BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Hasenwald op 17 August 2025, 19:58:21
-
De Intellibox 3 is uit. Met touch screen en nieuwe functies en mogelijkheden. Ik ben Intellibox fan, dus ik ga dat deze winter eens bekijken of het de moeite waard is om mijn IB2 te vervangen.
https://www.uhlenbrock.de/de_DE/produkte/digizen/I000C67D-001.htm!ArcEntryInfo=0004.0.I000C67D (https://www.uhlenbrock.de/de_DE/produkte/digizen/I000C67D-001.htm!ArcEntryInfo=0004.0.I000C67D)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Schermafbeelding-2025-08-17-195915-68a2188c31d1e.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Schermafbeelding-2025-08-17-195915-68a2188c31d1e.jpg)
-
als deze ook weer 20jaar meegaat zoals mn oude oer-Intellibox....
;D
-
leuk copietje van de ecos en compakter
-
Doe mij toch maar de ECoS, mooi overzichtelijk.
-
leuk copietje van de ecos en compakter
Rijke fantasie ;D ;D ( om die vergelijking te maken ;) )
-
leuk copietje van de ecos en compakter
maar wel met loconet.
Hoe zit het met de prijs? Zijn ze al te koop?
-
Zover ik gezien heb is het jammer dat er geen sniffer bus op zit zoals bij de ecos
-
maar wel met loconet.
Hoe zit het met de prijs? Zijn ze al te koop?
Nog niet te koop. Prijs ca. €650,-
-
Zover ik gezien heb is het jammer dat er geen sniffer bus op zit zoals bij de ecos
Waar wordt die sniffer bus voor gebruikt?
-
Om een oude digitale centrale bijvoorbeeld op aan te sluiten. Zoals een intellibox aan de ecos. Dan zijn er extra regelaars en kunnen wissels en wisselstraten ook aangestuurd worden. Alleen gaat er geen data terug naar de intellibox. Daar moet wel aan gedacht worden als er via de ecos een zelfde adres aangestuurd wordt.
Dus dan zou er hier aan gedacht kunnen worden aan een oude ecos aan de intellibox 3
-
Ik heb mijn aloude, meer dan 20 jaar oude, IB (1ste generatie dus) geüpgraded met de laatst mogelijke software en hem vervolgens ingesteld als IB controle en nu via Loconet aan mijn YaMoRC YD7001 gekoppeld als extra handregelaars. Werkt meer dan prima (dank aan Karst voor de hulp). Hetzelfde kun je doen door de LNet converter van ESU te kopen en die te koppelen aan je ECoS. Daarmee heb je een Loconet bus beschikbaar voor je ECoS. En loconet werkt Bidirectioneel in tegenstelling tot de snifferbus
-
Hetzelfde kun je doen door de LNet converter van ESU te kopen en die te koppelen aan je ECoS. Daarmee heb je een Loconet bus beschikbaar voor je ECoS. En loconet werkt Bidirectioneel in tegenstelling tot de snifferbus
Even inhaken op dit nevenspoor.
Ik werk al jaren met de ECoS (1) met Loconetconverter (daar voor werkte de modelbaan met de Intelibox 1)
Loconenconverter van ESU werkt op zich goed maar zijn kleine eigenaardigheden (gebruikt aanwijzingen zeg maar)
ECoS met loconet zijn terugmelders op aangesloten, Track Control (voor handbediening emplacement voor rangeren) en handregelaars.
Als handregelaar gebruik ik de Uhlenbrock Daisy II naar volle tevredenheid.
Echter selecteer je een DCC lok met 28 stappen staat Daisy II op 128 stappen. Pas als je de lok voor de tweede keer selecteert gaat Daisy II naar 28 stappen. Kun je ook zien aan de ingeschakelde extra functies. Bij de eerste keer zie je ze niet bij de tweede keer wel dat ze ingeschakeld zijn. (MIZ ligt het aan ECoS-LNC)
Nu heb ik de Intellibox 1 (met de laatste upgrading) geconfigureerd als IB Controle en dat werkt niet prettig met ECoC- LNC.
Bij inschakelen van het systeem springt het display van Daisy II op ERROR. Bij bedienen gaat dat weg.
IB werkt opzicht wel maar heeft maar 4 extra functies. Dat werkt niet fijn en vlekkeloos. Loksound V3,5 raakte er van in de war.
Ik eb de IB control weer ontmantelt naar gewoon Intellibox en gebruik hem voor testwerk bij programmeren ect.
Ik heb nu een tweede Daisy II aangeschaft, alles werkt prima en overweeg nog een derde aan te schaffen.
Dan hoef je niet steeds van adres te wisselen.
Tot zover het neven spoor.
Ben benieuwd of de Intellibox 3 ook rijwegschakeling heeft die je met terugmelding en met magneetartikelen kan schakelen.
Vooralsnog ben ik content met de ECoS.
