BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Hookies op 12 October 2008, 20:21:46

Titel: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: Hookies op 12 October 2008, 20:21:46
Al op het moment dat ik aan mijn baanplan dacht en de bijbehorende scenery, had ik de wens om een stoeltjeslift te plaatsen. Tijdens mijn vakantie vorige week in Sauerland kwam ik regelmatig stoeltjesliften tegen. Nou ja, meer de systemen en installaties, want het was geen wintersporttijd en dan zijn de stoeltjes op stal. In h0 bestaat een versie van Brawa (zie foto) die precies aan mijn beeld en dat van Sauerland voldoet. Helaas is deze versie in N bij Brawa niet leverbaar en hebben ze wel een kabelbaan die de hoogte in gaat. Persoonlijk vind ik dat wat minder spannend. Is er misschien iemand die weet of zo'n stoeltjeslift in N bestaat en eventueel ook welke fabrikant dat dan zou kunnen leveren.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/stoeltjeslift_h0_2.jpg)

Bij voorbaat dank voor alle info,

Martin

Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: bas den boer op 12 October 2008, 22:03:40
brawa is de enigste die die liften heeft. moeten het een stoeltjes lift zijn?

groetjes, bas
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: Hookies op 12 October 2008, 22:07:30
Brawa maakt voor N wel een kabelbaan, maar ik zoek specifiek een stoeltjeslift. Dat wekt herinneringen aan Sauerland op. Als het niet bestaat, dan zal ik wel de kabelbaan nemen, maar mijn voorkeur ligt dus bij de stoeltjeslift.
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: René op 12 October 2008, 22:12:14
Wat dacht je van zelfbouw. Misschien is het in N iets lastiger maar het moet toch te doen zijn. Bovendien kan het behoorlijk in de kosten schelen.
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: santerdam op 12 October 2008, 22:13:41
Martin, je kunt natuurlijk ook de Brawa stoeltjeslift kopen en daar een bijpassende modelspoorbaan omheen leggen   :D  :)  :)

Sander
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: bas den boer op 12 October 2008, 22:16:02
2dehands?
http://cgi.benl.ebay.be/stoeltjeslift--BRAWA-6271_W0QQitemZ320309187681QQcmdZViewItemQQimsxZ20081012?IMSfp=TL081012001001r1820 (http://cgi.benl.ebay.be/stoeltjeslift--BRAWA-6271_W0QQitemZ320309187681QQcmdZViewItemQQimsxZ20081012?IMSfp=TL081012001001r1820)
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: René op 12 October 2008, 22:27:58
Spoor N ?
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: Erwin (n-spoorder) op 12 October 2008, 22:33:35
blijft lastig, ik heb ook nog de brawa-gondels in de doos zitten. Weet nog niet waar ik hem ga opbouwen op mijn baan, ik vind de beide huisjes nog al fors die er bij zitten. Hoewel mijn baan 5x2 mtr is kwa afmeting blijft het passen en meten.
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: EdTheModeltrain op 12 October 2008, 22:38:16
Zijn de bakjes niet te vervangen door zelfgemaakte stoeltjes, zo moeilijk is dat toch niet, die koppelstukken aan de draad kan je gewoon laten zitten of na maken en dan het stoeltje door middel van een ijzerdraadje verbinden.

Edwin
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: Tjibbeb op 12 October 2008, 23:01:20
Ik wil je plezier niet bederven, maar de liften in het sauerland zijn toch echt voor 90 procent sleepliften. Er zijn maar enkele stoeltjesliften.

Wanneer je in de zomer komt zal je het verschil niet snel te zien zijn, de ankertje zijn ook te verwijderen.

Groet Tjibbe
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: bas den boer op 13 October 2008, 09:33:19
Spoor N ?

volgens het artikel nummer wel.
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: Hookies op 13 October 2008, 10:26:44
Dat is dan vreemd Bas, want als ik ga googelen op dit ding kom ik overal tegen dat het de h0 versie is van het bouwpakket. Je hebt een 6270 en een 6271 en die zijn allebei voor h0.

@Tjibbe: Ik zal dan wel in een ander deel van Sauerland geweest zijn, want bij Wildewiese heb je toch echt stoeltjesliften.

@Sander: ik ga natuurlijk niet een h0 baan aanleggen rond een stoeltjeslift. Zo leip ben ik nou ook weer niet.

Algemeen: ik kijk ook wel verder rond, wie weet. En anders worden het toch de gondels van de kabelbaan. Gondels vervangen door stoeltjes lijkt me voor mij iets te veel van het goede. Twee linkerhanden hè.
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: Tjibbeb op 13 October 2008, 14:00:54
Wanneer ik naar het kaartje van het skigebied wildewiese kijk dan zie ik toch alleen maar vijf sleepliften.

Groet Tjibbe
Titel: Re: Stoeltjeslift in N-spoor?
Bericht door: Patrick Pontier op 13 October 2008, 14:18:49
Waarschijnlijk in de zomer de sleephaken vervangen door stoeltjes?

Groeten,
Patrick