BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Bas, Dordrecht op 04 September 2006, 10:55:23
-
Wie heeft er al zo'n decoder ingebouwd en welke ervaringen met het rijgedrag van de lok heb je ermee?
Groeten uit Zwitserland
Bas
-
Hallo
Ook ik ben ook erg benieuwd als iemand enige ervaringen heeft met deze decoder bij conrad voor 14,95 te koop en heeft veel te bieden:
cruise control, dcc, automatich over schakelen op analoge baan kon alleen geen rangeer stand vinden en functie aansluiting maar ben ik niet zeker van (ben een beginner nog nooit een decoder in handen gehad) Ik heb een nederlands beschrijving ervan kunnen vinden bij de fabrikant. maar kan nergens iets over ervaringen met deze decoders vinden. wel over de LD-G-5 en die zijn niet al te positief.
-
als je het geld hebt en de ruimte, kun je beter een andere decoder kopen. ik heb geen ervaring met de ld-g-21 maar wel met andere tams decoders. ze zijn heeel gevoelig voor stof en gaan erg snel kapot(heb ik helaas veel te veel ervaring mee.... :'()
Mvg.
Hedzer Durksz
-
Helaas ook met de LD-G-5 enkele keren slechte ervaring >:(
De LD-G-21 heb ik nog nooit in handen gehad, maar ik wordt niet warm meer voor TAMS.
Nico
-
Heb er geen ervaring mee, maar bij Conrad heb je toch 2 jaar garantie op artikelen ?
Groet Marc
-
Niet als je ze zelf sloopt.
-
Ik heb eens een goedkope TAMS ingebouwd in een lok. Herinner me niet of dat hetzelfde type was. De lok reed niet eens met die decoder. Leverancier Totaltrain nam hem zonder morren terug.
Heb wel goed ervaringen met functiedecoders type FD 5 voor front- en interieurverlichting in stuurstandrijtuigen.
Groeten,
Henk
-
Niet als je ze zelf sloopt.
Ligt dus niet aan de decoder dan ... :P
Groet Marc
-
dit weekend de TAMS LD-G-21 in een lima mat 54 gebouwd. nog niet helemaal af stekker tussen de motorwagen en motorlozewagen en verlichting en stroom afname in de motorloze wagen moet nog aangelegt worden maar. test ritje is al wel gemaakt.
Eerste bevinding. na op het programeer spoor lok nummer aangepast te hebben hem op de baan geplaatst, na het inschakelen van de IB gaat de lok er als een haas vandoor. snel de boel weer uit gezet!
op het programeerspoor de analoge detectie uit gezet hierna. is de lok op de baan normaal bestuurbaar.
Rij eigenschappen!
optrekken en afremmen gaat niet vloeiend. heb nog niet met de instelling gespeeld. misschien dat dat uitkomst bied.
misschien iemand daarover enige suggesties!
Ik ben namelijk ook maar een herbeginner. en digitaal nog maar 2 week oud.
voor de volledigheid ik rij:
Schaal: HO
Spoor: test baantje met FL* profi rails
Aansturing: Intellibox DCC
-
Hallo,
kijk eens op Stummi's Modellbahnforum...
daar hebben zij inmiddels zeer goede ervaringen
met de nieuwste Tams decoders LD-G-11 (MM)
en de LD-G-21 (DCC)..
groeten
wim
-
gisteren de decoder vervangen voor een 67400 van uhlenbrock.
De tams deed toch wel regelmatig rare dingen en ik had een functie aansluiting nodig voor interieur verlichting. Dus ik ga de tams verhuizen naar 1 van mijn startset loks en dan er wat meer mee stoeien.
maar dat komt later nu eerst de mat 54(mat 46 blijkt het te zijn hier kwam ik achter nadat ik op een site was van een mede forum lid.) met uhlenbrock decoder afmaken. sluitverlichting. en motorloze wagen van (sluit)verlichting en stroomafname voorzien.
gegroet Tomas
-
Hallo iedereen,
Ik zal mij even voorstellen mijn naam is Frans en ben 47 jaar en kom uit het noorden van het land. Ik ben gek van modelspoor en ben er meestal bereid om erover te praten en als het kan gezamelijk oplossingen te vinden. Zo heb ik inmiddels ook ervaring met de nieuwe tams LD-G-21 decoder. Na 2 weken worstelen heb ik een aantal ontdekkingen gedaan omtrent deze decoder. Allereerst heb ik een TC met Booster en de 2x 6812 Trafo. Om te programmeren gebruik dan een half watt weerstand tussen de 10 ohm en 30 ohm en zet deze weerstand tussen de programmeerrail en de centrale en de decoder is vanaf dat moment beter te programmeren. Tevens heb ik ontdekt dat er een cv9 en een cv11 aanwezig is. cv 11 geeft een tijdslimiet aan de motor. cv9 weet ik nog niet wat deze doet. Ik heb deze decoder in een BR55 ingebouwd en deze loopt redelijk goed (90%) dus! nog niet perfect. tevens heb ik ontdekt om de decoder volledig te resetten met cv8 invoer 80. Daarna een korte periode analoog te draaien met een analoge trafo en je kan daarna alles weer opnieuw programmeren. cv49 kan ik alleen maar op 1 worden geprogrammeerd. Dit is wat ik voorlopig over de decoder te vertellen heb. Ik heb nog 9 decoders om het in andere loks te proberen. Het gaat moeizaam maar het werkt. Ik hoop dat ik anderen hiermee kan helpen.
-
Extra tip,
Hou de rail en wielen goed schoon i.v.m. storingen en gebruik vrijwel zeker de condensator 100 uf 35v anders kan de decoder weleens spontaan resetten. Iedere motor en iedere decoder moet apart worden getuned. Geen enkele decoder werkt gelijk. ook heb ik uit ervaring dat alle condensatoren en diodes en spoeltjes van de motor afmoeten i.v.m. doorbranden. Dit geld ook voor de diode achter de front of sluitverlichting. En sluit nooit de massa van de decoder aan het chassis van de lok aan puur gescheiden houden.
-
hallo,
ik heb ook (helaas) :'( ervaring gehad met de LD-G-21.
ik had hem ingebouwd in een br 17.
alles reed goed toen hij opeens langzaam begon te rijden.
er was iets (letterlijk) ONTPLOFT op de decoder.
ik heb ook de LD-G-5 in een paar locomotieven ingebouwd.
ik heb in 3 treinen een ingebouwd.
EENTJE rijdt nog de rest is (letterlijk) in rook opgegaan.
de beschrijving bleek niet te kloppen.
dus naardat ik de weerstandjes voor de motor had verwijderd reed hij heel mooi. (was een TEE)
ik koop NOOIT maar dan ook NOOIT meer een locdecoder van TAMS.
servé
-
Hallo Trein123,
Ik zie dat jij volledig teleurgesteld bent in de tams ld-g-21 decoder.
