BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Rocodil op 16 August 2008, 19:45:51
-
13-08-2008 | Door: Cyril Snijders
Een beetje meer communicatie had geen kwaad gekund.
Gevalletje jammer in de Poolse hoofdstad Warschau. Tunnelmakers en spoorbouwers leverden na maanden werk trots een treintunnel af. Maar ze moesten met het schaamrood op de kaken afdruipen toen controleurs de maten kwamen opmeten.
De hoogte van hun 'meesterwerk' was namelijk onvoldoende om een trein te kunnen herbergen. Bij het binnenrijden zou het dak van de trein er meteen worden afgeschaafd.
Te laag
Reden van het klungelige misverstand is volgens de verantwoordelijken het gebrek aan communicatie tussen het spoorteam en het tunnelteam. De tunnelbouwers hadden er geen rekening mee gehouden dat de het spoor op een berg ballaststenen zou komen. De tunnel was niet toen niet meer hoog genoeg voor een trein.
Hier het hele artikel (http://www.dag.nl/1093608/NIEUWS/Artikelpagina-Nieuws/Poolse-tunnel-te-laag-voor-trein.htm)
-
Hoihoi
Op tv hadden ze over 7 cm. Het kost veel geld vor aanpassing maar lijkt me niet al te moeilijk.
Of zie ik dit verkeerd?
-
nou, qua dat je dan wel de bovenkant van de tunnel dr uit moet raggen, die alle grond die boven de tunnel zit tegenhoudt en voorkomt dat de zijkanten naar binnen klappen. Dan de zaak weer nieuw maken... is niet speciaal makkelijk ofzo...
-
Dus geen ballast erin dan maar, of afgraven indien mogelijk
-
Kun je niet aan de onderkant wat modder wegschrapen, daarna weer laten slinken en dan de rails met ballast?
Harm
-
das wel t makkelijkste zou ik zeggen. Maar t ligt eraan hoe de tunnel gebouwd is...
-
nou, qua dat je dan wel de bovenkant van de tunnel dr uit moet raggen, die alle grond die boven de tunnel zit tegenhoudt
Je kan ook het spoor laten zakken!!! wat ik zag in het journaal gister aan beeld is dat het spoor in een grindbed liggen.
Groeten
-
Een maand lang een slijptrein door die tunnel laten raggen kan ook nog.
-
Ze hadden ons -modelspoor experts- er beter eerst bij kunnen halen. Dit soort berekeningen staan gewoon in het handboek modelspoorwegen. ;D
-
Dan was die tunnel 65 mm hoog en 48 mm breed geworden...daar had ook geen 1:1-trein doorheen gepast ;D 8).
-
Inderdaad, andere dwarsliggers, misschien ander spoorstaafprofiel en dunner ballastbed en je hebt zo 7 cm te pakken...
-
Kun je niet aan de onderkant wat modder wegschrapen, daarna weer laten slinken en dan de rails met ballast?
Harm
Zoiets hebben ze toch in de (oude) Lötschbergtunnel gedaan?
(Voor het vierkant hogere profiel van de Huckpacktreinen.)
Groeten, Tjeerd