BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: zuyderduyn op 20 January 2024, 22:05:24

Titel: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: zuyderduyn op 20 January 2024, 22:05:24
Hallo,

Ik ben bezig om mijn loks te gaan ijken. Het probleem is dat hij op de hoogste stap (28) een lagere snelheid geeft dan op stap 27 en soms zelfs 26, 25. Dit is bij de 3 loks die ik vanavond geprobeerd heb het geval. Ik begrijp van een goede bekende dat CV 1 t/m 5 hier zeker invloed op hebben.

Nu wil ik dus het nodige aanpassen. In het verleden is dit ook wel gelukt, maar ik krijg nu steevast Error 1. Ik heb 1 lok op de baan. Heb ook de POM modus geprobeerd, maar dan komt er helemaal geen reactie. Ik programmeer op de hoofdbaan maar wel zonder andere loks op de rails. Wel rijtuigen met verlichting staan erop. In de CV modus zie je de reactie, en verschijnt na dat de stroom er weer op komt Error 1. De waardes zijn niet aangepast. De lok blijft op stap 28 nog veel te hard gaan. Wat kan ik eventueel proberen?

Bedankt, groeten Hans
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Ronald Halma op 20 January 2024, 22:36:39
Ijken is misschien de verkeerde term.... welke decoder(s) probeer je aan te passen?
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Erik op 20 January 2024, 22:56:16
Ik heb hier ook hetzelfde probleem maar dan wel geen error 1 maar error 2

Ik kan een naam ingeven aantal rijstappen nummer voor de decoder ingeven , maar dan wil ik nog de CV 3 ( wat knippert) veranderen naar de decoder nummer dan brand de groene led en de multimuis gaat over op error 2.

Ik heb verder in de multimuis gezocht naar de X-Bus info en deze geeft V4--0 aan.

mvg
Erik

Ps sorry dat ik mijn probleem in deze topic zet maar het gaat om hetzelfde probleem alleen een andere error.
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Ronald Halma op 20 January 2024, 23:59:02
Error 1: https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94546.0

Error 2: https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=89103.0

Info over beide errors  ;)
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: iljitsch op 21 January 2024, 09:28:26
Ik neem aan dat de multimaus gekoppeld is aan een Z21?

Als die Z21 de unlock voor netwerktoegang heeft (via de Roco-router of de losse unlock-code van ~ 40 euro) dan kan je CVs aanpassen met je computer met de Decoder Pro software, onderdeel van JMRI. Die software is gratis en maakt aanpassingen van de decoderinstellingen zoals de snelheidscurve heel veel makkelijker.

Ik meen me ook te herinneren dat je met de Z21 software van Roco onder Windows je ook CVs kan aanpassen zonder unlock, maar ik kan me daar heel makkelijk in vergissen. Via de multimaus is in elk geval voor mij de laatste optie!
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Erik op 21 January 2024, 12:09:16
Hallo.

Zelf met de link van Ronald is het niet gelukt ik weet niet wat er aan de hand hier is maar ik zit dik in de problemen nadat ik een keer alles gerest had.

De router van de Z21(zwart) is in orde er is verbinding met de onderhoudstool ,maar ik kan geen enkele loc decoder programmeren met de rode multimuis.

Ik doe het als volgt.
Nieuwe loc naam
L 3 knippert geef hem andere adres
aantal rijstappen
dan ok
Wil ik dit in cv veranderen dan gaat het hier fout normaal moet W 3 knipperen maar ik zie geen W 3 hier gaat hij gelijk op error 2

Geen idee wat ik verkeerd doe help .

Erik
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: iljitsch op 21 January 2024, 14:25:03
Ok, bij mij, met een recent aangeschafte Z21 Start werkt het zonder problemen als volgt:

shift (⇧) + menu
program (2), OK
CV ... (1), OK
CV-nummer ingeven, OK
multimaus laat huidige waarde zien
nieuwe waarde ingeven, OK
loc beweegt even

Gelukt!
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Erik op 21 January 2024, 14:45:50
Hoi.

 iljitsch bedankt voor je uitleg maar error 2 blijft nog steeds aanwezig , wel staat erbij de lange adressen modus cv 17 en 18 zou mijn probleem hiermee iets te maken hebben??

