BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Peter Landsweers op 12 September 2006, 19:22:03

Titel: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Peter Landsweers op 12 September 2006, 19:22:03
Beste forumleden,

Is er iemand die weet of de Fleischmann 6807 booster identiek is aan de Intellibox Power 3 ??

Toevoeging - met dank aan Jumboy: Ik heb zelf een IB met 1x Power 3, beide aangesloten met een uhlenbrock 70VA trafo. Moet voor mijn toekomstige baan nog een booster/trafo set aanschaffen en hoop dat dit een (goedkoper) alternatief is.

Bedankt,
Peter
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: jumboy op 12 September 2006, 19:49:48
Want?
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 12 September 2006, 20:59:34
Nee, helemaal identiek is hij niet, er zit een ander kastje om. En er staat Fleischmann op.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Sander op 12 September 2006, 21:04:35
Intern dus wel hetzelfde?

Prijskaartje misschien ook nog verschillend?

mvg,
 Sander
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: jumboy op 12 September 2006, 21:08:51
Weet iemand de technische verschillen?

Want dan wilt Peter weten neem ik aan...
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Sander op 12 September 2006, 21:11:01
John,
das al een beter antwoord dan je eerste post in dit draadje  ;)

mvg,
 Sander
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: jumboy op 12 September 2006, 21:14:52
tja.. als niemand anders een normaal antwoord kan geven he sander ;)

dan maak ik de vraag ff duidelijker ;)!
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Klaas Zondervan op 12 September 2006, 21:24:41
De manier van antwoorden van Wim Ros kennende, veronderstel ik dat ze technisch identiek zijn.
Qua prijs liggen ze ook dicht bij elkaar. Volgens de website van Modeltreinexpress:

Fl. 6807 Twin booster:  € 173,50
Uhl. Power 3:  € 178,21

Maar via google heb ik ook lagere prijzen gezien.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 12 September 2006, 21:41:43
6807  TWIN-BOOSTER.
Vermogensversterker voor het TWIN-CENTER. Per extra stroomkring kan via een TWIN-BOOSTER met een extra trafo zijn vermogen afgeven. Een remgenerator voor DCC-bedrijf volgens NMRA-norm en een keerlusmodule (voor DCC- en FMZ-bedrijt) zijn ingebouwd.
Afmetingen ca. 180 x 136 x 80 mm.


POWER 3

Multi-protocol booster, te gebruiken in combinatie met centrales van Uhlenbrock, Fleischmann, Arnold, Lenz en Märklin.
Max. 3A.
Instelbare uitgangsspanning 12-20 Volt.
Met aparte keerlusmodule.
Omschakelbaar als DCC afremgenerator.
Beveiligd tegen kortsluiting.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Hans.F op 19 December 2006, 19:10:19
Spoorgenoten,
Alle verhalen over dit onderwerp doorlezende, kom ik tot de conclusie dat onderling uitwisselbaar zijn:
1) Twin booster + trafo 74 VA 18V (beiden van fl.mann) aanschaf € 250
2) Power 3 + trafo 70VA 16V (beiden van U.brock)         aanschaf € 198

Ik ben momenteel in het bezit van een TC, Twin booster en 2x trafo 74VA.

Niet uitgesloten is dat ik binnenkort (nog dit jaar?) een 2e booster aan moet schaffen.
Mijn vragen zijn derhalve:
a) Kan ik echt een Power 3 aanschaffen en aldus een gemixte opstelling
    creëren?
b) Weegt het prijsverschil van circa € 50 op tegen het verschil in
     vermogen?

Voor de zekerheid dient vermeld te worden dat ik slecht ben in cryptogrammen en cryptische antwoorden. (alleen ja of nee of iets dergelijks is ook voldoende.

Ik ben benieuwd,
Hans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Wim Ros op 19 December 2006, 20:04:40
Hi,

Ten eerste is er geen verschil in vermogen de booster leveren allebei 3A.

Er zit alleen een verschil in de hoogte van de voltage van de trafo's.

Een klein reken sommetje leert dan een trafo van 16V en 48VA voldoende is.

