat wel, maar (citaat van Chris uit ander topic): Het gaat om treintjes, je weet wel, van die kleintjes.
De ontwerper heeft z'n geld voor de opdracht toch al gehad, laat dit soort peanuts (die hooguit paar honderd modeltreintjes wereldwijd waarvan de meest niet publiekelijk te zien zijn) dan toch is mijn mening.
-
Pennetjes, gummetjes, wurgkoorden....die dingen worden vaak massaal weer weggegooid zonder ooit iemand de bedrijfsnaam heeft gelezen. Als je nou toch wil dat mensen weten dat ProRail iets met het spoor doet, waarom dan niet de aloude sticker ? Wel een beetje leuke, natuurlijk, en lekker groot en wel zo dat de liefhebber er ook wat aan heeft. Bijvoorbeeld deze twee [en dan zonder de humoristische bijwerkingen maar ik kon het origineel niet zo snel vinden...]:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/bord1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/bord1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/bord2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/bord2.jpg)
-
Ik kan me voorstellen dat weinig mensen bereid zijn te betalen voor eenvoudige weggevertjes. Er zijn echter ook artikelen als de Spoorkaart van Nederland, chocoladerails, bouwplaat van het nieuwe Ut CS en meer van dat soort dingen.
Spoorkaart : mits redelijk geprijsd wel leuk, al zou het VEEL leuker zijn als er ook wat oude versies (laten we eens gek doen, 1985 en 1960 bijvoorbeeld) verkrijgbaar zouden zijn.
De rest vind ik weinig interessant... de bouwplaat zal toch niet van de kwaliteit zijn als van bijvoorbeeld Peard en als ik zie wat die vragen geef ik het weinig kans (al heb ik veel plezier gehad met de bouwplaat van het oude Amersfoort wat destijds bij de opening van het nieuwe werd uitgedeeld, al zou ik er niet meer dan 1-2 Euro voor hebben betaald)
Leuke dingen die Prorail zou kunnen verkopen : oude borden ed, al was het alleen al maar om die belachelijke verzamelaarsprijzen eens wat te drukken. Die snelheidsborden in fel-geel en -groen zouden leuk zijn in mijn treinenkamer, die paar deuken neem ik graag voor lief ;)
-
Pennen, gummetjes, notitieblokken zijn voor studentenw eer een mooie aanvulling. Soms na een vakbeurs hebben we naast de nodige visitekaartjes ook weer een aantal pennen gekregen en daarmee kunnen we weer een semester of 2 mee doen.
Stickers vind ik ook geen goed idee, voor dat je het weet zie overal die sticker geplaatst op plaatsen waar ze niet geplakt mogen worden. Serveer koffie in leuke prorail bekers of een goedkope thermobeker (ipv plastic bekertjes) als het koud is, paraplu als het regent, zonnekleppen of petjes als het zonnig is en flesjes water met prorail logo als het erg warm is ;D
mvg,
Matthijs
-
Toegegeven: ik weet wel raad met stickers met de tekst "defect", maar voor de rest ben ik niet zo'n wildplakker. Ook geen koffiedrinker, overigens.
Misschien dan een handig boekje met gedichten aan de reiziger over verkeerde sneeuw en gladde bladeren ? En vooral een beknopte uitleg wie wat doet aan het spoor. In tegenstelling tot wat eerder gezegd werd, heb ik nog nooit iemand gesproken die het verschil ziet tussen NSR, ProRail, RailPro. En zelf raak ik ook wel eens het spoor bijster...
-
"een beknopte uitleg wie wat doet aan het spoor" .... da's dus een blanco A4-tje
-
Toen het tijdelijke Rotterdam Centraal werd geopend werden er door AH to Go van die mini appeltaartjes uitgedeeld, kijk dat was nog ieets een leuke actie ;D
mvg,
Matthijs
-
..................of voor in de internationale treinen naar Duitsland:
WC papier met "po-rail" er op?
nee das flauw.
Kees-Jan
(@ mods: u mag dit bericht wegspoelen indien nodig)
-
haal het weg, haal het weg!
-
Dus ProRail: Trainz to go. Lekker hip.
Nou, de slogan hebben we alvast. Blijft de vraag waar we het opplakken.
-
Of geef gewoon zonder beperkingen modeltreinfabrikanten toestemming correcte modellen met je logo uit te brengen
Ah... en wat schieten we daar mee op? Waarschijnlijk is er niet of nauwelijks materieel met ProRail-logo.
-
(http://www.open.ou.nl/hon/BR189Prorail.jpg)
bron www.open.ou.nl
(http://www.open.ou.nl/hon/HSL4320.jpg)
bron www.open.ou.nl
(http://www.railcolor.net/images/basic/bomb_34322_51.jpg)
bron railcolor.net
Kees-jan
-
Is er al gedacht aan het kader waarin dit theater zich afspeelt, modellen van dienstmaterieel? (heeft ProRail eigenlijk wel zelf materieel? ???)
Bij mijn weten heeft ProRail zelf geen materieel, hoogop materieel met haar logo erop. De BB21 Testtrain mP's zijn hier wel het meest bekende voorbeeld van. Eigenaar van deze gevallen is echter Railion.
Maar dat neemt natuurlijk niet weg dat het uitbrengen van dienstmaterieel wel een hele leuke zou zijn. Als ProRail hierin zou samenwerken met de Procescontractaannemers (Strukton, BAM en VolkerRail), valt er al genoeg op de markt te brengen.
Ik ben alleen bang dat je om zoiets te realiseren al snel bij firma's als Kleinspoor terecht komt en dat betekent (logischerwijs, gezien het werk wat zo'n kleinseriefabrikant eraan heeft), dat de prijzen wel hoger zullen liggen dan modellen van Roco etc.
Maarten, ik weet niet of jij ervan af weet dat er als relatiegeschenk BB21 mP's door Kleinspoor zijn geleverd aan ProRail? Kleinspoor heeft een uitgeklede mP gemaakt (dus zonder aandrijving en interieur, geschilderde front- en sluitseinen etc., maar toch oogt het alleraardigst. Wellicht dat voor dit soort producten wel een markt is.
Laten we dan ook de oude dienstwagens uit de NS tijd niet uit het oog verliezen........
Jeroen
-
Juist zo ben ik met de BAM wagens bezig (waarvoor echter wel eerst toestemming gevraagd is door mij aan de BAM).
Dus niet alleen Kleinspoor is er mee bezig..................(en er komt meer materieel uit hoor maar daarover later).
Kees-jan
-
Ik noem Kleinspoor even als voorbeeld, omdat zij op commerciële basis dit werk doen.
Ik kan me zo voorstellen al zou ProRail jou benaderen om dienstwagens te gaan maken, dat je er ook een iets hoger prijskaartje aan hangt dan dat je nu voor BNLS actie nr. 5 hebt gedaan. ;)
Jeroen
-
Vanaf 1 januari ik ook Jeroen.......
Kees-jan
-
hhmmmmm.....
toch LS overgenomen....of andersom ???
-
Het beste wat Prorail misschien kan doen t.o.v. reizigers is eens wat behoorlijke treindienstleiders in dienst nemen :P