BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Coen Burki op 09 May 2008, 22:53:38
-
Beste forumleden,
Heeft iemand of weet iemand waar ik informatie kan vinden omtrent het invoeren in koploper van de seinmodules ( LS-DEC-NS.) van Litfinski i.c.m. 3 lichtseinen van Henckens.
Op onze treinenclub ( Maasbuurtspoor.) hebben we ons afgelopen week met een aantal ervaren Koplopergebruikers over deze zaak gebogen maar zonder het gewenste resultaat, vandaar dit draadje.
Coen Burki.
-
Koploperforum !!
-
Beste R.,
Omdat dit een probleem omtrent een de combinatie Koploper en Littfinski is, ben ik van mening dat dit geen vraag is welke specifiek voor Koploper is maar een algemene vraag, vandaar dat ik deze op dit forum plaats. Ik heb op het Koploperforum gezocht maar hierover geen draadje kunnen ontdekken!
Groet,
Coen Burki.
-
Beste Coen,
Wat betreft de vraag denk ik wel dat het een KPL vraag is want die moet het aansturen.
maar goed........
Ik heb in het verleden met LDT Duits seinstelsel aangestuurd door Koploper gereden. Je moet dan in de Tool Seineigenschappen uitgebreid aanklikken en daar de nodige instellingen in doen. Dat werkte ook goed maar een aantal seinbeelden kon hij niet aan. Daarom ben ik overgestapt naar OM32 wat veel meer mogelijkheden heeft en ook nog eens eenvoudiger is om aan te sluiten. Dan praten we nog niet over de prijs per punt.
Dus het werkt wel en je bent beslist niet de enige die seinen gebruikt
Grtz Rob
-
Coen, ik denk dat het vrij eenvoudig is. Bedien de seindecoder eens alleen met je digitale systeem, en schrijf op een papiertje op welke knopjes je moet drukken om een bepaald seinbeeld te tonen. Deze combinatie van adressen en standen vul je in bij de stand van het seinbeeld in Koploper. En dan moet het werken. Verder moet je binnen koploper de blokken toewijzen aan een sein dus het volgende blok e.d. zolang je dit niet juist gekoppeld hebt zal het juiste beeld ook niet worden getoond.
Mvg
Wim.
-
Moet kunnen hoor.
Deze leek heeft de betreffende decoder ook aan de praat gekregen icm Koploper ;)
-
Beste Forumleden,
Gisteravond zijn de 1e 4 lichtseinen zonder problemen in werking gesteld. Met het doorlopen van het stappenplan van Niels Bakker als reactie op mijn vraag in het koploperforum was dit prima te doen. Een prima hulpmiddel dus!
Een goede tip voor degenen die de seinen nog moeten installeren om dit stappenplan op het koploperforum te bezoeken en af te drukken. Mij heeft het zeer goed geholpen.
Iedereen bedankt voor zijn reactie,
Coen Burki. ;)
-
Waarom bedank je nou alleen Niels Bakker?
Drie dagen eerder had Wim Ros al precies hetzelfde gezegd. Alleen had Wim er veel minder woorden voor nodig. ;)
-
Mooi he zo'n koploperforum. ;D
Gr.
Eric
-
Waarom bedank je nou alleen Niels Bakker?
Drie dagen eerder had Wim Ros al precies hetzelfde gezegd. Alleen had Wim er veel minder woorden voor nodig. ;)
Tja Klaas, dat is niet de eerste keer dat ik in mijn allereerste reactie op een vraag het juiste antwoord geef, en dat dagen later in dit geval 10 dagen later, iemand anders hetzelfde antwoord geeft, en dan met de eeuwige roem gaat strijken.
Maar speciaal voor Coen 10 dagen geleden was je probleem ook al opgelost en was je verteld hoe je het moest aanpakken.
Mvg
Wim.
-
Wim en Klaas,
Als jullie het verhaal van Niels op Koploper gelezen zouden hebben en jullie vergelijken dat met het verhaal van Wim dan zien jullie dat er bij wim het belangrijkste ontbreekt.
Je moet in Koploper aanzetten dat altijd de decoder aangestuurd moet worden en niet alleen de wijzigingen. Dit laatste zal wel te maken hebben met het type decoder
Niels wees hierop.
-
Als jullie het verhaal van Niels op Koploper gelezen zouden hebben en jullie vergelijken dat met het verhaal van Wim dan zien jullie dat er bij wim het belangrijkste ontbreekt.
Suggereer je hiermee dat ik het verhaal van Niels niet gelezen heb? Ik heb het wel degelijk gelezen, en ik constateer dat de verhalen van Niels en Wim inhoudelijk gelijk zijn. Maar, zoals ik al zei, Wim had er aanmerkelijk minder woorden voor nodig.
