BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Erwinv op 20 June 2008, 12:18:39
-
Hoi
ik zoek info over het maken van een berg?.
1. papier maché
2. kippegaas
hoe kan ik het beste beginen
gr erwin
-
Een tijd geleden heb ik ook eens een berg gemaakt uit papier maché. dat heb ik zo aangepakt:
-eerst de berg op de baan vormen uit kippengaas en de tunnelpoorten eruit knippen.
-dan de berg verplaatst naar de werkplek en hem met papier maché bedekken. (een paar oude kranten in de behangplak en even laten drogen)
-daarna kun je hem in een eerste verflaag zetten (groen/bruin) en hem bekleden met gras/bomen/struiken en scenes.
Ik zat nog even op de computer te zoeken naar foto's, maar helaas nog geen kunnen vinden...
-
http://www.nproject.nl/modelspoor-scenery/een-berg-maken-met-papier-mache.html
http://www.minidorp.nl/tips1.html (algemeen, maar erg leuk gedaan)
http://www.nproject.nl/modelspoor-scenery/bergen-maken.html (pur en tegellijm)
http://lokkie.wordpress.com/2007/09/08/bergen-maken/ (kippengaas)
-
Hoi,
Na papier mache en piepschuim ben ik overgestapt naar pur schuim + gips.
Heb al eens in een draadje laten zien hoe dat moet :
Klik naar draadje "Bergen maken / steen mallen"
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=8409.0 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=8409.0)
Pur is snel hard, goed te snijden, geen piepschuim bolletes door de hele kamer en licht (mijn baan staat op wielen om deze te verplaatsen om er aan te werken).
Dus kijk maar eens. Ik ben erg tevreden over deze methode. Even snel een stukje erbij / eraf gaat soepel.
Groet matthijs
-
Een Google-actie kan vaak helpen.
-
Deze man met zijn bergen (http://modeltreinbaan.nl/?page_id=536) heb ik een keer op Eurospoor bezig gezien....
Groet Jaap
-
En bijna met een stenenstansje.. :'(
-
:'( >> :)
-
Hoi
welke hoogte moet de tunnel hebben.
moet ik nog ergens rekening mee houden?
gr erwin
-
welke hoogte moet de tunnel hebben.
moet ik nog ergens rekening mee houden?
Als je europees / NEM rijdt is het wel zo handig om het vrije ruimte profiel aan te houden Kijk hier:
- http://www.nproject.nl/diversen/nem-normen-downloaden.html
Zie NEM 105.
Staan alle normen die je nodig hebt en je helpen met je baanbouw.
Grtz, 8) Ronald 8)
-
Hoi
NEM termen ken ik niet?.
H0 heb ik, hoe hoog moet de boog zijn.
Dubbel spoor heb ik
erwin
-
Erwin, in de NEM-normen die Ronald noemde, staat wat de hoogte voor H0 moet zijn. Lees die NEM-105 maar. Daar staan de juiste tekeningen voor enkel- en dubbelspoor.
-
@Erwinv
[NEM termen ken ik niet]
Beste ERWIN,
Ik begrijp dat je een beginner bent, maar even voor de duidelijkheid;
NEM NORMEN zijn vastgelegd door het Norminstituut om een eenduidige maatvoering of overeenkomst te kunnen aanhouden. Dit is bijvoorbeeld van belang bij de NEM norm voor de koppelingsschacht onder al het rollend materiaal. Daardoor is het nu vrij eenvoudig mogelijk om de voor jou meest geschikte/ gewenste koppeling zonder veel moeite uit te wisselen. Bijna alle fabrikanten houden zich aan dit Normblad zodat de maatvoering altijd (binnen grenzen) hetzelfde is.
Vroeger kon je de koppelingen van je materiaal NIET eenvoudig of zelfs helemaal niet uitwisselen.
Zo zijn er dan ook vele normen vastgesteld die ons het leven meestal makkelijker maken.
TIP lees de normen eens door misschien begrijp je dan wat ik bedoel. Overal inde wereld bestaan dergelijke Norm instituten, bijv. Duitsland DIN etc.
Succes,
Frederico
NB maak het jezelf niet te moeilijk gezien jouw handicap zijn er ook min of meer kant en klare berg/tunnel delen te koop. Ga eens langs bij een ECHTE modelspoorzaak, waar ze daar verstand van hebben.
-
Hoi allemaal
ik heb samen met iemand een tunnel/berg gemaakt.
nou heb ik tunnelportallen gekocht, hoe kan ik het beste de tunnelportaal vast maken (op de foto staat hij nog los).
hoe kan ik de gaten het beste dicht maken (op de foto te zien).
https://images.beneluxspoor.net/bnls/J2100004.jpg
erwinv
-
Nou voor dat grote gat doe je een plankje, hahaha.
De gaten er naast kan je met plamuur dicht maken.
Maarre, niet om het een of ander, waarom hebben jullie de "berg" zo klein gemaakt? Zo zal je nooit een tunnel in het echt tegen komen. Als je de zijkanten ietsje minder stijl, maar wat schuiner weg laat lopen, is het al beter.
De tunnel zelf was bij deze ingang bedekt met gemetselde stenen, dus neem je steenjes karton en die buig je met de steenjes patroon aan de binnenkant om de opstaande rand van de tunnelboog en plak hem dan vast. Die koker houdt je tunnel ingang vast. Een kartonnetje is genoeg, het gaat alleen maar om het begin, verder in de tunnel zie je het toch niet.
Kijk eens op www.modeltreinbaan.nl
Succes en groetjes
Wil
-
Erwin,
Kijk eens naar hoe ik het heb gedaan op mijn baan: .piepschuim, kunststof horregaas en flexibele tegellijm:
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=7489.0 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=7489.0)
gr. Edwin
-
Erwin
Ben ook bezig om "mijn" berg te maken voor het ski resort.
Ik heb daarbij voor mezelf iets gecreeerd waarbij een cliff hanger zich kan uitleven, maar dat terzijde.
De bergen bestaan bij mij uit, pantserkarton, gips, en een fleece deken.
Deze laatste moet nog gemodelleerd worden en bewerkt worden.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0058_Large.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0061_Large.jpg)
Groetjes
Arthur
-
Waar koop/krijg je die ingangen voor de berg?
Die geschilderde ingangen ?!
-
heb je al eens in een model(spoor) winkel gekeken ::) :-*
-
Ja,
In Goes is er één maar daar hadden ze er geen!
maar dan zoek ik nog wel even verder
(y)
P.S: hoeveel kosten die eigenlijk ongeveer perstuk ?!
-
Al geprobeert ze daar te bestellen?
denk aan een prijs van €5,- á €7,-
Bart
-
hey erwin
ik zou eerder een berg maken met piepschuimen daarover gips ik vind dat steviger.
als je daar meer info over wil moet je even naar de site van Jaap Teeuw gaan: www.modeltreinbaan.nl daar staat alle info over het maken van bergen met piepschuim
gr koen
-
Psst Koen,
Tip wordt op pagina 1 van dit draadje al twee keer gegeven 8)
Gr.
Eric
-
Hoi allemaal
Me berg is al klaar?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Img_3763.jpg)
Iemand anders heeft inmidels de berg gekregen voor de kids
gr erwin
-
@Bart Otte:
Kijk op internet welke je wilt hebben en ze bestellen het gewoon voor je in Goes. In Middelburg zit er trouwens ook één, Marklinshop Van Kempen.
Die besteld ook voor je bij meerdere fabrikanten.
-
Bedankt voor de hulp,
ik heb ze al besteld ;)