BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Sikkeman op 28 June 2008, 11:36:20

Titel: Openen Heris 12099
Bericht door: Sikkeman op 28 June 2008, 11:36:20
Wie kan me vertellen hoe ik het rijtuig Heris/LS models 12099 (Bcmh beige/groen met NS teken) open kan krijgen. Het dak kan er volgens mij niet af en het onderstel is volgens mij gelijmd of heel strak gemonteerd. Ik wil dit rijtuig gebruiken voor een militaire trein (heb tijdens mil. dienst ook met zo'n rijtuig mee mogen rijden) en wil er militaire poppetjes in stoppen. Heeft iemand dezelfde ervaringen met het moeilijk openen van zo'n of soortgelijke rijtuig of kunnen deze rijtuigen sowieso niet open?

Alvast bedankt voor jullie hulp.
Titel: Re: Openen Heris 12099
Bericht door: NS 1100 op 28 June 2008, 11:42:30
Het openen van deze rijtuigen is inderdaad een ramp. De fabrikant heeft veel te veel lijm gebruikt. Het dak kan inderdaad niet los. Je moet proberen om voorzichtig de bak van het onderstel te krijgen. Probeer eerst met wat satéprikkers de boel los te krijgen, mocht dit niet lukken: gebruik dan een scherp mesje. Wees voorzichtig en neem er de tijd voor.

Als je er zeker van bent dat de lijm overal los is, kan je met een stuk of 10 satéprikkertjes voorzichtig de zijwand naar buiten klemmen.
Titel: Re: Openen Heris 12099
Bericht door: Sikkeman op 28 June 2008, 11:45:36
Bedankt. Ik ga het voorzichtig proberen!