Ik moet dan ook eerlijk toegeven dat het een niet al te gebruikers vriendelijke decoder is. Dat heb ik wel uit ervaring. Vooral de fijntuning.
Wat het uitbranden betreft komt dit bij meerdere decoders voor en is het belangrijk dat ze hun warmte wel kwijt kunnen (indien mogelijk).
Of dat de spanning iets te hoog is of dat de lok te zwaar draait.
Jammer dat jij zoveel pech hebt gehad met de tams. Ik hoop dan ook niet dat ik dezelfde conclusies moet ondervinden van wat jou is overkomen.
Als test zal ik de lok eens een lange rit laten maken en zal ik deze eens behoorlijk op zijn donder geven. Zien wat het resultaat wordt.
Mijn volgende lok wordt de BR89 (T3) rijdt altijd perfect zowel analoog als digitaal. Als dit gelukt is zal ik ook hier weer mijn mededeling over doen.
Mijn eerste conclusie is dat de decoder aan de grote kant is en zal ik deze onder het dak van de machinistenhuis moeten plakken.
Heb jij misschien nog een advies voor deze decoder buitenom dat ik deze de deur uit moet gooien.
groet,
Frans
-
Hallo frans
over het uitbranden van de decoders,
ik had ze allemaal op een plaats gelegd waar ze hun warmte kwijt kunnen.
ik heb nu in (bijna) alle loc´s een Lenz decoder en dat bevalt me veel beter dan TAMS.
servé
PS: je kunt me gewoon Servé noemen.
-
Hallo Servé,
Sorry, ik had het bericht al verzonden en had niet gelijk naar jouw naam gekeken. Maar je hebt gelijk.
Op de decoders terug te komen zie ik dat jij voor Lenz hebt gekozen voldoen deze wel aan jouw eisen en is de prijs/kwaliteitsverhouding goed. En werken ze goed met de TC.
Mijn rijdend materieel is van FLeischmann, Roco, Hamo. Dit vraag ik i.v.m. als ik mijn overige treinen wil gaan ombouwen en de Tams met wat voor reden niet bevallen. Ik heb overigens ook nog twee ld-g-24 decoders voor meerdere functie's heb jij daar misschien ook ervaringen mee of gezien..
groet,
Frans
-
hallo Frans,
Nee, ik heb geen ervaring met de LD-G-24.
En over fleischmann gesproken.
weet je dat de (oudere) loc's van fleischmann lastig om te bouwen zijn?
daar moet je dan speciale setjes voor kopen om ze digitaal te maken.
servé
-
Alleen het aanpassen of vernieuwen van het motorschild volstaat. Een hele kleine aanpassing dus.
Mvg
Wim.
-
Hallo Servé en Wim,
Ik heb voor de dcc decoders al eens een grote verbouwing aan mijn loks gedaan. Ik heb ze al eens van FMZ decoders voorzien kortom wil ik deze allemaal naar dcc omzetten.
Al mijn oude loks had ik al van geisoleerde motorschilden voorzien. ;D Tevens heb ik ook wel eens dieper moeten ingrijpen door aan de achterkant van het motorhuis de bus te isoleren.
Ik heb ruim 45 loks van één of meerdere decoders voorzien en rijdt in epoche 2 t/m 3 enkele keer epoche 4.
Merendeels stoomloks en gaan deze de vitrinekast in, dan wordt het Nederlands rijden. 1100, 1200,1300,1600, 1700, 200, 300,sprinter, mat 54 en 46(lima), 2200 serie en vele andere.
Voor mij zijn de Tams decoders test decoders ik heb ze goedkoop in handen gekregen en hoop niet dat het een duurkoop gaat worden.
Want ik heb de laatste dagen veel negatiefs over deze decoder gehoord en gelezen.
Werken ze niet naar behoren dan bouw ik ze in een aantal rijtuigen en gebruik ik ze voor interieur verlichting.
Ook kan ik ze gebruiken als sluitverlichting en misschien nog wel voor iets anders. Maar in elk geval eerst bedankt voor de informatie.
Mvg
Frans
-
Al mijn oude loks had ik al van geisoleerde motorschilden voorzien. Tevens heb ik ook wel eens dieper moeten ingrijpen door aan de achterkant van het motorhuis de bus te isoleren.
Hiervan ontgaat mij het nut en de logica daarachter
Mvg
Wim.
-
Hallo Wim,
Ik zal het jou uitleggen hoe en wat en waarom.
De meeste loks hebben beide wielen gescheiden van het chassis ook hebben heel veel loks het motorhuis gescheiden van de chassis en de motorschild zijn meestal ook gescheiden in wat voor vorm dan ook.
De volgende treinen NS 1200 blauw, 1200 geel, BR55 en als ik mij niet vergis de BR 8915.
1 - Moet de 3 punts motorschild zeker vervangen worden of aangepast.
2 - De wielen en chassis en de motorhuis en collector, mogen geen kontakt met elkaar maken. alles tegelijk
3 - het motorhuis is aaneen gegoten aan het chassis door de koperen bus eruit te halen het gat iets ruimer te maken en 2k lijm te gebruiken dan de bus weer terug te plaatsen en zodoende isoleer je de collector volledig van het motorhuis en van het chassis en de wielen.
In het verleden heb ik 2 decoders opgeblazen en hoe ik ook ging meten de collector had ten alle tijde contakt met de wielen en het chassis, en motorhuis. Eerst had ik gedacht de wielen te isoleren maar dat wil niet omdat de tandwielen aaneen met de wielen gegoten zijn. kortom alles van metaal. Dan ga je verder kijken kan ik het motorhuis scheiden van het chassis antwoord is nee het is een uiteen gegoten stuk metaal chassis en motorhuis. Ik praat over oude klokanker motoren. Ik heb toen kontakt gehad met ULI Johann (Duitsland) en die heeft mij de tip gegeven door de bus te isoleren en het probleem was toen verholpen.
Wel met de verstande dat er een orgineel geisoleerde motorschild op is gezet.
Deze loks zijn van voor 1975
Ik hoop dat ik de situatie goed heb uitgelegd anders maak ik wel een tekening of een foto voor jou.
Mvg
Frans
-
Frans, ik snap geen bal van jouw uitleg, en ik weet bijna zeker dat Wim Ros het ook niet kan volgen.
Volgens mij maak je het veel ingewikkelder dan nodig is.
-
Wim,
Misschien ook niet geheel onbelangrijk bij bepaalde oude motoren zit de spoelwikkeling hetzij direkt of indirekt aan de as vast. En ook wel bij moderne motoren. Voorbeeld bekijk de BR89 (T3) eens van binnen en je ziet dat de bus door meneer Fleischmann is geisoleerd met een plasticbus om de koperen bus heen. Of de Zwarte Anna zelfde systeem ook een plastic bus om de koperen bus heen. Duidelijker kan ik het voorlopig niet uitleggen. Of een foto of een plaatje dan zie je heel duidelijk onderscheid.
