BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: spoorijzer op 10 November 2025, 12:40:45

Titel: Eenvoudige besturing schaduwstation met DCC
Bericht door: spoorijzer op 10 November 2025, 12:40:45
Goedemiddag,

Even een vraagje van mij als beginneling in de digitale wereld (DCC). Is er een eenvoudige oplossing voor het automatiseren van een schaduwstation, zonder gebruik te maken van Rocrail, Itrain oid? Een systeem dat een binnenkomende trein detecteert (via DCC) en toe wijs aan een leeg spoor en vervolgens een andere trein (van een ander spoor) laat vertrekken. Uiteraard snap ik dat je dan met bezetmelders etc moet werken.

Ik ben voorlopig nog lang niet toe aan compleet computergestuurd rijden, maar een soort black box waar je een trein naar toe stuurt en vervolgens een andere trein terug krijgt, zou wel een leuke toevoeging zijn en (misschien) een mooie tussenvorm tussen digitaal (met de hand) en volledig geautomatiseerd.

Bij analoog bedrijf was zoiets namelijk wel mogelijk, al dan niet met diodes of magneetjes. Zou zoiets ook in DCC kunnen?

Groeten,
Rogier

Titel: Re: Eenvoudige besturing schaduwstation met DCC
Bericht door: Blausee-Mitholz op 10 November 2025, 12:45:57
Uhlenbrock Lissy
Wel aan de prijs

Mvg Johan
Titel: Re: Eenvoudige besturing schaduwstation met DCC
Bericht door: spoorijzer op 10 November 2025, 13:57:48
Hoi Johan,

dank voor de snelle reactie. Wat ik zo snel snap van Lissy is dat je dan wel een IR ding in je locs moet inbouwen. Bestaat er ook een optie met normale DCC decoders?
Titel: Re: Eenvoudige besturing schaduwstation met DCC
Bericht door: henk op 10 November 2025, 14:01:12
In onderstaand draadje meerdere opties.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=110286.0 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=110286.0)
Ook veel opmerkingen die toch over besturingsprogramma's gaan, maar die even negeren.  ;)
Titel: Re: Eenvoudige besturing schaduwstation met DCC
Bericht door: rjr op 10 November 2025, 15:03:38
Al is in dat draadje het probleem uiteindelijk wel opgelost met een besturingsprogramma :).

Maar goed, of dat hier ook het geval is hangt ook af van de rest van de baan en in hoe verre dat te combineren is.
De aangedragen oplossing met de Lenz BM2/BM3 remmodules is zeker iets om na te kijken als optie.

Al is daarbij ook de vraag wat je ziet als "normale DCC decoders".

Groet,
Roelco