BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: Boerammetje op 07 September 2008, 01:48:41
-
Ik heb vandaag een dag besteed aan het proberen aan te sluiten van een Busch AKI, maar zonder het gewenste eindresultaat, dus ik ben benieuwd of iemand anders wel voor elkaar heeft gekregen wat ik beoogde, en zo ja hoe dat dan gelukt is.
Wat wil ik bereiken: 2 simultaan klipperende gele lichten bij een leeg baanvak met de overweg, en 4 paarsgewijs afwisselend knipperende rode lichten bij een trein op het baanvak. Niks vreemds dus.
Na enig geexperimenteer en het plaatsen van 1 extra led op de schakelkast had ik de overweg zelf zodanig in elkaar hangen dat de gele lichten tegelijk knipperden, en dat ik die modus door het maken van contact tussen 2 punten om kon laten gaan in de rode knippersituatie.
Feitelijk zou ik klaar zijn als ik dat contact geautomatiseerd wist te maken zodra er een trein in het baanvak reed. Daarbij had ik de randvoorwaarde gesteld dat er geen reedcontacten en andere kwetsbare spullen geplaatst moesten worden. In plaats daarvan leek een (klassieke) duo-tor-detector me wel geschikt. Zo'n ding geeft een spanning tussen twee punten indien er stroom wordt afgenomen in het baanvak.
Ten tijde van die spanning moet het contact dat de overweg van geel naar rood schakelt dus gemaakt worden. Dat wilde ik met een opto-coupler doen, maar bij het door middel van die coupler schakelen kreeg ik in plaats van 2 rode lichten kreeg ik nu 1 rood en het gele licht afwisselend aan. Een antiparalelle diode kon de zaak niet verbeteren.
Al met al kan ik nu natuurlijk een relais plaatsen tussen de uitgang van de detector en de te schakelen punten, maar dat is wel erg barbaars. Is er iemand die een die een werkend alternatief kent?
-
Gewoon een relais gebruiken, begrijp niet waarom je het zo moeilijk zoekt.
Je zegt zelf je wil geen kwestbare delen gebruiken, maar je kiest wel voor een |Opto-coupler.
Mvg
Wim.
-
Ik vermoed dat een optocoupler niet geschikt is voor deze toepassing. Hij kan waarschijnlijk niet voldoende stroom schakelen, bovendien geleidt hij maar in 1 richting, terwijl je misschien wisselspanning moet schakelen.
Bestaat er ergens een online handleiding van die AKI? Ik kon hem niet zo gauw vinden.
-
Klaas, volgens mij is het een standaard flip-flop, welke je doormiddel van een schakelaar om kan zetten op rood of wit. En die schakelaar kan dus het beste een relais zijn in dit geval. Gevalletje moeilijk doen als het ook makkelijk kan.
Mvg
Wim.
-
Wim, dat bedoel ik.
Een relais mag dan voor sommigen barbaars lijken, maar voor veel situaties is het nog altijd de beste oplossing.
-
Bedankt voor deze zinvolle bijdragen.
Ter verdere kennisdeling: een opto-coupler is een IC-tje, en dus niks kwetsbaars dat in glas is ingegoten of mechanische contacten heeft, zoals een reed-contact of een relais.
De Busch AKI-paaltjes zitten zodanig in elkaar gesoldeerd dat je niet alle contacten beschikbaar hebt die nodig zouden zijn om een "om-schakelaar" tussen de rode en de gele leds te plaatsen.
Na een kleine aanpassing kun je 'm wel zo schakelen dat je door middel van het maken van 1 contact van synchroon knipperende gele lichten op de twee paaltjes naar afwisselend branden van de 2 rode lichten per paaltje kon schakelen.
Het probleem bleek erin te zitten dat daarvoor een zeer laag-ohmige verbinding nodig was, anders blijft de gele led ook oplichten bij het rode signaal. De foto-diode van de opto coupler had teveel weerstand, en "sloot" de overweg dus maar gedeeltelijk.
Inmiddels is er een relais geplaatst, met "barbaars geklik" van dien, dat ik weldra maar zal proberen te overstemmen met een overwegbel.
-
Na enig geexperimenteer en het plaatsen van 1 extra led op de schakelkast had ik de overweg zelf zodanig in elkaar hangen dat de gele lichten tegelijk knipperden, en dat ik die modus door het maken van contact tussen 2 punten om kon laten gaan in de rode knippersituatie.
Hoe heb je dat dan precies gedaan? Ik wil namelijk ook dat de gele LED´s tegelijk knipperen.
In dit draadje kwam het ook al even ter sprake:https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,1804.15.html
Maarten
-
Moet toch ook lukken met een railbezetmelder (bv van Conrad) samen met een relais ?
Willem de Jong
willempies-treinenhoek.nl
-
Wim en Klaas gaan uitleggen wat een opto-coupler is :D
Ik zou gewoon de bekende bezetmelding met 4 diodes, weerstand en opto-coupler gebruiken die een relais inschakelt. En als je dan een klein printrelais neemt dan moet he wel heel goed luisteren wil je die in horen schakelen...