Mvg,
Frans
-
Hallo Klaas,
Ik kreeg net jouw bericht tijdens het schrijven. Wij hebben het over isoleren. Volgens Wim is een geisoleerd schild voldoende om te gaan digitaliseren. Hij ziet het nut niet om achter op de motor de bus te isoleren (overigens niet alle loks heb ik op deze manier omgebouwd maar enkelen).
De as van de collector gaf sluiting aan de behuizing ect, ect,ect.
En heb ik verder de zaak uitgelegd anders zal ik toch maar eens foto's of een simpele tekening moeten bijplaatsen. Dan weten jullie misschien vast wat ik bedoel. Misschien heb jij wel gelijk, leg het misschien wel te omslachtig uit.
Mvg,
Frans
-
Hallo Frans,
ik begrijp jou heel goed...
om een motor te digitaliseren moet het anker TOTAAL vrij zijn van massa..
anders blijf je decoders inbouwen ;D
Ik vind de nieuwe Tams decoders LD-G-11/21 grote klasse!
Een verademing t.o.v. vroegere types.
Groeten
Wim
-
De as van de collector gaf sluiting aan de behuizing ect, ect,ect.
Frans, bedoel je nu dat de ankeras elektrisch verbonden is met de collector? Dat is voor het eerst dat ik dat hoor, en eerlijk gezegd geloof ik het niet zo erg. Waar zou die verbinding dan moeten zitten?
-
Wim,
Ik zat al achter mijn pc te zweten (van de warmte) maar gelukkig het bericht is goed overgekomen ;D
Verder op de tams terug te komen ik vind de fine-tuning erg gebruikers onvriendelijk kan ook aan mij liggen of aan de oude loc ondanks dat deze analoog perfect reed, dat sluit ik niet uit.
De lastregeling is perfect
Dit ten opzichte van mijn andere nette BR55 (Nog met FMZ decoder)
Vooral in de bochten blijft hij keurig op de zelfde snelheid doortuffen.
De Nette br55 met fmz decoder remt in de wat krapperde bochten soms volledig af.
Dan maar weer extra kolen erop en sprint de FMZ weer (t.z.t. dcc decoder). ;D
Ander verschil tenopzichte van de tams-dcc is de reactietijd. De fmz kan ik met handbediening volledig snel optrekken en gecontroleerd afremmen. Dit lukt nog niet met de tams decoder.
Misschien vraag ik teveel. Of zal ik eerst via de pc moeten leren remmen/optrekken. Programmatuur van o.a. Paul met S88 bus en littfinski terugmelders.
Verder worden de FMZ decoders veel warmer dan de tams die ik heb.
Verlichting kan zeer goed geregeld worden op verschillende niveaus en demping van de verlichting. Voordeel geen schijnwerpers op de stoomloc's.
Extra printje in de BR55 gebouwd voor een led die het vuur nabootst in het machinistenhuis.
PS,
Misschien kan jij mij vertellen wat cv9 en cv11 precies doen. Ze staan niet in het boekje. ???
Mvg,
Frans
-
Misschien kan jij mij vertellen wat cv9 en cv11 precies doen. Ze staan niet in het boekje. ???
Ze staan wel in de norm ;D
Een aantal van de CV-nummers zijn door de NMRA verplicht toegewezen aan bepaalde eigenschappen.
Zie: http://www.nmra.org/standards/DCC/standards_rps/rp922.html (http://www.nmra.org/standards/DCC/standards_rps/rp922.html)
-
Hallo Klaas,
Met alle respect maar heb jij weleens een NS 1200 omgebouwd. En hoe kan het dat mij duidelijk door persoonlijk, Uli Johann is verteld http://www.uli-johann.homepage.t-online.de/ En hoe kan het dat mijn blauwe 1200 en gele 1200 en 2x br55 en br 9815 nu wel lopen. Ik ga toch niet voor de lol een bus isoleren.
Uitspraak Wim
ik begrijp jou heel goed...
om een motor te digitaliseren moet het anker TOTAAL vrij zijn van massa..
Het heeft niets met geloven te maken het is realiteit. Misschien dat er ergens nog iets op internet staat ombouw 1200 bijvoorbeeld.
Mvg,
Frans
-
Klaas,
In elk geval bedankt voor de website daar heb ik zeker wat aan.
Ik moet er even tussen uit ben er vanavond weer.
Groet,
Frans
-
Hallo Klaas,
Met alle respect maar heb jij weleens een NS 1200 omgebouwd. ....
....... Ik ga toch niet voor de lol een bus isoleren.
....om een motor te digitaliseren moet het anker TOTAAL vrij zijn van massa..
Frans, ik heb nog nooit een 1200 omgebouwd. Heb zelfs nog maar 1 keer een decoder ingebouwd. Maar je hoeft niet alles gedaan te hebben om er iets vanaf te weten.
Wat ik wel weet is dat ik nog nooit een motoranker ben tegengekomen waarvan de as op een of andere manier elektrisch contact had met de wikkelingen of de collector.
Dus als jij ze wel bent tegengekomen, dan wil ik graag van je weten waar die verbinding dan zit, want ik vind het nog steeds volslagen onlogisch dat zoiets kan voorkomen.
En wat bedoel je met: het anker moet totaal vrij zijn van massa? Als er geen contact is tussen de wikkelingen en de as, dan is het toch geen bezwaar tegen dat de as verbinding heeft met massa? De site van Uli Johann ken ik wel maar ik kom daar niet meer omdat je daar doodgegooid wordt met vunzige reclameboodschappen.
-
Hallo Klaas,
Ik ben het deels met jou eens, kennis is belangrijk om dit te krijgen zal je eerst Informatie moeten hebben. Ook bestaat er een verschil tussen theoretische en praktische kennis. En ja het klopt er staat weinig geschreven over dit soort problemen en hebben veel mensen zich hier niet in verdiept en blazen ze één of meerdere decoders op.
Ik ben hier niet om dingen te gaan bewijzen maar om kennis te gaan delen. Binnenkort trek ik mijn oude 1200 open en zal er een multimeter naast leggen en maak er dan een paar foto's van. Dit doe ik met de diode tester. Dan laat ik jou het verschil zien tussen theoretische en praktische kennis.
Of jij het dan wil geloven of niet doet voor mij niet terzake. Het gaat denk ik voor jou om kennis te vergaren en daar wil ik best aan meewerken. De volgende keer heb jij misschien een goede tip en daar kan ik weer gebruik van maken. Teminste denk ik dat deze forum daar voor bedoeld is.
