BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: Bertje op 01 September 2008, 14:59:07
-
Nou heb het totaal omgegooid... wegens ook de financiéle plaatje.. evt verhuizing in een paar jaar waarschijnlijk
Het is gewoon een baan langs de muren geworden, geen schaduwstation. Wel bouw ik het op modules van 122 x 80 cm. zodat het eenvoudiger is als de verhuizing toch doorgaat, de boel af te breken. Voorlopig komen de modules op schragen te liggen en later op poten zodat de modules op een hoogte van 100cm komt te staan.
Thema : Duits heuvelachtig met een aardig middelmatig station, met een flink aantal stadshuizen.
Schaal : H0
Tijdperk : III - V
Rails : Rocoline zonder bedding
Aansturing : Digitaal Multimouse
Wissels : Analoog
Het is nog in de ontwerpfase.. dus alle tips zijn welkom
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/NIEUW.jpg)
-
Ziet er goed uit. Zal je die module die precies voor je station staat niet ergens anders neerzetten. Wanneer je dat vol bouwt met allemaal stadshuizen dan zijn je treinen zo moeilijk te zien. En kan je niet met een schaduwstation werken achter een schot oid zodat het lijkt of je treinen echt ergens heen rijden.
-
De module waar het station moet komen, staat nog niet vast.
Nee helaas geen ruimte voor voor een schaduwstation/fiddleyard... maakt me eigenlijk ook niet uit.
Verder heeft niemand suggesties/tips/verbeteringen?
-
Ik zou dat schaduwstation toch maar doen.......je weet niet hoe snel dat rondje gaat vervelen. En geloof me, ik spreek uit ervaring.
Wat je kunt doen is een soort krakeling. Maak onder je station, wat er overigens best aardig uitziet, een schaduwstation, en verbindt dat met je hoofdlijn. Dus die 'boven' je station uitrijdt, daalt af naar het schaduwstation, en die 'onder' je station uitrijdt natuurlijk ook. Je hellingen kun je gewoon flauw genoeg maken, zodat het zichtbaar niet stoort.
Zoals de meesten hier kan ik je dat echt aanraden, om een schaduwstation te bouwen!
-
Waarom 122 * 80
Standaard maten voor platen zijn 122 * 61 in de bouwmarkt. of 122 * 244
Groeten,
Patrick
-
Waarom 122 * 80
Standaard maten voor platen zijn 122 * 61 in de bouwmarkt. of 122 * 244
Groeten,
Patrick
Hoeveel plaatjes van 122x80 haal je uit een plaat 122.244 ??????
Dus zo makkelijk kan het zijn!!!!
Bertus
-
@t Jeroni
Ja ik weet dat het snel zal gaan vervelen een rondje.. maar kan terzijnde tijd alsnog overwegen om een schaduwstation te maken.. voorlopig hou ik het op een enkel laags baan
Maar je bedoelt dat er geen spiralen in hoeven te zitten?
@t Patrick Pontier
Waarom 122 x 80, gewoon 3 uit een plaat van 122 x 244
-
Waarom geen 122x61cm??? Dat lijkt me nog vrij makkelijk te transporteren en te verplaatsen dan 122x80cm
mvg,
Matthijs
-
Matthijs, wel opletten met die voorgezaagde 122x61cm plaatjes bij Gamma. Die zijn 25% duurder dan een 122x244cm plaat, die je (gratis) in vieren laat zagen.
Sander
-
Een plaat van 122x244 kun je opdelen in 3 platen van 122x811/3 cm. Ook in 4 platen van 122x61. Dat heb ik destijds genomen bij de lokale formido. Tijdlang 3 plaatjes van 122x61 gebruikt als onderplaat voor mijn M*-baan en een paar huisjes en auto's, later werd het weer anders.
Waarschuwing: de volgende informatie is volstrekt nutteloos indien je niet van plan bent je baan te transporteren
Wel wil ik er voor waarschuwen, dat ik persoonlijk 122x61 al vrij onhandzaam vond. Dat zal er bij 81 cm niet beter op worden. Ook handig om te weten: veel deuren zijn net iets breder dan 80 cm. Met 61 ben je er zekerder van dat het past, en heb je wat meer ruimte om te manouvreren.
Einde
MVG, Robin
-
@Sander,
Het hout is hier al in huis en begint al aardig op een modulebak te lijken ;D 8)
mvg,
Matthijs
-
Mooi op maat gezaagd he! 122x61 cm... ;D
Zie de foto's wel tegemoet.
mvg,
Sander
-
Leuk en aardig gebabbel ;D over de afmetingen van een module...
iemand nog tips voor het sporenplan? daar gaat het mij om
-
eerder een vraag.
waarvoor dient de module, die linksonder in je 'loopruimte' staat?
-
leuke discussie over 122x61.. Ik bouw nu op 131x70 en dat is al een aardig onhanteerbaar geheel aan het worden.
Schaduwstation zou ik zeker doen, zie voornoemde argumenten.
Verder.. je bouwt modulair, maarrrrr: de baan de je tekent is alleen maar in díe vorm weer op te bouwen. Het ontwerp is niet zo gemaakt dat je makkelijk met modules kunt wisselen of de baan kan inkorten of uitbreiden. In feite bouw je een vaste baan die toevallig al in stukken gezaagd is.
Kijk ook nog een kritisch naar de loop van de sporen ten opzichte van je modules. Rechtsonder in loopt een spoor net over een paar modules heen. Zo krijg je wel veel overgangen in je sporen.
Tenslotte nog een vraag; heb je de scenery (plaats van huizen, perrons, wegen) ook al ontworpen? Dat maakt het geven van tips ook makkelijker.
-
@t Robin:
Die module is het gedeelte waar het station (Faller Neustadt an der Weinstrabe) evt kan staan, de module is een optie, kan ook nog gehalveerd worden.
@t Marc Tramt:
Nogmaals ga ik voorlopig geen schaduwstation bouwen.
Zoals ik al aangaf het is nog een eerste ontwerp... dus ik kijk nog niet even naar een evt uitbreiding, eerst maar een mooi stationsgedeelte maken. Nee ook nog geen scenery ingepland.
Ps: heb overigens het station op het volgende ontwerp (morgen zal ik het erop zetten) naar de linker bovenhoek verplaatst