BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Robert vh Prutsert op 28 September 2025, 19:45:48

Titel: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Robert vh Prutsert op 28 September 2025, 19:45:48
Hallo,
Uit nalatenschap heb ik een oudere loc met een sounddecoder verkregen. Deze is later ingebouwd, want de loc had origineel geen sound. Weet helaas verder niets van de historie van de loc en decoder. Doordat de decoder zo netjes is "ingepakt", kan ik niet zien om welk merk het gaat. De loc meldt zich middels mfx protocol aan. Het geval wil dat het geluid van de stoomuitslagen veel en veel te traag is. Wanneer de loc op standje Verstappen over het ovaal racet, klinkt er een geluid alsof er heel langzaam gerangeerd wordt. Ik weet ook wel dat in het H0 uitzonderlijk is dat het geluid past bij de wielomwentelingen, maar dit is niet zoals het hoort.. Uit de cv' s kan ik niet opmaken hoe dit aan te passen, als dat al kan. Voor het overige functioneert de loc zoals het hoort en rijdt ze prima. Iemand die hier raad weet?
Alvast dank voor het meedenken.
Mvg
Robert
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: borotof op 28 September 2025, 20:19:00
lees even cv 8 uit, dan weet je de fabrikant, kun je daarna de bijbehorende handleiding bestuderen.
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Robert vh Prutsert op 28 September 2025, 21:29:52
Ik heb een Mobile Station2. Zodra ik cv prgrammeren kies, springt het schermpje naar:


(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-2273-68d98bbb2b937.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-2273-68d98bbb2b937.jpg)

Om daarna dit te laten zien:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-2274-68d98bc025077.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-2274-68d98bc025077.jpg)

Betekent dat dat het om een mfx decoder gaat?

Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Biesje op 28 September 2025, 22:57:30
Dan kan je voor testen en dit soort gevallen een nieuwe loc aanmaken in de database met DCC en dan cv 8 uitlezen. Of je pakt uit je database een andere DCC loc. Wel alle andere locs van het spoor halen.

Het kan natuurlijk ook nog een MFX decoder van Märklin zelf zijn, dan kan deze meestal CV8 niet uitlezen. Tenzei het een DCC compatible MFX+ is.

Mvg,

Robert

Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Robert vh Prutsert op 29 September 2025, 10:47:28
Heb je aanwijzing proberen op te volgen, maar heb een hele domme fout gemaakt.
Ik heb een bestaande dcc loc het adres van deze loc te geven. Dat werkte niet. Toen ik daarna het originele adres van de dcc loc weer invoerde, ben ik vergeten de loc van de baan te halen. Gevolg: reageert nergens meer op. Ook het zich automatisch via mfx laten aanmelden werkt niet meer. Ik had prima kunnen leven met dit euvel van het geluid, maar nee, toch proberen….
Wat een kluns ben ik toch ook. Geen idee hoe ik dit moet oplossen, anders dan maar weer naar de treinenenwinkel.
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: bellejt op 29 September 2025, 10:50:16
factory reset is meestal CV8=8 of zie handleiding
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Robert vh Prutsert op 29 September 2025, 10:54:45
Dank voor de tip, maar ik kom er niet meer aan. Cv 8 was niet te benaderen.
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Ronald Halma op 29 September 2025, 11:24:33
In de programmeerstand (dus niet POM) is die altijd te benaderen... dus dat moet gewoon kunnen.
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Robert vh Prutsert op 29 September 2025, 11:36:33
Laat maar. Ik raak dat ding niet meer aan. Ik weet namelijk niet wat ik aan het doen ben in het digitale domein. Dus voordat ik het nog weer erger maak…
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: borotof op 29 September 2025, 11:42:02
Geen paniek. Schakel in je ms2 mfx uit (en nooit weer aanzetten). Dan kun je de loc via dcc benaderen/resetten via cv8 = 8, of, beter, eerst cv1 uitlezen voor het dcc adres.
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Robert vh Prutsert op 29 September 2025, 12:31:22
Laatste poging: mfx uitgeschakeld, dan naar cv programmeren, dan 10 seconden wachten…., dan waarschuwing! Time outbij het cv lezen/schrijven. Klaar mee.
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: borotof op 29 September 2025, 13:23:35
Dan kan het ook nog zijn dat ie alleen motorola en mfx is. Dus, mfx en dcc uitschakelen, motorola lok aanmaken, in het menu resetten. Niet zo snel opgeven, de aanhouder wint ;-)
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Martijn193 op 29 September 2025, 13:41:38
En dan zou het een Märklin decoder zijn, want naar mijn weten spreken alle decoders van andere fabrikanten die mfx zijn ook gewoon dcc
Titel: Re: Rijgeluid stoomloc wijkt te veel af
Bericht door: Biesje op 29 September 2025, 13:50:46
Mocht je in de buurt van Almere kunnen komen (wo do vr) dan kan ik de loc wel even besnuffelen om hem iig weer aan het rijden te brengen.

Mvg,

Robert