BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Museumspoor => Topic gestart door: Ferdinand Bogman op 10 November 2023, 12:51:39
-
Er rijden voorlopig geen treinen meer naar het NSM (https://www.duic.nl/algemeen/voorlopig-geen-treinen-naar-spoorwegmuseum-in-utrecht-veiligheid-kan-niet-gegarandeerd-worden/). Reden is de slechte detectie van treinen bij overwegen. Die gaan dan per ongeluk niet dicht.
Misschien de machinist laten sleutelen?
-
Het was zeven keer fout gegaan in de afgelopen decennia, lees ik.
Men houdt het uitstekend bij....
"Waar zouden we zijn zonder de bus", was het niet?
-
En dan die briljante commentaren, "ruim eindelijk dat waardeloze lijntje eens op". Die hebben geen idee hoe je bij evenementen een paar duizend bezoekers door een drukke stad naar het NSM transporteert zonder verkeersinfarct op de singels te veroorzaken.
-
Inderdaad, Kees is een echte kenner! ;D :
Kees Truijens 10/11/2023 - 12:46
Ik zou er niet rouwig om zijn als die museumlijn helemaal verdween. Dan kan het mooi begroeide noordelijk deel van de oude spoorbaan zoals het zuidelijke als wandelallee ingericht worden. Voor het verplaatsen van museumstukken kan één spoor gehandhaafd blijven. Hooguit een enkele keer per jaar jaar is zo’n transport goed te beveiligen.
-
Het is het tijdperk van de schreeuwers, dat zie je maar weer ;)
Ondertussen is het niet oplossen van het probleem natuurlijk de gemakkelijkste weg voor Prorail. Oplossen kost namelijk geld; niet oplossen niet. Dan zitten de bezoekers van het museum maar met de problemen.
-
Maar goed, het NSM kan zelf ook druk op die ketel zetten... het is in hun belang dat de bereikbaarheid voor bezoekers goed genoeg is.
-
Hoe groot schat jij die druk in? Voor NSM lijkt me dit bijna van levensbelang, maar voor Prorail zal het slechts een toeristenlijntje zijn.
-
Tja, de doorsnee inwoner van Utrecht ziet daar vooral lege treinen rijden. Is bekend welk deel van de bezoekers met het treintje komt?
-
In het artikel staat dat naar een oplossing wordt gezocht, daar gaat het toch om? Veiligheid voorop, als er een weggebruiker aangereden wordt dan wordt er moord en brand geschreeuwd. Bovendien rijdt er een bus als vervangend vervoer dus is er geen bereikbaarheid probleem toch?
Gr, Ben.
-
De meeste mensen die met de trein komen gaan wandelen vanaf CS. Is volgens mij nog sneller ook. Ik vind het treintje leuk om te zien, maar waag het belang voor het museum te betwijfelen. Het spoor is dat natuurlijk wel in verband met museumtransporten. Die overigens ook een stuk zeldzamer lijken te zijn geworden.
-
Het recente incident waar het overgaat wat bij Bathmen, helemaal niet het Maliebaanlijntje,
Blijkbaar heeft een enkel stel SNG ( en ze vermoeden ook FLIRT) detectieproblemen met ‘t blad op de rails.
Ook wordt het onderzocht waarom precies de bomen niet optijd dichtgingen.
-
Ik neem ook aan dat het treintje vooral voor de leuk is en dan nog voor de treinreiziger die er de tijd voor neemt. Lopen us sneller, zeker als je de overstaptijd in aanmerking neemt; zo vaak gaat de trein niet naar NSM.
-
Ik ben maar 1 keer met de trein naar Maliebaan gegaan, toen we met de kleinkinderen naar het Spoorwegmuseum gingen. Maar alle keren naar OnTraxs ben ik lopend dwars door de stad gegaan.
-
Als het niet zo treurig was zou dit bericht toch perfect passen in het rijtje "NK tegenwindfietsen afgelast wegens harde wind" en "Watermuseum gesloten wegens wateroverlast".
