BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Peter van B op 01 September 2024, 20:15:45
-
Hallo,
Dit weekend de nieuwe Yamorc YD 7010 geïnstalleerd. Ik ben er tot nu toe erg blij mee, voor een beginner in de digitale wereld is het erg gebruiksvriendelijk , makkelijk de software te installeren en werkt het meteen goed. Multimaus inpluggen , trein programmeren en we kunnen al handmatig rijden. De wissels via de YD 8116 geconfigureerd en werken feilloos met de mp1. De YD 6016 ES-CS bezetmelders geven netjes aan in welk blok de trein rijd , mooi te volgen in de S88 bus monitor.
Echter ik heb 1 dubbele Engelse wissel en die weet ik niet hoe te configureren. Iemand die dit weet en het aan mij kan uitleggen ?
Groeten,
Peter
-
Dubbele Engelse wissel?
Heb je foto?
-
Het is een roco 42451
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/IMG-0002-66d4b6b9cced0.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/IMG-0002-66d4b6b9cced0.jpg)
-
Dit heet officieel een Baeseler wissel. Maar werkt op dezelfde manier als een heel Engels wissel.
Waar je aan moet denken: de keuze tussen de twee takken rechts maak je met de tongen links, en de takken links kies je met de tongen rechts.
Geldt ook voor de puntstukken als je die wil polariseren.
-
Om de vraag "Echter ik heb 1 dubbele Engelse wissel en die weet ik niet hoe te configureren. Iemand die dit weet en het aan mij kan uitleggen ?" concreet te kunnen beantwoorden, moeten we weten hoe je dat ding aanstuurt. En ik heb het niet over elektronica maar het 'ding' of 'programma' die de wissel daadwerkelijk doet aansturen. Want dat is degene die configuraties nodig gaat hebben, en wellicht moet er ook iets in de YD8116 gebeuren. Maar alles op zijn tijd.
Dus tegenvraag: Hoe gooi je je wissels om? LW150? Multimaus? iTrain? Rocrail? YD terugmelder?
Mvg,
Bas
-
Bas, ik dwaal niet af, maar geef gewoon een waarschuwing omdat ik heb meegemaakt dat mensen de aansturingen van de tongen verkeerdom hadden zitten.
Peter heeft de gewone wissels al werkend. Deze Baeseler kun je beschouwen als twee in elkaar geschoven wissels, dus verder niks bijzonders, gewoon op dezelfde manier doen.
-
Dus tegenvraag: Hoe gooi je je wissels om? LW150? Multimaus? iTrain? Rocrail? YD terugmelder?
.....eeh Bas, volgens mij lees je ergens overheen :
De wissels via de YD 8116 geconfigureerd en werken feilloos met de mp1.
-
Nee Martin ik lees nergens over heen >:(. Jij snapt het niet. De YD8116 is 'slechts' een schakeldecoder, die kan niet autonoom iets gaan doen. Er moet iets zijn wat hem vertelt wat hij moet doen (en dat is niet de centrale, want die doet ook niks autonoom en is niks meer dan een doorgeefluik). En dat ding is niet vermeld in dit draadje en dat is wel het ding wat geconfigureerd moet worden.
Ik vraag naar dat stukje elektronica wat de schakelopdrachten geeft. En gezien er bezetmelders voor bij zijn gekomen, zal het antwoord op de vraag van de TS waarschijnlijk te maken hebben met het configuren van zijn computer programma. Maar alleen de TS kan hier uitsluitsel over geven.
Bas
-
Bas, nou maak jij het ingewikkelder dan nodig is. Wat er voor besturing voor zit doet er niet toe want dat heeft Peter bij gewone wissels al werkend. Dit kun je beschouwen als twee wissels, dus ook zo configureren.
-
Zoals al gezegd alles op zijn tijd , ik ben rustig aan alles aan het uitzoeken en dat doe ik stapje voor stapje en wil eerst het een begrijpen voor ik aan het volgende begin. Dus vandaar nu eerst de YD 7010 met bezetmelders en schakeldecoders aangesloten. Het wordt de bedoeling om in de volgende stap naar volledig automatisch rijden Itrain te gaan gebruiken , maar dat heb ik dus nog niet.
Voor nu zou ik dus graag willen weten hoe dit type wissel in de YD 8116 moet worden geconfigureerd ?
Is het gewoon zo simpel als Klaas zegt ; als twee losse wissels ? Zo ja moeten het dan linkse of rechtse zijn of is dat dan weer afhankelijk van hoe ze in de baan liggen ?
En dan nog een vraagje; met de Multimaus kan je toch alleen maar magneetspoelen schakelen en
geen mp1’s ?
-
Voor nu zou ik dus graag willen weten hoe dit type wissel in de YD 8116 moet worden geconfigureerd ?
