BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Sikko op 22 August 2024, 14:12:34

Titel: Rocrail testbaan, hulp nodig met een paar issues.
Bericht door: Sikko op 22 August 2024, 14:12:34
Ik heb een testbaantje gebouwd om mezelf te verdiepen in het geautomatiseerd rijden. Hiervoor gebruik ik Rocrail, in combinatie met een vrijgeschakelde z21 start en een YaMoRC YD6016RB-CS. Het baantje is verdeeld in 7 secties, hierbij is om het simpel te houden een sectie ook gelijk aan een blok in Rocrail, dat ziet er als volgt uit:

(http://i.imgur.com/bigLrpy.jpg) (https://imgur.com/bigLrpy)

De rails is Rocoline met bedding. De wissels worden aangestuurd door een digitale wisselaandrijving van Roco.
Tot zover gaat het goed. Alle apparaten hebben verbinding en ik kan via Rocrail de trein handmatig laten rijden. Wel heb ik een gedoetje met secties waarin de wissels zich bevinden. Als ik de trein er de eerste keer over laat rijden wordt de melder keurig gedetecteerd, echter als ik de melder vervolgens koppel aan het blok in Rocrail, dan wordt de melder niet meer getriggerd als de trein eroverheen rijdt. Dit speelt bij beide wissels, maar alle andere secties werken prima, kan dat te maken hebben met de digitale wisselaandrijving?

Omdat ik er niet uitkom heb ik de secties met de wissels (Blok 3 en Blok 5) voorlopig losgekoppeld van de melder en terug gestoken op de baanspanning. Ook uit het sporenplan van Rocrail heb ik de secties verwijderd en voor de zekerheid ook Rocrail ook opnieuw de rijwegen laten bepalen.

Als ik echter probeer om automatisch te pendelen gaan de eerste twee blokken goed, maar krijg ik telkens de melding dat er een "spooktrein" is gedetecteerd zodra de trein oversteekt naar het derde blok en schakelt de boel af. Wat doe ik verkeerd, moeten er dan meer secties (in/uit) in het  gedetecteerde blok zitten, of ligt het ergens anders aan?

Zit er nu al een paar dagen op te zwoegen, maar kom er niet uit. Ben ook al een keer vanaf nul opnieuw begonnen in Rocrail, maar (gelukkig?) leidde dat tot exact dezelfde uitkomst.
Titel: Re: Rocrail testbaan, hulp nodig met een paar issues.
Bericht door: Hans1963 op 22 August 2024, 22:58:02
een paar opmerkingen over bovenstaande:

-wissels zijn in het algemeen geen onderdeel van een blok. het stoppen in een blok (op de wissel) moet voorkomen worden
-een blok zonder melders kan niet. een trein rijdt van blok naar blok en moet melders tegenkomen om de aankomst in het volgende blok te bepalen.
-de melding "spooktrein" geeft aan dat het programma een onverwachte melder heeft gedetecteerd welke niet behoort tot het doelblok.


Titel: Re: Rocrail testbaan, hulp nodig met een paar issues.
Bericht door: marco op 22 August 2024, 23:40:44
Met punt 1 en 2 ben ik het niet eens uitgaande van het gebruik van Rocrail. Ik heb wissels in een blok liggen, treinen stoppen daar ook op en ik laat treinen rijden van blok naar blok maar heb daar ook secties tussen liggen die niet zodanig als blok gebruikt worden ....

Dan naar de vraagsteller, in de tekening loopt er telkens 1 lijn naar het blok. Klopt het dat je dan ook maar 1 melder per blok gebruikt. In principe kan dat in Rocrail, maar voor stopsecties wordt 2 toch wel als minste gezien. De wissels kun je voeden vanuit een bezetmelder (doe ik ook), je zou dat weer kunnen doen en die sectie in Rocrail niet als blok opnemen. In jouw schema vervallen dan blok 3 en 5. Je verbindt dan in rocrail blok 1 met 4 en 4 met 1, 4 met 2 en 2  met 4  (hetzelfde voor de andere kant 4 met 6 en 7). Vervolgens moet je dan de juiste melders configgen en de juiste volgorde van de bezetmelders instellen en de "enter" en "in" definieren.
Titel: Re: Rocrail testbaan, hulp nodig met een paar issues.
Bericht door: Sikko op 22 August 2024, 23:56:38
Bedankt voor de adviezen dusver. Ik heb de spooktrein-melding inmiddels kunnen achterhalen met de tip van Hans. Op de een of andere manier waren er bij het automatisch bepalen van de rijwegen de verkeerde melders aan de blokken toegevoegd. Dat heb ik handmatig hersteld, en inderdaad twee melders per blok gemaakt, nu rijdt de trein inderdaad keurig van A naar B.

Nu nog uitvogelen ik de stopafstand goed kan inregelen.

Morgen ook maar eens kijken of het lukt om ook een wissel in de detectie te krijgen.
Titel: Re: Rocrail testbaan, hulp nodig met een paar issues.
Bericht door: Hans1963 op 23 August 2024, 00:02:42
nog even wat Rocrail er van zegt, met name het verschil tussen secties en blokken.
zie een blok als een verzameling melders (minimaal één)

https://wiki.rocrail.net/doku.php?id=block-nl (https://wiki.rocrail.net/doku.php?id=block-nl)
Titel: Re: Rocrail testbaan, hulp nodig met een paar issues.
Bericht door: Ton013 op 23 August 2024, 08:40:12
Kijk eens op youtube waar een hele hoop filmpjes van Albert staan waarop een en ander erg goed uitgelegd wordt.
Gewoon zoeken op Rocrail
Titel: Re: Rocrail testbaan, hulp nodig met een paar issues.
Bericht door: Overet op 23 August 2024, 09:00:24
Die prima video's van Albert vind je (ook) hier: https://wiki.rocrail.net/doku.php?id=video-tutorials-nl (https://wiki.rocrail.net/doku.php?id=video-tutorials-nl)

Tom
Titel: Re: Rocrail testbaan, hulp nodig met een paar issues.
Bericht door: Sikko op 23 August 2024, 09:04:26
De genoemde video's staan hier al de hele week aan. Inderdaad erg prettig.  (y)
Titel: Re: Rocrail testbaan, hulp nodig met een paar issues.
Bericht door: Overet op 23 August 2024, 09:26:04
Dan de filmpjes even rustig in volgorde kijken en niet gaan rennen voordat je kan lopen 😉

Tom