BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Robbert op 07 May 2008, 22:01:05
-
Dames en Heren,
Misschien heeft u her en der wel eens wat foto's gezien maar speciaal voor de Euro'08 zijn er een tiental taurussen van de OBB bestickerd in de kleuren van de vlag, van de landen die mee doen aan het EK. Voor de mensen die geen idee hebben waar het nu over gaat zie:
(http://www.oebb.at/imagemagick/ROOT/euro2008/de/Fotogalerie/Laenderloks_in_Aktion/14_100_Taurus_Niederlande.jpg.thumb?app=450450)
© OBB.
Deze loc wordt in Oostenrijk zowel gebruikt in Personen als in Goederendiensten. Verder zijn de opschriften aan de ene kant een Voetballer - Vlag - Europa en aan de andere kant Europa - NL fans - Voetballer.
Nu heb ik laatst een mail naar Piko gestuurd of deze variant uit zou komen en wist mij te vertellen dat van Piko de Franse, Griekse en Duitse variant komt en
van Roco komen de Oostenrijkse en Zwitserse versie. Kortom geen NL versie. Daarna heb ik wat verder gemailt en zijn we met het volgende voorstel gekomen: Als ik 500 geïnteresseerde in deze exclusieve loc kan vinden, wordt deze loc op de markt gebracht !
De modellen worden dan door Piko geleverd en wordt gemaakt op basis van een Piko Hobby Taurus.
Dan nog even over de prijs, er moeten rechten worden betaald aan de UEFA, daarom zijn de locs aan de dure kant. De prijs wordt verwacht op:
Gelijkstroom € 115,-
Wisselstroom € 135,-
Mijn vraag aan jullie is om aub je stem uit te brengen in deze poll.
Als je al gestemd heb op een ander forum, gaarne niet nogmaals u stem uitbrengen. Zodat wij precies kunnen zien, hoeveel mensen er geïnteresseerd zijn !
Met Vriendelijke Groet,
Robbert
Wim Wolters (importeur Piko).
-
Mooi initiatief Robbert, heb er een sticky van gemaakt.
Jammer dat ze niet in NL komt.
-
Bedankt ! ;) Ik wilde je vandaag nog benaderen op Railz, maar je had vakantie hoorde ik ;D. Enjoy it !
Groetjes,
Robbert
-
Die is morgen voorbij ;)
-
Liever een Roco, sorry.
Bert
-
Zouden die loks op de markt komen voor h0 spoor of ook voor N-spoor?
-
Domme vraag wellicht, maar welke is meer conform de werkelijkheid, de Roco of de Piko?
-
In n wordt er een duitse uitgebracht door hobbytrain dacht ik , maar op intekenbasis.
-
Heb in een ander draadje al eens geroepen om een poul wat betreft deze loc. Weinig reactie toen vond ik.
Misschien nu meer animo voor de loc omdat een importeur er achteraan gaat.
Echter heb ik toch nee gestemd. Dit om de redenen dat ik persoonlijk niet graag een Hobbyloc van Piko wil hebben.
Er zijn er waarschijnlijk zat van verkocht dus ze zullen best goed zijn.
Helaas voor Piko gaat mijn voorkeur uit naar een Roco uitvoering.
Wat niet wil zeggen dat ik niets van Piko wil bezitten, want de knikketelwagens en een enkele losser die ik bezit zijn geweldig.
Succes,
Dion
-
robbert
leuk initatief
maar dat had ik op dat andere forum ook al gezegd
maar goed vind het top dat je dit doet
groet robert
-
er zijn 18 verschillende EM taurussen ;D
Dirk
-
Jongens,
Ik heb geen contact met de Roco Importeur (of die persoon die het overgenomen heeft) gehad omdat ik daar simpel weg geen E-mail adres van heb. Vandaar dat het nu op basis van een Piko model gaat.
Groetjes,
Robbert
-
Ik heb 'nee' gestemd, omdat ik me richt op modellen die in Nederland rijden/hebben gereden.
-
Zouden die loks op de markt komen voor h0 spoor of ook voor N-spoor?
Klik hier (http://www.lemkecollection.de/product.asp?pID=8695&cID=42) voor een N spoor versie.
-
Mooi een n in de kleur van Nederland. Die wil ik wel hebben. Hoe moet je dat regelen?
-
Bestellen bij een winkelier neem ik aan, het zal wel een beperkte oplage zijn.
-
We kijken eerst of er genoeg belangstelling is, daarna gaan we pas verder kijken...
Groetjes,
Robbert
-
Als je het verhaal op die site van Lemke leest, is het al beklonken. Zie maar eens hier: http://www.lemkecollection.de/product.asp?pID=8695&cID=42&c=83742
-
Let wel op dat Hobbytrain een N model produceert en dat dat dus niets zegt over de H0 versie van Piko. ;)
-
Ook al rijd ik NL dit hoort er gewoon bij.
