BeneluxSpoor.net forum

Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: Dennis op 02 June 2008, 22:00:33

Titel: Draaistellen warme stoof philotrain
Bericht door: Dennis op 02 June 2008, 22:00:33
Op Houten sprak ik met Ivo over de draaistellen van de Philo warmestoof.

Ivo,

moeten er nu de standaard Roco blokkendoosdraaistellen onder?

Maar wat ik mij afvraag;

Hoe kan het dat philotrain de verkeerde draaistellen monteerd?

Gr,
Dennis
Titel: Re: Draaistellen warme stoof philotrain
Bericht door: Ivo tB op 02 June 2008, 22:15:09
Beste Dennis,

Verkeerde draaistellen: kosten ook bij Philotrain.

Kijk maar eens op foto's van de stoof in het boek elektrische treinen en de verschillende materieelboeken van de elektrische lokomotieven en je zult de blokkendoos draaistellen herkennen. Ik heb er gewoon loopdraaistellen onder gezet die je kunt krijgen bij spoorcuriosa, maar inmiddels ook weer kunt bestellen bij Roco.

Overigens gaat het wel vaker mis met handelsdraaistellen onder Philo modellen. Ik weet het niet 100% zeker of het Philotrain fout is of dat er in de bouwdozen die via Molekamp worden verkocht fouten zitten. Ik ben in elk geval heel blij met Molekamp, want anders had ik een groot aantal modellen nooit in kitvorm gehad, zoals de ovaalramers.

Maar een overzicht volgens mij:

De 6 deurs D en de ovaalramers hebben correcte draaistellen (van gegoten messing, dus dat vraagt wel veel aandacht bij de bouw en levert makkelijk kortsluiting op.

De C12c staat op foute draaistellen. Die zijn iets anders, maar horen te lijken op die van de ovaalramers (kijk vooral in het boek stalen rijtuigen van Van Wijck Jurriaanse en de artikelen in Spoorwegjournaal). De bijgeleverde zijn duitse zwanenhalsdraaistellen met een schuine zwanenhals

De AB 7521 heeft op plan D lijkende draaistellen, maar daar zit zeker geen dynamo op en ook heeft dat draaistel glijlagers. Philotrain leverde de gewone plan D met rollagers. Dat wordt dus ombouwen. Zie een draadje van mij (de bouwkunsten van Ivo of zoiets).

De HSM post staat op mooie engelse draaistellen (ook helemaal van messing)

De verschillende coupƩrijtuigen van Philotrain staan over het algemeen op pruisische draaistellen van Fleischmann. De nederlandse wijken daarvan af, maar dat heb ik maar zo gelaten. Perl modell levert ook pruisische draaistellen in messing die iets beter lijken, maar ook niet helemaal kloppen.

De 4 deurs D heeft op verschillende draaistellen gestaan. Op pruisische en op aangepaste draaistellen. Hier heeft Philotrain weer hele mooie messing versies van gemaakt, die uitstekend kloppen.

In het algemeen kun je dus stellen dat Philotrain hele mooie rijtuigen maakt, die ook nog zijn te superen. Dat geldt voor de draaistellen, maar ook voor de koppen, waar op de stalen rijtuigen meestal niet de juiste sluitseinijzers op zitten en ook niet altijd op de goede plek. Moraal: foto's zoeken en kijken, kijken, kijken :)

mvg,
Ivo

Titel: Re: Draaistellen warme stoof philotrain
Bericht door: Ivo tB op 04 June 2008, 00:11:05
Dennis,

Kennelijk weinig mensen die zich hiermee bezig houden. Die draaistellen zitten toch maar zwart onzichtbaar onder de bakken ;)

Ivo
Titel: Re: Draaistellen warme stoof philotrain
Bericht door: Dennis op 04 June 2008, 20:32:24
Gek eigenlijk!
Als er een nieuw model uitkomt en er klopt een lijntje niet dan is de wereld te klein ;D

Ivo,

Ik duik de komende tijd maar even inn de boeken denk ;D

Gr,
Dennis
Titel: Re: Draaistellen warme stoof philotrain
Bericht door: Dennis op 05 June 2008, 21:43:31
Ivo,

laat molekamp de kit`s dan opnieuw etsen ofzo?

Gr,
Dennis
Titel: Re: Draaistellen warme stoof philotrain
Bericht door: Ivo tB op 05 June 2008, 22:06:50
Dennis,

Dat weet ik niet. Het wordt wel gezegd, maar ik weet dat niet zeker. Ik weet dat Philotrain tijdens hun eigen productie heel streng is op de kwaliteit van hun etsplaten. Ik heb wel eens 3 door hun afgekeurde etsplaten gekocht van de kap van de NS 9500, waaruit je nog wel een hele kunt halen. Ik hoor hier en daar wel eens van anderen dat zij dat ook wel gedaan hebben. Ik heb bij sommige kits via Molekamp wel eens de indruk dat het gaat om afgekeurde etsplaten. Met name zie je dat bij rijtuigen met zijwanden met klinknagels. Of de klinknagels zijn er vrijwel afgeetst of de wanden worden wel erg dun en staan soms hol. Met beleid is daar wel een goed model van te maken, maar beter is een model van een goedgekeurde etsplaat. Dat afkeuren van etsplaten kent natuurlijk gradaties: van net niet goed genoeg tot onderdelen die niet meer bruikbaar zijn.

Maar nogmaals het zou ook goed kunnen dat er opnieuw etsplaten zijn gemaakt. In elk geval ben ik nog steeds heel blij dat Molekamp deze kits (opnieuw) heeft uitgebracht. Deze dragen veel bij aan mijn verzameling.

mvg,
Ivo
Titel: Re: Draaistellen warme stoof philotrain
Bericht door: Dennis op 05 June 2008, 22:13:09
Ik zal ook eens kijken.
Mede op jouw aanraden begin ik met het kopen van kit`s.
De Dutzrail 400 is al besteld ;D

Nu alleen nog een basis cursus solderen ;D

Gr
Titel: Re: Draaistellen warme stoof philotrain
Bericht door: Dennis op 16 June 2008, 15:34:37
Ik koet zeggen, kleine aanpassing groot plezier ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0162.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0162.jpg)

Op onderstaande foto zie je duidelijk verschil;
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0154.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0154.jpg)
Ik vindt het een stuk beter!

Ivo,
Bedankt voor de tip.

Gr,
Dennis