-
Prorail is echt een kneuzenfirma. Er gaat bijna alles fout en weinig goed. Ze breken op waar bijsturing daarna niet of bijna niet meer mogelijk is. Als er een calamiteit is, houden ze lekker makkelijk vast aan geprogrammeerde paden (dat is altijd duidelijk te merken als je die paden kent). Niks mogelijk, dus laten opheffen die treinen. *** de reiziger en de vracht. Daar hebben zij natuurlijk ook niet mee te maken: dat zijn de vervoerders, die met de sh*t komen te zitten. Ik heb het al te vaak meegemaakt. Dat ging vroeger echt veel beter. Nee, ik ben zeker niet van vroeger was alles beter, maar tegenwoordig schort veel aan improvisatie door gedrevenheid. Overal trouwens, zeker niet alleen in de spoorsector. Ik wilde nog naar Hoogspanning in het NSM (ik kon helaas steeds niet), maar nu moet ik dus maar zien hoe ik daar nog kom aankomende week. Goed, hoef niet naar mijn werk en desondanks is dat toch wel erg lastig. Dat charmeoffensief in OdR van ProRail was aan mij niet besteed, met uitzondering van de extra seinen vlak voor stations. Dat was ongeveer het enige logische dat te berde werd gebracht. Dat het NSM voor de treinreiziger niet meer te bereiken is, vind ik niet acceptabel. Dat is mijn mening en daar moet u het mee doen (ja, gepikt ;D)
-
:(
Inderdaad het schort tegenwoordig veel aan improvisatie en gedrevenheid.
Vandaag tevergeefs telefonisch afspraak willen maken met oogziekenhuis. Vorige week doorverwijzing gehad, ik zou binnen vijf werkdagen gebeld worden, zo niet dan zelf bellen...
Zou eerste kabinet Omzicht de Oplossing zijn?
-
Och in een ver verleden werd het traject tussen Rotterdam Hofplein en Rotterdam Centraal al het betrouwbaarste stuk van het Nederlandse spoornet genoemd. Dat liep je namelijk. Dus heel veel veranderd is er nog niet
-
Er rijden voorlopig geen treinen meer naar het NSM (https://www.duic.nl/algemeen/voorlopig-geen-treinen-naar-spoorwegmuseum-in-utrecht-veiligheid-kan-niet-gegarandeerd-worden/). Reden is de slechte detectie van treinen bij overwegen. Die gaan dan per ongeluk niet dicht.
Misschien de machinist laten sleutelen?
Reedcontacten, lichtsluisjes, mogelijkheden zat. (y) Ze geven het bij NS al wel gauw op. :)
Je kunt ook lopen van CS naar Maliebaan. Onderweg even laven op een terrasje. ;D
-
........maar tegenwoordig schort veel aan improvisatie door gedrevenheid.
Ik wilde nog naar Hoogspanning in het NSM (ik kon helaas steeds niet), maar nu moet ik dus maar zien hoe ik daar nog kom aankomende week.
Ik denk dat het jou ontbreekt aan improvisatie en gedrevenheid: er rijdt een bus die je naar het Museum brengt. En het wandelingetje is 1,6km....... ;)
-
Ga met museum materieel rijden, zwaar genoeg voor detectie of maak de bomen handbedient zoals vroeger ……….
Maar maakt mij weinig uit ik heb niks met musea dus ook niet met deze.
Mvg Johan
-
Zou eerste kabinet Omzicht de Oplossing zijn?
Die naam blijft lastig voor je ;D
-
Er rijden voorlopig geen treinen meer naar het NSM (https://www.duic.nl/algemeen/voorlopig-geen-treinen-naar-spoorwegmuseum-in-utrecht-veiligheid-kan-niet-gegarandeerd-worden/). Reden is de slechte detectie van treinen bij overwegen. Die gaan dan per ongeluk niet dicht.
Misschien de machinist laten sleutelen?
Er valt niets te sleutelen, want overwegen hebben maar sporadisch daar een noodvoorziening voor en die hebben de overwegen op de Maliebaan al helemaal niet.
-
Dat die voorzieningen er niet zijn hoeft geen belemmering te zijn. Je kunt ze alsnog aanbrengen.
-
Uiteraard, maar als er toch wat moet worden aangebracht, dan beter iets praktischer. Waren er vroeger geen mechanische wielcontacten of zo? Nou ja, Prorail zal wel wat bedenken.
Als het treinpersoneel bij die vijf of zes overwegen tussen Blauwkapel en het museum telkens de trein moet stilzetten en de bomen moet sluiten en weer openen, dan gaat het ritje nog twee keer zo lang duren. :D
-
Ik denk dat het jou ontbreekt aan improvisatie en gedrevenheid: er rijdt een bus die je naar het Museum brengt. En het wandelingetje is 1,6km....... ;)
Ja, maar ik ben geen 25 meer. Dan is er wel degelijk verschil tussen in het NSM uitstappen en met de bus plus daarbij lopen. Bovendien moet ik de bus extra betalen (ook al is dat maar weinig) terwijl ik de trein al heb betaald.
