BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Peter Spruit op 16 February 2024, 17:18:33
-
Heb hier een rare situatie en krijg er de vinger niet opgelegd.
Heb een Roco Re460. In analoge toestand rijdt deze perfect.
Zodra ik een decoder inprik ( Lenz 1024 of Esu Lp4) reageert en rijdt deze zeer kortstondig om dan volledig uit te vallen. Ook nieteer uitleesbaar. Brugstekker weer inpluggen en lok analoog testen....werkt. Decoder inpluggen , lok reageert even en valt weer uit.
Decoders zijn ok en functioneren prima als ik ze op decoder proefstand aansluit.
-
Ik verwacht dat de motor te veel stroom verbruikt, oud model?
Weet niet of je de stroom kunt meten in analoge gebruik?
-
Hoi,
Heb dit gehad met een nieuwe roco lok , ook analoog niets aan de hand .
mvgr Evert en Bas
-
En wat was de oplossing?
-
Nee is geen oud model lok en heb een 15 tal van deze loks die zonder problemen rijden.
-
" Nee is geen oud model lok "
" Lenz 1024 "
Maar wel een heel oude decoder. Misschien niks mis mee, maar het zou gezien het kortstondige rijden kunnen duiden op overbelasting en afschakelen van de decoder ?
Ook de LP4 is niet de allernieuwste.
Maar dat ze allebei afschakelen doet vermoeden, dat het probleem in de loc zelf zit. Dus toch maar eens een meting doen ?
-
En wat was de oplossing?
Als je mij bedoeld Ronald opgestuurd naar de handelaar en die weer naar roco heeft een week a7 a 8 geduurd meen ik mij te herinneren , de lok rijdt nu super met een esu 5. nogwat.
waarschijnlijk kortsluiting want de componenten werden erg warm op de printplaat.
mvgr Evert en Bas
-
Ja, ik bedoelde jou ;)
-
Probleem lijkt opgelost. Op een van de printbaantjes zat een af fabriek flinterdun stukje soldeer dat heel nipt verbinding maakte met de nabij gelegen printbaan.
Dit weggesneden let scherp mesje, vervolgens de analoog getedt en aansluitend met decoder in analoge modus getest.
Aansluitend weer ik digitale modus getest en alles functioneert nu naar behoren.