BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Ernest op 04 July 2008, 18:15:50

Titel: Decoder inbouw in Liliput 6400
Bericht door: Ernest op 04 July 2008, 18:15:50
Ik heb net mijn Liliput 6400 weggebracht voor de inbouw van een decoder.
De indruk bestaat dat het nog een exemplaar met twee motoren is en dat dat problemen voor de inbouw geeft of.....zelfs onmogelijk maakt.
Iemand daar ervaring mee ?
Ernest
Titel: Re: Decoder inbouw in Liliput 6400
Bericht door: stig op 04 July 2008, 18:47:15
Maar hij is toch al weggebracht?
Titel: Re: Decoder inbouw in Liliput 6400
Bericht door: Ernest op 04 July 2008, 18:52:49
Inderdaad. men gaat er naar kijken maar ik heb er nog nooit iets over gelezen en ben dus benieuwd of ik de eerste ben die hier tegenaan loopt. (kan ik me eigenlijk niet voorstellen).
Titel: Re: Decoder inbouw in Liliput 6400
Bericht door: St00mboy op 04 July 2008, 19:03:15
Ik ken de lok verder niet, maar als er 2 motoren in zitten, dan zul je een decoder nodig hebben die een hogere amperage aan kan. In principe zou een Lenz Gold misschien genoeg zijn, maar als die fysiek niet in de lok past, dan zou een kleinere Amerikaanse decoder van Digitrax of TCS het moeten kunnen oplossen.

Leen.
Titel: Re: Decoder inbouw in Liliput 6400
Bericht door: P.Kramer op 04 July 2008, 22:09:26

Ik heb de lilliput gedigitaliseerd voor een klant.
Met 1 dekoder lukt het niet goed omdat de motoren niet synchroon gingen lopen. De een was al goed op snelheid en de ander stond nog stil.
Zette je hem op de baan dan was het rijgedrag erg moeilijk te regelen.
Bovendien wordt de dekoder gek van de tegen emk pulsen die hij kreeg van de 2 oneglijk lopenede motoren
.
Ik heb toen gekozen voor 2 kleine dekoders.Past allemaal net.
De lokconstructie is niet echt onderhouds vriendelijk maar uiteindelijk is het gelukt.
Achteraf gezegd zou ik adviseren deze lok niet te digitaliseren. de Kosten waren in dit geval ongeveer 2 X€30 + inbouwkosten = ~ €80,-

Peter Kramer
Digitaalservice.nl
Titel: Re: Decoder inbouw in Liliput 6400
Bericht door: Ernest op 04 July 2008, 22:19:57
Leen, Peter,
Bedankt voor jullie commentaren.
Ik verwacht volgende week een telefoontje van mijn treinenshop.
Men had zoals gezegd al bedenkingen maar zou het met "de expert"overleggen.
Nogmaals bedankt.
Ernest
Titel: Re: Decoder inbouw in Liliput 6400
Bericht door: St00mboy op 04 July 2008, 22:27:05
Citaat
Bovendien wordt de dekoder gek van de tegen emk pulsen die hij kreeg van de 2 ongelijk lopenede motoren

Peter, en wat zou er gebeuren er als je de emk (of bemf) afzet? Lopen de motoren dan nog steeds ongelijk?

Leen.
Titel: Re: Decoder inbouw in Liliput 6400
Bericht door: P.Kramer op 04 July 2008, 22:56:26
 Leen,

Ik heb dat destijds niet geprobeerd omdat ik zonder lastregeling het rijgedrag nooit bevredigend vind.
Ik vermoed dat het niet geholpen zou hebben. De motor met de minste (elektrische) weerstand zal waarschijnlijk altijd harder lopen.

helemaal te verklaren is het niet (voor mij). Ik heb ook 2 koplopers (minitrix) aan elkaar gekoppeld en beide motoren worden door 1 selectrix dekoder aangestuurd. werkt prima!

Peter Kramer
Titel: Re: Decoder inbouw in Liliput 6400
Bericht door: Ernest op 22 July 2008, 19:14:54
Vanmiddag mijn 6400 opgehaald bij Harlaar.
Daar heeft men een LP3 ingebouwd, doorzicht van cabine is onbelemmerd.
Er is kennenlijk wat freeswerk verricht (zo vermeld de werkopdracht).
Bij Harlaar liep 'ie prachtig en net even thuis op de baan gezet om te constateren dat ik dik tevreden ben.
De machine loopt uitermate langzaam en gelijkmatig; een prima rangeer loc.
Groeten,
Ernest