Misschien wel leuk om daar een apart staartje voor te openen. En deze logica uit te zoeken. Zoiets van "Hoe krijg ik mijn oude lokmotor goed geisoleerd voor digitaal rijden". Misschien zijn daar ook wel leuke theorien over en doe ik mijn werk wel verkeert en had ik het beter kunnen doen. Wie weet!!! Maar voorlopig wil ik mij nog verder verdiepen in de tams decoder. Is deze decoder goed of slecht en kan ik deze goed tunen want het rijgedrag staat mij nog niet aan en is de decoder voor alle motoren geschikt.
Mvg,
Frans
-
Het gaat over deze motor.
http://www.modellbahn-online.de/inhalt/digital/flm_motorschilder/504701.jpg
Het catalogus nummer van de NS 1200 is 4372, dan is dit het vervangende schild
4372 504701 (ersetzen) 504750 Dus de 504750, gewoon te bestellen.
Mvg
Wim.
-
Hallo Wim,
Het klopt inderdaad alleen is de motorschild welliswaar niet helemaal compleet maar deze hoort men toch te vervangen of aan te passen. Jammer dat je geen foto van de achterkant hebt. De drie schroeven die je ziet worden rechtstreeks in het chassis gedraait. Als ik mij niet vergis zit de zelfde motor ook in de 1306 rangeerlok (ook oude type). Als ik mij niet vergis heb ik zelf ook nog foto's van mijn eerdere ombouw, ga gelijk even kijken.
Groet,
Frans
-
..... Ook bestaat er een verschil tussen theoretische en praktische kennis. ....
Ik ben hier niet om dingen te gaan bewijzen maar om kennis te gaan delen.
Frans, hier komt het fameuze verschil tussen theorie en praktijk weer op de proppen. Ik ben van mening dat er geen verschil is. Eigenlijk zie ik het heel simpel: als de praktijk laat zien dat de theorie niet klopt dan moet je eerst uitzoeken hoe dat komt en zonodig moet dan de theorie worden aangepast.
Ik vind het mooi dat je kennis wilt delen, maar dan zul je toch eerst iets moeten bewijzen. Namelijk dat er daadwerkelijk een elektrische verbinding is tussen de rotorwikkelingen en de as. Als die verbinding er is wil ik graag weten waar die zit, want ik kan me er echt niks bij voorstellen.
-
Hallo Wim,
Het klopt inderdaad alleen is de motorschild welliswaar niet helemaal compleet maar deze hoort men toch te vervangen of aan te passen. Jammer dat je geen foto van de achterkant hebt. De drie schroeven die je ziet worden rechtstreeks in het chassis gedraait. Als ik mij niet vergis zit de zelfde motor ook in de 1306 rangeerlok (ook oude type). Als ik mij niet vergis heb ik zelf ook nog foto's van mijn eerdere ombouw, ga gelijk even kijken.
Groet,
Frans
Frans, je denkt toch niet dat ze bij Fleischmann achtelijk zijn. Dus als Fleischmann een vervangend onderdeel maakt voor de ombouw naar digitaal, dan hoef je echt niets anders meer aan dat vervangende deel aan te passen, neem dat maar aan. Ik heb zo het idee dat je niet goed weet hoe het een en ander in elkaar steekt.
Mvg
Wim.
PS,: hier het complete verhaal met alle vervangende nummers
http://www.modellbahn-online.de/inhalt/digital/flm_motorschilder/flm_motorschilder.html
Nog meer informatie vind je hier, zie je gelijk hoe het vervangende deel erui ziet.
http://www.aschulze.net/bahn/images/decod01.jpg
http://www.aschulze.net/bahn/images/decod02.jpg
(http://www.aschulze.net/bahn/images/decod01.jpg)
(http://www.aschulze.net/bahn/images/decod02.jpg)
http://www.aschulze.net/bahn/einbau.htm
-
Hallo Wim en Klaas,
Ik heb inderdaad nog de oude foto's haal daar maar jullie's eigen mening uit. Alleen moet ik ze nog uploaden. Weet nog even niet hoe.
Verder heb ik een antwoord speciaal voor Wim.
Fleischmann staat er voor om winst te maken en waar handel inzit zullen zij gebruik van maken. Hier zit voor hun geen handel in voor die paar motoren.
Voorbeeld de fmz trafo (6810) kleur groen, gooi er een grijze doos omheen en de stekker eraf en één verbinding doorlussen en hij is geschikt voor de Twin-center en IB box. Ofterwijl intern is hij gelijk aan de trafo 6812. Het zelfde geld voor de bouwsteen 6850 grijs kastje eromheen en je hebt de 6852, of de handregelaar 6820 grijs kastje en ja hoor de 6821. Zo zijn er vele dingen van Fleischmann alleen de koppelaar 6805 hebben zij nog geen grijs kastje voor. Oplossing is er wel, fmz volledig te laten vervallen is verouderd waarom zullen zij dan nog de moeite nemen om deze paar oude motoren te gaan reviseren of te updaten.
Over kennis gesproken denk ik mijn eigen. Ik heb vanaf mijn zevende met heel veel treinen gespeelt en meer dan 100 decoders ingebouwd en ze rijden allemaal nog En om de bal terug te kaatsen je denkt toch niet dat ik voor de lol een bus ga isoleren daar zijn mijn treinen te kostbaar voor.
Mvg,
Frans
-
En om de bal terug te kaatsen je denkt toch niet dat ik voor de lol een bus ga isoleren daar zijn mijn treinen te kostbaar voor.
Nee, ik denk niet dat je dat voor je lol doet, maar ik denk alleen dat je het voor Jan met die korte achternaam hebt gedaan, want de as van het anker, is nergens electrisch mee verbonden, in ieder geval niet met één van de koolborstels. Dat is wat Klaas je ook al duidelijk probeert te maken.
Mvg
Wim
-
want de as van het anker, is nergens electrisch mee verbonden, in ieder geval niet met één van de koolborstels.
Ja als je gaat meten zal die as wel electrisch contact maken met het chassis. Maar daarvoor is toch het nieuwe motorschild, om die ene koolborstel al vrij te maken van het chassis (de andere is het al)? De as extra isoleren is dan dubbel lijkt me, of zie ik het te simpel?
Albert
-
Hallo Klaas,
De spoelen van het anker zitten aan de koperplaat vast en wordt er met behulp van de koolborstels kontakt gelegd en wordt er een machnetisch veld opgewekt. Dat is de theorie en de praktijk en de as moet gescheiden zijn van de spoel en koperplaat, ook de praktijk en theorie. Hier zijn wij naar mijn inzicht met elkaar eens. nu leg je het anker terug in het motorhuis een geisoleerd schild erop en Ja hoor kortsluiting.
Als je de motorschild (geisoleerd) vervangt zal er inprincipe geen sluiting mogen ontstaan. Toch geven een aantal ankers volledige sluiting of rijden een paar centimeter en weer sluiting conclusie decoder defect.
