BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Martijn193 op 27 December 2023, 07:49:51
-
Hi hi
Rijden alle 189-ers in NL nog steeds met een Holland Latz? Of is dat losgelaten?
Martijn
-
Welke bedoel je? De DB locs rijden nog steeds met een wit vlak rond op de 189 822 en 823 na die deze nooit hebben gehad. Bij andere maatschappijen zijn er ook locs die het nooit gehad hebben.
-
Ik begrijp je eerste zin niet helemaal, maar bijvoorbeeld de railion/railion logistics loks?
-
Ja, met uitzondering van de door Rick genoemde loks rijden alle rode DB 189-ers met Latz. Daarnaast zijn er ook zwarte oud-huurloks met die met een wit DB-logo rijden op de zijkant.
Mag ik u subtiel attenderen op mijn YouTube-kanaal waar ze regelmatig voorbij komen:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLDmCVmdbA8QKvpQ5qGihq7OyLkg7grfrE
traject Rotterdam - Venlo - Kaldenkirchen - Ruhrgebiet
https://www.youtube.com/playlist?list=PLDmCVmdbA8QIHiI9mn18T0JR97qTTq09N
Betuweroute/Emmerich-Oberhausen.
-
Ah
Ik snap de eerste zin nu. Het was vroeg! Dank!
-
De eerste hit op Google voor een “Latz”, na advertenties voor zo’n lok van Piko, is een spatlap voor op je brommer. Oftewel: willen jullie ons, onwetenden, uitleggen wat een “Holland Latz” is? :)
-
Ze bedoelen het witte vlak op de voorkant. Andere locs hebben een niet doorlopende streep.
-
Precies. En ik dacht dus dat die niet doorgetrokken streep hier ook kwam, maar dat waren er dus maar 2
-
Toen de Baureihe 232 naar Nederland ging rijden werd dit door ProRail verplicht gesteld. Iemand daar had een visioen gehad waarin een lok/treinstel veel beter zichtbaar zou zijn met een wit vlak van minimaal 1 m2 groot. Dat werd op maandagochtend besproken en unaniem goedgekeurd. Waarschijnlijk ook omdat in Nederland qua spoorse regels het altijd anders moet, gewoon omdat.
Platen 232: https://www.google.nl/search?q=holland+latz+baureihe+232&tbm=isch
En een groene plan V kan al helemaal niet, wit vlak er op! http://www.mp-produktie.nl/Dag_Mat64_Plan_V_419.html (even scrollen)
De verplichting gold, er moest natuurlijk wel iets extra bijzonders zijn aan deze regel, alleen voor nieuw of nieuw geschilderd materieel. Bij bestaand materieel bestond het probleem natuurlijk niet, aldus ProRail.
Later is de regel losgelaten, waarschijnlijk omdat het op een oudejaarsconference in het buitenland werd besproken en het verder ook niet de bedoeling is dat Belgen om ons gaan lachen.
Overigens, en dat is ook echt waar, kun je over zichtbaarheid wel iets vinden als het gaat om kleur. Denk aan de CAF-sprinterkoppen, en eerder ook de rode stip op de NoordNed-wadloper (grasgroene kleurstelling, altijd handig in weidse omgeving) en de Koplopers in KLM en MartinAir-huisstijl. Die was dan wit op de neus, dat kon dan niet en in de context van het later door ProRail bedachte Holland-Latz natuurlijk prima uitlegbaar ;-)
-
Ik vind nu ook foto's in NL van de DB versies met de onderbroken streep. Het kan dus idd wel.
-
Dat is ook wat ik in de eerste reactie zei...