Als het om detectie gaat: is daarvoor in het noorden niet een oplossing gevonden met pedalen of zoiets (dat bedoelt Henk misschien ook wel)? Mogelijk is het ook wel uitvoerbaar de overwegen automatisch in te schakelen als een rijweg wordt ingesteld. Uiteraard met een onderlinge vertraging anders sta je in de Burgemeester Reigerstraat voor een trein vanaf Blauwkapel wel erg lang te wachten. Tenslotte is het mogelijk dat anderen dan het NSM helemaal van de pendel af willen zijn. Voor incidentele overbrengingsritten is sleutelen natuurlijk wel een optie...
-
Er zijn natuurlijk allerlei alternatieven om bij het Spoorwegmuseum te kunnen komen - zelf woon ik op loopafstand ;)). En als fietser hoef ik nu niet meer te wachten bij de overgang op de Burgemeester Reigerstraat (https://maps.app.goo.gl/xopWZ2QB5XjnDdMk7?g_st=ic).
Het gaat mij om de charme van het idee dat je kunt reizen naar en aankomen op een spoorwegmuseum, per trein. Wat dat betreft zou ik er helemaal voor zijn om met museummaterieel te pendelen. Zes keer sleutelen houdt de boel wel een beetje op - zoveel spoorwegovergangen zijn er tussen Blauwkapel en het museum. Maar je kunt er een attractie op zich van maken: de reiziger die de Gouden Toegangskaart (https://nl.wikipedia.org/wiki/Willy_Wonka_%26_the_Chocolate_Factory) voor het Spoorwegmuseum heeft gekocht, mag samen met de machinist de sleutel omdraaien :).
-
Zou eerste kabinet Omtzigt de Oplossing zijn?
Nee.
-
Ja, maar ik ben geen 25 meer. Dan is er wel degelijk verschil tussen in het NSM uitstappen en met de bus plus daarbij lopen.
Iemands fysieke gesteldheid kan en mag geen onderwerp van discussie zijn maar zeggen dat je niet meer naar het NSM kunt omdat de trein niet rijdt vond ik bijzonder en daar reageerde ik op. Immers eens aangekomen in het museum moet je ook rond lopen om alles te kunnen zien toch? ;)
-
Het gaat mij om de charme van het idee dat je kunt reizen naar en aankomen op een spoorwegmuseum, per trein. Wat dat betreft zou ik er helemaal voor zijn om met museummaterieel te pendelen.
Dat vraagt om nog een beetje geduld: https://www.treinenweb.nl/nieuws/10231/stichting-hondekop-meldt-zich-bij-acm-voor-aanvraag-van-pendeltrein-van-en-naar-spoorwegmuseum.html
Dat zou de problemen met de detectie ook oplossen.
-
Net als in Duitsland, een lamp die de machinist laat zien dat de overweg ingeschakeld is.
Als extra optie zo'n infraroodpistool die hem dan alsnog kan inschakelen.
Marc
-
Iemands fysieke gesteldheid kan en mag geen onderwerp van discussie zijn maar zeggen dat je niet meer naar het NSM kunt omdat de trein niet rijdt vond ik bijzonder en daar reageerde ik op. Immers eens aangekomen in het museum moet je ook rond lopen om alles te kunnen zien toch? ;)
Niet kunt, is inderdaad te sterk uitgedrukt en inderdaad - al wil ik nu uitsluitend voor de tentoonstelling Onder Hoogspanning - lopen moet je daar hoe dan ook eveneens, al kun je dat heel makkelijk onderbreken door even ergens te gaan zitten.
Volgens mij heb je die overweglampen tegenwoordig ook in Nederland, o.a. langs de lijn van de VSM (Apeldoorn Kanaal Zuid t.h.v. huisnummer 11)
-
Vraag aan de infra techneuten:
Hebben de licht/geluidsignalen en bomen hun eigen detectie?
Getuige het bericht op TV Utrecht (https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/3658404/geen-treinen-naar-spoorwegmuseum-utrecht-prorail-kan-veiligheid-niet-garanderen) dat de bellen wel rinkelden maar de bomen nog open stonden.
Dit lijkt me bij enkelvoudige detectie ('one call does it all' zeg maar) niet mogelijk of althans niet met detectie te maken te hebben.
Daarbij: Mij is ooit verteld dat de bomen actief worden opengehouden en bij storing (spanningsuitval) door hun eigen gewicht dicht zakken.
-
Lampen, bellen en slagbomen werken op dezelfde detectie. Dus als de bellen en lampen het wel doen, maar de bomen zakken niet, dan ligt dat aan de overweginstallatie en niet aan de detectie.
-
Dat was ook mijn gedachte
-
Zou eerste kabinet Omzicht de Oplossing zijn?