Erik
Ik heb ondertussen ook de mobiele app geïnstalleerd (iPhone) zelf hier mee kan ik niks doen.

Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Ronald Halma op 21 January 2024, 14:49:52
Ok, bij mij, met een recent aangeschafte Z21 Start werkt het zonder problemen als volgt:


Je bedoelt z21 start?
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: iljitsch op 21 January 2024, 16:19:50
Ja Z21 Start, dat schreef ik toch?

Bij mij wekt het dus, meer dan dat kan ik niet bijdragen...

Ik gebruik korte adressen (twee locs, 11 en 12), misschien dat dat verschil maakt...
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Josephes op 21 January 2024, 16:30:18
Heb zo'n idee dat Hans eerst moet laten weten welke centrale hij heeft.
De grote of kleine z of gewoon de Rocomuis met booster.

Jos
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Ronald Halma op 21 January 2024, 16:35:48
Dat bedoelde ik dus.
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: zuyderduyn op 21 January 2024, 17:54:34
Hallo,

Bedankt voor de tips. Ik heb de booster 10764/Multimaus 2.0 (denk ik). Ik zal eens een apart programmeerspoor aanleggen. Ik dacht dat als er verder niks op de baan staat, de baan het programmeerspoor is. Vandaar.

Groeten Hans
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Biesje op 21 January 2024, 18:29:12
Hoi,

Je zit volgens mij in het verkeerde menu van de Multimaus. Je moet niet het loc/info deel hebben maar naar programmeren gaan. Je bent nu steeds een nieuwe loc aan de database aan het toevoegen en geen CVs aan het programmeren.

Even gekopieerd en bewerkt van Iljitsch:

shift (⇧) + menu
dan moet je met de pijl toetsen "programmeren" selecteren op het display (staat nu op loc of info), OK toets drukken
CV programmeren zou nu in het display moeten staan, OK toets drukken
CV-nummer ingeven (bv CV1 voor adres tot waarde 99, voor lange adressen moet je vogelen met andere CVs), OK toets drukken
multimaus laat huidige waarde zien, mits je een z21 (wit, let op hoofdletter of kleine letter Z), een Z21 (zwart) of een MultiMaus Pro hebt. Gewone Multimaus met jouw 10764 booster kan geen CVs uitlezen en geeft dan altijd een standaard waarde in plaats van het uit te lezen. Dus ook al staat er het gewenste nummer, toch nog een keer hetzelfde nummer programmeren!
nieuwe waarde ingeven, OK
loc beweegt even of motor bromt een paar keer

Hoop dat het gaat lukken!

Mvg,

Robert
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Bert V op 21 January 2024, 19:36:14
Met de combinatie 10764 booster/MM kun je een nieuw adres ook snel ingeven zonder eerst in de programmeermodus te hoeven gaan.
Druk op Menu+1 en het display laat dan even heel kort CV1 zien en geeft dan een knipperende (fictieve!) waarde. Voer nu het gewenste adres in (let wel: bij deze methode moet dat tussen de 1 en 99 liggen) en druk op OK. De lok zal reageren met een klein sprongetje en het nieuwe adres staat er dan in. Je moet dan wel ook ditzelfde adres nog in je lokbibliotheek ingeven want dat verandert niet automatisch mee!

Ik dacht dat als er verder niks op de baan staat, de baan het programmeerspoor is. Vandaar.

Groeten Hans

Hans, deze gedachte is juist hoor. Als er verder niets op de baan staat is de baan zelf eigenlijk gewoon je programmeerspoor.

Groeten,
Bert
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Erik op 21 January 2024, 23:39:56
Oef

Ik was al bang dat ik een nieuwe digitale centrale moest kopen omdat alles weigerde maar het lag aan mij ik had per ongeluk in de onderhoudstool instellingen van de Z21(zwart) verkeerde dingen aan gevinkt deze zo goed mogelijk terug gezet en nu doet alles bijna weer zo als het moet :laugh:

Erik
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: iljitsch op 22 January 2024, 08:39:25
iljitsch bedankt voor je uitleg maar error 2 blijft nog steeds aanwezig , wel staat erbij de lange adressen modus cv 17 en 18 zou mijn probleem hiermee iets te maken hebben??