Overigens heb ik nergens medegedeeld dat er spanning over de spoelen of koperplaat gaat. Wel heb ik gezegd dat er sluiting aanwezig is door de bus te isoleren had ik geen sluiting meer geen ruime bus en van de schild helemaal niet, ook is de as niet te dun geen raar slingerende anker die ergens tegen aankomt Dat bedoel ik de hele tijd praktijk en theorie is niet altijd het zefde met het eindresultaat. Ook heb ik gezegd dat bij een aantal nieuwe motoren een plastic bus om de koperbus heen zit om dit probleem te voorkomen. Lees maar na. Ook heb ik gezegd dat er misschien een nieuw staartje geopend kan worden voor de juiste ombouw want het gaat erom dat je kennis kan gaan delen. Schijnbaar praten wij langs elkaar heen en denk ik niet dat dit de bedoeling is.
Mvg,
Frans
-
Hallo Wim,
Ik begrijp echt wat je zegt en heb zelfs orginele geisoleerde motorschilden gebruikt met de foto's zoals jij ze hebt laten zien. Ik was er toen ook stellig van overtuigd dat er geen sluiting was. Mijn eerste decoder is toen gesneuveld aan de blauwe 1200 serie en het zelfde gebeurde met mijn gele 1200 Ik ben een tijd gestopt met ombouwen en heb overal informatie weg zien te krijgen. De rest van het verhaal ken jij. Normaliter moet het ook voldoende zijn. Ik kan het zelfs laten zien ik heb de oude foto's klaar liggen maar weet nog niet hoe ik ze moet bijvoegen.
De treinen draaien wel daar ben ik ook wel blij om maar heb het niet meer orgineel en dat vind ik jammer. Ik had nog een brief naar Uli Johann gestuurd of hij de geest uit mijn treinen kon halen zo verbaasd was ik ook totdat hij met de oplossing kwam.
MVG,
Frans
-
Wim,
Even niet vergeten het ging om een paar loks niet om mijn hele verzameling.
Mvg,
Frans
-
Wim,
http://
Mvg,
Frans
-
De spoelen van het anker zitten aan de koperplaat vast en wordt er met behulp van de koolborstels kontakt gelegd en wordt er een machnetisch veld opgewekt. Dat is de theorie en de praktijk en de as moet gescheiden zijn van de spoel en koperplaat, ook de praktijk en theorie. Hier zijn wij naar mijn inzicht met elkaar eens. nu leg je het anker terug in het motorhuis een geisoleerd schild erop en Ja hoor kortsluiting.
Frans, je hoeft mij niet uit te leggen hoe zo'n motortje werkt. Ik doe al 50 jaar aan modeltreintjes en zit al 40 jaar professioneel in de elektrotechniek.
Maar als er ergens een elektrisch contact zit tussen de motorwikkelingen en de ankeras, dan moet je op zoek gaan waar die verbinding zit. Want nogmaals, die hoort er niet te zijn. Zelfs in de analoge uitvoering zou zo'n verbinding er voor zorgen dat je motortje niet werkt.
Het isoleren van de lagerbus is misschien wel een oplossing, maar het is feitelijk een paardenmiddel want de echte fout zit ergens anders.
Dus nog maar eens de vraag: waar zit die verbinding dan? Want zowel Wim als ik zijn er van overtuigd dat die verbinding er niet hoort te zijn en er ook niet is.
En als je op die vraag geen behoorlijk antwoord hebt, dan houd ik er over op.
-
Heren, toevallig heb ik een Fleischmann 1215 thuis liggen. Wat zou ik door moeten meten om te zien hoe het nu precies zit? Dan kunnen we immers ophouden met kissebissen. ;)
- Peter
-
Defecte isolatie in een ankerspoel? Lijkt me de enige logische verklaring.
Albert
-
Peter, ik heb geen idee, misschien dat Frans aan de hand van de tekening iets kan zeggen. Waarbij volgens mij alles geisoleerd is.
https://images.beneluxspoor.net/bnls/Motor.jpg
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Motor.jpg)
Mvg
Wim.
-
Zou de lagerbus in het geïsoleerde lagerschild de collector (af en toe) kunnen raken? En daarmee spanning op de as kunnen zetten.
Op een van de foto's zie je dit schild heel dicht op de collector zitten.
Jan
-
Wat zou ik door moeten meten om te zien hoe het nu precies zit?
- motorschild met de kolborstels er af halen.
- 1 aansluiting van de ohmmeter aan de as
- de andere aansluiting van de ohmmeter achtereenvolgens tegen de 3 collectorlamellen houden.
In alle gevallen moet je oneindig meten, in ieder geval zeer hoogohmig.
Zo niet, dan zien we verder.
-
Klaas,
Tegen één collectorlamel meten is toch genoeg.
Jan.
-
Hallo Heren,
Ik probeer jullie allemaal te beantwoorden.
Klaas,
Ik geef even aan dat ik wel weet hoe een motor werkt.
En Ja het is waarschijnlijk een lapmiddel en Ja analoog hebben ze geruime tijd dienst gedaan nooit sluiting gehad.
Zoals ik al eerder heb aangegeven een nieuwe motorschild houd voor mij ook in nieuwe spoel en nieuwe koolborstels. De koperplaat met een glasvezelborstel schoon poetsen. Ik meet met Fluke 77 multimeter (diode stand).
Geen sluiting in het anker. Geisoleerde motorschild erop en 1 pen op het motorhuis en 1 pen op de rechter koolborstel en sluiting .000 op de diodetester. Dit klopt niet en hoort ook niet.
Wim,
De tekening ziet er keurig uit zoals het aan de decoder wordt vastgezet.
Links boven heb je de bus, deze is eruit gehaald gat iets ruimer gemaakt ( 0,5 mm) en 2k lijm gebruikt voor het vast zetten en isoleren daar had ik de sluiting (de achterkant).
Betreft Jan,
Zou de lagerbus in het geïsoleerde lagerschild de collector (af en toe) kunnen raken? En daarmee spanning op de as kunnen zetten.
Op een van de foto's zie je dit schild heel dicht op de collector zitten.
Jan
Heren!!! Niet negatief bedoeld dit is het eerste nuttige antwoord wat wij hier hebben. De oude motorschild zal waarschijnlijk een iets grotere afstand hebben gehad dan de nieuwe geisoleerde motorschild.
De treinen hebben inderdaad een paar centimeter gereden en toen was het boem en einde oefening. Ik heb nog een paar geisoleerde schilden liggen en kijk op de achterkant en zie inderdaad op de rechter bus voor de koolborstel een dikke omgevouwen rand. Dit is niet het geval met de andere 2 bussen (As en andere koolborstel). Dan zou het een combinatie zijn tussen de schilden en de collector. Ik had dit probleem kunnen oplossen door er een extra dun plastic ringgetje op de as te plaatsen tussen de motorschild en as. En heeft Wim wel gelijk hebben met alleen een motorschild plaatsen en zo nodig een extra plastic ringetje.
