BeneluxSpoor.net forum
Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: Esperopt op 02 June 2008, 01:27:57
-
Ik ben in het bezit van een viertal groene Roco bolkoprijtuigen. Nu heb ik een tijdje terug 5 blauwe bolkoprijtuigen (werd mij verteldt) gekocht met vishaak.
Op de site van Marco zie ik alleen de blauwe bolkop zonder vishaak. Heeft Roco de blauwe met vishaak echt gemaakt? Kan ik makkelijk het verschil zien met een plan D?
Voor de verkoop is het nl wel handig om zeker te weten wat voor rijtuig het is ;).
-
Wel handig als je even de nummers geeft. Ik denk dat je gewoon met een stel Plan D wagens zit opgescheept...
-
Was ik al bang voor, die D uitvoering. Ga morgen even op zolder kijken. Wil nu niemand wakker maken.
-
Het is vrij simpel:
De drie rijtuigen gekenmerkt als Bolkop zijn dat vanwege het
nummer dat ze dragen.
Realistisch gezien is er geen bolkop, de D's zijn gebaseerd op
de bolkoppen en lijken er dus heel erg op, daar is handig gebruik
van gemaakt. Voor een 'echte' bolkop moet je bij Philo zijn.
De blauwe rijtuigen met/zonder de vignetten zijn, nummertechnisch gezien, allemaal rijtuigen uit de jaren 50, D's dus ..... (de turquoise
waren dat sowieso al .. hehe).
groet,
marco-
-
Nog iets meer:
De bolkoprijtuigen van Roco hebben ook geen dakgoot, maar op de torpedoventilatoren en de waterbakken op het dak na een volledig glad dak.
De enige echte bolkoppen bouw je van Philotrain en misschien met plots van Gerco. De raamindeling van de plan D is namelijk anders dan die van alle 3 de bolkoppen. Er is een C een AB en een ABC. Roco heeft de AB en de C gemaakt. De AB lijkt enigzins, maar de C mist een aantal ramen.
Overigens weet ik het niet zeker maar ik denk dat ze blauw met vignet niet gehaald hebben. Blauw zonder wel.
mvg,
Ivo
-
de ab 7710 van roco nr 45317 is ook uitgekomen met ns vignet onder roco nr 44242 en ns nr 51-84 18-40 112-2
-
Bolkop nummers:
AB 7401-7410
ABC 7301-7308
C 7211-7222
En wat minder nà de oorlog...
-
de ab 7710 van roco nr 45317 is ook uitgekomen met ns vignet onder roco nr 44242 en ns nr 51-84 18-40 112-2
Da's geen vooroorlogse Bolkop, maar een plan D. En die hebben idd in de loop van de jaren een vishaak gekregen.
-
klopt, 112-2 was plan d. roco heeft in ieder geval 3 plan D's met ns embleem uitgebracht met computernummers, 112-2, 102-3 en 115-9.
een echte blauwe bolkop van roco is a 6002, nr 44385
-
Dat is een vernummering van 1959. Waar is dit rijtuig nu? Volgens "De stalen getrokken rijtuigen der Nederlandse Spoorwegen" is het door de SGB geclaimd in 1979?
-
Ging om de voormalige AB 7401. Was van de VSM, heeft in 1980 nog gereden maar is in 1984 gesloopt. ZIe deze link op de site van Gerard van der Weerd: http://www.seinarm.nl/Staal/Bolkoprijtuigen/tabid/134/Default.aspx (http://www.seinarm.nl/Staal/Bolkoprijtuigen/tabid/134/Default.aspx)
Grn, WT
-
Frappant, bijschrift van de foto luid:
De fraai opgeknapte VSM AB 7401.
Zwolle, 6 september 1980. (foto Gerard van de Weerd)
Heeft er dus nog maar 4 jaar van mogen genieten...
-
De bolkop rijtuigen hebben zover ik weet nooit vignetten gehad.
Ze hebben tot begin 70èr jaren gereden, maar ik heb nooit een foto gezien met vignet.
Maar plaats eens een foto, iemand kan natuurlijk zelf aan het stickeren zijn geweest ;D
Gr,
Dennis
-
De A 6001 en A 6002 van resp. VSM (als AB 7401 met deels onjuiste klasseborden e in lichte groene VSM kleur) en SGB (bestemd voor de Nrd Beveland Expres tezamen met de mB 51) waren destijds toe aan een zeer noodzakelijke revisie, anders zouden ze niet door de NS C-keuring komen. De daarvoor benodigde harde guldens konden echter beter worden besteed. Dus restte slechts sloop want in Nederland was geen enkele andere museale/toeristische organisatie bij machte zulks op te brengen dan wel geïnteressseerd.
De Roco A9b 6001 (A=1e klas, b=slechts bestemd voor binnenlands vervoer, 9 compartimenten) cq Ad9ü 7401 en ABd9ü 7401 (d=doorgangsrijtuig met vouwbalgen, ü=übergang = hekjes om koppeling met rijtuigen/wagens zonder vouwbalgen mogelijk te maken) zijn destijds (1989) door mij aan de heer HJ Avis van de firma Reijne voorgesteld op basis van een C/Bd9ü 7800. Niet consequent kwam ipv de ü ook de Nederlandse u voor.
Zie
www.spoorinfo.nl/images/de_uuuuu.jpg
(http://www.spoorinfo.nl/de_uuuuu.jpg)
Modelspotter
-
Heb de nrs gevonden:
44284
44242
44242
44244
44243
44243
Ahum, dit zijn dus geen bolkoppen maar gewone D's? Misschien verstandig dat ene Adriaan voorlopig het Noorden des lands even links laat liggen ;D.
Is mijn eigen schuld, had ik me maar beter moeten informeren.
-
bij nsinmodel kun je precies zien welke ns rijtuigen roco ooit heeft uitgebracht, met roco nummer en ns nummer. handig bij aankoop
-
Kijk je op DEZE (http://www.xs4all.nl/~repa/menu/index2.html) site bij rijtuigen -> bolkoppen dan zie je dat Roco maar drie bolkopvarianten heeft gemaakt waaronder 1 blauw exemplaar.
Groet Stephan.
-
klopt, maar op de site lijkt me niet volledig. ik heb een plan w van roco met 21 37 515-7 die niet in de lijst staat, en wel bij nsinmodel wordt genoemd.
Overigens de enige blauwe bolkop, die met a 6002, zie best vaak op beurzen en marktplaats.
-
Nee, er staan veel nieuwere modellen niet op, maar voor de bolkoppen klopt hij.
De blauwe bolkop zie je inderdaad regelmatig liggen, is ook niet zo prijzig als de groene.