BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Lobomotion69 op 04 May 2025, 03:48:42
-
Wie heeft er ervaringen met de Piko SmartControl centrale en de handbediening. Eventueel het product uit de startsets.
De zoekfunctie van het forum lijkt weer niet te werken dus ik kan geen bestaande topics vinden.
-
Tsja, wat wil je weten? Ik vind het een prima ding.
-
Wie heeft er ervaringen met de Piko SmartControl centrale en de handbediening. Eventueel het product uit de startsets.
Daar kan ik je niet mee helpen. gebruik alleen de MultiMaus van Roco
De zoekfunctie van het forum lijkt weer niet te werken dus ik kan geen bestaande topics vinden.
Hoezo weer niet? Zo als inmiddels wel bekend is die al heel lang uitgeschakeld omdat die niet (goed) werkte. Geduld hebben tot de nieuwe site online gaat.
Tot die tijd gebruik maken van Google. En dan aangegeven dat je specifiek op beneluxspoor wilt zoeken.
Dat doe je zo: Smartcontrol site:beneluxspoor.net
Dan krijg je alleen de hits van ons forum
-
De vraag is, welke versie je bedoeld:
- De door ESU geproduceerde op basis van ESU's handregelaar Mobile-Control II
- De door Uhlenbrock geproduceerde op basis van de Daisy-II ( SmartControl-Light )
- De meest recente eigenontwikkeling van Piko ( SmartControl WLAN )
Grtzz,
Karst
-
Optie 3, de meest recente. Denk dat de andere twee opties niet in startsets te vinden zijn.
-
De zoekfunctie van het forum lijkt weer niet te werken dus ik kan geen bestaande topics vinden.
De zoekfunctie werkt inmiddels juist weer goed, via google. In de zoekbalk staat al ingevuld dat er alleen op deze site gezocht moet worden. Dat moet je laten staan, en daarachter vul je in waar je naar zoekt. Werkt goed, net geprobeerd.
-
....Denk dat de andere twee opties niet in startsets te vinden zijn....
Momenteel niet meer. Misschien nog hier en daar optie 2. Maar Piko heeft alle 3 in startsets geleverd.
Optie 2 is naar mijn mening de meest bruikbare van de 3 omdat het in principe een LocoNet centrale en -handregelaar is. Altijd weer te gebruiken en uit te breiden aan/met andere hardware.
Optie 1 en 2 zijn Piko specifieke "eiland-oplossingen" die buiten het DCC protocol met geen enkele andere hardware compatibel zijn.
Als je genoeg hebt aan 16 Loks en en 64 wissels, dan werkt het SmartControl WLAN wel voor je. Let wel, je kunt er geen computer besturing mee doen. Piko houdt het protocol voor zichzelf en implementeert geen van de gangbare protocollen.
Grtzz,
Karst
-
OK, dat is nuttige informatie. 16 Loks zou voor mij voldoende moeten zijn maar 64 wissels is absoluut te weinig. En geen computerbesturing doet voor mij de deur dicht. Niet bruikbaar dus.
Dan maar op zoek naar optie 2 of een andere Loconet oplossing.