BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Dirk op 02 January 2026, 09:13:24
-
Na mijn laatste avontuur met kortsluiting van een 240V op mijn sporen heb ik nu een Yamorc 2010 draaien. Is prima, alleen als ik de config software draai in combinatie met iTrain dan bevriest de config, zodanig dat ik een geforceerde shut down moet doen. Momenteel is mijn treinpc een oudere laptop, +/- een 6 à 7 jaar oud en de wifi is in mijn treinkamer vrij slecht. Zijn de specs te laag om beide pakketten samen te draaien. Om dat ik nog steeds in opbouw ben, wil ik de config soft van Yamorc samen met iTrain draaien. Op de vorige PC die helaas ook stuk is gegaan ging dat probleemloos, weliswaar met een Yamorc 7001. Iemand een idee?
Dirk
-
Zowel iTrain als de configuratie software zullen dezelfde com poort gebruiken. Dat geeft problemen.
Eerst met de configuratie software de instellingen in de YD7010 doen en daarna afsluiten.
Daarna kan je iTrain gebruiken.
Dan zou je geen problemen meer moeten hebben.
-
Dit is nieuw voor mij, ik dacht dat de config software de compoorten zelf bepaalde en dat er in iTrain moest aangepast,Dus kan in de config de poorten bepaalt? Want als ik in de config kijk dan zie ik com 14 voor loconet en in iTrain ook.
-
Dat hoeft niet perse. Als je de YD7010 aan het LAN hebt gekoppeld, dan krijgt hij bij opstarten een IP adres. Je kunt in iTrain een connectie maken obv Loconet TCP/IP met de YD7010. Je kunt de YD7010 in Netwerk modus zetten (de andere optie is USB modus) en dan kan je beide tegelijk gebruiken.
-
Momenteel is mijn treinpc een oudere laptop, +/- een 6 à 7 jaar oud en de wifi is in mijn treinkamer vrij slecht.
Dirk
Geadviseerd wordt om geen Wifi te gebruiken!
Rob
-
Precies. Probeer onzekerheden zoveel mogelijk uit te sluiten. (Slechte) WiFi is er daar eentje van. Bedraden is altijd beter, zeker als verbinding tussen centrale en PC.
-
Volgens mij communiceert Dirk met LocoNet over USB toch? De wifi van de centrale is bedoeld om een handregelaar te koppelen.
-
Idd, ik praat met usb, maar ik heb vandaag de fout gevonden, toen vorige week die sluiting is geweest is niet alleen de centrale en de pc vermangeld, maar ook de 2 boosters, ik had er nog 1 reserve, die aangesloten en nu werkt alles zoals het hoort.
-
Hallo Dirk
Even een vraagje...
... als ik de config software draai in combinatie met iTrain dan bevriest de config, zodanig dat ik een geforceerde shut down moet doen.
... maar ik heb vandaag de fout gevonden, toen vorige week die sluiting is geweest is niet alleen de centrale en de pc vermangeld, maar ook de 2 boosters, ik had er nog 1 reserve, die aangesloten en nu werkt alles zoals het hoort.
Dus na het vervangen van de defecte boosters (hardware) bevriest ook de configurator (software) niet meer?
Groeten,
Bert
-
Neen, het probleem zat in de loconet verbinding met de brakke booster, het viel me op dat ondanks de ledjes reageerden ertoch geen booster gezien werd, even de loconet kabel eruit en voilà, alles ok zoals het moet. Wat ik wel nog kwijt kan is dat ik ondanks een ticket aangemaakt te hebben ik van Yamorc support geen reactie heb ontvangen, alleen een automatisch antwoord dat het ticket was aan gemaakt. Wel een mailtje van Karst dat het waarschijnlijk voorde kliko was. Ik had evenwel voorgesteld dat ik alle centrales wilde versturen zodat er mss eentje weer gerepareerd kon worden, echter geen reactie. Maar ik kan weer verder met de verbouwing en zal het niet reageren op het ticket aan de eindejaar feesten wijden.