BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: ton! op 02 January 2025, 15:30:02
-
Als een herintreder om zomaar te zeggen na dik 30jaar, ben ik nu mijn baan weer aan het opbouwen.
Nu wil ik los om alles heen een paradebaan maken waar ik onafhankelijk van de rest van de sporen een 2 tal treinen continu
laten rond rijden en een bloksysteem daarvoor maken.
Nu ben ik een analfabeet op electronica daarom wil ik mn baan gewoon analoog houden. dus ook een analoog bloksysteem.
Nu heb ik een aantal bouwsetjes van de H-tronic blokmodules aangeschaft, oftewel een sprong in het duister daar ik nog nooit zelf met
printplaatjes ed, heb gewerkt , maar er moet voor alles een eerste keer zijn.
Maar nu heb ik een vraag, hoe sluit ik ze op de rails aan zodat het zich zelf regelt met zodra er een blok vrij komt.
moet ik die modules onderling door verbinden ed
Ik wil begingen met 3 blokken.
Graag tips en dergelijke hier voor of evt pasklare oplossing. Wie kan mij hierbij helpen.
En voor de duidelijkheid ik heb geen interesse om over te gaan op digitaal.
Ton
-
Als tip in het vervolg kan ik geven, dit moet je uitdokteren voordat je dingen koop. De handleiding op conrad was een datasheet van een diode, dus ik googlede een handleiding.
Heb je die al bekeken? Op pagina 21 staat een aansluitschema.
http://www.h-tronic.com/Presse/download/212716_BLockstellenmodul_manual_web.pdf (http://www.h-tronic.com/Presse/download/212716_BLockstellenmodul_manual_web.pdf)
Mvg,
Bas
-
Bas ,
Ja, klopt heb ik ook gedaan, die handleiding heb ik in het Nederlands,
De info die ik zoek is moet ik de modules onderling verbinden of niet, en dan evt hoe, dat kan ik niet uit deze beschrijving halen, en ook na div zoek opdrachten nergens terug gevonden.
Ik had verwacht dat dit ook in de beschrijving terug te vinden was, als je meerdere blokken maak.
Zoals ik al schreef dit is nieuw voor me dus extra info van iemand die het eventueel wel weet of evt zelfs deze modules heb ,
Zou mij dat zeer zeker helpen zodat ik niet iets fout doet en bv korstsluiting maak en de modules verpest.
Mvg Ton
-
Als ik het schema bekijk, is dit een sturing voor een blok.
Hierbij wordt het sein bediend, en ook het spoor spanningsloos gemaakt voor de trein.
De bediening staat getekend als twee drukknoppen "rood" en "groen" op een bedienpaneel, maar dan ben je dus niet automatisch aan het rijden.
Deze knoppen kun je vervangen door bijvoorbeeld reedcontacten in het spoor, en een magneetje onder de trein (laatste wagen).
Als je het reedcontact achter het sein monteert, en deze aansluit op de knop "rood" zal het sein netjes achter de trein op rood gaan.
sluit je dit reedcontact ook aan op het voorgaande blokmodule knop "groen" zal daar het sein weer op groen gaan.
Teken het eens uit voor jezelf, dan begrijp je ook hoe dit zal werken.
Groeten Arjen
-
Hallo Arjen.
Nu is het me meer duidelijk geworden, ik ga hier eens mee aan de slag en kijken hoe ver ik kom.
Bedankt voor je reactie
gr Ton