16V * 3A = namelijk 48VA

Een voedingsspanning van 16V is overigens beter dan een voedingsspanning van 18V.

Die hogere voedingsspanning is waarschijnlijk alleen nodig als men oude FMZ decoders gebruikt. Gebruik je die niet dan is 16V beter.

Dus de Uhlenbrock + Trafo is de beste keus. de Boosters zijn volledig hetzelfde, op de behuizing en de naam die erop staat na.

Mvg
Wim.

Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Hans.F op 19 December 2006, 20:13:48
Wim,
Bedankt voor je heldere uitleg.
Uiteraard zullen de boosters niet in het zicht staan. Het maakt dan ook niet uit als het verschillende behuizingen zijn.
Scheelt in ieder geval € 50  die ik mooi voor wat anders kan gebruiken.

mvg
Hans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 20 November 2007, 15:43:32
Graag zal ik nog dieper op deze draad in willen gaan omdat ik vindt dat fleischmann wazige storingsmeldingen in zijn handleiding heeft. Misschien dat iemand mij verder kan helpen. Na een vreemde reactie en reset doet mijn booster het niet meer zoals het hoort.

Allereerst krijg ik de melding 3x groen en 1x rood op de ledmelding.
Ik heb ook het gevoel dat de relair niet schakeld in de booster.
Wat mij opvalt is dat er nog gereden kan worden op het stroomcircuit waar de booster op aangesloten zit, alleen kan er niet meer geregeld of aangestuurd worden vanuit mijn centrale. Rijd ik 50 km per uur dan rijd deze met 50 km per uur door op het stroomcircuit van de booster. Ook kan ik mijn magneetartikelen niet meer aansturen die aangesloten zijn op deze booster.
Werk ik zonder booster dan doet de centrale alles wat ik ook maar vraag.

Ik heb de boosterkast los gehaald om te kijken wat er misschien doorgebrand is helaas niets gevonden. Wel kwam ik tot ontdekking dat de printplaat 65600 van uhlenbrock is.  Wie weet wat dit betekend een total los voor de booster of is er een reset of schakeling voor deze booster. Zodat deze weer werkt.  Wie kan mij helpen met dit probleem. 

MVG,
Frans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: 1op160 op 20 November 2007, 15:51:14
Over boosters gesproken...

Ik heb nu 9 treinen op de rails staan maar nog geen booster. Nu hoorde ik wel van iemand dat het al heel erg scheelt dat ik schaal N heb ipv HO.

Maar gisteren reed ik met 1 treintje en opeens starte mijn TwinCenter opnieuw op. Maar het treintje reed wel gewoon door.

Kan dit een aanwijzing zijn dat ik een booster nodig ga hebben ?
Of is dit puur toeval ?

Michel
(www.1op160.nl (http://www.1op160.nl))
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 20 November 2007, 17:20:15
Hallo Michel,
Ikzelf rijd met H0 en zet zonder verlichting ook gemakkelijk 9 treinen op het spoor en denk aan de volgende regeling tussen de 250 en 350 mili-amp per lok. Stilstaande loks gebruiken plusminus 50 mili-amp (per decoder) en dan heb je de momentopnames van de magneetartikelen nog die met het schakelen van wissels plusminus 1 amp. kunnen gebruiken. Spontane resets heb ik ook en heb van mijn leverancier gehoord dat dit voorkomt bij de oude centrales en de boosteruitgang van de twin-center niet helemaal goed is. Volgens de leverancier moet dit een hardwareprobleem zijn. Ikzelf zet hierbij mijn vraagtekens neer. Ikzelf heb
magneetringen om mijn bekabeling zitten en is het resetten een stuk minder geworden. Echter zit ik nu met een ander probleem en hoop ik dat er iemand anders is om mij te helpen.

Met vriendelijke groet,

Frans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Marc M op 20 November 2007, 21:53:20
Maar gisteren reed ik met 1 treintje en opeens starte mijn TwinCenter opnieuw op. Maar het treintje reed wel gewoon door.

Kan dit een aanwijzing zijn dat ik een booster nodig ga hebben ?
Of is dit puur toeval ?