Mvg,
Frans
-
Wim,
Links boven heb je de bus, deze is eruit gehaald gat iets ruimer gemaakt ( 0,5 mm) en 2k lijm gebruikt voor het vast zetten en isoleren daar had ik de sluiting (de achterkant).
Hier ben ik je absoluut helemaal kwijt. Ik zie namelijk linksboven helemaal geen bus. Dus welke bus nedoel je nu in vredesnaam, de bus van het lager, of de bus waar de koolborstel in zit?? Wees nu eens duidelijk man.
Mvg
Wim.
-
Tegen één collectorlamel meten is toch genoeg.
Ja, normaal gesproken is dat genoeg.
Maar, stel dat er 1 collectorlamel sluiting maakt met de as, dan meet je dus 1 keer 0 ohm en 2 keer ongeveer 10 ohm.
En om zo'n situatie boven water te krijgen moet je alle lamellen apart meten.
-
Klaas,
Klopt 10 Ohm ongeacht welke plaat je ook meet.
Wim,
De lagerbus achter op de motor. aan de linkerkant ik praat nu over de tekening.
Om verdere verwarring uit te sluiten stop ik er mee en kan ik mij beter met de tams decoders bemoeien want daar had ik het in eerste instantie over. Ik vind deze tijd volkomen nutteloos want de treinenen rijden toch wel.
Mvg,
Frans
-
Klopt 10 Ohm ongeacht welke plaat je ook meet.
10 ohm tussen wat en wat?
En ik vind het flauw dat je je nu uit de discussie wilt terugtrekken.
Je was zelf begonnen met het melden van een probleem wat ons volkomen onbekend voorkwam. Dus nu ook doorgaan tot de onderste steen boven komt.
-
Oh, dus de lagerbus in het lokframe of het motorhuis zelf, zeg dat dan gelijk.
Nu, dat heb je dus voor Jan met die korte achternaam gedaan. Heel veel motorbehuizingen zijn op de manier gemaakt, niet alleen van Fleischmann maar ook van Marklin, en die zouden dan volgens jouw en Uli dit soort problemen veroorzaken??? Nu dat weet ik wel zeker dat dit niet zo is. Want na 22 jaar ombouwen en decoders inbouwen weet ik wel beter.
Mvg
Wim.
-
Wel, ik heb het zaakje uit elkaar gedraaid en doorgemeten. Ik heb zelfs de koolborstels met veertjes weer teruggevonden. :D
Er bestaat geen elektrische verbinding tussen de as en de collector (dat is waar de koolborstels tegenaan drukken, right?), maar kennelijk was iedereen daar al vanzelf achter gekomen.
- Peter
-
Klaas en Wim,
Als jullie duidelijk kunnen lezen dan heb ik hier nog een citaat van één de vorige opmerkingen. En is na mijn inzicht het probleem duidelijk naar voren gekomen.
Korte opmerking voor Klaas
Lees alles maar eens goed door dan zie je dat ik niet de zaak ben begonnen over de bus maar over een tams decoder. Verder loop ik niet weg voor een discussie En vind ik ook niet dat de zaak verdraait moet worden. Ook vindt ik dat het zinvol moet zijn wil men jou niet begrijpen en wil de andere partij steeds de zaak verdraaien dan kan men beter stoppen. Het sluitingsprobleem is mij overkomen en is opgelost alleen bleef voor mij de vraag kan het beter of netter opgelost worden.
Daar heb ik nu antwoord op.
Verder heb ik gezegd dat er een forum is om elkaar te kunnen helpen en niet om uit te testen wie de meeste kennis heeft.
Ook heb ik gezegd het gaat om een paar exemplaren en niet het hele Fleischmann of Marklin assortiment. En heb ik ook gezegd dit is een lapmiddel maar Uli Johann had wel een oplossing.
Die ik nog van Wim of Klaas heb gehoord en vind ik het toch jammer iemand met 50 jaar en de ander 22 jaar ervaring maakt totaal 72 jaar ervaring niet verder nadenken dan hun neus lang is.
Dan merk ik dat Klaas zichzelf tegen spreekt en met de mededeling komt om zelf te stoppen en later commentaar op mij heeft. Dat vind ik nu FLAUW.
Heren met alle respect maar lijkt het jullie ook niet verstandig om hier dit als een afgesloten boek te beschauwen want de oplossing is al gegeven. Zie citaat Jan.
citaat Jan
Zou de lagerbus in het geïsoleerde lagerschild de collector (af en toe) kunnen raken? En daarmee spanning op de as kunnen zetten.
Op een van de foto's zie je dit schild heel dicht op de collector zitten.
Jan
Citaat Frans
Heren!!! Niet negatief bedoeld dit is het eerste nuttige antwoord wat wij hier hebben. De oude motorschild zal waarschijnlijk een iets grotere afstand hebben gehad dan de nieuwe geisoleerde motorschild.
De treinen hebben inderdaad een paar centimeter gereden en toen was het boem en einde oefening. Ik heb nog een paar geisoleerde schilden liggen en kijk op de achterkant en zie inderdaad op de rechter bus voor de koolborstel een dikke omgevouwen rand. Dit is niet het geval met de andere 2 bussen (As en andere koolborstel). Dan zou het een combinatie zijn tussen de schilden en de collector. Ik had dit probleem kunnen oplossen door er een extra dun plastic ringgetje op de as te plaatsen tussen de motorschild en as. En heeft Wim wel gelijk met alleen een motorschild plaatsen en zo nodig een extra plastic ringetje.
Mvg,
Frans
-
Hallo Peter,
Leuk dat jij de zaak hebt los gedraaid is na mijn inzicht heel goed bedoeld.
Alleen jammer dat het geen oplossing biedt.
Hoogst waarschijnlijk ligt het probleem bij mijn ankers in combinatie van mijn motorschilden. Het anker mag normaliter geen sluiting maken daar is iedereen het op deze site mee eens.
Wat ik wel heb geleerd is dat inprincipe alleen een geisoleerd motorschild voldoende zou moeten zijn.
Ook heb ik van mijn eigen ondervindingen ontdekt dat er altijd nagemeten moet worden en niet uit mijn eigen enthousiasme de trein gelijk op de baan moet zetten. Maar goed de treinen 2x NS 1200 rijden dan misschien met een lapmiddel en zal ik deze tzt weer in orginele staat terug brengen.
Mvg,
Frans
-
Och ja, ik dacht, ik kan op mensen gaan mopperen en iedereen vermanen om de discussie een beetje op peil te houden, of ik kan mijn 1200 opendraaien, daar leer ik ook nog eens wat van. :)
Maar we zijn er nu uit? Was het uiteindelijk (zoals zo vaak) een communicatiestoornis?
- Peter
-
Frans,
Wat een zwaar gesprek ??? Jullie kunnen er wel wat van.
