BeneluxSpoor.net forum

Materieel => Neurenberg => H0 => Topic gestart door: damngrazy op 28 November 2025, 23:26:48

Titel: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: damngrazy op 28 November 2025, 23:26:48
Mod: afgesplitst van het piko 1000 draadje (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=116930.0).



Vandaag mijn NS 1007 opgehaald en ik ben er reuze blij mee, weer een gat in mijn verzameling opgevuld.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/WhatsApp-Image-2025-11-28-at-23-18-16-692a203271206.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/WhatsApp-Image-2025-11-28-at-23-18-16-692a203271206.jpg)

Ik heb er ook gelijk een verse LokPilot ingeprikt en de meeste functies werken gelijk uit de doos met de functietoetsen die de lokprogrammer software aan de uitgangen hangt die piko heeft opgegeven.
Ik krijg alleen met geen mogelijkheid de topseinen wit aan...

Als ik in de software AUX8 (voorverlichting boven FS2) aan F10 koppel en AUX9 (voorverlichting boven FS1) aan F11 koppel
Dan krijg ik de volgende CV's die ik vertaald heb tbv de multimaus maar ook dat hielp niet.

CV31 = 16, CV32 = 8
----------------------
(CV434 =   2)

   CV96 = 4
   CV97 = 34
   CV99 = 2

(CV450 =   4)
   
   CV96 = 4
   CV97 = 50
   CV99 = 4

Mocht iemand nog suggesties hebben hoor ik het graag, desnoods mag dat ook per pb

Groetjes Tim
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Luc2000 op 29 November 2025, 09:29:57
Ook even via dhr draadje.

Heeft iemand de sound versie al getest?

Deze week de groene Piko NS1000 binnen gekregen, de blauwe volgt asap.

Valt me op dat bij alleen inschakelen F2, het geluid stopt als lok tot stilstand komt. Klopt dat?

Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Ben op 29 November 2025, 10:42:54
Niet correct en geeft verwarring, verwijderd.
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: damngrazy op 29 November 2025, 11:48:49
Dat had ik eerst geprobeerd, maar daar reageerden ze niet op. Dus als test wilde ik ze apart kunnen schakelen, maar ook dat kreeg ik niet voor elkaar. Als ik weer tijd heb ga er nog eens even goed voor zitten
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Pauldg op 29 November 2025, 12:23:25
Net als bij de recent uitgebrachte Hippel explodeert de modelbespreking gelijk in een digitale kakafonie van F11, shift F7 1 en CV huppelepups. Ik mis echt de oude modelbesprekingen waar mensen zich vier pagina's kwaad maakten over een rangeerhandgreep die een paar micrometers te laag zat....
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Arjan6511 op 29 November 2025, 12:31:23
In de goede oude tijd ging het bij Piko over de Naad.
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: prutser op 29 November 2025, 12:41:09
Als je een kant en klaar digitaal model koopt is er niets aan de hand en werkt het gewoon en zo niet is er garantie.
Kan misschien al dat gedoe van eigen decoders erin prikken en de dan eindeloze stroom berichten over cv's en aux niet in het vervolg afgesplitst worden?

Stephan.
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Noud op 29 November 2025, 12:46:13
Inderdaad, ik mis ook de echte modelbespreking. Alleen maar digitale knutselarij en aanpassingen. Ik ben het er mee eens om de digitaliteit af te splitsen.
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Jeroen Water op 29 November 2025, 13:02:46
Mensen kijken wel uit tegenwoordig. Bij het minste of geringste word je uitgefoeterd voor klinknagelteller of azijnzeiker….

Jeroen
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Ben op 29 November 2025, 13:08:44
 :-*
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Eelco Storm op 29 November 2025, 13:19:34
azijnzeiker….

Hoef ik niet bang voor te zijn, net  even geproefd en het smaakt absoluut niet naar azijn  (y) ;D
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Mispoes op 29 November 2025, 14:24:06
Mensen kijken wel uit tegenwoordig. Bij het minste of geringste word je uitgefoeterd voor klinknagelteller of azijnzeiker….

Of erger: de opmerking  "wees blij dat een fabrikant een Nederlands model uitbrengt..."
Vuinisman! Mag deze ... ook mee?

Hoef ik niet bang voor te zijn, net  even geproefd en het smaakt absoluut niet naar azijn  (y) ;D

Ik moet ineens aan Martijn de Koning in bad denken...  :(


Ik mis echt de oude modelbesprekingen waar mensen zich vier pagina's kwaad maakten over een rangeerhandgreep die een paar micrometers te laag zat....

Misschien kunnen we bij gebrek aan, wat oudere modellen bespreken. Die uitkwamen toen Beneluxspoor/rail nog niet bestond, bijvoorbeeld. Ik moet nog ergens een litanie hebben liggen over een NS dieseltreinstellen... :angel:


Ik ben wel benieuwd naar een foto van de nieuwe blauwe Piko naast een blauwe Roco. Ik vind de kleur echt fantastisch, maar qua detailniveau vond ik nooit veel verkeerd aan de Roco. 