Deze spontane resets heeft mijn TC ook last van. Schijnt een "normaal" probleem te zijn en Intelliboxen hebben er ook last van.  ???

Frans,

3x groen en 1x rood knipperen duidt op een vreemde spanning op de railuitgang. Als ik het goed begrijp betekend dat, dat er al een spanning op het spoor staat bij het inschakelen van de Booster. Dit zou er op kunnen duiden dat een elektrische scheiding niet meer zo functioneert als zou moeten, waardoor er al spanning staat op het gedeelte wat gevoed wordt door de Booster.

Groetjes,

Marc
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 21 November 2007, 00:17:57
Hallo Marc,

Wat jij verteld klopt inderdaad (volgens de handleiding) en had ik dit al getest de booster doet het zelfs zonder aansluiting op de rail. Compleet los van alle onderdelen of rail.
Zonder aansluiting van de centrale blijft de booster nog 3x groen en 1x rood geven. Vandaar dat het voor mij zo wazig is.   ??? Misschien dat iemand een oplossing weet. Ik kan er niet uit komen want fleischmann verteld hier niets over. De dichtsbijzijnde leverancier die ik heb zit in Groningen en moet ik mijn booster 2 maanden missen. Het enige wat ze zeggen breng maar langs dan sturen wij hem door naar Fleischmann. Conclusie is 3 tot 4 mnd missen. Dan kan ik beter een nieuwe kopen heb ik gelijk weer spanning op de baan. Of ligt de fout bij mijn Centrale die geen comando's aan de booster door geeft. Is dit misschien ook te testen.

Mvg,
Frans

Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 21 November 2007, 00:48:17
Frans, misschien dat je in een schema kunt aangegeven hoe het aangesloten zit. Dan kan er misschien een antwoord gegeven worden.
Nu is het wel heel erg koffiedik kijken.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 21 November 2007, 17:49:11
Hallo Wim,

Ik hoop dat je de schema zo binnen krijgt en dat jij een eventuele oplossing weet.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/booster_1.jpg)


Heb je vragen hoor ik het wel.

Mvg,

Frans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 21 November 2007, 19:03:07
Frans, ik mis de allerbelangrijkste aansluiting, namelijk de aansluiting van de Common-Ground. Oftewel de TC en de booster of de beide trafo's moeten via één aansluiting met elkaar verbonden zijn.

Mvg
Wim.

(http://i5.photobucket.com/albums/y200/xammax/Optie1.jpg)

(http://i5.photobucket.com/albums/y200/xammax/Optie2.jpg)
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Marc M op 21 November 2007, 19:14:10
Het grappige is dat hier in de handleiding van het Twin-Booster totaal niet over wordt gesproken. Terwijl op de site van Fleischmann het volgende document staat:

http://fleischmann.de/images/informationen/Technik-Info-Booster.pdf (http://fleischmann.de/images/informationen/Technik-Info-Booster.pdf)

Hierin staat de door Wim aangegeven verbinding duidelijk aangegeven.

Marc
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 21 November 2007, 20:05:34
Hallo Wim,

Beide heren bedankt voor de tekeningen zeer duidelijk ik heb het gelijk geprobeerd, helaas helpt het niet  :( de aansluiting laat ik natuurlijk zitten.
Geen problemen meer met de wisselende polariteit. :D

Ik denk dat deze aansluiting zeker zinvol is vanuit meerdere oogpunten gezien. En lost het misschien ook de reset probleem op.

Heb jij nog meer ideen zodat wij er misschien uit kunnen komen.

Wat ik zo raar vind de loks rijden gewoon door maar zijn niet te besturen totdat ze weer in een andere stroomcircuit komen.

De magneetartikelen werken ook nog steeds niet. Dit zijn wel FMZ bouwstenen. Ze werken wel op de Centrale en voorheen ook op de booster.

Verder heb ik de booster helemaal van de baan losgekoppeld en doet hij nog steeds hezelfde.

MVG,

Frans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 21 November 2007, 21:21:29
Frans,

Ik vermoed dat de booster welke staat te knipperen, kapot is. De eindversterker zal overleden zijn.
Opsturen zal de enige oplossing zijn.