Mvg, Johan
-
Volgens de Uhlenbrock website (die het vandaag gewoon doet) is de Intellibox sinds 23 oktober in uitlevering. Maar ik heb m nog nergens gespot. Kan ook aan mij liggen natuurlijk. Een adviesprijs van €699 is wel stevig te noemen... De IBII was ook niet gratis en die vond ik het wel waard overigens.
-
https://www.etsmodelspoor.nl/artikel/217848/uhlenbrock-65300-intellibox-3.html
-
Tja....
-
:) ;)
-
Ach in functie vergelijkbare apparaten hebben vergelijkbare prijzen.
bijvoorbeeld (https://www.etsmodelspoor.nl/en/product/121623/esu-50220-ecos-25-command-station-6a-7-tft-display-capacitive-touch-mm-dcc-sx-m4-powersupply-90-240v-eu-output-15-21v-150w.html)
Het is dan een vraag welk detail je belangrijk vindt. Zo uit de heup: WLAN<>LAN, USB<>Netwerk, Groot<>klein, common ground<>H-brug, etc Zal vaak ook een vraag zijn wat je al wel/niet hebt.
En zoals een Amsterdamse filosoof al eens riep:"Elk nadeel heb z'n voordeel."
Jan-peter
-
Hallo
Ik heb paar weken intellibox 3, met stuk rechte rails als testbaan. Ik heb de loc's en treinstellen getest om kijken of het goed werkt tussen IB3 en decoder, maar als ik de IB3 stroom aandoen dan gaat de loc met ESU decoder niet aan. Als ik hem even van rail afhaal en weer terugzet doet hij het wel. De decoder van Zimo, Lenz enzz werken goed.
Weet iemand hoe dat komt?
Mvg Arno
-
Het is al even geleden dat deze discussie over de IB3 liep maar ik wilde toch graag op het thema IB3 terug komen. Zelf heb ik jaren met de originele IB gereden, daarna met viel plezier de IB2 gebruikt maar nu met de IB3 aan de gang maar zo mooi als hij eruit ziet, gelukkig ben ik er nog niet van geworden. Ik heb met name de grootse moeite om mijn lokdata in te voeren net als mijn wisselstraten en bij het opslaan van de wijzigingen gaat de unit regelmatig in storing zodat hij moet worden gereset.
De afwezigheid van een gedetailleerde handleiding, zoals die er was bij de eerdere versies, maakt het erg lastig om dit apparaat te doorgronden.
Zijn er inmiddels meer bezitters van de IB3 en zijn jullie ervaringen net zo of wellicht beter?
-
Het probleem met veel van die apparaten is dat de handleiding geschreven wordt door de ontwerper(s).... en je moet dat eigenlijk laten doen door de gebruikers. Anders wordt zo'n ding onlees-en onvolgbaar ;)
-
Hallo Ronald, dank voor je snelle reactie! Ik begrijp wat je bedoeld. Heb jij zelf de IB3?
In dit geval ligt het denk ik net wat anders dan je normaal verwacht, er is, voor zover ik heb kunnen nagaan helemaal geen handleiding die je als gebruiker normaal ter beschikking hebt.
In de doos zit een dun boekje wat een paar hoofdlijnen beschrijft en daarmee houd het op. Zoekende op de Uhlenbrock website is er nog steeds geen echte handleiding zoals die er wel was voor de vorige versie (IB2) en de allereerste van begin van bijna 25 jaar geleden. Daarnaast heb ik er veel last van dat de IB3 vastloopt bij het data ingeven, dat was in het begin minder, nieuwe update? zou software moeten zijn maar zeker ben ik ook niet.
Ik ben benieuwd of er lotgenoten zijn en hopelijk is er iemand die met een en ander verder is gekomen dan ik en wat suggesties heeft
Groeten,
Wim
-
Sorry Wim, helaas niet ;)
-
Welke firmware versie heb jij op IB3? Misschien helpt dat update naar versie 1.2. Die kan je downloadden bij uhlenbrock.de
-
Hoi Arno, bedankt voor je reactie.
De update naar 1.2 is een logische gedachte maar die versie al een paar weken geleden geïnstalleerd.
Vandaag nog maar opnieuw gedaan maar wordt niet beter.
Heb jij de IB3 en niet soortgelijke problemen?
Groet,
Wim
-
Arno, even een aanvulling, ik heb de IB3 via "Ruecksetzen" weer op de standaard/fabrieks instellingen gezet en nu lijken de eerste pogingen weer een en ander in te voeren te functioneren. Wellicht dat er een conflict is ontstaan door een bepaalde aangepaste invoer waar de software niet me om kan gaan en daarom vastloopt. Ik kan nu weer even verder maar voelt nog niet helemaal goed ...
Hoor graag jouw ervaringen als je tijd hebt om wat te delen.
Groeten,
Wim
-
Ik begrijp niet goed waarom hobbyisten 700 euro willen neertellen voor een apparaat met een priegelig schermpje, terwijl in ieder huis al voldoende laptops en tablets rondslingeren en je met een centrale zonder scherm die de helft kost minstens even goed of zelfs beter geholpen bent.