Nee, maar daar komen zijn kiezers vast achter.
-
Lampen, bellen en slagbomen werken op dezelfde detectie. Dus als de bellen en lampen het wel doen, maar de bomen zakken niet, dan ligt dat aan de overweginstallatie en niet aan de detectie.
een te late detectie.
De bomen hadden al gesloten moeten zijn.
In de begintijd van FLIRT waren ze nog niet begrensd, als je op sommige plekken met vol vermogen optrok ( droog weer natuurlijk) kon het gebeuren dat je te snel bij de overweg was...
Lampen en bellen waren dan aan, de bomen niet volledig gesloten.
Ik vermoed dat dat hier ook het geval is.
Dus door (in dit geval) slechte detectie, te laat de overweg in werking gegaan.
Wat ik overigens wel bijzonder vind, ik heb het nog nooit meegemaakt van collegae gehoord.
En we rijden veel met enkele stellen FLIRT & SNG op bebladerde baanvakken....
-
Dave, kan dat dan: een te late detectie? Er is toch maar één detectiepunt?
-
Heeft het SPM niet voldoende materieel wat voldoende zwaar is voor de detectie? Dan sla je 2 vliegen in 1 klap (museumpendel terug, en goede detectie) ;D
-
Dave, kan dat dan: een te late detectie? Er is toch maar één detectiepunt?
Er is niet één detectiepunt, er is een detectietraject. Dat loopt van ruwweg een kilometer voor de overweg tot een paar meter na de overweg. Zolang de trein in dit traject is moet die gedetecteerd worden. Maar roest of vuil op de spoorstaven of te weinig asdruk kan er voor zorgen dat de trein slecht contact maakt tussen de spoorstaven en dus te laat wordt gezien.
-
Dan snap ik het nog minder, eigenlijk. Er rijdt op dat traject een elektrische trein, die contact met de spoorstaven nodig heeft om hoe dan ook te kunnen rijden. Maar de detectie van de overweg werkt niet? Het is dus geen massadectie?
-
Als ik het goed lees, is er inderdaad geen massadetectie maar gaat het om (retour) stroom in de staven. Bij mijn weten heeft lichter materieel daar iets meer moeite mee dan bv een Plan V of een Hondekop (of is het tegenwoordig Hondenkop?).
Dus, hup dat oude materieel weer uit het SPM ;D
-
En dat gaat weer niet i.v.m.:
E.c.m.
Machinisten
Conducteurs
Vrijwilligers zoals balkonwachten
En dat personeel is voor n enkele dag nog wel te regelen maar 6x per week word lastiger.
Optie zou ook lasnaden bij de aankondiging op de spoorstaven kunnen zijn zoals vaak voorkomt op museumlijnen of raccordementen
Marc
(Die regelmatig de museum pendel rijd als mcn :) )
-
Het leed dat lopen heet duurt een paar weken, vanaf 11 dec. rijdt de pendel weer.
-
Er is niet één detectiepunt, er is een detectietraject. Dat loopt van ruwweg een kilometer voor de overweg tot een paar meter na de overweg. Zolang de trein in dit traject is moet die gedetecteerd worden. Maar roest of vuil op de spoorstaven of te weinig asdruk kan er voor zorgen dat de trein slecht contact maakt tussen de spoorstaven en dus te laat wordt gezien.
Dank je Klaas. Weer iets geleerd. (y)
-
De pendel rijd/reed 1 x per uur. Gemiddeld gesproken moet je er een half uur op wachten (in de praktijk is hij altijd net 5 minuten vertrokken). Wanneer ik ga lopen vanaf Utrecht CS ben ik er in 20 minuten. Ik vind het een no-brainer :)
-
Dan moet je naar de cursus Grote wijzer, kleine wijzer. Reed altijd op tijd volgens mijn ervaring en dat kan ook niet anders met het aantal treinen daar rond Utrecht Centraal.
-
Ik heb het niet over stiptheid of kunnen klokkijken, maar over de frequentie. Met een uurdienst ben je er zomaar een tijdje op aan het wachten met overstappen. Dan loop ik liever door de fraaie Utrechtse binnenstad
-
Het zijn keuzes Paul, alleen maar keuzes… ;D
Rob
-
Het leed dat lopen heet duurt een paar weken, vanaf 11 dec. rijdt de pendel weer.
Hoop je...
-
Hoop je...
De genoemde datum klinkt niet willekeurig - wellicht rondom ingangsdatum nieuwe dienstregeling 2024 en daarmee inzet ander materieeltype?
-
Hoop je...
Dat schrijft de NS.....
-
TT 751 zegt dat het tot zondag 19 november duurt.