Mvg
Wim
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 21 November 2007, 22:08:01
Hallo Wim,

Dat vermoeden had ik ook al, wat mij echter verbaast is dat er wel treinen over de baan kunnen rijden.

Als blijkt dat het de eindtrap is dan zal ik deze bij een electronica winkel kunnen kopen. Verder is het alleen maar SMD techniek en wordt mij dit te gortig om te repareren. Ook kan het de relais zijn die ik niet hoor schakelen.

En hoe kan ik zeker zijn dat het niet de uitgang van de centrale is. Om te voorkomen dat mijn nieuwe booster wordt opgeblazen. Is dit te testen????

MVG,
Frans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 21 November 2007, 22:13:55
En waarom zouden er relais moeten schakelen dan??

Die relais zijn denk ik voor de keerlus optie van de booster.

Staan alle schakelaartjes wel in de juiste stand??

Mvg
Wim.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 21 November 2007, 23:10:54
Hallo Wim,

Daar kan je wel eens gelijk in hebben.

Volgens mij heb ik ze alle vier goed staan, alles staat op UIT.

Ik heb nog anders gebrobeerd maar mag niet baten.

Wim mijn conclusie is dat de booster echt stuk is en ik op zoek ga naar een andere. Mocht er iemand wezen die een losse print heeft dan is dat ook welkom. Kan ik hem zo in de boosterkast bouwen.

Wim bedankt voor de moeite en informatie en wat stuk is, IS Stuk het zij zo.

Met vriendelijke groet,

Frans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 21 November 2007, 23:18:38
Toch nog een vraagje,
Op welke booster aansluiting heb je de booster aangesloten, de 5 polige of de 3 polige?
En als je de vijf polige gebruikt hoe zit dan de aansluit kabel aangesloten op de Booster en de TC?

Mvg
Wim.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 22 November 2007, 00:06:27
Hallo Wim,

Dit vind ik positief jij geeft niet snel op.

De stekkers richten allebei naar boven zowel van de centrale als de booster. Het gaat om de vijf polige stekkers. Als het de drie polige was geweest had ik geen FMZ magneetartikelen aan kunnen sluiten.

MVG,
Frans

PS,
Ik zie met regelmaat de power 6 booster scheelt maar een paar tientjes of wordt dat te risicovol op mijn H0 baan.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Dion op 22 November 2007, 12:11:06
Hallo Frans,

Op de site van Uhlenbrock staat speciaal vermeld dat de power 6 niet geschikt is voor HO.
In hoevere dit precies juist is weet ik niet, maar ze zullen het er niet voor niets bijzetten.

Dion
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Klaas Zondervan op 22 November 2007, 12:34:46
Waarom dat zo is staat in het Power 6 handboek. De power 6 levert te veel stroom, zodat bij een kortsluiting je rails en/of wielen beschadigd kunnen worden.

Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: 1op160 op 22 November 2007, 12:44:39
http://fleischmann.de/images/informationen/Technik-Info-Booster.pdf (http://fleischmann.de/images/informationen/Technik-Info-Booster.pdf)

Ik heb gekeken naar de pdf die Marc liet zien...
Begrijp ik het goed dat er een aansluiting moet worden gemaakt tussen de zwarte aansluiting van de trafo voor de booster en de zwarte aansluiting van de trafo voor de TwinCenter ?

Michel
(www.1op160.nl (http://www.1op160.nl))
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 22 November 2007, 13:30:47
Bedankt Klaas,

Ik zat alleen te denken dat ik een 4,5 amp voeding heb en er toch niet meer afgenomen kan worden.

Maar om beschadigingen te voorkomen zie ik van de 6 amp. booster af.

En JA Michel,  je hebt het inderdaad goed begrepen.