Heb wel een beetje fantasie.
Heb dus ja gestemd.
-
Ik heb ja gestemd, ik rij immers Oostenrijks en het is gewoon een special voor mn collectie 8)
Wellecht komen er nog meer mijn kant die gemaakt gaan worden :D
-
Hoorde net van mijn treinenboer dat hij al één model Nederland in N voor me heeft geconfisceerd!
-
Waarom eigenlijk stemmen als je niet geinterresseerd bent? Dat levert toch geen bruikbare info voor Piko op?
-
ik ben gewoon geen fan van voetbal dus ik heb nee gestemd
-
voetbal zal mij ook aan mijn derriere oxideren, maar deze variant zie ik graag temoed ;D
-
nog niet zien vermeld op dit forum
een leuke film van alle 18 EM locs in een LLT
Dirk Bolt
http://www.youtube.com/watch?v=rRqaaV6I5PE&feature=related
-
filmpje is al eerder te zien geweest,zie ditjes en datjes pagina 2
3de van onder .Bram
-
Zoals bekend brengt Roco naast een Oostenrijkse en Zwitserse versie een zgn. EUROmotion-lok uit. Hierop zijn, ook in het echt, beeltenissen van alle deelnemende voetballanden aangebracht. De verkoop is in handen van het OBB-Werbecenter. De prijs is niet misselijk: 220 euro plus 20 euro verzendkosten.
-
Een enquete via ons gerespecteerde Beneluxspoor zet geen zoden aan de dijk. De tijd voor succes is te kort. Advies: Timmer enkele bliksemacties in elkaar. Zet bv. Wim Wolters (importeur van Piko) op 17 mei in Houten onder een levensgrote loc-poster aan een tafeltje met een pak intekenlijsten. Ontwikkel bovendien bv. via Marktplaats wervingsacties.
-
Jan,
Deze poll is niet gemaakt om de 500 mensen te halen, maar om te kijken of er genoeg intresse is.
Tot nu toe gaat dat aardig 50-50, dus nog even doorstemmen graag ! Als er dan blijkt dat er genoeg
intresse is zullen we intekenlijsten maken ;D & winkels bellen.
En uhm, Wat is het Roco Werbecenter ? Voor de Roco modellen, klik hier ! (http://www.bahnonline.ch/wp/wp-content/uploads/2008/04/1052_01.jpg)
Groetjes,
Robbert
-
Robbert, Als je treinliefhebbers enqueteert voor een evt. uitgave van Taurus-EK-locs door Piko, moet je zoveel mogelijk treinliehebbers zien te bereiken. Hoe jammer ook, het Beneluxspoor-bereik is erg beperkt. Piko, zal alleen waarde hechten aan absolute aantallen en niet aan percentages, zoals nu fifty-fifty. Amper 40 man heeft feitelijk interesse. Je praat over het Roco-Werbecenter. Ik heb echter bericht over het OBB-Werbecenter. Dat is een soort cadeaushop van de Oostenrijkse Spoorwegen. Deze afdeling heeft (tot nu toe?) de verkoop in handen van de Oostenrijkse, Zwitserse en EUROmotion-voetballoks, die Roco produceert.
-
Jan, als je goed leest, zie je dat het magische getal 500 is en dat er nu 40 man interesse hebben. Dat zijn mooie absolute getallen. Dat jij er een percentage van maakt, moet je zelf weten. Dat alleen het BNLS publiek voor een actie van 500 stuks een beetje beperkt is, ben ik met je eens. Maar je moet ergens beginnen. Als de interesse er is, kunnen winkeliers besluiten in te stappen, zij raken die loks heus wel kwijt.
-
Het bericht van de lok staat op meerdere fora dus er hebben al meer dan 40 man intresse in de lok.
Groeten,
Herman
-
Waarom wordt er wel een stemming gehouden voor deze lok [ prima overigens ] en niet voor het uitbrengen van een model van de Railion- Werbelok 189065 ? De tulpen en molen lok.
Deze rijdt zelfs zo nu en dan in Nederland, en daardoor op meer modelbanen goed inzetbaar. [ hoewel iedereen natuurlijk zelf mag weten waar hij zijn interessante modellen laat rijden. ]
Groet LRRW.
-
Terwijl die tulpen-en-molen loc langer dan twee maanden actueel is...
Dus daar heb je wel een punt.
mvg,
Gert
-
Onbekend maakt onbemind?
-
Ik zal eigenlijk nooit op Nee stemmen, ook niet als ik het model niet wil hebben. ik stem dan gewoon niet
Ik vind dat niet eerlijk t.o.v de mensen die het model wel willen hebben.
