BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Maikel van Velzen op 24 September 2008, 22:17:56

Titel: Welke soort lak
Bericht door: Maikel van Velzen op 24 September 2008, 22:17:56
Hallo,

Ik heb een aantal modellen die ik wil gaan omnummeren.
De transfers hiervoor heb ik al, alleen wil ik voordat ik ga beginnen, eerst wat info inwinnen over te gebruiken lak.
Ik wil graag over de nummers lak zetten zodat deze niet meer kunnen beschadigen.
Ik heb echter geen compressor en airbrush om de lak aan te brengen. Eventueel kan ik dit wel laten doen bij iemand.
Graag zou ik nu wilen weten welk merk lak jullie gebruiken. Ik hoor vaak over matte lak dat dat niet zo glimt. Daar ben ik dus ook naar opzoek.
Het moet dus het liefst in een spuitbus zijn. Mocht dit er niet zijn, dan is lak in een busje ook welkom.
Zelf heb ik al lak van kleinspoor, maar ik heb het idee dat dit toch teveel glimt.
Ik hoop dat jullie wat ervarinegn met lak met me willen delen.

Alvast bedankt.

Mvg Maikel
Titel: Re: Welke soort lak
Bericht door: Maikel van Velzen op 28 September 2008, 14:16:41
Niemand die zijn ervaringen wil delen??? :'(
Titel: Re: Welke soort lak
Bericht door: vervallen op 29 September 2008, 14:38:22
Maikel

Er is al een uitgebreid ander draadje over de verf perikelen,
ik ben helaas niet goed met verwijzingen er naar, iemand anders...?

Anders moet je zelf maar even goed zoeken,
Frederico
Titel: Re: Welke soort lak
Bericht door: JaJo op 29 September 2008, 15:14:33
Misschien dat je hier (http://www.nproject.nl/modelspoor-scenery/transfers-of-decals-goed-aanbrengen-of-plakken.html) iets aan hebt Maikel.

Groet Jaap
Titel: Re: Welke soort lak
Bericht door: HSB op 29 September 2008, 23:48:25
Maikel,

Er is een draadje van Karst (ik dacht iets van een lans breken voor Kleinspoor o.i.d.), waarin hij beschrijft hoe je de Kleinspoor lak wat matter kan krijgen door te mixen met Humbrol zijdeglans. Even zoeken dus.

Matte lak zou ik overigens niet snel aanbevelen, het model toont dan gelijk stoffig, oud, doods. Maar misschien is dat juist je bedoeling.

Ikzelf vind de glans van Kleinspoor lak wel acceptabel. Humbrol zijdeglans is een stuk doffer. Je moet lak overigens wel heel goed roeren voordat je het gebruikt.

Herman
Titel: Re: Welke soort lak
Bericht door: prutser op 30 September 2008, 00:01:09
Ik heb laatst wel Dupli Color clear matt uit de bouwmarkt gebruikt ging goed (en is niet te mat) over waterbasislak maar het is aan te bevelen het eerst op een stukje (uit het zicht) uit te proberen.
Ik las laatst b.v. in een artikel dat Motip blanke lak ruzie kreeg met Kleinspoor lak (bobbelen).

Groet Stephan.