Weet ik niet. Wel is het zo dat met wat ik hierboven schreef ALLE locs op de baan met de nieuwe CV-waarde geprogrammeerd worden, het adres van de loc(s) maakt geen verschil.
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Ronaldk op 22 January 2024, 17:42:23
Bedankt voor de tips. Ik heb de booster 10764/Multimaus 2.0 (denk ik).

Firmware 2.0 van de multimaus gaat alleen samen met de z21start / z21 / Z21 niet met de versterker 10764. Dan mag je de multimaus nog steeds op firmware 1.05 houden. Dat staat aangegeven bij de update aantekeningen.
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Biesje op 22 January 2024, 17:54:33
Of een LokMaus 2? Geen MultiMaus?

Mvg,

Robert
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: zuyderduyn op 23 January 2024, 16:27:44
Hallo,

Het is me gelukt, het programmeren lukt weer. Ik vermoed dat het probleem was dat ik met 3 boosters werk en dat die dat niet kon behappen. Heb alles losgekoppeld en gewoon 1 booster gebruikt en losgekoppeld van de andere 2. Bedankt.

Volgende, wel even een ander onderwerp. Het ijken. Steevast, nu al bij meerdere loks is stap 27 hoger dan stap 28. Wat kan ik daar tegen doen. Ik stel CV 5 in en CV 6 op ongeveer 1/3 daarvan. Kan ik nog iets anders proberen?
Of moet de lok eerst even 'warm' draaien?

Alvast bedankt,
Groeten Hans
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: rhberk op 24 January 2024, 09:45:03
cv 6 verhogen.....
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: Ronald Halma op 24 January 2024, 09:50:28
Wat ik doe; Adres, CV29, kijk naar startsnelheid, haal de topsnelheid omlaag en dan cv 2 en 3. Als dat naar tevredenheid is eigenlijk niet zo heel veel meer. Kijk altijd wel even naar een motorregeling en diens instellingen.
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: rjr op 24 January 2024, 12:25:18
Hallo,

Het is me gelukt, het programmeren lukt weer. Ik vermoed dat het probleem was dat ik met 3 boosters werk en dat die dat niet kon behappen. Heb alles losgekoppeld en gewoon 1 booster gebruikt en losgekoppeld van de andere 2. Bedankt.

Volgende, wel even een ander onderwerp. Het ijken. Steevast, nu al bij meerdere loks is stap 27 hoger dan stap 28. Wat kan ik daar tegen doen. Ik stel CV 5 in en CV 6 op ongeveer 1/3 daarvan. Kan ik nog iets anders proberen?
Of moet de lok eerst even 'warm' draaien?

Alvast bedankt,
Groeten Hans

Begin je met ijken bij stap 28 en dan naar beneden?
Heb het ook wel eens, als ik dan achteraf die hoogste stap nog een keer doe gaat die meestal wel goed.
Of van laag naar hoog werken.

En als een lagere stap al de juiste max snelheid van de lok heeft kun je de hoogste stap ook even met de hand invullen in koploper zodat die toch hoger is. Die waarde klopt dan wel niet, maar zal die toch nooit gebruiken.

Groet,
Roelco
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: zuyderduyn op 26 January 2024, 17:19:39
Begin je met ijken bij stap 28 en dan naar beneden?
Heb het ook wel eens, als ik dan achteraf die hoogste stap nog een keer doe gaat die meestal wel goed.
Of van laag naar hoog werken.

En als een lagere stap al de juiste max snelheid van de lok heeft kun je de hoogste stap ook even met de hand invullen in koploper zodat die toch hoger is. Die waarde klopt dan wel niet, maar zal die toch nooit gebruiken.

Groet,
Roelco
Zo doe ik het inderdaad Roelco, dat is ook geen probleem uiteindelijk omdat ik vaak max 80 rijdt. Hij geeft alleen in het lage bereik nog te grote stappen. Maar dat moet ik gaan uitvogel met verschillende CV waardes.
Iedereen hartelijk dank.
Gr Hans
Titel: Re: Problemen met programmeren met multimaus.
Bericht door: bask185 op 26 January 2024, 19:00:09
Dan moet je alleen de maximum snelheid finetunen. Als je max snelheid lager is, worden je 28 stapjes verdeeld over een kleiner bereik. Ergo het verschil per stapje wordt kleiner.

Bas