BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Marcel (BR643 Talent) op 13 June 2008, 09:18:06

Titel: Reclameposters / billboards tijdperk V (D / NL)
Bericht door: Marcel (BR643 Talent) op 13 June 2008, 09:18:06
Naar aanleiding van een artikel over een LCD USB sleutelhanger op Het NProject (http://www.nproject.nl/modelspoor-scenery/plezier-met-een-lcd-usb-sleutelhanger.html), heb ik deze week ook zo'n ding gekocht bij de Blokker (nu 12,99). Ik wil 'm gaan gebruiken als modern reclame/informatiescherm, zoals je die tegenwoordig wel in de meeste steden ziet hangen.

Bij het zoeken naar geschikte plaatjes voor op dit scherm, kwam ik op de site van Ströer (http://www.stroeer.de/Motiv-Datenbank.1663.0.html). Dit is een bedrijf wat in Duitsland een groot aantal reclameborden verzorgt, en op hun website is een "Motiv-Datenbank" te vinden met daarin afbeeldingen van een zeer groot aantal reclameposters. Je kunt er ook zoeken op product, jaar (vanaf 2000), formaat, etc. De resolutie is niet erg hoog, maar in ieder geval hoger dan die van het schermpje, dus daarvoor zijn de afbeeldingen zeer geschikt. Voor het afdrukken als poster zijn ze misschien ook nog wel net groot genoeg (zeker in N).

PS. Voor de 'Nederlanders' onder ons er natuurlijk ook nog Megaposter (http://www.megaposter.nl/), die hier al eerder is genoemd.