Tom
-
Er zijn vele dingen die ik niet begrijp, soaps, oorlog, geweld, dure auto's, maar daar maak ik me niet druk om en stel ik me geen vragen, als de mensen maar gelukkig zijn met hun speelgoed, daar draait het om.
-
Wim vV is niet gelukkig ...... 8)
Tom
-
Tom, apparaten genoeg maar daar zitten geen draaiknoppen op en ze passen ook niet in het vakje bij de treintafel waar de IB wel in past. Ik vraag me overigens wel af of de upgrade naar een apparaat met kleurenscherm zinvol was, plaatjes in zwart wit begrijp ik ook en lezen is geen probleem op de oudere IB2. Dit gevoel is des te sterker nu ik er achter ben gekomen dat de IB3 eigenlijk premature is uitgebracht, dat wil zeggen de software is gewoon niet af en goed door getest.
De IB3 kan ook, als je dat fijn vindt, verbinden met diverse mobile apparaten, heb dat even getest maar vind bediening met enkel zo'n touchscreen niet fijn en dan moet je zo'n ipad ook weer ergens op de baan neerleggen.
Ik kan me ook voorstellen dat jij en anderen daar hele andere keuzes maken. Het is natuurlijk altijd makkelijker om je eigen redenen te volgen dan die van een ander ...
Groeten,
Wim
-
Helemaal gelijk Dirk 👍🏻
-
Ik heb geen last van probleem, maar jou probleem van wisselstraat maken, dat weet ik helaas niet.
De IB3 werkt goed samen met iTrain, ik gebruik ook met Z21 regelaar met IB3.
Misschien ff alles opnieuw fabrikant instellen en dan update naar 1.2 en weer proberen?
-
Tom, eind van de middag ben ik lekker naar buiten geweest, appeltaart met slagroom gegeten en een biertje erbij op het terras, wees gerust, ik ben een gelukkig mens, hoop jij ook 😉
Groet,
Wim
-
Hoi Arno, bedankt voor je advies.
Ik heb inderdaad nu alles teruggezet naar fabriek instellingen en opnieuw de 1.2 software versie geladen zoals jij voorstelt.
Het apparaat is nu weer stabiel bij het invoeren van diverse lokomotiven met diverse functies en het rijden. De wisselstraten ga ik binnenkort weer naar kijken.
Ik wil nog contact zoeken met Uhlenbrock, ik zou zo graag de database willen vullen via de pc en hoop dat dat op een of andere manier kan.
Groeten,
Wim
-
Ik wil nog contact zoeken met Uhlenbrock, ik zou zo graag de database willen vullen via de pc en hoop dat dat op een of andere manier kan.
Nog niet, da's voer voor de grote najaars-update ;)
Grtzz,
Karst
-
Dank je voor de info Karst.
Goed te horen dat het wel in de planning is maar jammer dat het nog even duurt...
Zal dan toch maar beginnen met het overzetten van alles wat nu in de IB2 staat.
Groeten,
Wim
-
Hallo allemaal, ik zit met een issue rond de bezetmelders op de S88-bus bij de nieuwe Intellibox 3. Net nieuw gekocht.
Ik kom uit een situatie waar ik een IB1 had, met Koploper en Windows XP, en voor de bezetmelding heb ik de printplaten van Huib Maaskant. Werkte al jaren goed en praatte met elkaar.
Windows XP en seriële kabels is allemaal wat passé, dus op de nieuwe baan op een blitsere laptop begonnen en de nieuwe Intellibox 3 gekocht.
Handmatig rijdt de trein wel, maar zodra ik ook maar één BMD-16 bezetmelder aansluit (UTP kabel op de S88 UTP poort) zie je gelijk dat een rijdende trein in snelheid wegzakt, maar het echte effect is dat helemaal niks meer luistert. Trein doet niks meer uit op de draaiknop van de IB3. Zodra ik de UTP van de bezetmelder er weer uit trek rijdt het direct weer zoals het hoort.
Iets bijt elkaar, terwijl de printjes van Huib Maaskant jaren lang prima gingen op de IB1. Het Led lampje ervan brand ook gewoon wel. Treinbesturing via een PC speelt nog geen rol in deze situatie, die is voor de zekerheid afgekoppeld om dingen uit te sluiten.
Wie heeft raad (ben geen groot electrotechnicus, dus Jip en Janneke taal alsjeblieft.
Alvast bedankt voor alle wijsheden !
-
Ik ben dit topic ooit begonnen omdat ik al vele jaren Uhlenbrock fan ben en enthousiast was over de lancering van een nieuwe centrale. Heb hele goede ervaringen met zowel IB I als de IB II. Maar nu lijkt het erop dat Uhlenbrock de software niet goed voor elkaar heeft. Ik heb besloten nog een tijdje te wachten met aanschaf tot de boel stabiel is. En zo lang dat niet gebeurt, blijf ik veilig mijn IB II gebruiken. Tot op heden alleen maar goede ervaringen mee, dus dat is sowieso geen straf.