En wat betreft de nadruk op het verschil: dat de decoder altijd aangestuurd moet worden is voor Wim waarschijnlijk zo vanzelfsprekend dat hij het niet vermeld heeft. Hoewel het impliciet wel volgt uit zijn recept: druk op de knopjes van de centrale om het gewenste seinbeeld te krijgen, en laat Koploper dat knoppendrukken naspelen.
Resumerend blijf ik het onterecht vinden dat Niels geprezen wordt, en dat de verdienste van Wim feitelijk genegeerd wordt.
-
Klaas,
Ik heb in ca. 35 jaar ca. 400 bedrijven geautomatiseerd en met
waarschijnlijk zo vanzelfsprekend
, dat de klant het mij niet vertelde ging er natuurlijk altijd iets mis.
Een verhaal is pas compleet als degene die het moet begrijpen het ook echt begrijpt.
-
Zo zouden we nog uren door kunnen gaan. Maar dat doe ik niet, want ik heb mijn punt duidelijk gemaakt.
Er is nog één opmerkelijk ding wat mij net opviel. Vergelijk eens dit draadje met de gelijke vraag van Coen op het Koploperforum. (daar heet hij Veroen). Vergelijk eens wat er op beide forums gezegd/geschreven is met elkaar. Kijk daarbij vooral naar de datums waarop een en ander gebeurde, en dan komen sommige dingen in een vreemd daglicht te staan. Ik ga het niet verklappen, ieder moet het maar voor zichzelf ontdekken.
-
Heren, heren,
Lijkt wel een competentiestrijd wie hier of elders het beste antwoord geeft. Coen is blij met de oplossingen. "Eer" aan degene die het beste antwoord geeft is toch onzin, het is toch geen wedstrijd......
-
Wellicht ten overvloede hier wil ik toch even kwijt dat ik, als digitale modeltrein ***, altijd heel blij be met de antwoorden van Klaas of Wim Ros. Door deze heren ben ik duidelijk verder gekomen.
Thanks. :)
Arthur
Nou moe: zo' n lelijk woord gebruik ik nou ook weer niet en modereer het dan goed. Ik gebruikte een 5 letterig woord en geen 3 wat voor velen een aanleiding kan zijn te denken dat ik een heeelllll lelijk woord heb gebruikt. En dat was dus absoluut NIET het geval. Dus: ***** en geen ***. bij voorbaat dank.
-
Ik ook en velen met ons. ;)
-
Beste forumleden,
In 1e instantie had ik mijn vraag op het koploperforum geplaatst, maar kreeg in beginsel slechts 1 reactie n.m.l. van Paul, daarom heb ik dezelfde vraag op dit forum geplaatst waarop ik in 1e instantie een reactie kreeg dat deze vraag op het koploperforum thuis hoorde, dus nam ik - na mijn reactie hierop - maar een afwachtende houding in.
Beide forums bevallen mij prima en ik heb er regelmatig nuttige informatie uit opgehaald.
Dat de uitgebreide oplossing van Niels mij goed geholpen heeft doet niets af aan het advies van Wim.
De een geeft de voorkeur aan gelijkstroom, de ander aan wisselstroom. Beide zijn het prima systemen!!!!
Verdere discussie lijkt mij dan ook overbodig, het is een puur persoonlijke aangelegenheid, daarom heb ik ook iedereen bedankt!!
Groet,
Coen ( Veroen.)
-
Wellicht ten overvloede hier wil ik toch even kwijt dat ik, als digitale modeltrein ***, altijd heel blij be met de antwoorden van Klaas of Wim Ros. Door deze heren ben ik duidelijk verder gekomen.
Thanks. :)
Arthur
Nou moe: zo' n lelijk woord gebruik ik nou ook weer niet en modereer het dan goed. Ik gebruikte een 5 letterig woord en geen 3 wat voor velen een aanleiding kan zijn te denken dat ik een heeelllll lelijk woord heb gebruikt. En dat was dus absoluut NIET het geval. Dus: ***** en geen ***. bij voorbaat dank.
Beste Artman
De *** verschijnen automatisch, omdat het forum zelf een aantal woorden eruit filtert.
Dat is dus niet een moderator geweest, maar een automatisch script......
Groeten
Een van de moderators.
-
De *** verschijnen automatisch, omdat het forum zelf een aantal woorden eruit filtert.
Dat is grappig, was me nog niet eerder opgevallen. Maar ja, ik gebruik geen lelijke woorden. Toch eens proberen.
***** *** ********** *** ****** ;D
Een van de moderators.
Hé, worden de namen van de moderators er nu ook al uitgefiltert?
-
Nee, normaal zet ik mijn naam neer, maar daar had ik nu even geen behoefte aan....
Gezien de toonzetting van het eerdere bericht....
-
Wellicht ten overvloede hier wil ik toch even kwijt dat ik, als digitale modeltrein gek, altijd heel blij be met de antwoorden van Klaas of Wim Ros. Door deze heren ben ik duidelijk verder gekomen.
Thanks. :)
Arthur
Hier sluit ik me bij aan !
Erik.