BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Hollandserhbfan op 05 September 2024, 11:47:18
-
Hoi Allemaal,
Ik heb niet de hele waslijst doorgelezen met Alle onderwerpen in dit deel van het forum. Dus het kan zijn dat mijn vraag al ooit behandeld is. Maar goed dat risico neem ik dan maar ;D.
Mijn vraag: Als voorbeeld: ik heb nog geen lok op het oog, het gaat erom of wat ik wil, ook zal kunnen werken.
Ik neem een digitale lok. Als voorbeeld krijgt hij digitaal adres 1. In deze lok past helaas geen geluidsdecoder. Ik neem een geluidsdecoder met adres 2.
Kan ik de geluidsdecoder nu ergens achter de baan aansluiten op het digitaal systeem en deze geluidsdecoder voorzien van het geluid, bestemd voor lok met adres 1.
Dan de clou: Kan ik door middel van de dubbeltraktie-functie in mijn LENZ systeem, Lok 1 en geluidsdecoder 2 samenvoegen als zgn. dubbeltraktie, zodanig dat het geluid ook min of zelfs meer synchroon loopt met de rijbewegingen en snelheid van lok adres 1?
Heeft iemand dat al ooit uitgeprobeerd?
Alvast dank.
Groet Aad
-
je moet de motor uitgang van de geluids decoder wel belasten.
-
Dubbeltractie lijkt me niet nodig. Je kunt beide decoders hetzelfde adres geven.
Waar ga je de luidspreker plaatsen? Als de loc ver van de locatie van de luidspreker is krijg je volgens mij een vreemd effect.
-
Ik deed dit in 2000 al op Metusa Junction met locs voorzien van een decoder en een sounddecoder naast de baan. Signaal naar een mengpaneeltje en dan naar versterker. Allemaal mooi maar omslachtig ;)
-
Met een microdecoder gecombineerd met een losse micro-soundmodule, kunnen ook (erg) kleine locs goed voorzien worden van geluid. Dat lijkt me bijna een makkelijker oplossing zonder rare effecten dat het geluid totaal ergens anders is dan de loc zelf.
Als er echt helemaal geen ruimte zou zijn, is het wellicht een idee om de loc te koppelen aan een vast gesloten wagentje met meer ruimte. Daar past dan de hele decoder met speaker in, en dan blijft het geluid bij de loc.
-
maar een klein baantje met een grote sub onder de baan is zeer goed voor het betere diesel geluid.
-
Hallo Allen,
Fijn dat jullie allemaal zo reageren, voordeel van het forum lid zijn, dank.
Ja, dat punt van de "plaats van het geluid" had ik ook al bedacht en een sound decoder is ook geen Grote HiFi (kent iemand die nog ;) ) installatie. Maar goed ik ga het gewoon eens proberen. Het is maar voor een kleine baan, vergelijkbaar met mijn huidige ÖBB Guttenbrunn baan.
Bedenk nu ineens (maar is wel heel erg creabea misschien ::)) ik kan achter de baan-achtergrond een grotere lok met die decoder synchroon mee laten rijden op een stuk rails. Deze lok kan kaal zijn zonder kap met de decoder erop. Als ik beide decoders gelijk afstel, rijden beide loks (ongeveer) gelijk op en is het geluid op de juiste plek... maar ja, wel wat Ronald ook al zei, iets met nogal omslachtig, maar stel dat dit werkt. Dan is het wel weer eens een keer wat helemaal anders, toch.
Ik ga het eens bekijken. Voorlopig rijden op beide aanwezige baantjes gewoon echte soundloks, maar mijn derde baantje zou H0e DB smalspoor kunnen worden en in die V51 van BEMO... past daar geluid in?
Groet Aad
-
Otto Schouwstra gebruikte iets soortgelijks destijds ook voor zijn turf diorama. 1 (grote) sub speaker voor het diesel geluid. Ivm de kleine baan wekte dat een goede indruk van een werkende dieselloc.
Groeten,
Rogier
-
ik kan achter de baan-achtergrond een grotere lok met die decoder synchroon mee laten rijden op een stuk rails.
Dan kun je mogelijk beter een motortje pakken, dat een spindel laten aandrijven, die de sub-woofer verdraait synchroon met het op de voorgrond rijdende locje.
Je zou dan ook nog de achtergrond sound-decoder kunnen gebruiken om de rail van spanning te voorzien: geen 2e decoder nodig, geen gedoe met een (te) kleine loc.
Dus 1 decoder voor 2 motortjes. Wel netjes op elkaar afstemmen.
-
Dag Martin,
Ja zou ook nog kunnen. ook een idee. Dank voor al jullie reactie. Wellicht maar kijken of de BEMO V51 een lokdecoder in zich kan hebben qua plaats.
Groet Aad
-
Kan je niet een (kleine) speaker voor de hoge tonen in de loc monteren, en een subwoofer (waarvan de plaats van het geluid minder belangrijk is) onder de baan?
-
Op Youtube staat een filmpje van de ombouw van een Bemo V51 met LEDs en geluid.
https://www.youtube.com/watch?v=qRfUr_YMRAs (https://www.youtube.com/watch?v=qRfUr_YMRAs)
Dus het kan, maar vergt wel een flinke ombouw gezien het metalen binnenwerk.
-
Hier een uitleg hoe het kan: https://lancemindheim.com/about-us/wireless-headphone-sound/ (https://lancemindheim.com/about-us/wireless-headphone-sound/)
-
Hoi,
Er zijn van ESU LokSound functie decoders. Helemaal geen motor nodig of aparte loc nodig (y)
Mvg,
Robert