Dat blauw van de Piko vind ik ook prachtig. Ik heb het idee dat de later uitgebrachte 1001, 1002 en 1008 in tijdperk 4 iets donkerder blauw zijn dan de eerste serie uit 1989.
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: damngrazy op 29 November 2025, 14:31:43
Ik zal later wel even een apart draadje aanmaken voor de digitale kant van zaken, als de mods me niet voor zijn ;)
Kant en klaar digitaal was mooi geweest, die levert Piko helaas alleen met geluid. En dat wilde ik dan weer niet, eigenwijs dat ik ben :P
Dan nog over het model zelf, ik vind het erg geslaagd. Vergelijken met de roco kan ik dan helaas weer niet. Mijn enige op/aanmerking is dat het licht allemaal erg wit is, dus daar valt nog wel wat verbetering te behalen naar mijn idee
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Pauldg op 29 November 2025, 14:50:51
Het schijnt dat wanneer je koud witte leds een tipje bijkleurt met doorzichtig oranje verf het resultaat geel wordt.
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: prutser op 29 November 2025, 15:05:17
Kant en klaar digitaal was mooi geweest, die levert Piko helaas alleen met geluid. En dat wilde ik dan weer niet, eigenwijs dat ik ben :P

Dat wist ik niet, dan is het wel vreemd dat bij digitaal voorbereid niet alles gelijkt goed werkt bij het plaatsen van een decoder.

Stephan.
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: D_Loc op 29 November 2025, 15:36:20
Zo raar is dat niet omdat iedere modelspoorfabrikant de verlichting e.d. op andere AUX uitgangen zet. Waar je vroeger alleen front- en sluitlichten had heb je tegenwoordig rangeerlicht, gevarensein , zwaailicht etc.
Omdat dit allemaal te kunnen instellen zijn de meeste LEDs nu onafhankelijk van elkaar aan te sturen waardoor ieder LED zijn eigen AUX aansluiting heeft. Omdat dit verder niet gestandaardiseerd is krijg je dus een wildgroei aan allerlei instellingen en zal een decoder van een derde partij nooit direct de juiste instellingen hebben.
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Reinout van Rees op 29 November 2025, 17:52:56
Net als bij de recent uitgebrachte Hippel explodeert de modelbespreking gelijk in een digitale kakafonie van F11, shift F7 1 en CV huppelepups.

Op zich viel het wel mee. Na negen pagina's reguliere inhoud waren er net vier berichtjes met CV's geplaatst. Om het nou gelijk over een exploderende kakofonie te hebben... Het is het concert waar ik maandagavond met zoonlief heen ga niet :D Maar een afsplitsing hiervoor is de poging wel waard, dus bij deze.

Reinout-als-moderator
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: damngrazy op 29 November 2025, 23:35:54
Hallo allen,

Ik heb net weer even zitten puzzelen met de topseinen van de 1007. Ik heb een aantal constateringen gedaan.
Allereerst heeft Piko een nette print gemaakt waarbij de kap zonder draadjes aan de body is bevestigd. Voor de overdracht van stroom naar de lampjes in de kap zitten op de print koperen eilanden en in de kap verende contacten.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/WhatsApp-Image-2025-11-29-at-22-58-58-692b6cc0a76ff.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/WhatsApp-Image-2025-11-29-at-22-58-58-692b6cc0a76ff.jpg)

Met dummiestekker en een normale trafo werkt het topsein zoals je er van zou verwachten. Dus in ieder geval defecte lampjes als oorzaak kunnen uitsluiten.

Daarna nog eens de documentatie van de Lokpilot 5 erbij gepakt om te kijken waar de door Piko benoemde aux 8 en 9 vandaan moeten komen om te checken of de decoder hierop spanning geeft, ook dat was in orde.
Toen verder gaan kijken en geconstateerd dat voor aux 8 en 9 helemaal geen pinnen bestaan, dus hoe heeft Piko dat bedacht ???
De dummiestekker nagemeten om te kijken of dat nog iets opleverde maar helaas ook niets.

Toen met en zonder Lopi in de loc gemeten op de contactpunten die naar de kap gaan, dat zijn er 4; p1 t/m p4. p1 is de +, p4 en p3 zijn de sluitseinen en cabine verlichting en p2 is voor het topsein. Ook daar werd ik weinig wijzer van, behalve dat er dan wel spanning op staat bij analoog bedrijf (joh) ::)

De volgende stap gaat worden om maar eens bij Piko na te gaan vragen hoe ze dit zelf bedacht hebben. Wordt vervolgd...
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: D_Loc op 30 November 2025, 00:11:58
Dat is wel bijzonder, AUX9 heeft trouwens ook geen power (default staat deze ingesteld voor powerpack sturing maar je kan deze ook omzetten naar logische functie).

Wat ik dan wel vreemd vind is dat er met de dummy stekker wel spanning op staat, dan moet er toch ergens een pin zijn die spanning stuurt naar P2, of wordt dit soms ook stiekem door SUSI gestuurd (net als de metertjesverlichting in de Hippel).
Er wordt echter in de handleiding met geen woord gerept over SUSI, dat was bij de Hippel wel het geval.
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: Bahn-AG op 30 November 2025, 09:50:21
Misschien SUSi inschakelen op de lokpilot?

Bart
Titel: Re: Piko blauwe 1000: de decoderzaken
Bericht door: damngrazy op 04 December 2025, 21:32:25
Goedenavond allen,

Ik heb inmiddels de tijd gehad om de 1007 er weer even bij te pakken. (En mijn rollerbank weer gevonden dus dat test wat makkelijker ::))
Na SUSI geactiveerd te hebben zoals beschreven in het hippel draadje (cv124 op 12) is het eerste teken van leven gevonden, de ledjes beginnen lichtje te knipperen zodra er spanning op de loc staat. Het resultaat is dus nog niet als gewenst maar SUSI lijkt er dus weldegelijk mee te maken te hebben.
Ik ga me eens verdiepen in het hoe en wat van SUSI en kijken of ik daar weer verder mee kom. Als er nog tips zijn, hoor ik die natuurlijk graag

Groetjes, Tim