Ik heb ff moeten nadenken maar heb hezelfde probleem gehad. Om precies te zijn sluiting vanuit mijn motorschild en collector had vergeten nylon ring terug te plaatsen. De collector raakt dan soms de koolborstelbus van de motorshild. >:(
Dit komt zelden voor 2x een 1200 serie. Ook is er een hele serie motorschilden verkocht in 2003 met een braampje aan de koolborstelbus. Deze hebben wij van de zaak terug mogen sturen verkeert geponst.
Je hebt dan ook voor de kat zijn viool de lagerbus geisoleerd. :'(
Succes
Joseph
-
Hallo Peter,
Na aanleiding van zo'n lang verhaal heb jij misschien nog wel de verstandigste zet gedaan. Zelf ontdekken.
Verder lees ik ook nog van josef dat hij het ook heeft gehad en gelijk een goed onderbouwde verklaring heeft eigelijk het zelfde antwoord als Jan had gegeven. Toch ga ik mijn lok weer uitelkaar halen om te kijken of er bramen aan de motorschild zitten en er een plastic ringgetje tussen de as en motorschild zit. En daarna weer in orginele staat terug bouwen.
Bedankt voor de moeite.
Mvg,
Frans
-
Frans
Als je mijn naam gebruikt schrijf hem dan wel ff goed.
Ene laat je niet kiste ruim 70 jaar ervaring en nog geen fatsoenlijk antwoord. Dat is wel erg gesteld met de heren techneuten. ;D
Doorjammeren dat kunnen ze wel op alle slakken zout leggen. ;D
Heren voortaan duidelijk uitleg en laat iedereen in zijn eigen waarde.
Dorst het haast niet te zeggen maar hoe oud zijn jullie eigelijk ongetwijveld in de tachtig want anders kan je niet zoveel ervaring hebben. ;D
Heren gegroet
-
Ene laat je niet kiste ruim 70 jaar ervaring en nog geen fatsoenlijk antwoord. Dat is wel erg gesteld met de heren techneuten. ;D
Zelfs met veel ervaring kun je geen goed antwoord geven als de juiste informatie niet boven tafel komt. En dankzij mijn ervaring weet ik dat je soms heel lang moet doordrammen om achter de waarheid te komen.
Ik ben wel een beetje teleurgesteld dat Wim en ik na al ons geduldig hengelen nu zulke stank voor dank krijgen.
Joseph, ik zal het je maar rechtuit zeggen: je reactie is echt beneden alle peil. Je geeft werkelijk een volkomen verkeerde voorstelling van de gang van zaken.
Het is niet de eerste keer dat ik op een forum zo wordt "beloond" voor mijn inspanningen. Desondanks zal ik bij een volgend probleem weer net zo geduldig naar de waarheid hengelen, ook al weet ik dat dit na afloop kan resulteren in de smalende opmerkingen van de een of andere minkukel.
Ik hoop dat ik duidelijk ben, en ik hoop dat nu iedereen snapt dat ik echt boos ben over dit soort lullige opmerkingen.
-
Whauw die zit!!! ;D
Je kan dus wel gelijk uitleg geven maar op een ander niveau!!!
Uitleg is goed maar kleineer mensen niet dat noem ik laag :(
Door te vertellen dat jij het niet geloofd wat de man verteld hij heeft tenminste moeite genomen om het hier neer te leggen en heeft uit liefde voor zijn treinen advies van een ander opgevolgd. ;D
Wil niet zeggen dat de ander gelijk heeft maar ieder mens kan weleens fout zitten. Hij is wel zo creatief geweest om het op zijn manier op te lossen. Dat bedoel ik in eigen waarde laten.
AVE
Joseph
-
Klaas en Joseph,
Het lijkt mij niet de bedoeling dat er een onenigheid moet ontstaan.
Uiteraard ben ik blij dat er meerdere mensen zijn die het zelfde probleem hebben gehad en dit met je kunnen delen. Daardoor is er sneller antwoord en zie ik al het vorige als een communicatie stoornis en zijn wij er toch uitgekomen. Jammer dat het dan zo moet aflopen dat is niet mijn bedoeling. Tuurlijk wordt ik ook wel kribbig als men mij niet begrijpt maar dat kan ook aan mij zelf liggen. En ja, ik wil ook serieus genomen worden.
Mvg,
Frans
-
Joseph, eigenlijk heb ik geen woorden voor de manier waarop jij bezig bent.
Eigenlijk te :( voor woorden.
Iemand in zijn eigen waarde laten prima, maar laat Klaas en mij dan ook in onze waarde, en beloon ons dan niet met Stank voor Dank voor onze inspanning om duidelijke informatie los te peuteren.
Wim.
-
Oké, de fluwelen aanpak heeft dus niet gewerkt. :(
Heren, of we gaan terug naar het oorspronkelijke onderwerp, of dit draadje gaat dicht. Het boeit me verder niet wie er gelijk heeft of niet: het is nog steeds mijn idee dat het hier om een communicatiestoornis gaat.
Voor communicatie heb je altijd minimaal twee personen nodig, dus heb je ook minimaal twee personen nodig om de zaak uit de hand te laten lopen. En al is het zo gemakkelijk om de zaak uit de hand te laten lopen bij een internet-discussie, dat is geen excuus.
Als je een bericht opstelt, lees het een paar keer over. Probeer je ook voor te stellen dat je dit niet tegen een anoniem iemand op het internet zegt, maar tegen je buurman. En dat die buurman een zwarte band in full-contact karate heeft.
Indien je in een gesprek van persoon tot persoon sommige zaken niet zou zeggen, is het waarschijnlijk een goed idee om dat op het internet ook niet te doen.
- Peter (moderator, voor wie dat nog niet in de gaten had)
-
Heren Spoorders
Ben nog even met mijn BR55 bezig geweest met ld-g-21 decoder en vind nog steeds dat deze niet echt mooi rijd. Hij rijd nog steed met hele lichte schokjes.
Wat kan ik doen om dit te verhelpen.
Mvg,
Frans
-
Dan hoop ik dat het nu voor iedereen duidelijk is dat het vervangen of aanpassen van het motorschild voldoende is om een Fleischmann lok digitaal te maken, zoals ik al eerder zei. :-X :-X
-
Heren Spoorders
Ben nog even met mijn BR55 bezig geweest met ld-g-21 decoder en vind nog steeds dat deze niet echt mooi rijd. Hij rijd nog steed met hele lichte schokjes.
Wat kan ik doen om dit te verhelpen.
Mvg,
Frans
Ik denk dat je dit kunt verhelpen door er een betere decoder in te zetten, bijvoorbeeld een Zimo MX64 of een Tran DCX51.
Mvg
Wim.
-
Hallo Wim,
Hier was ik weer.
Ik heb van jou begrepen dat de LD-G-21 decoder goed was wat is het verschil tussen de andere decoders en de Tams. Rekening houdende met de TC.