Harm
-
Wat ook meespeelt is, denk ik, dat modelspoor en voetbal op de een of andere manier niet zo goed combineert. Toevallig vind ik voetbal ook wel leuk (d.w.z. als Oranje speelt of een van de Nederlandse clubs een belangrijke wedstrijd), maar onder modelspoorders is voetbal nu eenmaal niet erg populair, heb ik vaak gemerkt.
mvg,
Gert
-
De variant die LRRW bedoelt is deze:"
(http://www.werbeloks.de/fotos/061-189065.jpg)
-
Na er even over na te hebben gedacht, denk ik dat een 'nee'-stem in dit geval wel zinvol is. Stel dat 2000 mensen 'nee' zeggen en 1000 'ja', dan raak je er toch wel 500 kwijt, dus daar hoef je het niet om te laten.
Maar door de 'nee'-stem weet je hoewel mensen er gestemd hebben. Het percentage is inderdaad volkomen zinloos, maar door het totaal aantal stemmen krijg je een beetje een beter beeld hoe de gemiddelde modelspoorder tegenover dit model staat.
Het grote probleem is de hele korte tijd. Tegen de tijd dat dit ding geleverd wordt, is het EK alweer voorbij en de kans is nogal groot dat Nederland niet eens de eerste ronde overleeft.
- Peter
-
Met Malta ging het al niet veel beter... :-* Laatste in de poule meen ik? ;D
-
Maar die hebben ook iets minder geld te makken. Wat het Nederlands elftal verdient is zo ongeveer de begroting van dit land.
Desondanks heeft Turkije maar net gelijkspel weten te behalen (en zoek eens op wat het jaartal 1565 inhoudt voor de Maltees-Turkse betrekkingen) en bovendien werd Hongarije verslagen (waar we onze collega Balazs graag mee plagen).
- Peter
-
De variant die LRRW bedoelt is deze:"
(http://www.werbeloks.de/fotos/061-189065.jpg)
Ik kreeg gisteren toevallig een Märklin model van deze thuis gestuurd;
(http://www.modellbahn-shop.ch/images/articles/105729_1.jpg)
(voor de geintreseerden; Märklin 36892 bij Bahnshop 1435, 129 euro)
Verder over de piko; Wel intresse, maar ik weet niet of ik hem koop.
-
Dat is wel een andere loc hoor, een BR 185 en geen 189 oa.
-
Even over de 189 065, wie zegt dat die nog niet is gezien door een van de grote fabrikanten ?
Er zijn verschillende merken met de 189 in hun programma, ik zou zeggen: probeer hetzelfde als
ik nu doe ! ;D
Genoeg nu, terug naar de 1116 041 !
Groetjes,
Robbert
-
Met die 189 is iets heel anders aan de hand waardoor die niet komt.
-
Misschien is het een goed plan om over die tulpen-189 een apart draadje/polletje te starten.
- Peter
-
Die tulpen 189 vind ik ook gaaf. Als hij van piko komt dan ga ik hem zeker kopen. Aangezien deze ook in Nederland kan rijden. De taurus vind ik ook wel er mooi uitzien maar die tulpen ziet er net iets mooier uit.
mvg,
Matthijs
-
Met Malta ging het al niet veel beter... :-* Laatste in de poule meen ik? ;D
Malta heeft Oranje ooit nog eens een vreselijk naar kunstje geflikt door tijdens de eerste helft van een wedstrijd tegen Spanje te doen alsof ze serieus speelden en vervolgens in de tweede helft de deur volledig open te zetten, zodat Spanje haar doelsaldo zodanig kon opschroeven dat Oranje alsnog niet naar het EK mocht.
Op een andere zender hield Freek de Jonge ondertussen live een conference en hield het publiek in de waan dat het goed ging komen.
Ik zat toen geheel tegen mijn gewoonte in te zappen... ;)
Mocht Oranje geheel tegen de verwachting in Europees Kampioen worden, dan zou zo'n locje alsnog wel eens een collectors item kunnen worden.
mvg,
Gert
-
Mocht Oranje geheel tegen de verwachting in Europees Kampioen worden, dan zou zo'n locje alsnog wel eens een collectors item kunnen worden.
Al blijft dit denk ik een droom dat oranje het EK gaat winnen maar je weet maar nooit.
mvg,
Matthijs
-
Twintig jaar geleden rekenden we ook nergens op en toen kwamen, Gullit, van Basten, Rijkaard en vele anderen ineens echt los.
