BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: jandcargo op 11 November 2025, 21:11:07
-
Hallo allemaal,
4 jaar geleden een nieuwe digitale sik van roco gekocht. Misschien 15 rijuren gehad nu en u is de decoder/printplaat stuk. Dit is door deskundigen vastgesteld.
De oplossing is een nieuwe printplaat met ingebouwde decoder voor deze sik. Alleen is het een dingetje dat de printplaat 194 euro kost en niet meer verkrijgbaar is. Ook niet vanaf de fabriek.
Mijn oplossing is om hem analoog te maken wat geen probleem is. Maar graag zou ik de condensators dan toch willen inbouwen om een een mooie loop van de loc te houden. Heeft iemand tips hoe dat te doen. Andere handige opmerkingen hierover zijn ook welkom.
Alvast bedankt jandcargo
-
Analoog heeft de condensator eigenlijk geen zin. Werkt alleen met een decoder.
Misschien is het mogelijk een kleine decoder die geschikt is voor het aansluiten van een goldcap, in te bouwen.
-
Analoog kan een condensator helemaal niet. Omdat de polariteit omkeert met de rijrichting kun je geen elco gebruiken. Je heb dus gewone condensatoren nodig, en die worden zo groot dat je een goederenwagen permanent aan de Sik moet koppelen.
-
Let erop dat deze (kleine) motor in de Sik van de laatste generatie 5 Volt tot 6 Volt max. kan hebben en niet meer (is mij verteld).
Bron: Roco.
Dat zal dus analoog een uitdaging worden (bij een decoder kan men het motorvoltage afknijpen en daarom is de laatste generatie Sikken alleen digitaal uitgeleverd).
(Ik heb overigens zelf deze Sik destijds in onderdelen besteld als dummy, zonder alle functies om deze mee te laten dummy'en in een trein... ook leuk ;D).
-
Het is electronicsch gezien toch geen rocket science, zou degene die kon vertellen dat de print stuk is deze niet gewoon kunnen repareren? Of is hij mechanisch beschadigd?
-
Dat hangt er van af wat er precies stuk is.
Als de microprocessor kaduuk is, kan je het sws opgeven. Want je hebt het programma niet, en zonder programma kan je niks.
Als de componenten te klein zijn en alles zit te dicht op elkaar, dan kan je het ook opgeven. Als je een hete lucht fohn op een Lopi 5 zou zetten om 1 ding er af te halen, drijft waarschijnlijk alles van het board af.
Met name als de te vervangen chips pads aan de onderkant hebben en het is half krap in elkaar gezet, kan je het opgeven.
Als de kleine, te vervangen componenten tussen grote componenten ingebouwd is, kan je het ook opgeven.
En je moet er ook maar de tools voor hebben. Als je dat niet heb.. opgeven.
Mvg,
Bas
-
Als je eventueel toch een nieuwe printplaat wilt... ;)
https://muilwijk.e-norm.info/roco/locomotieven-dc/dieselloc-sik-geel-grijs-met-kraan-ns-sound?osCsid=1tkr7ebioam60nf4aski8gkedj
Mvg, Erich
-
@jandcargo: Voor de statistiek, welke sik betreft het? De groene of een geelgrijze?
-
Hallo allen,
Dank voor de ondersteunde opmerkingen. Geeft duidelijkheid en suggesties.
Hij was nagekeken door een vaste elektronicaman van een grote modelbouwwinkel
Dus voorlopig maar als groene opzendloc
Toch wel teleurstellend dat zon dure loc na max 15 draaiuren de geest geeft.
Hartelijke groeten jandcargo
-
Als je eventueel toch een nieuwe printplaat wilt... ;)
https://muilwijk.e-norm.info/roco/locomotieven-dc/dieselloc-sik-geel-grijs-met-kraan-ns-sound?osCsid=1tkr7ebioam60nf4aski8gkedj
Mvg, Erich
Dat dus, die dingen zijn een tijd geleden in de ramsch gegaan ;) Nu weten we ook waarom ;D ;)
-
Ben je al bij de verkoper geweest over coulance, want de garantie in Nederland is langer dan de wettelijke 2 jaar.
Ook heb ik het idee dat ze wel onderdelen hebben terwijl er staat dat ze niet meer leverbaar zijn.
Laatst nog een verkeerd onderdeel gekregen van roco wat niet meer leverbaar was volgens de site, ook het juiste onderdeel was na mijn bestelling niet meer leverbaar maar ik heb deze netjes geleverd gekregen!