Als twee wissels. Meer kan een decoder ook niet, het is aan jou de beide wissels met de 4 knoppen van je keyboard op de centrale zodanig te schakelen dat je de gewenste rijweg hebt.
-
Als twee wissels. Meer kan een decoder ook niet, het is aan jou de beide wissels met de 4 knoppen van je keyboard op de centrale zodanig te schakelen dat je de gewenste rijweg hebt.
Zo is het. Althans op dit moment. Ik zal eens gaan nadenken of ik een Pre-Def voor een engelsman kan maken. :)
Grtzz,
Karst
-
Hoi,
Geen woorden maar daden ;D
De definitie:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Device-66d5adab66822.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Device-66d5adab66822.png)
Het selecteren:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Select-66d5adab5ef04.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Select-66d5adab5ef04.png)
Z21 App definitie:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Z21-Definition-66d5adab286bc.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Z21-Definition-66d5adab286bc.jpg)
Z21 App bedienen:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Z21-Panel-66d5adab32be7.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Z21-Panel-66d5adab32be7.jpg)
Alles in de volgende Release / Build :)
Overigens... Je kunt het nu ook al konfigureren. Daartoe in de YD8116 twee wissels definieren met opeenvolgende adressen ( links/rechts maakt niet uit ) dan in de Z21 App de bijbehorende wisselstanden "aanvinken". Maar is natuurlijk niet zo mooi als bovenstaand ;)
Grtzz,
Karst
-
Tuut tuut dat is snel , wat een service (y)
Ik ga het instellen met twee wissels, werk overigens niet met de z 21 app , laat het straks gewoon bij Itrain, laptop staat naast het digitale panel bij de baan.
-
....werk overigens niet met de z 21 app , laat het straks gewoon bij Itrain...
U vraagt, wij draaien ;)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-iTrain-66d5b3bc20045.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-iTrain-66d5b3bc20045.png)
Op je MultiMAUS zullen het twee adressen zijn/blijven: het 1e adres voor de ene kruis en het ene afbuigen, het 2e adres voor de twee andere standen. Je hoeft maar steeds 1 knop te bedienen, de decoder doet de rest als dat nodig is.
Grtzz,
Karst
-
Een welgemeend applaus voor Karst voor deze SERVICE (y)
Groeten,
Jelmer
-
In dank aangenomen Jelmer. En heel graag gedaan.
Zo zie je maar weer, dat je als "oude rot" toch nog triviale dingen over het hoofd ziet. Gewoon omdat het zo "gewoon" en vanzelfsprekend voor je is ;)
En dat dan zo'n gebruikers opmerking komt tot zo'n fraaie, elegante uitbreiding van het product komt, vind ik geweldig (y)
Grtzz & thnx,
Karst
-
Bedankt Karst , scheelt mij weer een hoop uitzoek werk straks in Itrain. :)
-
Goed werk. (y)
Er is ook een halve Engelsman met twee aandrijvingen, 2x straight, 1x branche.
(https://imagizer.imageshack.com/v2/1600x1200q70/923/Q05Aa7.jpg) (https://imageshack.com/i/pnQ05Aa7j)
-
Er is ook een halve Engelsman met twee aandrijvingen, 2x straight, 1x branche.
Die opmerking had ik al verwacht ;)
==> is te bedienen met dezelfde instelling als de hele Engelsman.
==> Zou me niet echt veel tijd kosten om er ook zo een te maken:
- Roep de hele Engelsman op,
- Druk op Custom
- Verwijder 1 van de "Branche" aspecten
- Definitie opslaan,
- Klaar !
Dit is dan de uitkomst:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/EKW-Custom-Device-66d5c15ae358e.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/EKW-Custom-Device-66d5c15ae358e.png)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/EKW-Select-66d5c15b138b9.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/EKW-Select-66d5c15b138b9.png)
Grtzz,
Karst
-
;D (y)
En het 3wegwissel Karst, is dat ook iets om op te nemen? Daar wordt de rijweg ook bepaald door de stand van beide motoren.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/3weg-66d6ad1602cf1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/3weg-66d6ad1602cf1.jpg)
Gr, Ben.
-
Yep, klopt :)
Gaan we ook doen (y)
Dank voor de suggestie,
Karst
-
Lightning speed service ;D ;) (y)
-
(y)
en ik was al heel blij met de YD7010.
super gewoon
-
Gaan we ook doen (y)
Voila:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DWW-Select-66d77b4e4eed0.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DWW-Select-66d77b4e4eed0.png)
En de Z21 App definitie:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DWW-Z21-Definition-66d77ca890bf0.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DWW-Z21-Definition-66d77ca890bf0.jpg)
De basis zit er in :)
Grtzz,
Karst
-
Interessant dit 8)
@Karst, die DCCext aspect nummers voor de wissels, zijn dat de defacto standaard waarden die de Z21 gebruikt net als bij seinen, of kan de Z21 geen wissels sturen via DCC ext?