Ik herinner me de gewonnen wedstrijd tegen (toen nog) West-Duitsland, als de dag van gisteren. De ontlading, die dat gaf, mensen met vlaggen de straat op. Het leek wel een soort tweede bevrijdingsdag. En de finale-wedstrijd tegen Rusland was schijnbaar alleen nog maar een formaliteit.
Overigens jammer dat het ontwerp voor de loc rood-wit-blauw is en niet oranje.
mvg,
Gert
-
Gert, jij hebt van het weekend TV gekeken? ;D
-
Nee, ik ben vrijwel het hele weekend buiten geweest. Even afgezien van de Grand Prix Formule 1 (verplichte kost). Hoezo, waren die Taurus-locs op TV?
mvg,
Gert
-
Andere tijden sport ging over het EK van '88. Eergisteren uitgezonden. Kijk maar eens hier (http://www.uitzendinggemist.nl/index.php/aflevering?aflID=7022456&md5=9eafe48f4ce3c2fc9eb6548951e27c05)
-
Van het EK heb ik niet al te veel meegekregen, toen was ik nog maar 1,5 jaar ;D 8)
mvg,
Matthijs
-
Was een leuke tijd, hoor. Je ziet soms nog steeds mensen in de shirts uit 1988 lopen en mijn zoontje heeft zelfs een tijdje een oranje voetbal-pyjama gehad (hier in Malta gekocht!) met het jaartal '1988' erop.
Gert, heb jij ooit dat Spaanse reclamespotje gezien waar die Maltese doelman als een held werd onthaald? :)
- Peter
-
Nee, ... Hoezo, waren die Taurus-locs op TV?
Zie Lars' reactie. ;)
-
@Peter: Spotje heb ik nooit gezien en wil ik ook niet zien! ;)
@Stig: Also, auf so einem fahrrad!
Jammer trouwens dat ze geen TRAXX-en als loctype hebben gekozen, dan zou die loc in theorie ooit nog hier kunnen komen.
mvg,
Gert
-
Gewoon het kapje (http://de.wikipedia.org/wiki/Siemens_ES_64_U4) wisselen. ;)
-
Gaan we dan nu terug ? >:(
Groetjes,
Robbert
-
Je hoeft niet zo boos te kijken hoor Robbert, des te vaker het topic boven aan staat, des te vaker het gezien word. Bij marktplaats betaal je daar notabene extra voor...
-
In de juni uitgave van Eisenbahn Magazin een reportage over de voetballoks, met veel foto,s! Wim
-
Naast de Oostenrijkse voetballok's is NS van plan een ICE-stel in de oranje
kleur over te spuiten volgens Rob Thijs.(zie Raitrack.nl archief maand mei)
Is dit waar? Zou ook wel een stunt zijn misschien ook wat voor productie
in het klein Erik
-
Niets meer van gehoord...ook niet van de eventuele Piko lok ??
-
Ik heb liever dat roco hem maakt :)
-
Ik ben bang dat het er nu niet meer van komt, het voetbal is alweer zou lang verleden tijd.
-
Hoop doet leven ;)
-
Ik denk dat je die NL-Taurus wel kunt vergeten. EK is voorbij, binnenkort zullen de locs is Oostenrijk ook wel weer een nieuwe jas krijgen.
-
En er zijn veel te weinig stemmen....
-
Ik denk dat je die NL-Taurus wel kunt vergeten. EK is voorbij, binnenkort zullen de locs is Oostenrijk ook wel weer een nieuwe jas krijgen.
Locs blijven zeker tot het einde van het jaar in de EK-outfits.
www.raymondkies.nl
-
Ik zal van de week eens alle stemmen bij elkaar op gaan tellen en de Importeur bellen :D.
Groetjes,
Robbert
-
ik zie 61 liefhebbende stemmen ???
-
En nog 7 andere fora die mee deden ? :D
Groetjes,
Robbert
-
Ik heb mijn onlangs voor 30 euro gekochte Piko-Taurus door een kennis laten omtoveren in de "Nederlandse" EK 2008 lok. De metamorfose is grandioos en tegen een alleszins acceptabele prijs geslaagd. Een ding is jammer ....... ik ben een computeranalfabeet en niet in staat een foto te presneteren. Het is een plaatje.
-
mail hem anders even Jan naar nonprive apestaartje xs4all.nl
Dan zet ik hem even erbij voor je.
Gr. Remco.
-
Bij deze:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN1689_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN1689_1.jpg)
Ik kreeg de foto van Herman de Jong toegestuurd.
Gr. Remco.
-
;D Dit is idd een mooi staaltje huisvlijt :D
Waar een printer toch al goed voor is ;)
Erg mooi :)
Tino
-
Draadje kan dicht. :'(
In verband met te weinig belangstelling gaat het plan niet door. :-|
Sorry ! :'(
Robbert.