BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Lex van der Loo op 25 January 2024, 12:53:20

Titel: Spontaan ander wisseladres Roco 42624
Bericht door: Lex van der Loo op 25 January 2024, 12:53:20
Op onze nieuwe DCC-clubbaan gebruiken we Rocoline met bedding met ingebouwde wisselaandrijvingen van Roco type 42624.
Die worden gevoed met DCC. Om ze te programmeren is er een klein kabeltje dat je tijdelijk met de DCC moet verbinden.
Dan een wisseladres sturen, dan kabeltje weer los en presto de wisselaandrijving heeft een DCC-wisseladres.
Tot zover alles goed.

Nu hebben we een wisselstraat liggen waarin de wissels “spontaan” een ander wisseladres krijgen.
Nadat alle wissels zijn geprogrammeerd, sturen we wissels aan en opeens – zonder dat de programmeerdraadjes verbonden zijn geweest -  hebben enkele wissels een nieuw adres.
En wel het adres van de laatste wissel die we omgezet hebben.
Na testen blijkt (feit): het programmeerdraadje pikt als antenne kennelijk iets op waardoor de wisselaandrijving denkt dat die in de programmeerstand staat.
Dat ontdekten we bij toeval, omdat ik het programmeerdraadje van een van de wissels op de baan even opzij duwde (en het dus aanraakte).
Daarna hebben we dat fenomeen bij andere wissels op de baan getest: zelfde resultaat.

Om te voorkomen dat er andere factoren een rol konden spelen (Bezetmelders, lange draden, onstabiele voeding, enz) hebben we één wissel met één aandrijving op een YD9001 aangesloten met eraan één multimaus. Die wissel hebben we eerst op adres 3 gezet. Daarna laten bewegen op adres 3. Vervolgens wissl 20 aangestuurd. Daarna de programmeerdraad vastgepakt en weer wissel 20 aangestuurd. En toen veranderde het wisseladres van 3 in 20.
Om uit te sluiten dat het aan de YD9001 en de multimaus zou kunnen liggen hebben we het ook getest met een Z21 en grijze multimaus.: zelfde resultaat

Tot slot: het programmeerdraadje hoeft niet vastgehouden te worden: een stukje draad van ongeveer 50cm eraan is voldoende voor hetzelfde effect in de vrije ruimte.
Het afschermen van het programmeerdraadje met een stukje aluminiumfolie heeft geen effect.
Het programmeerdraadje aan echte aarde leggen heeft ook geen effect.

--> Nu de vraag: wat zouden we daaraan nog anders kunnen doen?

(Ik voorkom meesral cross-posting, maar meld dat ik deze vraag ook heb gepostr op het Dutch Roco Forum http://www.dutchroco.nl/index.php?topic=2579.0)

met vriendelijke groet,
Lex van der Loo.
Titel: Re: Spontaan ander wisseladres Roco 42624
Bericht door: Ronald Halma op 25 January 2024, 13:53:38
Zet dan even in de titel "icm Yamorc YD9001"
Titel: Re: Spontaan ander wisseladres Roco 42624
Bericht door: Lex van der Loo op 25 January 2024, 15:32:50
Zet dan even in de titel "icm Yamorc YD9001"
Hallo Ronald,
Nee, want het gebeurde ook i.c.m. een Z21 en een DR5000 origineel.
Lex.