Ik ben ff benieuwd want ik wil graag goeie defaults in Traintastic zetten, zodat je als gebruiker in de meeste gevallen dat niet hoeft aan te passen :)
Om nog een wissel in de mix te gooien, er zijn ook nog engelsmannen met maar 1 aandrijving, die van Fleischmann H0 schakelen tussen kruisend of beide afgebogen.
-
Hoi Reinder,
Helaas niet. De Z21 decoders noch de Z21 App kunnen voor wissels DCCext Aspecten gebruiken.
De aspectnummers heb ik geprobeerd logisch te kiezen.
en dan vooral op basis van de Trigger/Mode toewijzing:
Voor de DKW:
0 is standaard afbuigend,
16 is standaard rechtdoor.
1 is alternatief rechtdoor,
17 is alternatief afbuigend.
Maar eigenlijk is het arbitrair. ;)
Voor de Drieweg is het iets minder arbitrair:
0 is Links afbuigend
1 is Rechts afbuigend
16 en 17 zijn beide Rechtdoor.
Ook hier weer met het oog op bediening via Trigger/Mode ==> op beide adressen is groen rechtdoor en rood resp links- en rechts-afbuigend.
Dit allemaal typend, denk ik dat ik de Engelsman nog ga aanpassen ;)
Grtzz,
Karst
-
Zo,
Is toch nog iets logischer geworden zo:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-2-Antriebe-66d82b59e5d62.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-2-Antriebe-66d82b59e5d62.png)
@Reinder
Ik denk/vrees dat wij de enige fabrikant zijn die ook complexe wissels via DCCext sturen kunnen ;)
Dus neem dit dan maar als defacto standaard voor YaMoRC ;D ;D ;D
Grtzz,
Karst
-
En dan nog de definitie voor de 3-weg-wissel:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/3-Weg-Weiche-2-Antriebe-66d82c15c682e.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/3-Weg-Weiche-2-Antriebe-66d82c15c682e.png)
(opm. de tweede "rechtdoor", aspect 17 heeft geen plaatje bij steady om deze te onderdrukken in de selectie-popup)
Grtzz,
Karst
-
@Karst dit is mooi/logische zo, ik ga hopelijk vanavond de YaMoRC standaard in Traintastic toevoegen :)
Wanneer komt de update voor de YD8116? ;D
-
Defaults toegevoegd, voor 3weg en engelsman ziet het er nu zo uit :) (commit (https://github.com/traintastic/traintastic/commit/5301752ed6eb24d4821830a49ceb3018c02e88dc))
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/Screenshot-20240904-182032-66d889f59929f.png)
-
Wanneer komt de update voor de YD8116? ;D
Duurt nog ff. moet eerst een build maken, die langs het testteam laten lopen. Zodra hij er is, komt het Configuratie-Centrum vanzelf met een melding ;)
Om nog een wissel in de mix te gooien, er zijn ook nog engelsmannen met maar 1 aandrijving, die van Fleischmann H0 schakelen tussen kruisend of beide afgebogen.
Weet ik, maar a) is de aansturing als een gewoon wissel, b) er geen plaatje voor is ( mijn plaatjes kunnen niet dubbel "rond" tonen :P )
Defaults toegevoegd, voor 3weg en engelsman ziet het er nu zo uit :)
Heel fraai ! (y)
Grtzz&thnx,
Karst
-
Karst,
Komt die melding dan op Fb in de Yamorc Kundengruppe of ergens anders ?
-
Hier:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/New-Build-66d8b7cf90850.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/New-Build-66d8b7cf90850.png)
mits natuurlijk je trein-PC aan Internet hangt.
Grtzz,
Karst
-
Oh op die manier :) dank je wel Karst.
-
Kende deze configuratie module nog niet. Maar zie nu dat je die krijgt als je versie 71 van de configuratie software installeert.
Kan je daarvandaan alles configureren.
Netjes en klantvriendelijk (y)
-
Karst, een beetje off-topic maar daar op voortbordurend:
Het zou goed zijn voor gebruikers een soort van change logging te publiceren, ergens in datzelfde configuratie centrum. Gebruikers zien dan ook welke modulen geüpdatet moeten worden. Zeker als straks ook meer nieuwe modulen beschikbaar komen. Natuurlijk is dat weer meer werk voor YaMoRC maar het is wel professioneel.
Zoiets als dit van Esu, een summiere opsomming en vooral niet uitputtend.
5.2.4.
