BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Jean op 28 May 2025, 14:13:50
-
Beste spoorders,
Kan iemand de weg wijzen hoe bij een Lokpilot 4.0 de rangeersnelheid (F3) UIT te zetten.
Het stoort mij meer dan me lief is.
Mijn dank alvast.
Groeten,
Jean
-
CV31 = 16, CV32 = 2
----------------------
CV428 = 0
CV444 = 0
-
Gewoon F3 nog een keer indrukken ::)
1x is aan, 2e keer is gewoon weer uit.
En anders je functiemapping aanpassen en F3 voor een andere functie gebruiken.
-
Alle functietoetsen met uitzondering van F0 zijn toggle switches. Eenmaal drukken is aan, nog een keer drukken is uit, volgende keer drukken is weer aan enzovoort ad infinitum.
Dus indien je de rangeergang aanzet met F3, zet je hem daarmee ook weer uit. Simpeler kan het niet denk ik dan. En indien dat bij jou niet zo werkt dan is er iets goed fout.
-
F0 is ook een toggelswitch hoor. Indrukken is aan, nog een keer indrukken is weer uit.
Hoe wil je anders de frontseinen aan/uitzetten?
-
Het is niet erg duidelijk wat Jean bedoelt. Werkt het niet met F3 dan is er iets mis met de mapping. Werkt het wel met F3 maar is het de bedoeling dat de rangeergang definitief uit moet dan is wat VAM65 schrijft de oplossing.
-
of het toggles zijn of niet bepaal je zelf bij de programmatie. Er is wel een standaard voorzien van de fabrikant maar simpel aanpasbaar
-
Het is niet erg duidelijk wat Jean bedoelt. Werkt het niet met F3 dan is er iets mis met de mapping. Werkt het wel met F3 maar is het de bedoeling dat de rangeergang definitief uit moet dan is wat VAM65 schrijft de oplossing.
Maar even wachten wat nu echt het probleem is bij Jean.
Maar als je de rangeergang niet wilt gebruiken gewoon F3 niet indrukken. Meest simpele oplossing zonder iets te moeten aanpassingen aan je instellingen.
-
Modelspoorders,
Waar ik naar op zoek was, was het antwoord van VAM65. Mijn dank daarvoor.
Het uitzetten van de F3 knop als rangeerfunctie, was mogelijk een betere formulering geweest.
Het advies van het indrukken van de F3 knop vond ik wel grappig. :laugh:
Groet,
Jean
-
Wel een juist antwoord ;D Alle gekheid, het zou mij totaal niet storen.... gewoon F3 mijden, is er niks aan de hand.
-
Inderdaad Ronald. Typisch gevalletje probleem wat er niet is ;D
Of van F3 afblijven of ommappen naar een andere functie.
Al mijn decoders hebben onder F3 de rangeerstand. Maar gebruik dat eigenlijk maar zelden. En blijf ik gewoon van F3 af 8)
Maar goed als Jean er blij mee is dat het op een andere manier opgelost is, prima. Ieder zijn meug.