Ik denk dat je dit kunt verhelpen door er een betere decoder in te zetten, bijvoorbeeld een Zimo MX64 of een Tran DCX51.
En hoe staat het prijstechnisch met de decoders.
Mvg,
Frans
-
Frans, even zoeken op het web, dan zal de prijs ergens tussen de 25.-- en 30,-- liggen. Voor een topkwaliteit decoder.
Mvg
Wim.
-
Wim,
Dat ik meer geld kwijt ben ik bewust van.
Goedkoop is vaak duurkoop alleen wordt door het verkoop punt positieve verhalen van een decoder neergelegd. Ook ben ik er bewust van dat het persoonlijk is wat zijn de eisen van iemand.
Mijn eisen zijn goed optrekken/afremmen
Stabiel rijden niet schokken
Minimaal 2 functies voor front en sluitverlichting
En dat ik ze goed kan aansturen met koploper
En Lastregeling
De tams heb ik goed aan de loop alleen schokt deze nog, wat doe ik zelf nog verkeert. Wat mij opvalt is hoe meer rijtuigen er achter worden gezet hoe minder hij gaat het schokken. Kan het met instelling van deze decoder te maken hebben. Uiteraard probeer ik de kosten te drukken want heb nogal veel treinen om te bouwen.
Mvg,
Frans
-
Hallo Frans,
misschien een elko van 100uF/35 V toevoegen??
zoals beschreven in de handleiding...
Trouwens:
bekijk altijd eerst of de lok analoog ook goed loopt...
vaak is het ook een massa probleem.
Suk6
groeten
Wim
-
En Lastregeling
De tams heb ik goed aan de loop alleen schokt deze nog, wat doe ik zelf nog verkeert. Wat mij opvalt is hoe meer rijtuigen er achter worden gezet hoe minder hij gaat het schokken. Kan het met instelling van deze decoder te maken hebben.
Als de lastregeling te "hard" is, dus aan of uit, krijg je dit effect. De losse loc zal schokken (inkomen en afvallen van de CC) en bij permanente last staat de CC bijna permanent aan, dus schokt minder.
Dus: nakijken in welke CV's de CC getemperd kan worden, door de snelheid van inkomen en afvallen, door de hoogte van inkomen (dus meteen full power of minder) en door het gebied waarin CC al dan niet volledig werkzaam is.
Zit dat er niet in, dan heb je dus een verkeerde decoder. Kijk maar eens bij Zimo wat je daar niet allemaal in kunt stellen.
Overigens is dit een probleem, wat op een andere manier ook bij andere decoders voorkwam. Als voorbeeld de ESU locsound 2, wat een waardeloos ding. Als je het geluid zachter zette, reageerde het volume van het geluid precies met hetzelfde effect als jij beschrijft voor het rijgedrag. Dus continue hard zacht hard nog harder zacht etc. , afhankelijk van de werking van de CC. Foutje, maar daar ben je wel mooi mee bedankt!
Kijk in de handleiding, mogelijk zit hier de oplossing. Mogelijk, omdat ik dat ding niet ken. Koop toch eens goeie decoders. ;) ;)(Ik rij uiteraard alleen met Zimo's.)
Maarten.
-
Wim,
Ik had al een elco geinstalleerd 100uF 35v.
Op FMZ heeft deze ook altijd goed gelopen en op analoog ook.
Kan het aan de cv instelling liggen of zal de decoder niet voor dit motor geschikt zijn.
Mvg,
Frans
-
Hallo Maarten,
Als ik jou goed begrijp betekent het dat de de zimo een goede decoders is.
Prijverschil is er altijd kwaliteit natuurlijk ook. Is de zimo ook gebruikers vriendelijker om in te stellen en is deze voor alle type motoren geschikt.
Dan lijkt het mij beter om de tams als lichtdecoder te gaan gebruiken zoals voor rijtuigverlichting of sluitverlichting.
Mvg,
Frans
-
Frans,
deze decoder moet met de probleemloze Fleischmann motor
gewoon al goed lopen met de standaard fabrieksinstelling...
Anders reset je hem gewoon eens...
Slokt de verlichting soms teveel stroom op?
Is deze ook los van massa?
Maak deze eens los, en kijk of het nog zo is...
Al die andere cv's maken het er echt niet beter op.
Stuur anders een e-mail naar Tams.de
met vermelding van loktype, enz.
groeten
wim
-
Hallo Wim,
Ik heb de decoder al meerdere malen gereset cv8=80 ook ander nummers geprobeerd. Ook heb ik een mail na tams gestuurd heb toen advies gekregen om te resetten. Daarna nieuwe mail gestuurd ongeveer 1 mnd geleden. Moet nog antwoord krijgen.
Vandaar dat ik dit ook op de forum neerleg. Trein doet het goed licht doet het goed en lastregeling perfect. Rijden +_ 90 %
Of eis ik teveel.
Mvg,
Frans
-
Hallo Wim,
deze decoder moet met de probleemloze Fleischmann motor
gewoon al goed lopen met de standaard fabrieksinstelling...
Waarschijnlijk heb ik de oorzaak gevonden waarom ik mijn decoders niet perfect kan instellen. Mijn trafo geeft ruim 22volt aan 72VA 3Amp.
Ik heb 2x een trafo 16v 70va bij conrad besteld. Als blijkt dat dit niet de oorzaak is heb heb ik ze niet voor niets besteld. Met FMZ heb ik nooit problemen odervonden om dat deze decoders een hogere spanning gebruiken dan dcc decoders. Ook als ik voor de Zimo of ESU ga zit ik rond de 16v 70VA naar mijn inzicht goed.
Overigens hoorde ik dat de twin center een max van 3 Amp afgeeft. Klopt dat want dan heb ik een verlies van ruim 1,3 Amp zal toch jammer zijn. Dit zelfde geld natuurlijk ook voor mijn booster. 70 : 16 = 4,375 Amp. De trafo's waren niet echt duur € 39,95 p.s. geen verzendkosten.
Mvg,
Frans
-
Overigens hoorde ik dat de twin center een max van 3 Amp afgeeft. Klopt dat want dan heb ik een verlies van ruim 1,3 Amp zal toch jammer zijn.
Het is niet zo dat er nu 1,3A in het niets verdwijnt. De trafo levert gewoon zoveel stroom als er wordt gevraagd. Het Twincenter is technisch gelijk aan de IB, en die kunnen inderdaad 3A aan de baan leveren. Het twincenter heeft intern ook nog wat stroom nodig. Ik weet niet precies hoeveel, maar laten we even aannemen dat het 0,5A is. Dan moet de trafo dus totaal 3,5A leveren. Hij kan iets meer leveren, maar dat doet hij in dit geval dus niet.
-
Hallo Klaas,
Inderdaad ik was vergeten dat de TC ook nog spanning nodig had.
Bedankt de snelle reactie en antwoord.
Mvg,
Frans