Neue Firmware 5.8.156 für LokSound 5 / LokPilot 5 Neue CV199: Class light Logik Einstellung der Lampenzahl. Phasenverschiebung für Lichteffekte statt Alternatives Phase: Verschiebung des Startzeitpunkts möglich. Sensor1 und Sensor2 können als Analogsensor definiert werden. Dynamische Klangregelung (Experiementell) für Lastabhängigen Sound.
Neue Firmware 1.0.9 für SignalPilot: Unterstützung für Hardware-Revision 2.0
Neue Firmware 0.1.135 für LokProgrammer: Unterstützung für Hardware-Revision V3.7
Soundeditor: Liste der Wave-Samples überarbeitet für schnelleres Arbeiten.
Bugfixes: Abfrage "Änderungen speichern" vor Konvertierung in ein anderes Projekt
Gr, Ben.
-
Hoi,
Ja, is een meer gehoorde vraag.
En ja, stap voor stap komen we er wel. ;)
De eerste stap was de Update-Check, de tweede onder "Info" ( rechtsklik ) is de huidige en laatste versie te zien.
Mooiste zou zijn een What's New onder elk product.
Grtzz,
Karst
-
(y) (y)
-
Ik heb nog wel 1 probleempje. Als ik stop met modelsporen zet ik alles van de spanning af, veiligheid voor alles denk ik maar. Als ik een volgende keer de boel weer aanzet worden alle wissels uit een wisselstraat die op 1 YD8116 zitten omgezet van rechtdoor naar afbuigend. Als ik de poz1 en poz2 omwissel op de YD8116 is dit probleem weg , echter dan klopt het status symbool van de wisselstand niet meer, zowel niet op de Multimaus als op het schakel paneel in de YD7010. Wissels worden gestuurd met de mp1. Hoe is dit op te lossen ?
-
Hoe is dit op te lossen ?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/EKW-Custom-Device-66d5c15ae358e.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/EKW-Custom-Device-66d5c15ae358e.png)
Links onder zie je een schakelaar: Als je die aanzet bij je wissel, zal de wissel in de laatste stand blijven staan en pas omplopen als er weer actief een commando gegeven wordt.
Grtzz,
Karst
-
Bedankt Karst.
Vanmiddag tijd en ga ik dat zo doen. Langzaam worden we steeds wat wijzer (y)
-
Helaas dit lukt ook niet. Als dit is aangezet , op sla (vinkje rechtsonder) en de configuratie afsluit en later weer op start staat ie weer gewoon op uit……. ??? En is het probleem er nog steeds…
-
in dat geval heb je waarschijnlijk nog oude firmware.
even de 8116 updaten.
-
Zojuist twee maal proberen te doen ; “Firmware Update failed ! Programming done. Thank you.
-
Zojuist twee maal proberen te doen ; “Firmware Update failed ! Programming done. Thank you.
YD9100
na vele up-date pogingen, kwam ik erachter dat je de yd9100 nodig hebt om te kunnen updaten.
-
Dat klopt, maar aangezien Peter de module ook kan instellen, ging/ga ik er van uit, dat hij die ook heeft.
-
Ja die heb ik natuurlijk. :)
-
Maak anders maar even een ticket aan bij ons. Dan kunnen we foto's en bestanden uitwisselen.
-
Probeer het vanavond nog een keer. Moet de decoder aangesloten zijn op dcc en spanning als je een update doet ?
-
Nee, juist niet.
Beste is hem helemaal van de baan los te hebben. En direkt aan de YD9100
-
Het is gelukt. Heb eerst alle software opnieuw geïnstalleerd en toen de update gedaan wat toen wel lukte. De wissels schakelen nu niet meer bij het op spanning zetten van de baan.
Bedankt Karst ! (y)
-
waar kan ik die definitie vinden , ik zie alleen bij simple on/off red/green turnout left turn out right
vriendelijke groet
gerard
-
@GerardH,
Welke definitie zoek je? Die van de eerder genoemde Engelse wissels?
Die komen pas bij de eerstvolgende upgrade...
Hoi,
Geen woorden maar daden ;D
De definitie:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Device-66d5adab66822.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Device-66d5adab66822.png)
Het selecteren:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Select-66d5adab5ef04.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Select-66d5adab5ef04.png)
Z21 App definitie:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Z21-Definition-66d5adab286bc.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Z21-Definition-66d5adab286bc.jpg)
Z21 App bedienen:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Z21-Panel-66d5adab32be7.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/DKW-Z21-Panel-66d5adab32be7.jpg)
Alles in de volgende Release / Build :)
Overigens... Je kunt het nu ook al konfigureren. Daartoe in de YD8116 twee wissels definieren met opeenvolgende adressen ( links/rechts maakt niet uit ) dan in de Z21 App de bijbehorende wisselstanden "aanvinken". Maar is natuurlijk niet zo mooi als bovenstaand ;)
Grtzz,
Karst
Groeten,
Bert