BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: RBlok op 14 May 2024, 13:44:59

Titel: ESU Ecos: rijweg tijdelijk niet laten schakelen
Bericht door: RBlok op 14 May 2024, 13:44:59
Weet iemand of een in de ESU Ecos aangemaakte rijweg tijdelijk kan worden uitgeschakeld? Voor zover ik het nu in de gebruiksaanwijzing lees kan de rijweg alleen verwijderd worden maar niet even 'on hold' worden gezet.

Rian
Titel: Re: ESU Ecos: rijweg tijdelijk niet laten schakelen
Bericht door: Blausee-Mitholz op 14 May 2024, 14:07:36
Haal je de schakel voorwaarde er tijdelijk uit.

Johan
Titel: Re: ESU Ecos: rijweg tijdelijk niet laten schakelen
Bericht door: bask185 op 14 May 2024, 14:17:15
Kan je niet een extra conditie toevoegen zoals een bepaalde dummy wissel oid? Of een bezetmelder die je dan zelf kan bedienen met een schakelaar?

Waarom wil je een rijweg uit kunnen schakelen? Volstaat het niet om gewoon niet op de knoppen te drukken? Of wordt hij door automatisch door de treinen bediend? In dat laatste geval kan je misschien de bezetmelder in kwestie by-passen met een schakelaar.

Mvg,

Bas
Titel: Re: ESU Ecos: rijweg tijdelijk niet laten schakelen
Bericht door: Blausee-Mitholz op 14 May 2024, 14:38:27
Er is maar 1 schakel voorwaarde die schakelt.
AND of OR is niet toepasbaar.
Als de wisselstraat door een terugmelder geschakeld wordt kun je doe met een schakelaar onderbreken.

Mocht het probleem zijn dat een reeds geschakelde wisselstraat nog maals schakel door herhaling kun je de ECoS zo instellen dat de wisselstraat alleen bij de eerste schakel puls schakelt. Opvolgende herhaling wordt genegeerd.

Mvg Johan
Titel: Re: ESU Ecos: rijweg tijdelijk niet laten schakelen
Bericht door: RBlok op 14 May 2024, 17:18:37
Bas en Johan bedankt.
Ik zie in de Ecos geen mogelijkheid om een rijweg even te disabelen.
Ik gebruik rijwegen voor het beveiligen van tunnels. Als er trein van één kant een tunnel in rijdt dan is dat vanuit de andere kant niet mogelijk. Dus:  bij wissel 1 in stand "tunnel in" en bij trein richting richting "tunnel in" schakelt wissel 2 bij de andere zijde tunnel in 'afbuigend' en vice versa. Dat wil ik tijdelijk uit kunnen schakelen bij een eenvoudige treinloop.
Dat kan met een schakelaar op de bezetmelders. Maar omdat het niet vaak zal gebruiken is het idd gemakkelijker om een work-around d.m.v. een dummy te maken of tijdelijk de voorwaardes eruit te halen.
Ik zie in de Ecos geen mogelijkheid om een rijweg even te disabelen.

Rian     
Titel: Re: ESU Ecos: rijweg tijdelijk niet laten schakelen
Bericht door: lex stoom op 15 May 2024, 00:09:24
 Hallo er is in de ecos de mogenlijkheid om een rijweg-groep uit te zetten. Bij bedrijfsinstellingen het knopje met de schuifjes bedient kom je in een menu terecht waar rijweg-groep is actief staat met daarachter A,B,C en D met een vakje daarbij in een van de vakjes zal een vinkje staan en als je dat uitzet zet je die rijweg-groep uit hopelijk kan je daar wat mee

Met vriendelijke groet Alex
Titel: Re: ESU Ecos: rijweg tijdelijk niet laten schakelen
Bericht door: RBlok op 15 May 2024, 12:15:18
Bedankt Alex. Gevonden. De Ecos kan veel  ;)

Rian
Titel: Re: ESU Ecos: rijweg tijdelijk niet laten schakelen
Bericht door: bask185 op 15 May 2024, 12:41:14
Dit is het moment dat ik een like button het meeste mis  (y)