BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: ruudns op 15 February 2026, 18:03:32
-
Pas binnen gekregen, de Artitec waterkraan, wat een snoepje. Jammer dat hij niet kan bewegen, zoals bijvoorbeeld de Viessman waterkraan.
Daar moet toch wat aan te doen zijn.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/1-6991f62b8f90b.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/1-6991f62b8f90b.jpg)
Eerst maar eens precies uitmeten wat het midden van de kraan is aan de onderkant ervan. Daar een gat geboord zodat de kraan loskwam (lees los brak).
Vervolgens een stukje 5mm rvs buis in de bodemplaat geperst.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/2-6991f62bc317d.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/2-6991f62bc317d.jpg)
Daar in past te weer een iets dunner pijpje, waarin weer een kleiner buisje paste.
Vervolgens voorzichtig een gatje onder in de paal van de waterkraan geboord, telkens groter tot het kleinste buisje er in past. Dat kleinste buisje warm gemaakt en in het gat gedrukt...en vast (y)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/3-6991f62bdf583.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/3-6991f62bdf583.jpg)
Onder het buisje dat in de paal zit komt een kroonsteentje. Eén schroefje daarvan verwijderd en vervangen door een stukje tot 3mm afgedraad messing staf waarop schroefdraad werd gesneden. Dit aan onder en bovenkant plat afgevijld en voorzien voorzien van drie gaatjes voor de servo trekstang.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/4-6991f62c46231.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/4-6991f62c46231.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/5-6991f62c732d0.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/5-6991f62c732d0.jpg)
Dan kan hij op de baan worden gezet. Een gat door de rijtafel, het model vast gezet met twee druppels houtlijm. Daarna de servo onder de tafel vast gezet voorzien van een trekstang.
Hij beweegt nu handmatig met een servo tester en wordt straks nog in geprogrammeerd op een vrije plaats naast de bediening van de lokloods deuren decoder.
https://www.youtube.com/v/SYtZCBDgcBg
Of via de link het korte filmpje (https://youtu.be/SYtZCBDgcBg) op mijn Youtube kanaal
-
(y)
-
Nog eentje op de baan vanuit een ander hoek gezien.
https://www.youtube.com/v/O89sN9lRplY
Of groot (https://youtu.be/O89sN9lRplY) op mijn Youtubekanaal
-
Maak hem zo dat je hem op elke stand kan stoppen.
niet elke watervuldop zit in het midden van de loc.
-
Mooi (y) (y)
-
Maak hem zo dat je hem op elke stand kan stoppen.
niet elke watervuldop zit in het midden van de loc.
Dat klopt, meestal meer naar de kant dan in het midden van de tender. Probleem is dat hij is aangesloten op een wisseldecoder. Daar kan ik wel de maximale uitslag van beperken.
Ik weet ook nog niet of ik hem ga laten aansturen door Koploper of gewoon alleen handmatig ga bedienen.
-
Wat het helemaal af zou maken is een (mee bewegend) figuurtje er naast. Iemand moet die kraan toch omzetten en niet de wind. ;D Een uitdaging dus.
-
...en als de kraan niet beweegt voor meer dan 3 minuten moet t figuurtje ook wel in zn neus peuteren. En na 5 minuten tijd voor n peuk. Met ledje. (helder gelig voor aansteker. Zacht oranje voor peuk.) En rookeffecten natuurlijk. ;D
-
Is dan ook te regelen dat-ie af en toe met zijn ogen knippert? :o
-
Mooi gemaakt ook benieuwd naar de opstelling onder de tafel.
Mvg,
Adriaan
-
Het aankleden komt nog, Artitect stoomtrein personeel is al binnen ;).
Dan onder de tafel.... Rechts de servo voor de waterkraan, Links achteraan de servo print van Bas voor de besturing van de servo's van de kraan en de loodsdeuren. Rechts achteraan de lichteffecten print met arduino van Bas voor oa het laslicht in de loods.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260216-132300-699316919629a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2026/20260216-132300-699316919629a.jpg)
Dan het gevraagde filmpje van onder de tafel.....
https://www.youtube.com/v/7kAZ22QHof8
En link (https://youtu.be/7kAZ22QHof8) naar mijn Youtube kanaal voor het filmpje.