MVG,

Frans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: 1op160 op 22 November 2007, 13:40:58
Dank, dat is dan duidelijk :)

Misschien is dan het volgende vraagje een beetje raar. Maar mijn wissels zitten op een apparte trafo (een oude analoge). Alleen het signaal voor de decoder komt van de TwinCenter. De kracht voor de wisselspoeltjes dus van de oude trafo. Moet er ook een aansluiting zijn tussen de oude trafo en de trafo voor van mijn TwinCenter ?   :-[

Michel
(www.1op160.nl (http://www.1op160.nl))
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: MBZE_Erik op 22 November 2007, 14:12:44
Wim heeft mij het meerdere keren uitgelegt en ik dacht dat ik het snapte
niet dus daarom bericht verwijderd.

Het enigste wat ik kan zeggen is hoe de situatie bij mij is

en dat is zo dat de trafo van tc en boosters gekoppeld zijn en van alle andere trafo's voor verlichting en wissels niet.
Of dit juist is of niet weet ik dus niet

Erik.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: 1op160 op 22 November 2007, 14:29:44
Ik had niet begrepen dat dit ook voor de trafo van de wissels zo is.
Misschien dat dit de reden is dat mijn TC opnieuw opstarten.
Dan ga ik maar gelijk is draadjes trekken tussen alle trafo's vanavond.

Dank,

Michel
(www.1op160.nl (http://www.1op160.nl))
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 22 November 2007, 15:16:34
Wim,
Je brengt wel wat te weeg met je common-ground er wordt heftig op gereageerd. En blijkt dat hier niet veel over geschreven wordt in standaard handleidingen.

Michel, kijk even naar de tekening van wim dan heb jij ook je antwoord.


Groetjes,

Frans
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 22 November 2007, 16:28:59
Bedankt Klaas,

Ik zat alleen te denken dat ik een 4,5 amp voeding heb en er toch niet meer afgenomen kan worden.

Maar om beschadigingen te voorkomen zie ik van de 6 amp. booster af.

En JA Michel,  je hebt het inderdaad goed begrepen.

MVG,

Frans

De 6A booster kun je gerust toepassen, zorg er alleen voor dat je bedrading dik genoeg is en dat je voldoende aansluitpunten naar de baan hebt.

Op de 10A booster van EDiTS is geen enkel probleem, hier geldt hetzelfde voor zorg dat de bedrading in top conditie is. Dan zal de booster zo snel afschakelen dat er niet eens tijd is om de temperatuur te laten stijgen.
Maar doe het alleen als je zeker weet wat je aan het doen bent, dus je niet laten verrassen door common-ground tips e.d. Dat moet tot je standaard basiskennis behoren.

Mvg
Wim
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: Klaas Zondervan op 22 November 2007, 16:44:40
..... Maar mijn wissels zitten op een apparte trafo (een oude analoge). Alleen het signaal voor de decoder komt van de TwinCenter. De kracht voor de wisselspoeltjes dus van de oude trafo. Moet er ook een aansluiting zijn tussen de oude trafo en de trafo voor van mijn TwinCenter ?   :-[
Wat voor wisseldecoders heb je? En zit daar een handleiding bij? En wat staat daar in?
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 22 November 2007, 20:15:58
Frans, begrijp ik het goed, dat het wel gewerkt heeft, en dat je nu een foutmelding krijgt??

Mvg
Wim.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 22 November 2007, 20:41:43
Wim,

Correct het heeft altijd gewerkt en kreeg ik een spontane reset en gelijk daarna waren de treinen van slag er stonden plusminus 10 of 12 treinen met verlichting op dit cicuit van de booster. Er reden er maar 3 stuks.
Na de spontane reset werkten de magneetart. ook niet meer.

Wat mij opviel is dat de booster vrij warm was toen dit gebeurde.

Het heeft meer dan een jaar met deze configuratie gewerkt.

MVG,

Frans

Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: RoSoft op 22 November 2007, 21:43:19
Ok, dan hoef je niet verder te zoeken, dan is de booster gewoon stuk.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Booster vraag: Fleischmann 6807 versus Intellibox Power 3
Bericht door: T2 Gepimpt op 22 November 2007, 22:46:18
Wim,

Deze conclusie had ik al gemaakt.

Maar in elk geval bedankt voor het meedenken.

Groetjes,

Frans