-
Inderdaad: in de NS Reisplanner kun je vanaf dinsdag 21 november de reis naar Utrecht Maliebaan weer maken (op maandag is het museum dicht en rijdt de pendel ook niet).
-
en daarmee inzet ander materieeltype?
In de Railmagazine van deze maand wordt melding gemaakt van ambities om in de toekomst de pendel met mat’54 materieel te laten rijden (vanaf 2025), zowel vanaf Utrecht als Amersfoort Centraal.
-
Ja, daar wees Rick al op.
Dat vraagt om nog een beetje geduld: https://www.treinenweb.nl/nieuws/10231/stichting-hondekop-meldt-zich-bij-acm-voor-aanvraag-van-pendeltrein-van-en-naar-spoorwegmuseum.html
Dat zou de problemen met de detectie ook oplossen.
Toch wel benieuwd of de pool van beschikbaar materieel groot genoeg gaat zijn. Dag in dag uit een trein moeten leveren, is wat anders dan zo nu en dan een museumritje. NSR heeft altijd een vloot om de hoek staan.
-
Dat is een initiatief van de Stichting Hondekop zelf, niet van de initiatiefnemer NSR van de pendeltrein in de vorm zoals ie nu is ;)
-
Ja, dat staat in de tekst achter de link. Dus?
Het zou leuk zijn en is ook echt een nieuwsgierige vraag. Kan je met een handvol oude treinen, zes dagen per week, week in week uit een betrouwbare dienstregeling rijden?
Is NSR trouwens de initiatiefnemer van de pendeltrein? Indertijd werd beweerd dat het museum het zelf had bedacht. Ik heb me altijd afgevraagd wie eigenlijk de rekening oppikt.
-
Het gaat nog langer duren. Teletekst noemt nu 9 december.
-
Ja, net ook gezien. En laat dat nu net de dag zijn voordat de nieuwe dienstregeling ingaat. Daarna helemaal geen pendel meer?
-
Ik zou niet teveel waarde hechten aan die datum, men is aan het bekijken hoe ze deze situatie nu voor de lange termijn kunnen verbeteren.
Bij een verstoring moet men nu eenmaal een einddatum opgeven, maar die zal helemaal niet zo concreet zijn in afwachting van een oplossing of het einde van het bladval seizoen.
-
De pendel wordt met de ingang van de nieuwe museumweek dinsdag as hervat.
https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/3668796/weer-treinen-naar-spoorwegmuseum-probleem-met-overgangen-verholpen (https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/3668796/weer-treinen-naar-spoorwegmuseum-probleem-met-overgangen-verholpen)
-
Het kan een incident zijn, maar de overweg bij de Burgemeester Reigerstraat was gisteren weer een keer een paar minuten dicht. (Ik weet niet of er een trein was langsgekomen.) Er waren al fietsers tussen de bomen door aan het oversteken. Op het moment dat ik de meldkamer van ProRail belde (telefoonnummer staat op de overweginstallatie), gingen de bomen weer open.
-
De museumpendel rijd deze dagen (wel vanaf amersfoort)
Dus kan geheel toeval zijn. Dat er fietsers langs de bomen gaan is helaas een veel voorkomend geval op deze lijn..
Marc
-
Oh dan zit ik goed! Ze rijden in ieder geval tot Amersfoort. ;D De rest is niet belangrijk! ;D ;D
-
Met een tussenstop in Bilthoven. Te vinden in de NS reisplanner.
-
Het kan een incident zijn, maar de overweg bij de Burgemeester Reigerstraat was gisteren weer een keer een paar minuten dicht. (Ik weet niet of er een trein was langsgekomen.) Er waren al fietsers tussen de bomen door aan het oversteken. Op het moment dat ik de meldkamer van ProRail belde (telefoonnummer staat op de overweginstallatie), gingen de bomen weer open.
De problemen eerder waren juist dat treinen niet gedetecteerd werden en daardoor de overwegen juist níet sloten :p
De snelheid op de Maliebaan ligt niet zo hoog dus het kan best even duren voor een overweg weer opent nadat er een trein gepasseerd is, de kans is groot dat dat hier het geval was.
Alle treinen hebben die dag ook gewoon gereden;
https://treinposities.nl/treinseries/28300/2024-05-01
-
Rupsen lassen op de railstaven een oplossing?
Mvg Johan
-
Nee, geen goed idee. Dan gaat de dierenbescherming zich ermee bemoeien. En ook zielig voor die beestjes, als de blaadjes op het spoor op zijn kunnen ze nergens anders heen :angel:
Vriendelijke groet Ruud B.